خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

زندگی در ایتالیا!!

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 321

زندگی در ایتالیا!!
بهتره کمی هم درباره شیوه زندگی تو ایتالیا بدونید که وقتی اومدید مثل من و خیلی های دیگه شوک بهتون وارد نشه.

خونه هایی که معمولا ما دانشجوها میتونیم کرایه کنیم خیلی قدیمیه. تو شهر رم این وضعیت بیشتر دیده میشه. میلان نسبتا خونه های بهتری داره. تو شهرهای کوچیک شمال ایتالیا هم خونه های شیکی پیدا میشه، ولی خب معمولا خارج شهره، در کل اصلا با خونه های ایران قابل قیاس نیستند.

هزینه آب بسیار کمه که معمولا خود صاحبخونه قبضاشو پرداخت میکنه، یه جورایی میگن آب مجانیه. چون آب ایتالیا قابل آشامیدن نیست و باید آب معدنی بخرید برای آشامیدن ( با اینکه من همیشه تنبلی میکنم و مجبور میشم آب شیر بخورم).

مصرف برق و گاز گرونه. باید این شعار لامپ اضافی خاموش رو خوب یاد بگیرید. اگرم خانم هستید و از سشوار و این چیزا زیاد استفاده میکنید باید کمی ملاحظه کنیدوالاصاحب خونهVahidrk
اگه آبگرم کن خونه با برق کار کنه که قبض برقی که براتون میاد بسیار بالاست. پس حواستون باشه خونه ایی اجاره کنید که آبگرمکنش با گاز کارکنه. البته گاز هم گرونه. در ایتالیا سیستم گرمایی شوفاژ هست که اگر کل ساختمون با هم باشه، سر یه ساعت در روز روشنه و بعد خاموش میشه.اگه اشتباه نکنم 5 تا 9 ساعت در کل شبانه روز روشنه که بستگی به ساختمون هم داره این قوانین اگه شخصی باشه که خودتون تنظیم میکنید چه موقع روشن باشه، واسه همین خرید کیسه آبگرم رو در اولویت قرار بدید.crying
زندگی تو ایتالیا به نظر من برای ما ایرانیها خیلی سخته چون تا الان یاد گرفتیم به هر میزانی که دوست داریم از انرژی های برق و گاز استفاده کنیم. اینم بخشی از زندگیه که بعد از 2 سال عادت میشه...
در تابستون هم خبری از کولر و سیستم خنک کننده نیست، میشه از پنکه استفاده کرد که البته اونم بستگی به خودتون داره که ببنید آیا به صرفه هست یا نه
اگه به آب و هوای خشک عادت دارید حتما در انتخاب شهرتون دقت کنید. شهر هایی که نزدیک دریا هستن یا دریاچه از شهر رد میشه، میزان رطوبت بالایی دارن. مثل رم، جنوا، ریمینی، تورین و غیره...

زندگی تو ایتالیا گرونه یا نه؟ کدوم شهرش گرون تره؟؟

تو ایتالیا بالاترین هزینه بابت اجاره خونه اس. میتونم راحت بگم اینجا نمیتونی خونه شخصی داشته باشی ( البته اگر دانشجو باشی) و همه دانشجوها اینجا اتاق یا تخت اجاره میکنن.Dash2crying
STANZA SIGOLAاتاق تکنفره اس که شامل تخت و کمد میشه (البته بعضی از خونه ها کاملتر هم هستند و میز تحریر یا میز آرایش هم دارن).

STANZA DOPPIA اتاق دونفره اس که شما یکی از تختا رو اجاره میکنید واسه همین بهش POSTO LETTO هم میگن.

خونه ها شامل آشپزخونه و سرویس بهداشتی هم هست که بین افراد خونه share میشه.

قیمت خونه تو Roma و Milano نسبت به بقیه شهرها گرونتر. البته به نظر من وضعیت خونه تو میلان بهتره و میتونی با همون هزینه ای که در رم باید پرداخت کنی در میلان جای بهتری بگیری. این بخاطر کوچیکی شهر میلانه. رم بخاطر بزرگتر بودن، خونه های نزدیک به مرکز شهر خیلی گرونتره. ولی کلا آنچنان تفاوت چشمگیری ندارن.

تمام سوپرمارکتها زنجیره ایی هستن و از نظر مواد غذایی بین شهرها هیچ تفاوتی وجود نداره. شهرهای کوچیکتر ایتالیا از نظر مسکن بسیار ارزونتر هستند (بعضی اوقات تفاوت به ماهی 300 یورو هم میرسه).

برای یک زندگی دانشجویی تو ایتالیا (منظورم تو شهر رم و میلان هست)، یه دانشجو مبلغی بین 500 تا 700 یورو ماهیانه خرج میکنه. البته این رقم مربوط به اجاره خونه، غذا، سرویس حمل و نقل و قبضهایی هست که باید پرداخت کنه جدا از هزینه دانشگاه.Dunnof

فایل‌(های) پیوست شده تصویر (ها)

۲۶-۲-۱۳۹۱, ۰۹:۴۰ صبح
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از anna63 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
111sogol, shahlash, roghi01

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد