تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 23 رای - 3.09 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ریکی
#1
ریکی چیست ؟
به طور عام ریکی به تکنیک ساده شفابخش از طریق استقرار دستان اطلاق می شود، فرمی از درمان از طریق انرژی که در قرن 19 توسط دکتر میکائواوسویی در ژاپن مجدداً کشف گردید. دکتر اوسویی واژه ریکی را برگزید تا انرژی حیاتی جهانی را که ذهن را آرام و نیروی حیاتی انسان را افزایش می دهد، توصیف نماید. با قراردادن دستان به روی نقاط خاصی از بدن فرآیند شفابخش شکل می گیرد .
گوهر و روش این گونه از شفابخشی توسط یک سلسله تشریفات از استاد به شاگرد منتقل می شود و مانند فرم های تانتاریک بودایی در ژاپن و تبت به نام همسویی یا نیروبخشی نامیده می شوند .
در حقیقت ریکی همان طبیعت بنیادی یا عصاره وجودی جهان است و روش درمان طبیعی اوسویی راهی ساده برای بازگشت به خود است به آنچه واقعاً هستیم یعنی همان نیروی انرژی جهانی زندگی . شما می توانید خود را با آن احیا مجدد نمائید؛ که در واقع بازگشتی عمیق به آن چیزی است که همواره بوده ایم .
در فیزیک کوانتومی همانند علوم باطنی، انرژی به عنوان بنیان و اساس طبیعت وجود شناخته می شود و در حقیقت هیچ تجسمی وجود ندارد و جسم انسان، تفکرات و تمایلات آن همگی نوساناتی از انرژی در فرکانس های مختلفند. هرچه این جنبش ها ونوسانات چگال تر و تنگ تر باشند ما به جهت مواجهه با ناراحتي و بیماری مستعدتر و آماده تر خواهیم بود و به عکس هرچه این تنش ها و نوسانات بازتر و کمتر باشند شانس بیشتری برای درک سلامت طبیعی، رهایی، زیبایی، سعادت و خوب بودن وجود خواهد داشت .
همزمان با به کار گرفتن ذهن و جسم و ارتباط با نیروی جهانی زندگی با تجربه ای منحصر به فرد و بسیار شخصی، ریکی می تواند هر شخص را با روند آرام و محکم از محدودیت ها و مشکلات افزایش سن رهایی بخشیده و همزمان با این رهایی، تجربه سلامتی و بالانس جسمی و روحی نیز به دست می آید و سرانجام این تجربه، به احساس رهایی، آزادی و وحدت الهی منجر می گردد .
اینجا!

پاسخ }
#2
به زبان ساده تر
یکی‌ یک واژه ژاپنی می‌باشد که از دو سیلاب "ری‌" و "کی‌" تشکیل‌شده است‌. "ری‌" به معنی جهانی و "کی‌" به معنی نیروی حیاتی می‌باشد. بنابراین ریکی به معنی نیروی حیاتی کیهان می‌باشد.


مراکز انرژی خاصی در بدن ما وجود دارند که مسئول انتقال این انرژی ‌می‌باشند و چاکرا نامیده می‌شوند. اگر چه تعداد زیادی چاکرا در بدن ما وجود دارد، با این حال بحث را محدود می‌کنیم به هفت چاکرای اصلی ودو جفت چاکرای فرعی که در ریکی اهمیت دارند.

برای درک بهتر، به طور کلی و ساده درباره چاکراها صحبت خواهیم کرد. چاکراها، ظاهری مخروطی شکل دارند، و توسط یک کانال مرکزی به یکدیگر متصل شده اند. انتهای دیگر آنها به صورت دایره ای شکل باز شده که قطر آن 15 سانتیمتر است. این بازشدگی خارج از جسم فیزیکی و در محدوده هاله قرار دارد.

از بین هفت چاکرای اصلی‌، پنج عدد آنها جفت مشترک در پشت بدن‌ دارند. یعنی‌، چاکرای جلویی و چاکرای پشتی‌. آن دو چاکرایی که مستثنی‌ هستند شامل چاکرای فرق سر و چاکرای ریشه می‌باشد که به ترتیب رو به بالا و رو به پایین قرار می‌گیرند.

دو جفت چاکرای فرعی در کف دست‌ها و کف پاها قرار دارند.

وقتی شما ریکی را منتقل می‌کنید مسیری که این انرژی طی می‌کند به‌ صورت زیر است‌: این انرژی از طبیعت وارد چاکرای فرق سر شما می‌شود، از طریق کانال مرکزی به سمت پایین حرکت می‌کند تا اینکه به‌ چاکرای قلب می‌رسد و از آنجا به داخل بازوها و دست‌ها منتقل می‌شود و از دستان نیز به ناحیه‌ای که نیاز به درمان دارد، منتقل می‌شود.

ریکی یک انرژی غیرقابل رویت می‌باشد، به صورت عینی هیچ راهی‌برای فهمیدن اینکه آیا انرژی در جریان است یا خیر وجود ندارد. ما مجبور خواهیم بود از روی احساسمان قضاوت کنیم‌. (این احساس دراغلب موارد احساس گرما در دستانمان می‌باشد.) اما باید به خاطر داشت‌ که مکانیزم احساس در ذهن ما می‌باشد، شما ممکن است هیچ احساسی ‌در دستانتان نداشته باشید اما انرژی در آنها جریان داشته باشد.

اگر شما برای مدت زمان طولانی ریکی را تمرین نکنید و یا از آن ‌استفاده نکنید توانایی شما در انتقال دادن ریکی از بین نخواهد رفت‌.

ممکن است شما به مدت 2 سال ریکی نداده باشید با این حال هنوز برای انجام این کار مناسب هستید و اگر دوباره شروع به ریکی دادن کنید بعد از چند جلسه همان مقدار جریان در شما ایجاد خواهد شد و آن را احساس خواهید کرد.

فردی که یک بار برای انجام ریکی کانالیزه شد در واقع این عمل برای ‌تمام عمرش انجام شده و لزومی به تجدید این کار نیست‌.

کانالیزه شدن مانند دری می‌ماند که باز شده و اگر این در یک بار باز شود، برای همیشه باز باقی خواهد ماند و لزومی به باز کردن مجدد آن‌ نمی‌باشد.

ریکی‌ دهندگان درمانگر نیستند بلکه آنها کانال‌های انتقال‌ دهنده این‌ انرژی درمانگر هستند.
اینجا!فایل‌های پیوست عکس(ها)
   
پاسخ }