خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سوختگی پای کودک در اثر پوشک

مدیر بازنشسته

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 824

ارسال: #1
سوختگی پای کودک در اثر پوشک
بروز سوختگی در همه افراد، دردناک می باشد. حال اگر این سوختگی در نوزادان و کودکان نوپا که پوست بسیار حساسی دارند رخ دهد، هم برای آنها و هم برای والدینشان بسیار ناراحت کننده است.

اگر والدین بدانند که می توانند سوختگی های ناشی از پوشک نوزاد را درمان کنند، می توانند از آسیب های جدی بعدی که در کمین نوزاد هست، جلوگیری کنند و از نظر روحی و روانی نیز خود و نوزادشان را آرام کنند.

با عمل به توصیه های زیر، سوختگی های ناشی از پوشک را در نوزاد خود تسکین دهید.

به محض اینکه متوجه هر نوع سوختگی در محل پوشک کودک خود شدید، سریعا پوشک را باز کنید و شدت سوختگی را بررسی کنید. اگر سوختگی پای او جزئی باشد، می توانید مواردی را که در ادامه گفته می شود، انجام دهید.

علایم سوختگی جزئی (درجه متوسط) عبارتست از: قرمزی پوست، درد داشتن و حساسیت به لمس.

این گونه سوختگی هیچ گونه تاول و زخمی را به جای نمی گذارد. بنابراین بروز تاول و زخم، دیگر سوختگی جزیی محسوب نمی شود.

- برای درمان سوختگی با درجه متوسط، باید محل سوختگی را 10 تا 15 دقیقه در آب سرد قرار دهید. سپس با پارچه سرد آن محل را ببندید.
هرگز تاول های محل سوختگی را نترکانید، زیرا هم خطر عفونت و هم خطر به جا ماندن جای زخم بر روی پوست نوزاد وجود دارد

- اگر کودک بی قراری می کرد و بی قراری او ناشی از درد سوختگی بود، به پزشک اطفال مراجعه کنید.

- هرگز برای تسکین درد، به کودک خود آسپیرین ندهید، زیرا آسپرین خطرات زیادی را برای کودک به همراه دارد، از جمله بروز سندرم ری Reye syndrome که کشنده است.

- برای تسکین درد نوزاد خود، خودسرانه به او داروی مسکن ندهید و حتما با پزشک مشورت کنید.

- می توانید از پماد سوختگی مخصوص نوزادان برای بهبود سوختگی پای نوزاد خود استفاده کنید.

- در صورتی که محل سوختگی، دچار تاول شده باشد، باید بعد از مالیدن پماد، آن را بانداژ کنید.

- هرگز تاول های محل سوختگی را نترکانید، زیرا هم خطر عفونت و هم خطر به جا ماندن جای زخم بر روی پوست نوزاد وجود دارد. تاول ها بخش طبیعی از روند بهبود پوست هستند که اگر به طور طبیعی روند بهبودی را طی کنند جای کمتری بر جای خواهند گذاشت.

هشدارها

1- اگر همه موارد گفته شده را انجام دادید، ولی طی سه روز، کودک شما بهبود پیدا نکرد، حتما کودک خود را نزد پزشک ببرید تا تحت درمان های بیشتری قرار بگیرد.

2- در صورتی که علایم، وخیم تر از سوختگی مرحله متوسط بود و تاول و زخم بر جای مانده بود، هرگز سعی نکنید آن را در منزل درمان کنید و سریعا کودک را نزد پزشک ببرید.

3- هرگز به طور مستقیم یخ را روی محل سوختگی قرار ندهید، زیرا این کار آسیب های بیشتری را به پوست کودک وارد می کند.
امضای noonoosh
همیشه اسم تو بوده اول و آخر حرفام
بس که اسم تورو خوندم بوی تو داره نفسهام
۲۹-۸-۱۳۹۱, ۰۵:۰۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
خانوم گل هنرمند

مدال ها

اعتبار: 662

RE: سوختگی پای کودک در اثر پوشک
من به شخصه وقتی پای بچه هام زخم میشد اول با آب ولرم میشستم بعد پماد کالاندولا که یه پماد گیاهی هست رو روی کل سوختگی میمالیدم مثل آب روی آتیش بود

خیلی اگه شدید بود پماد سوختگی معمولی میمالیدم 5دقیقه دیگه گریه بچم قطع میشد.
امضای مهرنوش طلا
روي پرده خانه كعبه اين آيه از قران حك شده كه:

نَبِّئْ عِبَادِي أَنِّي أَنَا الْغَفُــورُ الرَّحِـــيمُ

و من هنوز و تا هميشه به همين يك آيه دلخوشم ...

بندگانم را آگاه كن كه من بخشنده مهربانم
۲۹-۸-۱۳۹۱, ۱۱:۴۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
مدیریار خانوم گل

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 2221

ارسال: #3
منم از پماد سوختگي كالاندولا واسه پسرم استفاده ميكردم واقعا عالي بود به همه مامان گليا پيشنهاد ميكنم واسه ني ني هاي خووووجلتون امتحان كنينuhumuhumuhumuhumuhumuhumuhumFlowerysmile
امضای afsoon_b82
۲۹-۸-۱۳۹۱, ۱۱:۵۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
مدیر ارشد

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه عکاسیمدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 11577

ارسال: #4
تجربه نشون داده که پماد کالاندولا از هر 10 نوزاد به 1 نفر از آنان حساسیت داده و سوختگی را تشدید میکند.پزشکان توصیه میکنند که قبل از سوختگی به فکر پیشگیری از آن باشید ...برای این منظور پس از هر بار تعویض پوشک و شستشوی فرزندتان او را کاملا خشک کنید و سپس تمام سطحی را که در زیر پوشش پوشک قرار میگیرد با 1 لایه پماد بپوشانید...این پماد میتواند زینک اکساید دسیتین پناتن حتی پماد سوختگی مینو باشد. در این صورت پوست نوزاد در تماس مستقیم با پوشک و حتی ادرار قرار نمیگیرد...Flowerysmile
امضای mamane kiana
۳۰-۸-۱۳۹۱, ۰۲:۳۲ صبح
یافتن سپاس نقل قول
مدیریت انجمن

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 7145

ارسال: #5
پماد کالاندولا بوی خاصی داره که من از استفادش منصرف شدم.ولی بعد از هر بار تعویض پوشک دخترم ،بعد از خشک کردن بدنش کمی پماد پای کودک آردن میزدم...
هم پیشگیری از سوختگی بود و هم بوی خوبی داشتuhum
امضای z.arghavani
[تصویر:  20131218075301_20130410105840_579684_333...6488_n.jpg]

اینستاگرام من z.arghavani
۳۰-۸-۱۳۹۱, ۰۷:۵۷ صبح
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

بچه ها هیچی بهتر از روغن ارده نیست. ارده رو می زارین چند وقت بمونه بعد روغنش میاد رو از اون روغن بزنین به پای بچه سریع سوختگی رو رفع می کنه من همیشه واسه بچه هام از روغن ارده استفاده می کنم.چون کرم های سوختگی هیچ اثری ندارن.میشورمش بعد خشکش می کنم روغن میزنم بعد هم پوشکش می کنم یا خیلی وقتا باز می زارمش.بعد از چند ساعت هیچ اثری از سوختگی نمی مونه1 (49)
امضای تاراگلی
پروردگارا : آرامش را همچون دانه های برف
آرام و بی صدا
بر سرزمین قلب کسانی که برایم عزیزند ببار
۳۰-۸-۱۳۹۱, ۰۸:۵۵ صبح
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد