خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سوال وجواب درباره گلدوزی با چرخ خیاطی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 0

سوال وجواب درباره گلدوزی با چرخ خیاطی
سلام ممنون میشم اگه گلدوزی با چرخ خیاطی رو کامل همراه باتصویر نشون بدید
(آخرین تغییر در ارسال: 28-02-2015, 08:53 PM توسط ایران دخت.)
21-02-2013, 04:34 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 49

ارسال: #2
RE: آموزش گلدوزی با چرخ خیاطی
سلام زهرا جان فکر نکنم بشه تصویری نشون داد
باید فیلم ببینی
بیشتر باید تمرین کرد
چون کنترل کار زیر چرخ نکته ی کلیدیشه فکر نکنم بشه با عکس یاد گرفت
اگه از چرخهای کاچیران بخری توش یه سی دی اموزشی کامل داره
24-03-2013, 08:02 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

دوست عزیز از راهنمایت ممنونم.ولی سی دی که همراه چرخ کاچیران هست طرز استفاده از چرخ و کاربرد پایه ها رو توضیح داده اما در مورد گلدوزی که از چه پایه ای استفاده کنیم؟و روی چه درجه ایی چرخ رو تنظیم کنیم؟چیزی نگفته.یه توضیح مختصر بر روی یه گل ساده برام کفایت میکردHanghead[/size]
27-03-2013, 09:58 AM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 49

ارسال: #4
همراه چرخ من که یه سی دی آموزش کامل گلدوزی هست
شاید مدل چرخ من همراش داره نمیدونمDunnof
برای گلدوزی با چرخ ، اول طرحتو روی پارچه ت منتقل میکنی با کاربن ، بعد داخل کارگاه محکم نصب میکنی ، بعد باید پایه چرخو برداری و کارپیشبر چرخو بدی پایین ، بدون پایه است گلدوزی ، کارپیشبر هم باید آزاد باشه یعنی چرخ پارچه رو جلو نمیبره و خودت پارچه رو با کارگاه زیر سوزن جابه جا میکنی، تو چرخ من یه کلید داره که کارپیش بر میره پایین
تنظیمات کوک و اینارو هم تو کتابچه راهنما باید نوشته باشه
پهنای دوختت هم همزمان با گلدوزی باید خودت بر اساس طرحی که روی پارچه کشیدی کم و زیاد کنی
وقت گلدوزی یه دستت باید مدام مراقب پهنای دوختت باشه
ببینم حجم این فیلمایی که من دارم چقدره اگه قابل ایمیل کردن بود ایمیلتو میگیرم برات ایمیل میکنم(1782) آموزشش خیلی کامله
(آخرین تغییر در ارسال: 16-04-2013, 11:27 AM توسط mamanbahar.)
16-04-2013, 11:24 AM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 1

سلام دوستان
من قبلا گلدوزی میکردم یعنی چند سال پیش و تازگیا که رفتم سر چرخ اصلا در جه های مربوط به گلدوزی چرخ یادم نمیاد
کسی میدونه تنظیمات گلدوزی برای چرخ ژانومه مدل 395A چیه؟؟؟!!
خیلی ممنون میشم اگه پاسخ بدیدFlowerysmile
07-07-2013, 06:01 PM,
یافتن نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 233

ارسال: #6
دوستان من قبلا گلدوزی میکردم ( جوون که بودم)

گلدوزی با چرخ قدیمی هم امکان پذیر هست . پایه چرخ و باز کنید و زبونه دندانه دار زیر پایه را بدید پایین . بعد از اینکه طرح رو روی پارچه کشیدید و لایی چسب چسبوندید بندازید داخل کارگاه ، حالا درجه چرخ چه با چرخ دستی چه با چرخ گلدوزی برای گلدوزی های ساده همون ساده دوزی هست یعنی کوک هرچه اندازه کوک کوچک تر باشه طرح ظریف تر میشه اما نباید خیلی ریز باشه چون بد میشه و نباید خیلی درشت باشه و این کار با چرخ گلدوزی هم میشه
حالا با چرخ گلدوزی درجه چرخ باید روی زیگزاگ باشه بازم بستگی به طرح داره اگر گل هست اول با کوک با چرخ دور کار را ضخیم میکنیم بعد با درجه زیگزاگ یا ژتون مخصوص زیگزاگ کار را پر میکنیم . امیدوارم تونسته باشم کمکی کنم Flowerysmile
07-07-2013, 06:13 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

(10-07-2013, 10:57 AM)mamanbahar نوشته: سلام دوستان
فیلمهایی که دارم حجمشون خیلی زیاده نمیتونم ایمیل کنم
کسی اگه نرم افزار خوبی میشناسه که باهاش میشه حجم فیلمو کم کنم بهم معرفی کنه
یکی قرار بود بیاد برام اینکارو انجام بده که برای بچه هایی که خواستن بفرستم ، نامردی کرد زد زیرشSwear

با winrar میشه کم کرد .اگه بازم زیاده یه video converter بگیرید کلا فرمتش تغییر بدید به یه کیفیت پایین تر فیلمو تبدیل کنید
10-07-2013, 06:57 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

سلام. کسی راهنمای استفاده از چرخ خیاطی ژانونه مدل JR1012 رو داره . اگه ممکنه به ایمیلم بفرستین. ممنونمFlowerysmile(1782)
19-07-2013, 01:40 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

من از روی سی دی های آموزش کاچیران یادگیری گلدوزی با چرخ رو شروع کردم شش تا سی دی در یک پکیج هست که انواع دوخت و طرح های مختلف گلدوزی رو خیلی خوب آموزش میده. بیشتر تمرین و کنترل سرعت چرخ با پا و همزمان سرعت و نحوه چرخش کارگاه با دست اهمیت دارد و در زیبا شدن کار مهم هست . من چیزهایی را که فعلا یاد گرفتم تنظیمات چرخ هست که برایتان می نویسم . اول کارپیش بر را باید پایین داد این کار با دکمه ای که نزدیک ماکو هست انجام میشه . دوخت رو روی زیگزاگ بگذارید. کشش نخ رو بین 1 تا 2 بگذارید .پایه چرخ رو هم بردارید و دسته پایه روی حالت میانه یا پایین بگذارید درجه دوخت رو در حالت دوخت جادکمه بگذارید. حالا باید پارچه را در کارگاه گذاشت و پارچه را محکم کشید و پیچ کارگاه رو سفت کرد پارچه در کارگاه باید مثل پوست طبل کشیده بشود در ضمن سوزن چرخ هم شماره 11 باشد نخ هم برای تمرین از نخ رنگی پلی استر استفاده کنید تا در حین دوخت پاره نشود نخ ماسوره رو سفید بگذارید یا همرنگ پارچه لازم نیست نخ ماسوره همرنگ قرقره باشه حالا باید کار دوخت رو شروع کرد و تمرین کرد و تمرین کرد و تمرین البته ریزکاری برای زیبا شدن کار زیاد هست که توی سی دی شرح داده ولی اساس و اصل همه چیز کنترل و هماهنگ کردن سرعت حرکت چرخ با سرعت حرکت کارگاه در زیر سوزن هست موفق باشید
09-12-2013, 07:25 PM,
یافتن نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #10
سلام دوستان . من میخوام چرخ خیاطی ژانومه مدل ( چرخ خیاطی گلدوزی کامپیوتری ژانومه MC 11000 ) رو بخرم . کسی چیزی میدونه ازش ؟؟؟
24-01-2014, 09:15 PM,
یافتن نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'