امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سه کاری که میتواند سنتان را کمتر نشان دهد!!!
#1
دانشمندان به شما توصیه میکنند که اگر دوست دارید زودتر از سن شناسنامهایتان پیر نشوید، باید سبک زندگیتان را ...
حتما آدمهایی را که سنشان بهنظر خیلی بیشتر یا کمتر از سن شناسنامهایشان بهنظر میرسد دیده اید. آنها خیلی جوانتر یا خیلیمسنتر از سن واقعیشان بهنظر میرسند. هیچ فکر کردهاید که رمز این جوان ماندن یا پیر شدن بیحسابوکتاب در چیست؟
بسیاری از مردم تصور میکنند به کسانی که چهرهشان جوان میماند، خوش میگذرد و برعکس، آنهایی که زیر بار مشکلات زندگی خم میشوند، زودتر صورتشان چروک برمیدارد. ولی پزشکان قضیه را پیچیدهتر از این حرفها میبینند. از بحث ژنتیک که بگذریم، پزشکان 3 عامل را در پیر شدن زود هنگام موثر میدانند.
دانشمندان میگویند دوقلوها از نظر ژنتیکی دقیقا مشابه یکدیگر هستند و این سبک زندگی و شیوه و عادات روزانه آنهاست که چهره و ظاهرشان را از یکدیگر متمایز میسازد. این محققان میگویند وقتی ما تصاویر بیش از 186 دوقلو را در کنار یکدیگر قرار داده و با هم مقایسه کردیم به این نتیجه رسیدیم که دوقلوهایی که دقیقا خصوصیات ارثی یکسانی دارند، ظاهری متفاوت دارند.
هر قلی که در طول زندگی سیگار میکشد، چهره تکیدهتری دارد و در اطراف چشمان و لبهایش خطوط ریزی شکل گرفته است و صورتاش پر از چین و چروک است و در کل پیرتر از خواهر و یا برادر خود به نظر میرسد.
دانشمندان میگویند سیگار کشیدن باعث تنگی عروق زیر پوست صورت میشود و خون نمیتواند به راحتی به سلولهای صورت برسد و این باعث میشود که سلولها و بافت صورت زودتر آسیب ببینند و چروک بخورند. سیگار کشیدن باعث میشود پوست رطوبتاش را خیلی آسان از دست بدهد و خشکتر به نظر برسد.
نور خورشید هم بی تاثیر نیست .دانشمندان در بررسی دو دوقلوی 72ساله که یکی در هاوایی که به شدت آفتاب میتابد و دیگری در بالتیمور که خبری از آفتاب نیست زندگی میکند مشاهده کردند خواهری که در هاوایی زندگی میکند چین و چروکهای بیشتری در اطراف صورت و چشمها و دهان ا ش دارد. تابش نور خورشید به پوست و عدم استفاده از کرمهای ضدآفتاب و عینک آفتابی مناسب موجب میشود پوست خیلی آسان چروک بردارد.
استرس هم متهم است که تاثیر زیادی بر پیری زودرس دارد حتما شما هم شنیدهاید که فلانی پس از طلاقاش خیلی پیر شده است البته دانشمندان با مردم عادی همعقیدهاند. آنها میگویند استرس و فشار روحی در زندگی مثل طلاق و یا مرگ همسر و مشکلات مالی در خانواده میتواند انسانها را زودتر پیر کند. استرس میتواند باعث چروک خوردن پوست و به وجود آمدن حلقههای سیاه اطراف چشم شود.
چه باید کرد؟
دانشمندان به شما توصیه میکنند که اگر دوست دارید زودتر از سن شناسنامه ایتان پیر نشوید، باید سبک زندگیتان را تغییر دهید. رفتارهای شخصی و اجتماعیاهمیت زیادی دارد.
رفتارهای خاصی در زندگی برای پوست حکم سم را دارند و ممکن است شما را در لحظات بسیار کوتاهی پیر کنند. وقتی شما به یک شیوه زندگی سالم خو بگیرید، میتوانید بمب ساعتی پیری را در چهره خودتان خنثی کنید.
یه وقتایی خودمو بغل میکنم و میگم غصه نخور دیوونه من که باهاتمcrying
پاسخ }