امتیاز موضوع:
  • 5 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سندرم داون موجب چه مشکلاتی در سیستم حرکتی بدن انسان میشود؟
#1
سندرم داون یکی از شایعترین بیماری های ژنتیکی است. در هر ده هزار تولد 13 نفر آنها مبتلا به سندرم داون هستند. مشکل اصلی این بیماران عقب ماندگی ذهنی و مشکلات جسمی است. عوارضی در قلب، معده، چشم یا ارگان های دیگر ممکن است این بیماران را تحت تاثیر قرار دهد. از مشکلات این بیماران همچنین، تغییراتی است که در سیستم اسکلتی عضلاتی ایجاد میشود.

علائم اسکلتی سندرم داون
این بچه ها ممکن است عضلات ضعیف داشته باشند Hypotonia یا ممکن است لیگامان هایشان شل باشد Ligament laxity. این دو عامل موجب میشوند مفاصل این بیماران شل و با قابلیت انعطاف بالا باشد. مراحل رشد این افراد از دیگر همسالان خود عقب تر است. این کودکان دیرتر غلت میزنند، دیرتر مینشینند و می ایستند و دیرتر شروع به راه رفتن میکنند. مفاصل این کودکان ناپایدار است. مفاصل ران و زانوی آنها ممکن است ناپایدار و نیمه دررفته باشد. گاهی لقی و ناپایداری در مفاصل ستون مهره گردنی موجی فشار به نخاع آنها میشود. در این افراد صافی کف پا و انحراف شست پا بیشتر دیده میشود.


کنترل سندرم داون
فیزیوتراپی و کاردرمانی میتواند به این افراد کمک زیادی بکند. با انجام به موقع و زودهنگام این اقدامات، قدرت عضلات، هماهنگی بین حرکات اندام ها و یادگیری مهارت های زندگی بهتی و سریعتر انجام میشود. بسیاری از این افراد میتوانند در سنین بالاتر کاملاً مستقل زندگی کنند و کار داشته باشند. تشخیص زودهنگام این بیماری کمک فراوانی به پیشگیری از مشکلات ارتوپدی آنها میکند. این بچه ها باید تشویق شوند تا فعالیت بدنی و تغذیه مناسبی داشته باشند. تغذیه مناسب به آنها کمک میکند تا افزایش وزن پیدا نکنند و فعالیت بدنی مناسب مثل نرمش های آئروبیک و کششی و قدرتی به حفظ سلامت سیستم عضلانی اسکلتی آنها کمک میکند.

همانطور که گفتیم در بعضی از این افراد ممکن است به علت شلی عضلات و لیگامان ها، در ناحیه مهره های گردنی نخاع تحت فشار قرار بگیرد. این فشار به نخاع میتواند موجب ضعف و شلی اندام ها، سفتی اندام ها، درد گردن و سردرد و خشکی گردن شود. پزشک معمولاً این وضعیت را با دیدن رادیوگرافی ناحیه گردن بیمار میتواند تشخیص بدهد. این بیماران باید از ورزش های شدید اجتناب کنند. بعضی از این بیماران ممکن است نیاز به جراحی گردن داشته باشند. در این جراحی، چند تا از مهره های گردن به هم جوش داده میشوند تا بدین وسیله به نخاع فشار زیادی وارد نشود.
ممکن است لازم باشد برای شلی مفاصل ران و زانو، اعمال جراحی برای این بیماران انجام شود.
دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }
#2
بچه ها خوبه بدونید که سندرم داون در دوره ی جنینی قابل تشخیص هست
Flowerysmile
همیشه اسم تو بوده اول و آخر حرفام
بس که اسم تورو خوندم بوی تو داره نفسهام
پاسخ }
#3
بله قابل تشخیص هست ولی اگه درست تشخیص بدن نی نی دوم منو توسونوگرافی داون تشخیص دادن من تا مرحله ی سقط رفتم هر چند بعد از اون مرحله ی تشخیص تا آخرین مرحله تشخیص رفتم همه گفتن سونوگرافی اول اشتباه بوده ولی من تا تولد بچه از استرس مردم خدا لعنت کنه اون دکترو که 9 ماه من استرس کشیدم الان بچم خدا رو شکر سالم که هست هیچ خیلی هم با هوشه
[عکس: 20140103004327_rabi.jpg]
پاسخ }
#4
جای تاسف داره عزیزم
متاسفانه توی این موارد نباید به حرف یه پزشک اعتماد کرد با اینکه خیلی از همین پزشکان ادعای بی همتا بودن دارند .
این موضوع به پیشرفته بودن دستگاه سونوگرافی هم بستگی داره.
ولی باز هم خدا رو شکر که این موضوع به خیر و خوشی تمام شد.

همیشه اسم تو بوده اول و آخر حرفام
بس که اسم تورو خوندم بوی تو داره نفسهام
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی