امتیاز موضوع:
  • 18 رای - 2.89 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زن بودن
#1
Bell 
حالا تو هی بیا بگو مردها پررو می شوند، زن باید سنگین و رنگین باشد، باید بیایند منت بکشند ببرندش با عزت.
من می گویم زن اگر زن باشد باید بشود روی عاشقیتش حساب کرد، که باید عاشقی کردن بلد باشد. که جا نزند، جا نماند، جا نگذارد.هی فکر نکند به این چیزهایی که عمری در گوشش خوانده اند که زن ناز و مرد
نیاز. که بداند مرد هم آدم است دیگر، گاهی باید لوسش کرد، گاهی باید نازش
را کشید، گاهی باید به پایش صبر کرد حتیمن می گویم زن اگر زن باشد از دوستت دارم گفتن نمی ترسد. تو می گویی خوش به حال زنی که عاشق مردی نباشد بگذار دنبالت بدوند.و من نمی فهمم این که داری ازش حرف می زنی زندگی است یا مسابقه اسب دوانی.و
من نمی فهمم چرا هیچ کس برنمی دارد بنویسد از مردها. از چشمها و شانه ها و
دستهایشان. از آغوششان، از عطر تنشان، از صدایشان. پررو می شوند؟خوب بشوند. مگر خود ما با هر دوستت دارمی تا آسمان نرفته ایم؟مگر ما به اتکا همین دستها، همین نگاهها، همین آغوشها در بزنگاههای زندگی سرپا نمانده ایم؟چرا
باید شوق من برای خوشحالی کسی - مردی- ، برای شنیدن صدایش ، نگرانیهایم،
دلتنگی هایم، آرزوهایم مرا کوچک کند؟ من راز این دوست داشتنهای پنهانی را
نمی فهمم.من نمی فهمم زن بودن با سنگین رنگین بودن، با سکوت، با
انفعال چه ارتباطی دارد. من بلد نیستم در سایه دوست داشته باشم. من می
خواهم خواستنم گوش فلک را کر کند.من می خواهم مردم ، دلش غنج بزند ازاین که بداند جایی زنی دوستش دارد.من می خواهم زن باشم و مردی این حوالی دارد دوستت دارمهای مرا با خود می برد ...


پاسخ }
#2
هنر زن بودن


«تقدیم به تمامی عاشقانی که خواستار آرامش اند»در گذشته زن خوب کسی بود که تمام و کمال به زندگی خود می پرداخت و لحظه ای از
وظایف خانه داری و بچه داری غافل نمی شد. بر این اساس وقتی دختری ازدواج
میکرد، به او میگفتند: " همانطور که با لباس سفید از این خانه می روی، باید
با کفن سفید برگردی!" اما اکنون اصول اخلاقی و خانوداگی به سرعت در حال
تغییر است. آمار طلاق های ناشی عدم تفاهم! سر به فلک می زند. زندگی خود را
نجات بدهید. تا کی می خواهید همسر خود را مطابق میل و سلیقه خود بسازید؟
آیا هنوز عبرت نگرفته اید؟! این مقاله به هنر زن بودن می پردازد و
راهکارهای مناسب حفظ زندگی خانوادگی را نشان میدهد.1- همه کس شوهر خود باشید.مارسیو آلوش ، نویسنده کتاب زندگی در کوبای انقلابی می گوید: " اگر می خواهی در
زندگی ات موفق باشی ، برای شوهرت یک مادر ، یک همسر ، یک دختر و یک دوست
باش."معنای بسیار عمیقی در پشت این جمله نهفته است که باید به دقت با آن روبرو شوید.
هر کدام از چهار نقش بالا روزی در زندگی به کار می آید، بعضی نقش ها را
نیاز است که بیشتر داشته باشیم و بعضی دیگر را کمتر. به موقع برای همسر خود
مادر باشید، به موقع یک دوست ... ، اما دقت کنید که اگر نقشی را در جای
خود ایفا نکنید. فجایع زیادی را به بار میآورد که بخشی از طلاق های جامعه
ما به خاطر ایفای غلط نقش زن در خانواده است.کافی است تا در زمانی که باید به ایفای نقش یک همسر بپردازید، نقش مادر را بازی
کنید! یا به جای ایفای نقش دوست، نقش دختر همسرتان را اجرا کنید! این کار
به غرور مردتان لطمه وحشتناکی را وارد می سازد که گاهی جبران آن ناممکن
خواهد بود و سرآغاز بسیاری از دعواهای خانوادگی خواهد شد."همسر من همیشه مثل مادرم مراقب من است. دیگه خسته شدم از بس که با دلسوزی
مادرانه و بکن نکن ، زندگی ام را تحت کنترل خود درآورده. من هم آدمم، من هم
برای خود شخصیتی دارم. نا سلامتی من مرد خانواده ام." و
یا " هرگز نمی توانم دو کلمه حرف جدی با همسرم بزنم. بلافاصله مثل دختربچه
ها خودش را لوس می کند. بعضی وقت ها واقعاً از این کارهایش خسته میشوم. من
احتیاج به کسی دارم که بتوانم روی همدلی هایش حساب کنم ..."اینها دو نمونه از صدها نمونه شکایات آقایان است. از امروز روی نقش خود در زندگی
تمرکز بیشتری داشته باشید. زندگی مانند صحنه تئاتر است. ایفای اشتباه
یک نقش در آن ، کل بازی های را زیر سوال میبرد!ادامه دارد...پاسخ }
#3
هنر زن بودن - ادامه

«تقدیم به تمامی عاشقانی که خواستار آرامش اند»

2-مراقب حرف زدن خود باشیم.

شیوه به کار بردن درست و بجای کلمات ، یکی از هنرهای خانم هاست . کلمات وقتی با لحن خوبی بیان می شوند حتی شیری خشمگین را نیز آرام میکند چه برسد به مرد خانواده که به عشق همسر و بچه هایش از صبح مشغول کار و تلاش است. از گفتن خبرها، وقتی که شوهرتان تازه به خانه آمده است، بپرهیزید. گله و شکایت از بچه ها، خبرهای ناگوار تصادف و بیماری، دعواهای خانوادگی ، گله از خانواده همسر و ... نیز جزو گروه خبرهای بد قرار میگیرد. متاسفانه بسیاری از خانم ها به محض اینکه شوهرشان به خانه میآید شروع به تعریف مسائلی می کنند که به جای آنکه مرهمی روی ذهن خسته شوهرشان باشد، بیشتر او را عصبی میکند. کار اشتباه دیگری که بسیاری از خانم ها انجام میدهند، دادن قبض آب و برق و تلفن در لحظه ورود همسر به خانه است. این کار به طرز وحشتناکی برای مردتان آزار دهنده خواهد بود به ویژه اگر آن روز از نظر کاری نیز مشکلاتی را از سر گذرانده باشد. این مسئله عموماً موجب دعوا و بگو مگو می شود و همانند ریختن قطره آبی در لیوان لبریز از آب است. درواقع این کار سبب سرریز شدن آن میشود. اعصاب هرکسی نیز نقطه بحرانی دارد. نگذارید که آستانه صبر و تحمل همسرتان به انتهای خود برسد.
همچنین سعی کنید که کلمات مناسب را با لحنی خوب و خوشایند به کار ببرید. آقایان نسبت به نوع کلمات و نحوه اداکردن آن بسیار حساس هستند. بعضی کلمات نیز، هرچند هم که بدون منظور خاصی ادا شوند ، چنان اثر بدی بر مخاطب میگذارد که مدت های مدید سبب بحث و بگو مگو بین شما و آن فرد میگردد. با کمی مراقبت از کلمات خود وطرز بیان آنها ، زندگی آرامی را برای خود و همسرتان تدارک ببینید.


ادامه دارد...
پاسخ }
#4
هنر زن بودن - ادامه

«تقدیم به تمامی عاشقانی که خواستار آرامش اند»

3- از مقایسه بپرهیزید

این کار یکی از بدترین توهین هاست. پیامی که این حرف و عمل به همسرتان میرساند این است که تو توانایی تهیه زندگی مطابق زندگی دیگران را برایم ندار ی و این ناشی از ضعف و بی لیاقتی توست. این مسئله موجب دلسرد شدن همسرتان از زندگی میشود و باعث میگردد که او ، بعد از مدتی به این نتیجه برسد که هیچ چیز شما را راضی و خشنود نمیکند، پس برای چه زحمت بکشد؟

مشوق شوهر خود باشید. حتی اگر فکر میکنید که او عمل می کند، کنار او گام بردارید و همواره با تحسین ها و تشویق های خود ، شرایط را برای پیشرفت و آرامش او فراهم کنید. مقایسه افراد با یکدیگر از نظر نوع رفتار ، برخورد، اخلاق، شرایط مالی ، خانوادگی و ... تنها و تنها موجب ایجاد یک حس بد در همسرتان میشود. آیا خود شما دوست دارید که با دیگری مقایسه شوید؟!

حتی اگر دلتان میخواهد، همسرتان به گونه خاصی باشد یا عمل کند ، این فکرخود را
در قالب مقایسه کردن به او نگوئید. کمی فکر کنید و صادقانه به این سوال جواب دهید: "چه چیز برایتان مهم است؟ رسیدن به هدف مورد نظر یا به کرسی نشاندن حرفتان؟"

هر فردی میتواند به هدف خود برسد بی آنکه آن حرف ، در قالب توهین و مقایسه باشد. همچنین یک نفر به راحتی می تواند حرف خود را به کرسی بنشاند، ولی این کار را چنان انجام دهد که بعد از مدتی رابطه ای سرد ، جایگزین آن رابطه پر مهر و عاشقانه نخستین نشود.

ادامه دارد...
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
هنر زن بودن - ادامه

تقدیم به تمامی عاشقانی که خواستار آرامش اند»


4- مرد خود را در اولویت قرار دهید

این مورد یکی از مهم ترین مواردی است که هر فردی باید در زندگی به آن توجه کند. کاری که اغلب زنان ، یا به خاطر غروری بی جا و یا به خاطر بی درایتی انجام نمیدهند. خانم های عزیز! به خاطر داشته باشید که هیچ چیز دردناکتر از عدم اجرای این قانون ! برای مردتان نیست. بسیاری از خانم ها فکر میکنند که شوهرشان همیشه به همین صورت در کنارشان خواهد بود، پس باید بیشتر به فکر دوستان و افراد خانواده و فامیل باشند! یادتان باشد که این طرز فکر تاکنون زندگی بسیاری از زنان را در هم پاشیده است و دور از انتظار نیست که شما نیز نفر بعدی باشید!

یكی از روانشناسان می گوید: با دقت تمام به حرف های همسر خود گوش دهید، حتی اگر صحبت های او در مورد مسائلی است كه شما هیچ پیش زمینه یا علاقه ای به آن ندارید و به طور كلی توجه نشان دادن به آن مسائل برای شما خسته كننده است. به خاطر داشته باشید كه شما باید به صرف اینكه همسرتان درباره مسائل كاری خود یا مسائل مورد علاقه اش با شما حرف می زند، خستگی را فراموش كرده و شنونده خوبی باشید. یک توصیه جدی! حتی اگر بوی سوختگی غذایتان از آشپزخانه می آید، حرف شوهرتان را قطع نکنید! بسیاری از خانم ها متاسفانه درک این مسئله را ندارند و نمی دانند اگر خواهان یک زندگی خوب هستند باید شنونده خوبی نیز باشند. این نکته مهم را به خاطر داشته باشید که اگر شوهرتان حرف های خود را به شما نزند ، آن را به جای دیگری خواهد برد و دیگری را برای درددل انتخاب خواهد کرد. آیا شما همین را می خواهید؟!

همیشه دقت کنید که یک مرد به تلفن های همسر خود بسیار حساس است و آن را نشان بی توجهی همسر به خود میداند. بعضی مردها شاید به فردی که مخاطب همسرشان است ، حساس باشند ولی مطمئن باشید که همه مردها نسبت به بی توجهی مداوم همسرشان به خود، طی مکالمه تلفنی حساس هستند. این مورد کاملاً واضح و روشن است. زیرا هر مردی این کار را نشانه بی علاقگی و توهین همسر خود میداند ، زیرا یک مرد معتقد است که اگر برای همسرش ارزش داشت، او تلفن را قطع میکرد و مثلاً یک لیوان آب به او میداد! همه این موارد و اتفاقات نشان میدهد که یک زن هنگامی در زندگی خود موفق خواهد بود که پپیوسته اولویت و ارزش مرد خود را در زندگی چه در قالب کلمات و چه در قالب اعمال به او نشان بدهد. اگر تاکنون در این زمینه اشتباهاتی را مرتکب شده اید، بجنبید. یک دقیقه دیگر نیز دیر خواهد بود! غرور مرد خود را حفظ کنید، ولی پیش از آن به خاطر داشته باشید که اگر به خود احترام نگذارید و برای خود ارزش قائل نباشید ، زندگی را به کام خود و همسرتان تلخ خواهید کرد." هر مردی خواهان این است که همسری قدرتمند و با اعتماد به نفس بالایی داشته باشد به شرط آنکه باور داشته باشد مرد زندگی اش از او قدرتمندتر و با اعتماد به نفس تر است!"

منبع: http://www.lynn.blogfa.com/post-18.aspx

پاسخ }
#6
زمزمه های دلتنگی...


اسم قاشق رو گذاشتی قطار...هواپیما...کشتی .... تا یک لقمه بیشتر بخورم ..!

یادت هست مادر؟

شدی خلبان ؛ ملوان ؛ لوکوموتیوران..!

می گفتی بخور تا بزرگ بشی قوی بشی ؛ آقا شیره بشی.! ...............

و من عادت کردم که هر چیزی را بدون اینکه دوست داشته باشم قورت بدهم

حتی بغض های نترکیده ام را

دوست دارم مادرم...

پاسخ }
#7
اجازه بده خودم باشم!
خانم ها بخوانند...

آقايان بيش از هر چيز، انتظار دارند همسرشان با آنان دوست باشد و شرايط و موقعيت شان را به خوبي درک کنند. اگر مي خواهيد در ارتباط خود موفق باشيد و همسرتان را از خود راضي نگه دارید، به نکات زير توجه کرده و آن ها را در زندگي به کار بنديد تا متوجه تغييرات بزرگي شويد.

1- تصميمات او را جدي تلقي کنيد:

بيش تر خانم ها دوست دارند همه چيز مطابق ميل خودشان باشد اما توجه داشته باشيد که نبايد نسبت به خواسته ها و نيازهاي همسرتان بي توجهي نشان دهيد. به همسر خود احترام بگذاريد. اگر قرار باشد تمام مدت به او بي توجهي کنيد، براي حرف هايش ارزش قائل نشويد، او را کوچک و خوار کنيد و فقط در مورد تمام مسائل شکايت کنيد، مطمئن باشيد که زندگي شما دوام نخواهد يافت. بايد به او اجازه دهيد که مرد خانه باشد.

"بيش تر خانم ها دوست دارند همه چيز مطابق ميل خودشان باشد اما توجه داشته باشيد که نبايد نسبت به خواسته ها و نيازهاي همسرتان بي توجهي نشان دهيد "

2- مشوق او باشيد:

خانم ها به راحتي اين کار را در مورد دوست هاي خود انجام مي دهند. کاري مي کنند که احساس خوبي در آنان ايجاد شده و اعتماد به نفس شان افزايش يابد و از عباراتي نظير: «تو فوق العاده شده اي، اين رنگ خيلي برازنده توست، شوهرت بايد افتخار کنه که با تو ازدواج کرده و...» استفاده مي کنند. اما کم تر اتفاق مي افتد که در مورد همسر خود، اين کار را انجام دهند. شايد تصور مي کنند ضمير آقايان، غيرقابل نفوذ است اما حقيقت اين است که آنان هم ضمير حساس و شکننده اي دارند و گاهي به قوت قلب دادن هاي شما نيازمندند، بنابراين اگر ترفيع رتبه گرفته و در شغلش به مقام بالاتري دست يافته است، به افتخارش، جشن بگيريد و به او يادآوري کنيد که ارزش و لياقتش را داشته، و حتي اگر لباس مورد علاقه اش را پوشيده بود، به او بگوييد: «خيلي خوش تيپ شده اي!»

ادامه دارد...پاسخ }
#8
اجازه بده خودم باشم!- ادامه

خانم ها بخوانند...

3- به زيبايي خودتان اهميت دهيد:
به ظاهر خود اهميت بدهيد، لباس هاي زيبا و تميز بپوشيد، موهاي تان را مرتب کنيد و در مجموع، ظاهرتان را آراسته نگاه داريد.

4- قابل اعتماد و وفادار باشيد:
مردان به دنبال زناني هستند که بتوانند به آنان اعتماد کرده و روي شان حساب کنند. حقيقت اين است که برخي از خانم ها راز دار نيستند و کم تر اتفاق مي افتد که همسرشان حرف دل خود را نزد آنان بازگو کند. مردان مي خواهند همسرشان نسبت به آنان متعهد و مسؤول باشد.

"حقيقت اين است که برخي از خانم ها راز دار نيستند و کم تر اتفاق مي افتد که همسرشان حرف دل خود را نزد آنان بازگو کند"

5- از سرزنش، دست برداريد و به او احترام بگذاريد:

وقتي شما به همسرتان احترام مي گذاريد، گويي به خودتان احترام گذاشته ايد. او را به خاطر اشتباهاتش سرزنش نکنيد و مدام تصميماتش را به باد انتقاد نگيريد. آقايان، خانمي که منطقي باشد و در شرايط عصبانيت، خود را کنترل کرده و با بحث منطقي به دعوا خاتمه دهد را بيش تر مي پسندند.

ادامه دارد...

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#9
اجازه بده خودم باشم!- ادامه

خانم ها بخوانند...

6- خوش اخلاق باشيد:

آقايان به دنبال همسري هستند که شخصيت زنانه اش شکل گرفته باشد، مهربان باشد، مرتب داد نزند و از او ايراد نگيرد. مردان در زندگي خود، به دنبال آرامش هستند، مي خواهند اوقات خوشي داشته باشند و از زندگي لذت ببرند، بنابراين خوش مشرب باشيد، به سرعت عصباني نشويد و داد و فرياد کردن را به کلي فراموش کنيد.

7- بگذاريد با خودش خلوت کند:
آقايان نياز دارند مدتي را به دور از شما بگذرانند، پس فضاي لازم را به آنان بدهيد تا ذهن خود را متمرکز کرده و افکارشان را منسجم سازند؛ شايد بخواهند زماني را با دوستان خود بگذرانند و سرگرمي هاي مورد علاقه شان را انجام دهند. اين کار، احساس خوبي در آنان ايجاد مي کند و سبب مي شود بعدها، سرحال تر و با نشاط تر شوند، آيا اين همان چيزي نيست که شما انتظار داريد؟ زماني که روز سختي را پشت سر مي گذارند، تمايلي به صحبت کردن در مورد آن ندارند! پس اگر همسرتان از شما درخواست کرد که او را راحت بگذاريد، بهتر است اين کار را انجام دهيد.

8- به او عشق بورزيد:
شايد اين مسأله بسياري از خانم ها را متعجب کند اما آقايان هم دوست دارند که عاشق شوند و در مقابل، عشق دريافت کنند. خيلي از خانم ها تصور مي کنند اگر با همسر خود سرد و بي احساس برخورد کنند، بهتر است. اين تفکر نادرستي ست؛ تا جايي که مي توانيد، خود را نسبت به او علاقه مند نشان دهيد چرا که آقايان به دنبال همسري هستند که به آنان علاقه داشته و مجذوب شان باشد.


منبع: http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=128488

پاسخ }