خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 40 رأی - میانگین امتیازات: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

زرشک پلو با مرغ

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 358

ارسال: #1
زرشک پلو با مرغ
زرشک پلو با مرغ

این دستور را از دوست خوبم مریم جون یاد گرفتم و خودم مخلفاتو بهش اضافه کردمClap

اول پياز رو حلقه حلقه مي کنیم ته قابلمه میچینیم بعد مرغ هامون رو مي چينم روش بعدش فلفل سبزا رو هم مي ريزم روي مرغا آب خيلي کم بهش اضافه مي کنیم و نمک و فلفل و زردجوبه زده درش رو ميزاریم تا خود مرغا آب بندازه يکمي که مغزپخت شد مرغا رو در مياریم و آبش رو صاف مي کنم ميزاریم کنار
بعد مرغا رو با کره تفت مي دیم و اونا رو هم ميزاریم کنار
حالا توي ماهيتابه با يکمي کره پياز داغ (پيازاش بلند و باريک هست ) درست مي کنیم و مرغارو قاطي پيازها مي کنم
توي يه ظرف ديگه رب روبا کره و فلفل و نمک تفت مي دیم و بعد آب مرغ رو قاطيش مي کنیم
من هويج و نخود سبز و کدو و بروکلی رو توي يه فابلمه کوچولو پختم و بهش چاشنی ابلیمو و کمی شکر زدم خیلی خوشمزه شد و سيب زميني هم سرخ کردم

اینم نکته ای که مریم جون یاد داد و خیلی به کار اومد دستش درد نکنهClap

** وقتي زرشک رو با کره و شکر تقت میدیم چند تا تيکه يخ که توش بندازیم رنگش تيره نمي شه و زرشکها پفکي مي شن
میشه زرشک رو با کره و شکر و چند قطره آب بذاریم تو مايکروفر خودش سرخ مي کنه و خیلی خوب از اب در میاد
اینم اولین مرغ من به این سبک
عکس زرشک پلو بعدا نصب میشودhih

[تصویر:  20140131230130_DSC02054.JPG]

[تصویر:  20140131230255_DSC02053.JPG]

[تصویر:  20140131230440_DSC02059.JPG]

ویرایش فایل پیوست
امضای paradise
دوست دارم انقدر قدرت داشته باشم تا انچه در درون هستم را زندگی کنم
[تصویر:  qBcfp3.png]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۱۱-۱۳۹۲ ۱۱:۱۰ عصر، توسط niloofar00.)
۱۹-۲-۱۳۹۰, ۱۰:۵۷ صبح
یافتن سپاس نقل قول
5 کاربر از paradise به دلیل این ارسال سپاس کرده.
شیدا گلی, Atefe joon, مامان فرزانه, مامان هلیا, saeide27
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 86

ارسال: #2
RE: زرشک پلو با مرغ
اينم زرشك پلو با مرغ دو نفره با دستور بالا

( از مريم نازنين به خاطر دستور خوبش و بهي گلم به خاطر ايجاد تاپيك ممنونم)uhumuhum
[تصویر:  20140201005221_310520111853.JPG]

ویرایش فایل پیوست
امضای sani2010

برای كسی كه شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۱۱-۱۳۹۲ ۱۲:۵۵ صبح، توسط niloofar00.)
۱۷-۳-۱۳۹۰, ۰۶:۲۱ صبح
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از sani2010 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
شیدا گلی, Atefe joon, saeide27
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 86

ارسال: #3
خوب زرشک نداشتیم ....قبوله؟؟؟؟Vahidrkhih

[تصویر:  20140201002256_berenjjjjd.JPG]

[تصویر:  20140201002350_morghhhhhh.JPG]

ویرایش عکسهای پیوستی
امضای sani2010

برای كسی كه شگفت‌زده‌ی خود نیست معجزه‌ای وجود ندارد.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۱۱-۱۳۹۲ ۱۲:۲۷ صبح، توسط niloofar00.)
۷-۸-۱۳۹۰, ۰۹:۵۸ صبح
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از sani2010 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ladybird68, شیدا گلی, Atefe joon, مهلا گلي
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 654

ارسال: #4
RE: برنج با مرغ
اینم سبک من
اول سینه مرغ رو میپزم بعد پختن ریش ریش می کنم توی ماهی تابه کمی روغن میریزم و پیاز خلال شده میریزم و سرخ می کنم بعد سینه مرغ رو اضافه می کنم و انواع ادویه جاتی که جلو دستم بیاد توش میریزم (دارچین - زیره سبز- زیره سیاه - زردچوبه - نمک - آویشن یه کمی ) و زعفرون دم کرده . همرو مخلوط می کنم بعد زرشک قرمز بهش اضافه می کنم و بعضی اوقات یه خورده هم کنجد می ریزم و در آخر هم 1 قاشق شکر اضافه می کنم و با پلو دمی سرو می کنم خیلی خوشمزه است امتحان کنید حتماYum2

[تصویر:  20120225130106_DSC_.jpg]

[تصویر:  20120225130205_DSC_.jpg]
امضای sh61ha
خدا کند آنروز که آخرین زنگ دنیا می خورد
روی تخته سیاه قیامت اسم ما را جز خوبها بنویسند
۶-۱۲-۱۳۹۰, ۰۳:۳۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از sh61ha به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ladybird68, Atefe joon
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 51

ارسال: #5
اینم زرشک پلو با مرغ من. دستور از تی وی. مرغش خیلی خوشمزه و خوش عطر شده بود
[تصویر:  20120917225819_DSC02694.jpg]
[تصویر:  20120917225854_DSC02697.jpg]
چند تا از خانم گل ها خواستن دستور پخت زرشک پلو با مرغ رو بگم. خوشحالم که خوشتون اومده.
یک پیاز بزرگ رو مربعی ریز کنین. نباید رنده کنین یا حلقه های درشت باشه. توی قابلمه یا ماهیتابه 4،5 قاشق روغن بریزین. پیازها و زردچوبه هم بریزین. مرغ ها رو هم بلافاصله بریزین. نمک هم اضافه کنین. شعله ی گاز باید متوسط باشه که پیازها سریع سرخ نشه یا اگه خیلی کم باشه مرغ ها سفت میشه و مزه ی پیاز به خوردش نمیره. یک ربع تا بیست دقیقه بالای سرش باشید. اگه دیدین پیاز داره میسوزه، یا شعله اش زیاده یا روغن اش کمه. بعد از بیست دقیقه آب جوش تا نصفه ی مرغ اضافه کنین و بزارین مرغ کامل بپزه. حدودا نیم ساعت زمان میبره تا بپزه. بعد از پخت مرغ ها رو از توی آب مرغ در بیارین توی ظرفی که میخواین سرو کنین بچینین. ظرفی باشه که بتونین توی فر بزارین. حالا یه قاشق رب رو یک دقیقه سرخ کنین و بهش یه قاشق آبلیمو، یک قاشق گلاب و دو قاشق زعفران دم کرده اضافه کنین و بریزین توی آب مرغ. اگه آب مرغتون رقیق و زیاده بزارین یه کم غلیظ بشه. بیست دقیقه مونده که غذاتون رو بخورین، فر رو روشن کنین و روی 175درجه بزارین. آب مرغ رو که یه سس تقریبا غلیظِ بریزین روی مرغ ها و بزارین یه ربع توی فر باشه. البته مواظب باشین نسوزه. برای زرشکها، 50گرم کره رو توی ماهیتابه بریزین یه قاشق روغن هم بریزین. زرشک ها و یه قاشق زعفران دم کرده و اگه دوست دارین یه قاشق شکر هم بلافاصله اضافه کنین. هم بزنین تا کره آب بشه. بعد هم یک یا دو کفگیر برنچ دم کشیده رو بریزین توش و هم بزنین. بعد هم روی برنجتون رو تزئین کنین. اگه خلال پسته یا بادوم هم خواستین بریزین وقتی زرشک ها آماده شد پسته یا بادام رو بریزین توش و یه تف کوچولو بدین. امیدوارم خوب توضیح داده باشم.
امضای kimiya.farhid
من میخوام برگردم به کودکی ام...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹-۶-۱۳۹۱ ۰۵:۱۸ عصر، توسط kimiya.farhid.)
۲۸-۶-۱۳۹۱, ۱۲:۲۷ صبح
یافتن سپاس نقل قول
9 کاربر از kimiya.farhid به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Galaxy, ladybird68, lilium_abiiii, negin.s, Atefe joon, مامی نازنین, star9, زهرا77, hekmati009

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 23

زرشک رو بعد از کمی خیس کردن داخل روغن با شکرتفت میدم زعفران دم کرده رو بهش اضافه میکنم وبا برنج مخلوط میکنم مرغ رو هم با پیاز ونمک وفلفل و زعفران نصف استکان اب دم میذارم همیشه سس مرغ رو زیر برنج میریزم و مرغ رو روی برنج
[تصویر:  20130528103249_5.jpg]
امضای mam amir@
سرم را نه ظلم می تواند خم کند ، نه مرگ ، نه ترس ، سرم فقط برای بوسیدن دست های تو خم می شود مادرم . . .
۷-۳-۱۳۹۲, ۱۲:۰۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
22 کاربر از mam amir@ به دلیل این ارسال سپاس کرده.
negin.s, N-M, 1368Sheri, NAHID.V, niloofar00, Galaxy, marzi marzi, سمیه گلبانو, مهرناز مامانی, f.nik, 162, shamim_13, lilium_abiiii, Atefe joon, hn1390, maryam_1, مارال جون, ailari, نازیلا62, atlas.rome, پارانزیم, ماه گلی

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد