امتیاز موضوع:
  • 27 رای - 2.63 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ساك شنا را ببنديد؛ تابستان از راه رسيد
#1
Package_favorite 
[عکس: 20120411130358_15222_706.jpg]
مهم نيست چقدر اهل ورزش كردن باشيد يا چقدر شناگر ماهري باشيد فقط كافي است با شروع تابستان يك بار هم كه شده سري به يكي از استخرهاي شنا بزنيد تا مشتري دائمي اين ورزش خنك و پرهيجان در تمام روزهاي داغ تابستان شويد. اما يادتان باشد براي لذت بردن از اين ورزش تابستاني بايد كاملا مجهز باشيد و براي انتخاب وسايل مورد نيازتان وقت بگذاريد. از حوله و كلاه گرفته تا كرم‌هاي ضد‌آفتاب و بالاخره ساك شنا. شايد به‌نظر سخت بيايد اما اصلا جاي نگراني نيست چون آنقدر تنوع وجود دارد كه براي انتخاب بهترين‌ها دست‌تان باز است. با اين همه براي راحت‌شدن اين خريدها، ما براي شما پيشنهادهايي داريم كه حتما به كارتان مي‌آيند.
[عکس: 20120411130505_15223_674.jpg][عکس: 20120411130530_15224_484.jpg]
سپري براي چشمان شما
عينك شنا يكي از وسايلي است كه شما براي بستن ساك شنا به آن نياز داريد. اين عينك در برابر آلودگي‌‌هاي احتمالي آب و حتي مواد ضدعفوني‌كننده كه اغلب حساسيت‌زا هستند از چشمان شما حفاظت مي‌كند. در انتخاب عينك خوب، بايد به نداشتن موج روي شيشه عينك و ثابت شدن آن روي چشم‌ دقت كنيد. ضد‌بخار بودن عينك هم ويژگي ديگري است كه ديد بهتر شما را هنگام شنا تضمين مي‌كند.
[عکس: 20120411130627_15225_763.jpg]
[عکس: 20120411130655_15226_399.jpg]
كلاه سرتان بگذاريد
كلاه هم يكي ديگر از ضرورياتي است كه شما براي شنا كردن به آن نياز داريد. كلاه شنا، ضمن اينكه از تماس مواد ضد‌عفوني‌كننده آب با موهاي شما جلوگيري مي‌كند به پاكيزه ماندن آب استخر هم كمك مي‌كند. در انتخاب كلاه بايد به خاصيت الاستيكي آن توجه كنيد تا هم راحت روي موهاي شما قرار بگيرد هم اين‌كه باعث كشيدگي موهاي شما نشود.
[عکس: 20120411130746_15228_545.jpg]
تشنگي يادتان مي‌رود
شك نكنيد كه در طول ورزش پر تحركي مثل شنا، تشنگي به سراغ‌تان مي‌آيد. بنابراين يك قمقمه مناسب را هم بايد به فهرست خريدهاي‌تان اضافه كنيد؛ اين انتخاب ساده به شما اجازه مي‌دهد كه علاوه بر آب خنك، نوشيدني‌ها و حتي شربت‌هاي مورد علاقه‌تان را هم همراه داشته باشيد.
[عکس: 20120411130836_15232_609.jpg]
ليز نخوريد
اگر خيال استخر رفتن به سرتان زده دمپايي را نبايد فراموش كنيد. يادتان باشد در انتخاب دمپايي مناسب بايد علاوه بر زيبايي، به عاج‌دار بودن سطح زير آن هم دقت كنيد. اين ويژگي به سادگي از سرخوردن‌ احتمالي شما به دليل مرطوب بودن محيط استخر جلوگيري مي‌كند.
[عکس: 20120411130936_15235_931.jpg]
آرامش داشته باشيد
زيرانداز هم يكي ديگر از وسايلي است كه شما به آن نياز داريد به‌خصوص اگر خيال آفتاب گرفتن هم داشته باشيد. در انتخاب زيرانداز بايد قبل از هرچيز به سبكي و قابل حمل بودن آن دقت كنيد. ضمن اين‌كه زيرانداز انتخابي شما بايد نرم و راحت باشد و آب را در خودش نگه ندارد. زيراندازهايي از جنس فوم اين ويژگي را دارند البته نوع حصيري اين زيراندازها هم به شرط اين‌كه زبر نباشد، مي‌تواند انتخاب مناسبي باشد.
[عکس: 20120411131055_15238_781.jpg]
بزرگ؛ اما سبك
حوله يكي از ضروري‌ترين انتخاب‌هاي شما براي ساك شناست. شما به حوله‌اي نياز داريد كه از قدرت جذب بالايي برخوردار باشد چون براي در امان ماندن از بيماري‌هاي عفوني احتمالي، بعد از شنا بايد كاملا خودتان را خشك كنيد. علاوه‌بر اين ويژگي سبك و در عين حال بزرگ بودن حوله شنا يكي ديگر از ويژگي‌هايي است كه بايد هنگام خريد از آن غافل نمانيد.
[عکس: 20120411131158_15240_591.jpg]
از پوست‌تان محافظت كنيد
اگر مي‌خواهيد حمام آفتاب‌تان با كمترين خطر براي پوست‌تان باشد كرم ضد آفتاب ؤ‌كرم برنز كننده SPF دار فراموش نشود.
[عکس: 20120411131323_15243_118.jpg][عکس: 20120411131359_15244_981.jpg]
هم سبك، هم راحت
قبل از هر چيز به يك ساك شنا نياز داريد. در انتخاب اين ساك كاملا آزاد هستيد اما دقت كنيد كه ساك شما بايد ضد‌آب، سبك و كاملا جادار باشد.
پاسخ }
#2
نباید آب استخر شنا آلوده باشد

شنا یکی از ورزش‌ها و سرگرمی‌های بسیار مناسب برای کلیه افراد در سنین مختلف، به ویژه در فصل گرما محسوب می‌شود. اما همین ورزش مفرح می‌تواند مشکلاتی برای سلامتی ما در پی داشته باشد.آب استخرها، در اثر اضافه شدن موادی از بدن شناگران (مانند مو، چربی، میکروب‌های دستگاه تنفس و گوارش و سایر باکتری‌های مضر و مواد زائد موجود در روی پوست) آلوده می‌شود. پس محل بسیار مناسبی برای آلوده شدن عده زیادی از مردمی است که از آب استخرها استفاده می‌کنند.

شنا کننده‌ها چه مواردی را باید رعایت کنند؟

- قبل از ورود به استخر از سلامت خود مطمئن باشید.

- قبل و بعد از استخر حتماً دوش بگیرید.

- از وسایل شخصی دیگران استفاده نکنید.

- از ورود به استخری که به طور کامل پر از آب نیست و یا نجات غریق در محوطه نیست، خودداری کنید.

- از حوضچه کلر که مقدار کلر آن بسیار بالاست حتماً عبور کنید و یا قبل از ورود به استخر، حتماً پاهای خود را در حوضچه ضد عفونی به مدت یک دقیقه قرار دهید.

- از بردن مواد غذایی، ظروف مختلف به ویژه شیشه به محوطه استخر خودداری کنید.


در صورت وجود کدورت (تیرگی) آب وارد استخر نشوید، زیرا در صورت کدورت آب، اضافه کردن مواد گندزدا یا ازن هم تأثیری بر کنترل آلودگی آب استخر ندارد

- قبل از ورود به استخر، باید مثانه خود را تخلیه کنید.

- توجه خاص بانوان به عفونت‌های دستگاه ادراری و تناسلی حائز اهمیت است، چون این توجه مانع از شیوع این عفونت‌ها در آب استخر می‌شود.

- نحوه استفاده از استخر و بهداشت فردی را به کودکان خود آموزش دهید که شامل: استفاده نکردن مواد غذایی در استخر و استفاده از توالت قبل از ورود به آب استخر (ادرار نکردن در آب استخر) است.

- شناگران موظف هستند که قبل از ورود به استخر، بدن خود را با آب گرم و صابون بشویند. همچنین بعد از استفاده از آب استخر همین عمل را انجام دهند تا از آلودگی‌های احتمالی پیش گیری به عمل آید.

- برای حفظ سلامت خود کمتر از 8 ساعت پس از استفاده از استخر، بدن خود به ویژه محل‌های چین خورده مانند لای انگشتان به ویژه انگشتان پا و زیر بغل‌ها را کاملاً با آب و صابون بشویید.

صاحبان استخرها چه مواردی را باید رعایت کنند؟

- گندزدایی مستمر انجام گیرد و بهتر است از کلر برای گندزدایی استفاده شود، زیرا کلر باقی‌مانده در آب، آلودگی ثانویه را از بین می‌برد. همچنین نظافت اطراف استخرها و تأسیسات ضروری است.

- مقدار کلر استفاده شده در آب استخرها باید بین 1 تا 3 میلی گرم در لیتر باشد.

- ریختن وایتکس در آب استخرها به منظور گندزدایی آب درست نیست و روش صحیح آن است که کلر یا پرکلرین در آب استخرها بریزند که باید استاندارد باشد.- درجه حرارت آب استخر نباید از 25 درجه سانتی‌گراد بیشتر باشد.

- هم چنین درجه حرارت اطراف استخر نیز نباید بیش از 5 درجه سانتی‌گراد گرم‌تر از آب استخر یا یک درجه سانتی‌گراد سردتر باشد.

- آب استخر باید به دفعات برای تعیین کلر آزاد باقی مانده، مورد آزمایش قرار گیرد. نمونه‌ها باید از قسمت‌های کم عمق و عمیق استخر برداشته شوند. میزان کلر آزاد و باقی مانده در آن، باید بین 6/0 تا 1 میلی گرم در لیتر باشد.

- موجودات ذره بینی در آب استخرها نباید از حد استاندارد فراتر روند. به همین دلیل آب استخرها باید به طور مرتب از لحاظ مقدار و نوع میکروب‌های موجود در آن بررسی آزمایشگاهی شود.

- از پذیرش مراجعان بیش از حد ظرفیت استخر جلوگیری به عمل آید.

- حوضچه اطراف استخر، محل‌های رخت کنی و دوش‌ها به طور مرتب نظافت و ضدعفونی شوند.

- حوضچه کوچکی برای ضدعفونی کردن پای شناگران قبل از ورود به استخر، به منظور مبارزه با بیماری خارش انگشتان پای شناگران احداث شود.

- شناگران قبل از ورود به استخر از نظر سرماخوردگی، هر گونه جوش، بیماری‌های پوستی، التهاب چشم و یا هر عفونت دیگری معاینه ظاهری شده و در صورت داشتن هر یک از موارد فوق، از ورود آن‌ها به استخر جلوگیری به عمل آید.

- برای بازدید کننده باید ورودی و خروجی جداگانه تعبیه شود.

- شناگران قبل از ورود به استخر با آب گرم استحمام کرده و بعد از خروج از استخر نیز بدن خود را خوب شست شو دهند.

جلوگیری از بروز حوادث احتمالی در استخرها

مسئولان استخرهای شنا، باید مراقب باشند:

- در کلیه استخرها، باید برای هر 100 نفر شناگر، یک نجات غریق ماهر حاضر باشد و در ایام تعطیل تعداد آن‌ها دو برابر شود.

- در نقاطی که عمق استخر تغییر می‌کند، باید مقدار عمق در کنار دیوار استخر نوشته شود. همچنین عمق استخر در زیر سکوی شیرجه باید متناسب با ارتفاع سکو بوده و از سه متر کمتر نباشد.

- چنانچه برای روشن کردن آب استخر از چراغ‌های برق در داخل استخر استفاده می‌شود، باید به منظور پیش گیری از برق‌گرفتگی شناگران، ضمن استفاده از کلیه وسائل استاندارد، تمام نکات ایمنی رعایت شود، زیرا خطر برق گرفتگی بسیار جدی است.

- هر استخر باید مجهز به یک خط تلفن و هم چنین شماره تلفن‌های بیمارستان‌ها و اورژانس باشد.پاسخ }
#3
قرمزی چشم بعد از امدن از استخر
[عکس: 20120414134404_8837-150x120.jpg]
روزهای گرم فصل تابستان زمان استخر رفتن و شناکردن است. هرچند شنا از جمله ورزش هایی نیست که آسیب های چشمی یکی از خطرات آنهاست(مثل فوتبال، تنیس، بیس بال و…) ولی قرمزی و سوزش چشم بعد از شنا کردن به ویژه در استخر یکی از مسائلی است که بسیاری با آن مواجه اند. اما آیا باید نگارن این مسأله بود؟ خیر! قرمزی پس از شنا در استخر سبب آسیب درازمدت نمی شود. کلر برای ضدعفونی کردن و از بین بردن باکتری ها به آب استخر اضافه می شود و به خودی خود مشکل ساز نیست، اما مشکل زمانی رخ می دهد که کلر در مجاورت نیتروژن یا آمونیاک موجود در آب قرار گیرد واز ترکیب اینها کلرامی تشکیل شود. در حقیقت علت اصلی قرمزی و چشم کلرامین است. عروق سطحی روی سفیدی چشم بر اثر تماس با کلرامین ملتهب شده و چشم قرمز می شود. کلرامین همچنین لایه موقتی روی قرنیه ایجاد می کند که سبب التهاب، حساسیت، خشکی و قرمزی چشم می شود.
برخلاف بسیاری که تصور می کنند درمان این وضعیت استفاده از قطره هایی است که قرمزی چشم را کم می کنند،درمان صحیح استفاده از ترکیباتی نظیر اشک مصنوعی است ، اشک مصنوعی لایه ای روی قرنیه ایجاد کرده و به آن فرصت می دهد که التیام یابد. مکانیسم اثر ترکیباتی که قرمزی چشم را کم می کنند، منقبض کردن عروق خونی است و قطع این داروها سبب شدیدتر شدن مشکل خواهد شد. اگر قرمزی و سوزش چشم شدید باشد ویا به دفعات تکرار شود،یک راه دیگر استفاده از عینک شنا است. اغلب تصور می شود قرمزی چشم ناشی از زیاد بودن کلر آب استخر است،درحالی که واقعیت دقیقاً برعکس این بوده واین مسأله اغلب ناشی از کم بودن کلر آب است، حتی بوی تندی که اغلب افراد تصور می کنند ناشی از زیاد بودن کلر است نیز به خاطر کم بودن کلر آب ایجاد می شود و دلیل این مسأله همان طور که گفته شده این است که مولکولهای آزاد کلر با نیتروژن و آمونیاک ترکیب شده و کلرامین را ایجاد می کنند. افزایش کلر آب علاوه براینکه مانع رشد باکتری ها در آب استخر می شود، سبب شکسته شدن پیوندهای شیمیایی کلرامین و شکسته شدن مولکول های آن نیز شده و مشکلات مربوط را کاهش می دهد. در صورتی که کلرآب کم باشد، احتمال عفونت چشم ناشی از وجود باکتری ها درآب افزایش می یابد. عفونت چشمی معمولاً علاوه بر قرمزی و التهاب با درد و ترشح همراه است .در صورتی که قرمزی بعد از شنا در استخر ازحد یک التهاب خفیف فراتر رفته و با ترشح همراه باشد، بهتر است به چشم پزشک مراجعه کنید.

در نهایت توصیه می شود که بلافاصله پس از بیرون آمدن از آب دوش بگیرد، زیرا دوش گرفتن سبب می شود که کلرامین از پوست ، مو، و چشم شما شسته شود.

پاسخ }
#4
غرق شدن در دریا
استان‌هاي شمالي کشور به خاطر شرايط خاص جغرافيائي، آب وهوائي و جاذبه هاي بي نظير گردشگري هر ساله پذيراي ميليونها نفرمسافر وگردشگري است که وارد سه استان گيلان، مازندران و گلستان مي‌شوند و با اقامتهاي موقت وگذري ويا چند روزه خود، از مواهب خدادادي بهره مند شده و باعث رونق گردشگري وتوسعه اقتصادي اين ديار ميگردند. علاوه بر جاذبه هاي گردشگري مناطق جنگلي، آبشارها،اماکن مذهبي و تاريخي، سواحل آرام بخش و دلپذيردريا در جنوب خزر ودرناحيه اي درامتداد شمالي اين استان‌ها در طول حدود 700 کيلومتر، داراي سهم بالائي از جذب گردشگران در شمال کشور است.

در تابستان و فصل گرم سال شنا در دريا، رودخانه، سد، کانال‌هاي آب و آببندان‌ها، به عنوان يک تفريح و ورزش آرامش بخش براي ساکنين استان‌هاي شمالي، مسافرين و گردشگراني که وارد اين استان‌ها ميشوند، محسوب مي‌گردد. متاسفانه سالانه بعلت عدم آشنائي شناگران به فنون شنا،عدم شناخت از محيط و مجهز نبودن به تجهيزات اوليه، تعداد زيادي از هموطنان چه ساکنين بومي، چه مهمانان و مسافريني که وارد اين استان‌ها ميشوند،جان خود را از دست داده و بجاي استفاده صحيح از اين مواهب الهي خاطراتي تلخ و ناگوار براي بستگان، خويشاوندان و ساير هموطنان بهمراه دارند.

بطور کلي شناگران به دو گروه بومي و غير بومي و ازدو جنس زن و مرد وبا سنين مختلف تقسيم شده که عموما در اين بين نوجوانان و جوانان بيشترين تعداد غرق شدگان را به خود اختصاص مي دهند. در حال حاضر از 700 کيلومتر سواحل خزر در شمال کشور تنهامحدوده اندکي داراي کاربري عمومي بوده وبقيه آن در اختيار سازمانهاي دولتي ويا وابسته به دولت،شهرکها ومالکين خصوصي ميباشد که در آن ساخت و ساز صورت گرفته است. بخشي از اين سواحل نيز در قالب طرحهاي سالمسازي ( طرح دريا) توسط شهرداري ها و بخش خصوصي و بخشي نيز در قالب مناطق حفاظت شده وبا ايجاد راههاي دسترسي توسط دولت مورد استفاده عموم مردم قرار ميگيرد.

غرق شدگي چگونه حادث ميشود:

با فرو رفتن فرد به زير آب در حين شنا چنانچه آب وارد ريه او گردد،به اصطلاح ميگويند فرد دچار غرق شدگي شده است که در اين حالت تهويه هوا به درستي در بدن فرد صورت نگرفته و در اين حالت ميزان اکسيژن بدن به شدت کاهش يافته و نهايتا منجر به ايست قلبي و مرگ مي گردد. در اين وضعيت پس از اينکه فرد را از آ ب بيرون کشيده توسط فردي مطلع (ناجيان غريق و نيروهاي امدادي) تنفس و نبض فرد بيرون کشيده شده را بررسي نموده و در بررسيهاي اوليه در صورت فقدان کارکرد قلب و ريه، احياي قلبي و تنفسي به فرد داده ميشود. و اينجاست که نقش ناجيان غريق، نيروهاي امدادي و افراد بومي آموزش ديده در نجات جان غريق و حضور به موقع آنها درمحل در ساعات اوليه حادثه (زمان صفر)بسيار موثرشناخته مي شود. از طرفي پس ازبرقراري تنفس و نبض غريق، گرم نگه داشتن وي و انتقال او به محيط مناسب امري ضروري است.

عواملي که در افزايش تعداد غريق موثراند:

1 ـ عدم آ شنائي به فنون شنا 2 ـ عدم آ شنائي کافي با محيط شنا 3 ـ مجهز نبودن به تجهيزات اوليه شنا 4 ـ بهم خوردن تعادل عادي فرد در آب 5 ـ طوفاني بودن دريا 6ـ بهم خوردن مورفولوژي بستر دريا ويا رودخانه در اثر پيشروي آ ب دريا و يا سيلاب آنچه مسلم است کسانيکه وارد آب ميشوند تا شنا کنند، بايد مهارتهاي اوليه و فنون شنا را آموزش ديده و بطور دوراي و مرتب نيز تمرين کنند.از طرفي بسياري از افراد فکر ميکنند اگر شناگر ماهري در استخر هستند، در محيط‌هاي طبيعي نيز به راحتي مي‌توانند شنا کنند،در حاليکه شنا در درياو ساير محيطهاي طبيعي بسيار متفاوت با شنا در استخر مي باشد. در بسياري از موارد پيشروي و پسروي آب دريا و سيل در رودخانه ها و آبشستکي باعث تغييرات شديد زمين شناسي در بسترمحيط هاي طبيعي شده که عموما باعث غرق شدن افراد در اين محيط ها ميگردند. عدم وجود مکا‌ن‌هاي عمومي کافي با امکانات اوليه مناسب رفاهي و بهداشتي، نا کافي بودن ناجيان غريق و نيروهاي امداي و خدماتي به علت ناکافي بودن اعتبارات در اين بخش، عدم استفاده از جليقه نجات توسط شناگران، ناکافي بودن امکانات امدادي، فقدان و يا ناکافي بودن تابلوها، پارچه نوشته ها و علائم هشدار دهنده در مناطق پرخطر و حتي در محدوده طرح هاي سالم سازي، عدم وجود قايق هاي گشت دريائي در کنترل مناطق پرخطر، عدم وجود سکوهاي ديد باني لازم و کافي در سواحل به خصوص در محدوده طرح هاي سالمسازي علاوه بر عوامل ذکر شده در افزايش مغروقين بسيار موثر هستند.

آماري از غرق شدگان:

آمار واطلاعات نشان ميدهد در پنج سال گذشته ( 87 , 86,85,84,83 ) حدودا بيش از 913 نفر درسواحل خزر در سه استان ساحلي غرق شده و به خاطر فعاليت موثر ناجيان غريق، گروههاي امدادي ونيروههاي خدماتي اين آمار به شدت گاهش يافته و طي اين 5 سال حدود 26935نفردر حال غرق شدن نجات پيدا کرده اند.هر چند که اين اقدامات ضروري بوده ولي با توجه به اهميت موضوع و نياز، امکانات موجود و اقدامات صورت گرفته، ناکافي است و توجه ويژه دولت محترم در سطح ملي را مي طلبد. آمار نشان مي دهد بترتيب در سال 83، 190 نفر، در سال 84، 174 نفر، در سال 85، 185 نفر، در سال 86، 169 نفر، در سال 87، 195 نفردر سواحل شمالي کشورغرق شده اند و نسبت نجات يافتگان در طي اين 5 سال به ترتيب 2912، 3569، 4283، 7127، 9017 نفر بوده که بيانگر توجه ويژه مراکز امدادي به اين امر مهم ميباشد. بر اساس آمار اخذ شده کمتر از5 درصد از افراد در داخل طرح‌هاي سالمسازي غرق شده و آن هم زماني بوده که طرح بعلت طوفاني بودن تعطيل و يا ساعت فعاليت طرح به پايان رسيده است و 95 درصد غرق شدگان در خارج از طرح هاي سالم سازي، در مناطق ممنوعه، نقاط کورو خطر آفرين ودر زمان طوفاني بودن دريا غرق شده اند. همچنين آمار و اطلاعات نشان مي دهد بيشتر از70 درصد ازغرق شدگان غير بومي بوده و بيشترين ساعات ناشي از مرگ وميردر اثر غرق شدگي نيز 14 تا 17 عصر و عموما در روزهاي تعطيل و ايامي که چندين روز به مناسبت هاي مختلف در کشور تعطيلي داشته و مسافران و گردشگران و حتي ساکنين بومي وقت بيشتري براي استفاده از دريا دارند، بوده است. از طرفي آمار غرق شدگان چند سال اخير نشان مي دهد عموما با شروع تعطيلات تابستاني و آغاز فصل گرما در ماه‌هاي خرداد، تير، مرداد،شهريور بيشترين غريق در طول سال را داشته و اکثر مغروقين در سنين بين 10 تا 40 سال و عموما جوانان و نوجوانان و از نظر جنسيت نيز بيشترين غريق مربوط به مردها مي‌باشد. معمولا بيشتر از 70 درصد مغروقين مربوط به روزهاي چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه،يعني در ايام تعطيلات پايان هفته بوده، البته شرايط دريا و تعداد استفاده کنندگان از دريا و حجم مسافران ورودي به استان‌هاي شمالي در اين آمار بي تاثير نيست.مثلا در شهريور ماه امسال به مناسبت تقارن با ماه مبارک رمضان و کاهش مسافرتهاي تابستانه پيش بيني ميشود از تعداد مرگ و مير ناشي از غريق در دريا کاسته شود. با توجه به تمرکزمراکز تفريحي – توريستي، ويلاهاي خصوصي، پلاژها و محل هاي اسکان مجتمع هاي تفريحي، راههاي دسترسي سريع به ساحل، دسترسي به مبادي ورودي استان، وسعت و کيفيت سواحل، نوع و ميزان خدمات، شرايط محيطي و بسياري از عوامل تاثير گذار ديگرو بر اساس آمار مقايسه اي پنج سال اخير نشان مي دهد که شهرستانهائي که مستقيما به راههاي ارتباتي اصلي وصل ميشوند و دسترسي مسافرين به سواحل آنها راحتر و سريعتر ميباشد بيشترين تعداد مغروقين را به خود اختصاص ميدهند. از طرفي آمار و اطلاعات نشان مي دهد توجه ويژه دولت در اين بخش در بعضي از مناطق توانسته در کاهش غريق بسيار موثر باشد. هر چند که آمار غريق ساليانه دربرگيرنده تعداد قابل توجهي از هموطنان عزيز ما ميباشد، ولي حضور مسئولانه ناجيان غريق، نيروهاي امدادي و افراد بومي مجرب در سواحل استان‌هاي شمالي در نجات جان انسانها بسيار موثرو ارزشمند است.

روشهاي موثردر پيشگيري و کاهش غريق:

1 ـ فرهنگ سازي، آموزش و افزايش آگاهي هاي عمومي (هم در شناخت خطر و هم در استفاده درست از محيط ) بسيار موثر بوده که توسط رسانه هاي ارتباط جمعي، خبرگزاري ها، روزنامه ها و مطبوعات ملي و استاني ويا از طريق بروشورها و پارچه نوشته در سطح استان‌ها انجام ميگيرد. 2 ـ شناسائي مناطق پر خطر و نصب علائم هشداردهنده در اين محل ها 3 ـ فعال نمودن طرحهاي سالمسازي( طرح دريا) و يا محل هائي امن براي شنا با کيفيت وتعداد مناسب 4 ـ بکارگيري ناجيان غريق و تيم هاي امدادي مجهز و آموزش ديده و تامين نيازهاي آنها 5 ـ تجميع امکانات دستگاههاي متولي و مديريت صحيح بر منابع و هماهنگي بين سازمان هاي متولي 6 ـ بکارگيري ويژه از بخش خصوصي در آموزش، تامين و تجهيز امکانات 7 ـ بکارگيري تيم هاي نظارتي، بازرسي و گشت هاي ويژه در دريا و ساحل در راستاي فعاليت هاي انسان دوستانه و وظايف سازماني، سالانه همزمان با گرم شدن هوا و شروع فصل تابستان با هماهنگي فرمانداري هاو با بکارگيري اکيپ هاي امدادي و خدماتي از جمله جمعيت هلال احمر، نيروي انتظامي، اورژانس 115، دانشگاههاي علوم پزشکي، ناجيان غريق، تربيت بدني، ميراث فرهنگي و گردشگري، شهرداري ها، بخش خصوصي و... خدمات ارزنده اي در کاهش غريق درسواحل شمالي کشورصورت مي‌گيرد، ولي بعلت محدوديت هاي خاص اين خدمات ارزنده کافي نبوده، اما ارزشمند است. در حال حاضر به طور متوسط روزانه بيش از 600 نفر ناجي غريق و بيش از 3000 نفر نيروي امدادي و خدماتي در سواحل شمالي کشور در راستاي فعاليتهاي امدادي و خدماتي و کاهش غريق از دستگاههاي اجرائي فوق الذکرفعاليت دارند که علي رغم امکانات اندک از توانائي بسيار خوبي برخوردارند. اين نيروها در طرحهاي سالمسازي و بيش از 300 نقطه مشرف به خطر( نقطه کور) مستقر بوده و يا به صورت گشتهاي سيار فعاليت دارند.
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
ادرس و شماره تلفن استخرهای تهران
تهران منطقه شمال:
بیست و دو بهمن: مینی سیتی - بلوار ستاد نیروی زمینی - شهرک شهید فلاحی 22971840
ناهید:
خ ولیعصر- روبروی پارک ملت - ابتدای کوچه ناهید غربی - پ 3
ابریشم:
چهارراه مینی سیتی – شهرک قائم محلاتی – فاز 2 پاساژ ابریشم22445607
شهید فهمیده:خ قیطریه -انتهای خ شهید اندرزگو - تقاطع مهرمحمدی
22674343-4
درین:پاسداران -م حسین آباد -خ وفا منش- انتهای کوی ناهید22948011
مجموعه آفتاب گلابدره:
خیابان دربند- بعداز سه راه جعفر آباد-جنب خیابان تاجیك-مجتمع فرهنگی ورزشی ولی امر22700542
بانک مسکن:پاسداران- خ دکتر لواسانی( فرمانیه ) – جنب سفارت ایتالیا – پلاک 181
22289445
استخر طاق کسری :انتهای اقدسیه ابتدای اتوبان ارتش خیابان شهید شفیعی کوی رضوان 22448262
مجموعه ورزشی مینی سیتی :بلوار ارتش ابتدای شهرک محلاتی خیابان نخل 22491124
استخر هتل آپارتمان کوروش:بلوار میرداماد خیابان حصاری پلاک34
23572235
استخر یاس بانوان:پاسداران - بین نیستان هشتم و نهم22541895
مجموعه ورزشی آفتاب فرمانیه :تجریش فرمانیه نبش سه راه آریا 26104616
مجموعه ورزشی هتل ارم:بزرگراه شهید حقانی -جنب زیر گذر همت22269280
استخر چمران:
خیابان شریعتی پل صدر مجموعه ورزشی چمران 22203031
سبز ولنجک:ولنجک - خ یمن (تابناک) - خیابان پروانه - جنب دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی22408096
مجموعه ورزشی باغ شاطر (استخرو سونا ):تجریش -خیابان دربند -خیابان شهیداسدالهی22701750
پاسخ }
#6
تهران منطقه جنوب:
کانون فرهنگی تربیتی بعثت :بزرگراه بعثت - خ صابونیان - خ سمیعی - ضلع شمال شرقی پارك بعثت 55062254
مجموعه خانواده:خیابان افسریه روبروی فرهنگسرای خاوران بلوار شاهد33439164-66
شهید قیانوری:میدان بهمن - خیابان شهید تندگویان - کوچه ورزشگاه55025400
مجموعه جانبازان:خیابان قزوین -دو راهی قپان -جنب پمپ بنزین55788881-3
تختی:اتوبان بسیج- افسریه- سه راه تختی- بلوار هجرت- استادیوم تختی33227535
شریعتی:یافت آباد - میدان معلم - خیابان تختی - خیابان شهید رشوانلوپور66607430
فردوس:شهرری-باقرآباد -جنب شهرداری باقرآباد -ایستگاه یخچال55216260
مجموعه ورزشی فرهنگسرای بهمن:میدان راه آهن-میدان بهمن55058830
كارگران:خیابان شوش- میدان شهید هرندی- اول خیابان خزانه بخارایی55317451


پاسخ }
#7
تهران منطقه شرق :
مجموعه ورزشی ترهنده (سانس محدود):نارمک-چهارراه تلفنخانه-چهل و شش متری شرقی-ده متری فراهانی-پلاک 14
77923500
استخر شهید وصالی:خیابان پیروزی -30 متری نیروی هوایی -داخل پارک پیروزی77488950
مجموعه ورزشی ملوان نیروی دریایی:میدان رسالت-انتهای خیابان آزادگان73905256
موسسه فرهنگی ورزشی برق تهران (شهدا):خیابان هفده شهریور - میدان شهدا33253888
مجموعه ورزشی پویندگان علم و ایمان:اتوبان رسالت -خیابان حسین کرد -خیابان شهید موسایی -جنب پلاک 99
22516118-19
پاسخ }
#8
تهران منطقه غرب و مرکز:
موج خورشید (بانوان):صادقیه- بلوار فردوس - خیابان ابراهیمی شمالی- کوچه چهارم44090933
مجموعه ورزشی آزادی:آزادی-استادیوم آزادی-استخر آزادی44739005
استخر گل نرگس:شهرک اکباتان -فاز 2 اکباتان 44655817
مجموعه ورزشی گلستان:شهرک غرب-فاز یک-جنب مسجدالنبی 88076052
مجموعه ورزشی نقشه برداری:فرودگاه-قبل از پرواز خارجی 66071035
سرسره آبی :اتوبان تهران کرج- کیلومتر4- استخر پارک ارم (صبح ها 3 کارت)44113078
لارستان:اول مطهری - خیابان لارستان - کوچه افتخار
88806913
نخل زرین:سید جمال الدین اسدآبادی-خیابان 37-پلاک 18
88061902
سرسره آبی سام:خیابان جمهوری - خیابان حافظ - جنب ساختمان بورس - کوچه سام - پ 28
66712847
مجموعه ورزشی سروش:خیابان فتحی شقاقی -میدان سلماس -روبروی بانک تجارت 88335046
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی