تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 11 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سیگار
#1

از همین حالا برچسبهای نیکوتین ، قرص و دارو را کنار بگذارید .
اگر میخواهید واقعا سیگار را ترک کنید سراغ روشهای سنتی تر بروید .
به گزارش رویترز، پژوهشگران طب سنتی میگویند هیپنوتیزم و طب سوزنی راههای موثری برای ترک سیگار هتند و میتوانند بدون دردسر این عادت پر ضرر را از سرتان بیرون کنند .
پژوهشگران دانشگاه مک گیل کانادا میگویند این روش ها به زودی جایگزین روشهای قدیمی تر برای ترک سیگار میشوند و هم چنین ماندگاری بیشتری هم نسبت به روشهای قدیمی دارند و سیگاری هایی که با طب سوزنی درمان شده اند با احتمال سه برابر بیشتر از دیگران ، شش ماه تا یکسال در ترک مانده اند. همچنین سیگاری هایی که با هیپنوتیزم این عادت را ترک کرده اند هم به شکلی چشمگیر از دیگر معتادان به سیگار موفقتر بوده اند

نقل قول با ذکر منبع بلامانع است
نماینده ی خانم گل


[عکس: 20120604111251_SADIQNs.jpg]
همیشه اسم تو بوده اول و آخر حرفام
بس که اسم تورو خوندم بوی تو داره نفسهام
پاسخ }
#2
دود سیگار، ژنتیک غیرسیگاری‌ها را تغییر می‌دهد

قرار گرفتن در معرض دود سیگار دیگران،‌ فعالیت ژنتیکی سلول‌های مسیر تنفسی افراد غیرسیگاری را به وضعیت سلول‌های افراد سیگاری شبیه می‌کند و همین امر منجر به بروز بیماری‌های ریوی در سیگاری‌های منفعل می‌شود

برخی افراد سیگار می‌کشند. خیلی‌ها هم سیگار نمی‌کشند، اما مدام در معرض دود سیگاری‌ها قرار دارند. حتی شاید بتوان گفت با وجود افرادی که در اماکن مختلف مانند رستوران‌ها سیگار می‌کشند، خیلی از افراد در طول زندگی خود بارها با دود سیگار به صورت غیرمستقیم روبرو شده‌اند. به این دسته از افراد سیگاری‌های دست دوم یا سیگاری‌های منفعل گفته می‌شود، کسانی که سیگار نمی‌کشند، اما از مضرات سیگار در امان نیستند.

پیش از این بارها در مورد آثار دود سیگار بر سیگاری‌های منفعل مطلب منتشر شده است. اغلب آن‌ها به بیماری‌هایی مانند امفیزم و حتی سرطان ریه اشاره کرده‌اند. اما هیچ کدام به طور دقیق نگفته بودند که دقیقا چرا این اتفاق برای افرادی می‌افتد که در معرض دود سیگار دیگران قرار می‌گیرند.

بر اساس گزارش تایمز،‌ محققین دانشگاه ویل کورنل بالاخره دلیل این بیماری‌ها را کشف کرده‌اند. آن‌ها با بررسی سلول‌های مسیر تنفسی تعدادی داوطلب سیگاری و غیرسیگاری، به این نتیجه رسیده‌اند که مواجهه با دود سیگار، فعالیت ژنتیکی این سلول‌ها را تغییر می‌دهد.

سلول‌های مسیر تنفسی که از نای گرفته تا کیسه‌های هوایی کوچک درون شش‌ها قرار گرفته‌اند، چه در بدن افراد سیگاری و چه در بدن سیگاری‌های منفعل،‌ اولین سلول‌هایی هستند که با دود سیگار مواجه می‌شوند. فرضیه این محققین این بود که تمام بیماری‌های سیستم تنفسی، از آمفیزم و برونشیت گرفته تا سرطان ریه که در آن‌ها ریه توانایی گرفتن هوای کافی را از دست می‌دهد، به این سلول‌ها مربوط می‌شوند.

نتایج بررسی‌های آن‌ها نشان داد که همین‌طور هم هست. آن‌ها همه ۲۵،۰۰۰ ژن شناخته شده در انسان‌ها را در سلول‌های این افراد بررسی کردند. سپس به ۳۷۲ ژن رسیدند که در سیگاری‌ها فعال بود اما در غیرسیگاری‌ها غیرفعال بود. آن‌ها افراد را به سه دسته تقسیم کردند: سیگاری‌ها، غیرسیگاری‌ها و کسانی که سیگاری نبودند اما اندکی در معرض دود سیگار قرار می‌گرفتند و یا وقتی سیگار به آن‌ها تعارف می‌شد قبول می‌کردند و در واقع بین دو گروه قبلی جای می‌گرفتند.

از بین این ۳۷۲ ژن، گروه وسط در ۳۴ درصد ژن‌ها با غیرسیگاری‌ها مشترک بودند و ۱۱ درصد هم با سیگاری‌ها فعالیت ژنی مشترک داشتند. بنابراین قرار گرفتن در معرض دود سیگار دیگران،‌ باعث می‌شود که فعالیت ژنتیکی سلول‌ها به سمت مشابه شدن با فعالیت ژنتیکی سلول‌های افراد سیگاری برود و در نتیجه فرد به همان بیماری‌ها مبتلا می‌شود

همیشه اسم تو بوده اول و آخر حرفام
بس که اسم تورو خوندم بوی تو داره نفسهام
پاسخ }
#3
افراد سیگاری ۲۴ برابر بیشتر از افراد غیرسیگاری مبتلا به بیماری‌های قلبی می شوند

استعمال سیگار بر میزان كلسترول خون نیز مؤثر است و هنگامی كه كلسترول خون افزایش پیدا كند میزان خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی هم افزایش می‌یابد.


افراد سیگاری ۲۴ برابر بیشتر از افراد غیرسیگاری در معرض ابتلا به بیماری‌های قلبی قرار دارند و استعمال دخانیات موجب تشدید ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی شده و استنشاق دود سیگار از محیط، حتی خطر ابتلا را در افراد غیرسیگاری نیز افزایش می‌دهد.

استعمال سیگار بر میزان كلسترول خون نیز مؤثر است و هنگامی كه كلسترول خون افزایش پیدا كند میزان خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی هم افزایش می‌یابد همچنین اگر كلسترول بالای خون با مصرف سیگار و فشارخون در فردی همراه باشد، احتمال خطر ابتلا نیز افزایش پیدا می‌كند.

فشارخون بالا كار قلب را زیاد كرده و سبب فرسوده شدن و نارسایی عمل و كاركرد قلب می‌شود كه این عامل موجب بالا رفتن خطر سكته و یا نارسایی قلبی و كلیوی می‌شود.

افزوده شدن عامل فشارخون بالا به عواملی مانند چاقی، مصرف سیگار، دیابت و كلسترول بالای خون، منجر می‌شود تا احتمال بروز بیماری‌های قلبی عروقی چند بار بیشتر شود.
سیگار یكی از عوامل اصلی مرگ براثر ایست ناگهانی قلب بوده و این تعداد در سیگاری‌ها دوبرابر افراد غیرسیگاری است
همیشه اسم تو بوده اول و آخر حرفام
بس که اسم تورو خوندم بوی تو داره نفسهام
پاسخ }
#4
استعمال سیگار موجب اختلال در رشد جنین می شود


مصرف دخانیات، الکل و هر نوع ماده شیمیایی و دخانی دیگر بر روی سلامت جنین و مادر تاثیر سوء دارد.


یک متخصص زنان و زایمان با بیان اینکه دود سیگار سرشار از نیکوتین است، افزود: نیکوتین می تواند با تاثیر بر روی عروق بین جفتی و رحم موجب بروز اختلال در خون رسانی به جنین شده و رشد جنین را مختل کند. نوزادانی که مادر سیگاری دارند، زمانی که متولد می شوند وزن کمتری دارند و احتمالا اختلالاتی هم در آنها مشاهده می شود.

دکتر عبدالمجید باور تصریح کرد: قرار گرفتن یک خانم باردار در معرض دود سیگار نیز بر روی جنین تاثیر منفی خواهد داشت و در چنین شرایطی نیز مواد مضر موجود در دود سیگار وارد بدن می شوند و بر روی جنین تاثیر می گذارند، به همین دلیل به خانم های باردار توصیه می شود در دوران بارداری به هیچ وجه در معرض دود سیگار قرار نگیرند.

وی خاطرنشان کرد: دود سیگار بر روی اسپرم مردان نیز تاثیر منفی دارد و میزان تولید اسپرم های غیرطبیعی را افزایش می دهد؛ در چنین شرایطی اگر این اسپرم غیرطبیعی به مرحله لقاح برسد، جنین حاصل غیرطبیعی خواهد بود. همچنین دود سیگار تعداد اسپرم ها و همچنین سرعت حرکت آنها را نیز کاهش می دهد.
همیشه اسم تو بوده اول و آخر حرفام
بس که اسم تورو خوندم بوی تو داره نفسهام
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی