خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 42 رأی - میانگین امتیازات: 3.02
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

شربت نعنا

sarashpaz-sepideh

وضعیت :

ارسال: #1
شربت نعنا
شربت نعنا
یک شربت سنتی اصیل و مفرح ایرونی

شکر:1کیلو

اب:2 لیوان

نعنا:نیم کیلو

لیمو ترش:1 عدد

شکر و اب رو بجوشونید تا شکر حل بشه و شربت بجوشه بعد نعناهای تازه رو که بادقت پاک کردین (البته به همراه ساقه هاش) و خوب شستین رو بریزین تو شربت در حال جوش و حرارت رو کم کنید تا 20 دقیقه خیلی اروم سوزن جوش بشه(یعنی اروم اروم بجوشه) بعد گاز رو خاموش کنید و اب لیموترش رو بریزین توش و اجازه بدین تا مواد به اون حالت کم کم سرد بشه خوب که سرد شد درش رو بذارید و 24 ساعت تمام بذارید باشه تا تمام عصاره نعنا بره تو شربت بعد از یه روز از صافی ردش کنید و موقع استفاده هم با اب سرد رقیق کرده و نوش جون کنید
۸-۵-۱۳۹۰, ۱۰:۱۶ صبح
نقل قول
5 کاربر از sarashpaz-sepideh به دلیل این ارسال سپاس کرده.
طاطا, گلسان, نازی نازنازو, نفس مامان, نونی
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 8

RE: شربت نعنا
سلام :Wavesmile
با اجازه sarashpaz-sepideh Flowerysmileاین روشی که می خوام بگم خودم درست کردم و بسیار هم پر طرفداره
نعنا 1 کیلو
شکر 300 گرم
آب 1 لیتر
نعنا را بعد از پاک کردن خوب شسته و همراه با مواد داخل قابلمه در باز می گذاریم تا بپزد . بعداز پخته شدن باید خنک شود و داخل مخلوط کن ریخته تا کامل پوره شود دوباره روی گاز گذاشته تا قوام بیاید و بعداز خنک شدن چندین بار صاف میکنیم تا مایع صاف ویکدست و سبز و زیبا شود . این شربت خیلی خیلی خوش رنگ و خوش مزه است . می توانید اول شربت مثلا هلو را در لیوان با گیلاس بریزید البته تا نصفه بعداز آن شربت نعنا را بریزید و با یک عدد نعنا و نی می توانید نوش جان کنید امیدوارم لذت ببرید Yum2
امضای مینوا
اگر میخواهید دشمنان خود را تنبیه کنید به دوستان خود محبت کنید.
۱۰-۳-۱۳۹۱, ۱۰:۴۵ صبح
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از مینوا به دلیل این ارسال سپاس کرده.
زهرا61
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 321

(۱۸-۳-۱۳۹۱ ۰۴:۲۰ عصر)اویسا نوشته شده توسط:  مینوای عزیز من این شربت رودرست کردم اما خیلی تلخ شد cryingفکرکنم چون تومخلوط کن ریختم اینجور شدDash2یابخاطراین بود که شکرش کم بود.میشه لطفا فوت کوزه گریشو بگید؟Hanghead
با اجازه
عزیزم احتمالا از بعنا پونه ای استفاده کردی ویکی دیگه اینکه نعنا رو بجوشونی یکم تیز میشه معمولا اینطوری شربت درست نمیکنن که دوبار بپزی بجوشونیشVeiledsmile2
۱۸-۳-۱۳۹۱, ۰۴:۲۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 46

ارسال: #4
آخه عزیزم دستوره داده شده اینطور بود.Dunnof
امضای اویسا
گاه کوچکم می بینی گاه بزرگ من نه کوچکم نه بزرگ این تو هستی که گاه دور میشوی وگاه نزدیک...
۱۸-۳-۱۳۹۱, ۰۴:۴۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
خانوم گل کدبانو

مدال ها

اعتبار: 1402

• شکر نصف پیمانه
• 1.5 گرم نعناع، شاهپسند، ریحون، ترخون یا آویشن
• 1 قاشق چایخوری آب لیموی تازه
• یخ
شکر را با یک پیمانه آب روی حرارت قرار داده تا زمانیکه شکر حل شود. از روی حرارت برداشته و به آن نعناع تازه را اضافه می کنیم. شهد غلیظ را از صافی رد کرده تا نعناع ها جدا شوند. آب لیمو را می افزاییم و به مدت 30 دقیقه در یخچال می گذاریم. لیوان را از یخ پر کرده و 2 تا 4 قاشق سوپ خوری شربت آماده شده را روی آن می ریزیم .
[تصویر:  20120709113357_Fresh-Mint1.JPG]
[تصویر:  20120709113422_Lemon-Halves.JPG]
[تصویر:  20120709113437_homemade-mint-lemonade.JPG]
۱۹-۴-۱۳۹۱, ۰۱:۰۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
خانوم گل کدبانو

مدال ها

اعتبار: 1402

2 پیمانه شکر ریز
6 پیمانه آب
2 پیمانه آبلیموی تازه
نصف پیمانه نعناع تازه
با 2 پیمانه شکر و 2 پیمانه آب یک شربت درست می کنیم. 4 پیمانه آب و آب لیموی تازه را در یک پارچ ریخته به اندازه یک پیمانه از شهد را اضافه می کنیم می چشیم اگر نیاز بود آرام آرام شهد را اضافه می کنیم. نعناع تازه را اضافه می کنیم و به مدت یکساعت در یخچال نگهداری می کنیم. هنگام سرو به آن یخ می افزاییم.
[تصویر:  20120709113524_msl_aug06_gt_herbsoda_xl.jpg]
ترجمه خودم
۱۹-۴-۱۳۹۱, ۰۱:۰۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از مامان علی به دلیل این ارسال سپاس کرده.
negin.s

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد