خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 61 رأی - میانگین امتیازات: 2.84
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

سوفله سبزيجات

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 455

ارسال: #1
سوفله سبزيجات
مواد لازم برای ۳ تا ۴ نفر:

قارچ ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ـــــــــــــــــــــــ ۱۰۰ گرم

پیاز متوسط ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ـــــــــ ۱ عدد

هویج متوسط ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ــــــ ۲ تا ۳ عدد

سیرـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ــــــــــــــــــــــــــ۲ حبه

ذرت پخته شده ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ــ ۳ قاشق غذاخوری

گوجه فرنگی سفت (گوشت گوجه فرنگی بدون مغز) ــــــــــــــــــــ ۳ عدد درشت

فلفل دلمه ای خرد شده ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۱ فنجان

سس سفید ( با ۳ قاشق غذاخوری آرد) ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ تقریباْ ۱ پیمانه

تخم مرغ ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ــــــــــــــــ ۵ عدد

پنیر گودای رنده شده ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ حدود ۲۰۰ گرم

پنیر موزارلا ( در صورت تمایل )ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ ۱۲۵ گرم

نمک فلفل و ادویه ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ​ــ به میزان لازم

طرزتهیه:

همه سبزیجات رو ریز خرد می کنیم و باهم مخلوط می کنیم.

جداگانه زرده و سفیده تخم مرغ رو جدا می کنیم.
زرده تخم مرغ رو حسابی می زینم تا سفید و کشدار بشه بعد سفیده رو جداگانه می زنیم تا سفت و سفید بشه. زرده و سفیده و سبزیجاتمون رو باهم مخلوط می کنیم.
سس سفید رو هم که کمی گرم گذاشتیم بمانه توی مواد می ریزیم. مواد رو خیلی نمی زنیم.
فقط در حدی که خوب مخلوط بشوند.
بعد توی ظرف مناسبی می ریزیم و رویش رو با پنیر گودا می پوشانیم.
من چون پنیرموزارلا خیلی دوست دارم اون رو هم ورقه ورقه کردم و روی سوفله چیدم کمی ریحون و آویشن روی همه اش می پاشیم و توی فر به مدت ۴۰ دقیقه روی طبقه وسط فر با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد (ترجیحاْ به روش بن ماری)طبخ می کنیم. تا رویش کاملاً طلایی بشه:

[تصویر:  20141004124439_502.jpg]

از وبلاگ تنبل خونه شاه عباسي
امضای joudi
[تصویر:  tNnap4.png]

خداوندا ؛
آرامشي عطا كن تا بپذيرم آنچه را كه نميتوانم تغيير دهم.
شهامتي ده كه تغيير دهم آنچه را كه ميتوانم.
و دانشي كه تفاوت اين دو را بدانم...
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲-۷-۱۳۹۳ ۱۲:۴۵ عصر، توسط ناظر.)
۱۰-۱۱-۱۳۹۰, ۰۲:۴۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از joudi به دلیل این ارسال سپاس کرده.
elipari, Atefe joon
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 596

ارسال: #2
RE: سوفله سبزيجات
دیشب غذایی پختم خیلی گشتم دیدم شبیه این سوفله است...فقط پنیر پیتزا نداره...
[تصویر:  20140912101941_112.jpg]
بجای پنیر پیتزا هم تخم مرغ 6تا زدم بهش و گذاشتم خودش گرفت
[تصویر:  20140912102203_114.jpg]...تو ظرف رژیمی ....اینم برش خورده اش....خیلی خوشمزه بود....Yum2Yum2Yum2Yum2Yum2Yum2Yum2Yum2
[تصویر:  20140912102309_113.jpg]
امضای گشنمه
(1782)برای همه کسانی که دوستشان داریم..خواه مجازی یا واقعی
۲۱-۶-۱۳۹۳, ۰۹:۲۴ صبح
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از گشنمه به دلیل این ارسال سپاس کرده.
نسرین کوچولو, مریم خانومی 1, Atefe joon
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 596

ارسال: #3
RE: سوفله سبزيجات
بچه داداشم پسربد غذاییه ...مادرش کنار سفره دائم باید با این کل کل کنه....اما وقتی میاد خونه ما میگه عمه چی میپزی...خوشمزه باشه....من براش مثلا پیتزا سالم میپزم....این همون سوفله سبزیجات ...بدون پنیر پیتزا والبته با سبزیجات مختلف...دیشب هم سیب زمینی...لوبیا سبز...پیاز...گوجه..هویج پخته..ذرت..فلفل دلمه وشیرین و چند تا تخم مرغ....
[تصویر:  20140916074424_676.jpg]
خودم که خیلی دوستش دارم....hih
امضای گشنمه
(1782)برای همه کسانی که دوستشان داریم..خواه مجازی یا واقعی
۲۵-۶-۱۳۹۳, ۰۶:۴۷ صبح
یافتن سپاس نقل قول
4 کاربر از گشنمه به دلیل این ارسال سپاس کرده.
mozhgan57, معصومه خانومی, مریم خانومی 1, Atefe joon

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد