تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 20 رای - 3.3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سالاد تبوله(لبنانی)
#1
سالاد تبوله


بلغور خام ( 1 پيمانه )
جعفري يا گشنيز ساطوري درشت ( 5-6 پيمانه )
نعناي تازه ساطوري درشت ( 1-2 پيمانه )
گوجه فرنگي خرد كرده ( 3 عدد )
كاهوي پيچ ( 1 بته )
پيازچه با ساقه سبز ساطوري درشت ( 7-8 بته )
ليمو ( 4 عدد )
فلفل قرمز ساييده ( 1 قاشق مرباخوري )
روغن زيتون ( نيم پيمانه )
نمك و فلفل

طرز تهيه :
نكته : اولا بايد دانست بلغوري كه اين سالاد ( سالاد بلغور ) را با آن درست مي كنند از بلغور ايراني نرم تر است ( تقريبا به نرمي شكر ) ، اما بلغور معمولي هم در اين سالاد مي توان به كار برد .ثانيا بلغور اين سالاد پخته نمي شود و به نظر بسياري از ما ايرانيان كه سخت به غذاي پخته عادت داريم ممكن است غريب بيايد . ولي به شما اطمينان مي دهيم كه از درست كردن اين سالاد پشيمان نمي شويد.
اگر بلغور نرم در دسترس نداشته باشيد بلغور درشت را هم مي توان در اين سالاد به كار برد ، گرچه زمان خيساندن آن بايد بيشتر باشد. همچنين بلغور درشت را مي توان با گرداندن در مخلوط كن به بلغور نرم مبدل كرد . مخلوط گشنيز و جعفري ساطوري هم مي توان در تبوله به كار برد .
بلغور را 30 دقيقه در آب سرد بخيسانيد . سپس در صافي بريزيد و خوب فشار بدهيد تا آب آن تماما گرفته شود. ليمو را آب بگيريد و با روغن زيتون در يك باديه روي بلغور بريزيد . پيازچه را همراه با جعفري و گشنيز و نعنا و فلفل قرمز روي بلغور بريزيد ، نمك و فلفل بپاشيد و زير و رو كنيد . چند برگ بزرگ كاهوي شسته و خشك كرده را در ظرف بازي پهن كنيد و تبوله را روي آن بريزيد . باقي كاهو را رشته رشته ببريد و گوجه فرنگي را خرد كنيد و دور ظرف بچينيد

اینم عکسش Flowerysmileفایل‌های پیوست عکس(ها)
   
چرخ بر هم زنم ار جز به مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
پاسخ }
#2
[عکس: 20140920110412_image-c6611413a9003c9e5b3...e7d6-V.jpg]
با کمی تغییراتDunnof
پاسخ }