خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 10 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

زن واسپرده

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 30

ارسال: #1
Package_favorite زن واسپرده
((عاشق شدن ساده است, حتی در عشق باقی ماندن هم دشوار نیست؛ تنهایی انسان سببی کافی برای این مهم است. اما تلاش سختی,که به زحمتش میارزد, پیداکردن یاری است که به لطف حضور مستمر او بتوانیم کسی بشویم که میخواهیم))

چرا واسپردن؟ :
وقتی در بیستو دو سالگی به تازگی ازدواج کرده بودم, هرگز فکر نمیکردم خودم را زن واسپردهای معرفی کنم. حتی فکرش هم مرا مشمئز میکرد.
میدانستم که ازدواج یک امر خطیر است؛ زیرا شاهد بودم که پدر و مادرم به متارکه دردناکی تن دادند, با این حال امیدوار بودم که بهتر از آنها ظاهر شوم.
برایم شگفتانگیز بود که شوهرم جان, بتواند مرا تا آن حد دوست داشته باشد. و معتقد بودم میتوانیم ازدواج موفقی داشته باشیم, زیرا نکات و جنبههای مثبت در زندگی ما فراوان بود.
در شروع ازدواج سعادتآمیزی داشتیم. سپس کم کم اشکالات همسرم را ببیشتر دیدم و در مقام اصلاح کردن او برآمدم.به نظرم میرسید اگر او در زمینه کار بلندپروازی بیشتری داشته باشد, در منزل رفتار عاشقانهتری را به نمایش بگذارد و به کارهای شخصیاش بیشتر برسد. همه چیز روبهراه میشود . در این موارد با او بسیار صحبت میکردم. جواب مساعدی نمیداد, تعجبی هم نداشت. در واقع من سعی میکردم جان را کنترل کنم. هرچه بیشتر فشار میآوردم, بیشتر مقاومت میکرد و هر دو از این حیث ناراحت میشدیم. در حالی که قصد و منظور بدی نداشتم. به روشنی در راهی قدم برمیداشتم که زندگی زناشوییام را بههم میریخت . اما هرگز از گفتن و حرف زدن خسته نمیشدم. بدتر از همه از مردی که زمانی بسیار دوستش داشتم فاصله میگرفتم و برایم حکم غریبهها را پیدا میکرد.
احساس تنهاییام به قدری حاد بود که برای درمان آن به هر کاری تن میدادم. به رواندرمانگر و مشاور امور زناشویی مراجعه کردم.آنجا به من گفتند که بیش از اندازه از کنترل به عنوان یک اقدام دفاعی استفاده میکنم. بعدها فهمیدم که زن و مرد در برخورد با زندگی شیوههای متفاوتی دارند, و طرز ارتباطشان نیز متفاوت است. با سایر زنان صحبت کردم تا بدانم آنها با زندگیشان چگونه کنار میآیند.مایوسانه میخواستم رابطه زناشوییام را نجات دهم, در ضمن نمیخواستم بگذارم عزت نفسم خدشهدار شود هر بار که بر جان خشم میگرفتم و از او ناراحت میشدم عزت نفسم نیز کمرنگتر میشد.
در آن زمان نمیدانستم که در شیوهی واسپاری قدمهای اولیه را برمیدارم و با این کار آرامش را به زندگیام بازمیگردانم و به عزت نفس میرسم. امروز خودم را زن واسپرده مینامم . زیرا وقتی از کنترل کردن همسرم دست برداشتم و بیچون و چرا به او اعتماد کردم , به همان زندگی زناشویی رسیدم که همیشه رویای آن را درسر داشتم.اگر به توصیههای ارائه شدن در این کتاب توجه کنید و آنها را به کار گیرید, مطمئن باشید شما هم به این موقعیت خواهید رسید.
هیچکدام از ما وقتی غرولند میکنیم, در مقام انتقاد حرف میزنیم, یا کنترل کننده میشویم , احساس خوبی نداریم . اما با تن دادن به واسپاری میتوانید به تدریج از این رفتارهای ناخوشایند فاصله بگیرید.
در ضمن فرصتی مییابید تا به موضوعاتی که برایتان مهمتر هستند توجه کنید, این که خانواده هماهنگتری داشته باشید ,یک شرکت بزرگ را اداره کنید, یا هر دو , تفاوتی نمیکند. میتوانید با سرعت بیشتری به هدفهایتان برسید, با واسپاری به بهترین خواستههای خود میرسیم و به همین دلیل است که آن را توصیه میکنیم.

از کنترل دست بکشید تا قدرت بیشتری پیدا کنید
- درباره واسپردن حرف نزنید
- قبل از همه از خودتان مراقبت کنید
- خواستههایتان را ابراز کنید
- کار مدیریت مالی را واگذار کنید
- با روی خوش بپذیرید
- دوستی با زنان دیگر را بیشتر کنید
- در دام نیفتید
- تولید انتظار منفی نکنید
- ذهن خوانی نکنید
- شلوغ نکنید
- اسطوره برابری را رها کنید
- با گفتن نمیتوانم محدودهها را مشخص کنید
- آسیبپذیری اشکالی ندارد
- به رنجش خود اذعان کنید
- بگذارید شوهر شما پدر فرزندانتان باشد
- به پیامهای دل توجه کنید
- برخورد زنانه با رابطه جنسی
- خودتان را دست کم نگیرید
- مراقب نکته انحرافی باشید
- به پیوندهای معنوی بها بدهید
- بگذارید شوهرتان برخی از مسائل شما را حل کند
- در فرهنگ مردانه سیاستمدار باشید
- پیشرفت خود را ارزیابی کنید
- مازاد بر انرژیتان را برای خود صرف کنید

تعداد صفحه: 234 نوبت چاپ: 5
قطع: رقعی نویسنده: لورا دویل مترجم: مهدی قراچه داغی
انتشارات آسیم
امضای mini
بیاید از زندگیمون لذت ببریم hih
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲-۴-۱۳۹۱ ۰۲:۳۷ عصر، توسط mini.)
۲۲-۴-۱۳۹۱, ۰۲:۳۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از mini به دلیل این ارسال سپاس کرده.
mamane kiana

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد