• 17 رأی - میانگین امتیازات: 2.59
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زبان فرانسوی
در زبان فرانسه قبل از هر اسم یک حرف تعریف معین می آید .اگر اسم معرفه باشد(یعنی آن را می شناسیم) برای مذکر از le(ل)وبرای مونث ازla(ل)و برای جمع از les(ل) استفهده میشود در غیراینصورت اگر نکره(ناشناخته) باشد برای مذکر ازun(آن)وبرای مونث ازune(ان)وبرای جمع ازDes(دز) استفاده میشود.اسامی بیشتر کشورها واسم هایی که به حرف e ختم میشونددر بیشترموارد مونث هستند.
مثال:
ladanse(ل دانس_ رقص)
lecinema(ل سینما_سینما)
lesae roports(لزاقپق_فرودگاهها)
ungarcon(ان گقسن_پسر)
unefille(ان فی_دختر)
deshommes(دزم_مردان)
  پاسخ
feminin(فمنین_مونث)
musculin(مسکولن_مذکر)
  پاسخ
در زبان فرانسه برای سوم شخص (اعم از مفرد یا جمع) ضمیرشخصی بستگی به مونث یا مذکر بودن متفاوت است.
je(من)
tu(تو)
ill(او_مذکر)
elle(او_مونث)
on(ما)
nous(ما)
vous(شما)
ils(انها_مذکر)
elles(آنها-مونث)
  پاسخ
vous avez en retard(وز او آن قتقد)_چرا شما دیر کردی؟
quest-ce que vous pensezde?(کس ک وو پانس د)-نظرشما درباره...چیست؟
quest que vous preferez comme(کس ک وو پقفق کم)؟-شما برای ....چه چیزراترجیح می دهید؟
quest-ce que vous en pensez?(کس ک ووزان پانس)؟-شما درباره آن چه فکر می کنید؟
  پاسخ
nous ne pouvons pas recolter de bons moments si nous ne les cultivons pas
نمی توانیم لحظات زیبایی درو کنیم اگر پیش از این بذرشان را نکاشته باشی Flowerysmile
  پاسخ
(۲۵-۹-۱۳۹۲, ۰۹:۳۵ صبح)star9 نوشته است:
(۲۵-۹-۱۳۹۲, ۰۹:۱۴ صبح)avajoon نوشته است:
(۲۴-۹-۱۳۹۲, ۰۸:۴۱ صبح)star9 نوشته است: وای چقدر سختهfak
من که انگلیسی تمرین میکنم واسم فرانسوی خیلی سخته همش قاطی میکنمDash2

من به توصیه یک دوست عزیز نرم افزار رزیتا استون و گرفتم و با اون فرانسه رو یاد میگیرم خیلی راحت شیرین و جذابه شاید این نرم افزار بتونه به شما هم کمک کنه چون به مرور زمان طی یادگیری کلمات ، قواعد رو یاد میگیرین و تلفظ هم کم کم دستتون میاد که چه حروفی توی کلمات تلفظ نمیشنFlowerysmile
راستی من هم تا حدودی زبان انگلیسی بلدم و بهتون توصیه میکنم موقع یادگیری زبان فرانسه هر چیزی که از انگلیسی میدونید رو از صفحه ذهنتون کنار بزنین چون این دو زبان هیچ وجه مشترکی ندارن و بدتر شما رو گیج میکنهDunnofHanghead
یعنی شما کلاس زبان نمیری؟ تو خونه یاد میگیری؟ اگه اینطوره پیشرفت خوبی داشتی؟

نه عزیزم نمیرم . تو خونه خودم یاد میگیرم .با توجه به اینکه دوتا بچه کوچیک دارم و به شدت مشغول چند کار هنری همزمان با هم هستم، از پیشرفتم تو یادگیری زبان فرانسه راضیم . اگه شما اوقات فراغتت از من بیشتره قطعا با این روش، پیشرفت یادگیریتون هم بیشتر خواهد بودFlowerysmile
  پاسخ
سلام دوستان
من يه چند تا نكته ديدم البته احتمالا شايد كساي ديگه هم كه فرانسه خوندن بدونن اينارو ، اما واسه كسائي كه تازه ميخوان ياد بگيرن خوبه كه بدونن

در فرانسه براي كلمه پسر fils فيس به كار برده ميشه كاربرد garcon خيلي كم هست

fatigue فَتيگه خونده ميشه چند جا نوشته بود فاتيگه و همينطور salut سَلوت هست نه سالوت

تلفظ صحيح au revoir اُغْ وو آخ هست

و famille كه فميل خونده ميشه نه فمي [/size]
هر كسي امضاي منو ميبينه لطفا برام دعا كنه
مشكل بزرگي توزندگيمهcrying
به دعاي همتون محتاجم
  پاسخ