تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سبزیجات سوخاری
Restart-1 
امروز بعد از مدت ها دلم برای آشپزی تنگ شده بود،این بود که تصمیم گرفتم برای شام یه غذای سبک با سبزیجات درست کنم....

و نتیجه شد :

[عکس: 20131105235804_IMAG2561.jpg]

مواد لازم و طرز تهیه:
مواد اصلی :گل کلم ،قارچ ،کلم بروکلی
مواد کمکی :آرد ،پودر سوخاری ،تخم مرغ ،نمک،فلفل،زردچوبه ،آویشن،شیر
مواد جهت تزیین :لیمو ،خیارشور،سس گوجه فرنگی و خردل جهت سرو

من دو نوع گل کلم ها رو سوخاری کردم برای نوع اول در یک ظرف آرد رو ریختم +کمی نمک /در یک ظرف پودر نان و پودر سوخاری / و در یک ظرف 2 عدد تخم مرغ رو شکوندم و با ادویه جات مخلوط کردم تا یکدست شد...گل کلم ها رو اول در مایه تخم مرغ بعد آرد سفید بعد دوباره تخم مرغ و در آخر پودر سوخاری غلتوندم و تو روغن سرخ کردم ....
نوع دوم هم به مایه تخم مرغ مقداری شیر به اندازه یک فنجان اضافه کردم و کمی از آرد و پودر سوخاری رو بهش اضافه کردم
تا مایه ای با غلظت متوسط بدست بیاد و گل کلم ها رو در مایه غلتوندم و سرخ کردم.....برای قارچ هم از همین مایه استفاده کردم.....
و در نهایت کلم بروکلی رو با کمی نمک آبپز کردم و بعد از تزیینات سرو کردم.....

به نظر خودم و خانواده ،غذای خوشمزه و البته سبکی بود که مزه گل کلم ها مثل مرغ سوخاری هم بود،پیشنهادم به شما امتحان این غذای سبزیجاتی ساده و خوشمزه هست....Flowerysmile
دوست من همبازي بهشتي ام نميداني چقدر دلم برايت تنگ شده. هنوز آخرين جمله خدا توي گوشم زنگ ميزند:

از قلب كوچك تو تا من يك راه مستقيم است اگر گم شدي از اين راه بيا بلند شو از دلت شروع كن شايد دوباره همديگر را پيدا كنيم.

پاسخ }
من به روش اول درست کردم عالی میشه حتما امتحان کنید3
[عکس: 20160525094032_IMAG0031.jpg]
[عکس: A5J4p4.png]
پاسخ }