امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 2.83 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شش توصيه مهم براي شروع ورزش
#1
ورزش، دارویی در دسترس برای همه دردهای ماورزش، بهترین حامی برای داشتن عمری طولانی، تناسب اندام و پیشگیری از تقریباً تمام بیماری هاست. بارها و بارها شنیده ایم که اگر ورزش را مانند یک مکمل غذایی یا دارو در برنامه روزانه مان بگنجانیم، روز به روز شرایط مان بهتر می شود.اگر شما جزء افرادی هستید که می دانید باید فعالیت های جسمی تان را افزایش دهید ولی هنوز موفق نشده اید این کار را شروع کنید، این توصیه ها برایتان مفیدند:

شش توصیه برای شروع ورزشی طولانی مدت اولین دلیلی که افراد برای ورزش نکردن می آورند، کمبود وقت است. دلیل خوبی است ولی فقط در شرایطی که ورزش کردن اهمیت کمتری نسبت به دیگر کارهای روزانه داشته باشد. دقت کنید که ورزش اولویتی است که نوعی سرمایه گذاری در زمان محسوب می شود.

ورزش بهترین تفریح برای بدن است تحرک داشتن بسیار مهم است، خیلی اهمیت ندارد که چه ورزشی می کنیم، ورزش هر چه که باشد در شکل دان یک اندام متناسب نقش عمده ای دارد.بی تحرکی و سکونی که ما در حال حاضر با آن مواجهیم در تضاد با طبیعت مان است! به محض اینکه یک فعالیت ورزشی را آغاز کردید، متوجه خواهید شد که چه لذت بی نظیری در انتظار شما بوده است!

به خود ارزش دهیدارزش دادن به خود کلید انگیزه و اشتیاق به ورزش است! فعالیت جسمی برای بدن مناسب است، اما اگر بعد از یک مسابقه و یا مشاهده سطح مهارت خود دلسرد شدید، باید بدانید که چیز بزرگی را از دست نداده اید؛ شما باید زاویه دیدتان را عوض کنید، آنچه که مهم است اتفاقاتی است که دارد در بدن شما می افتد.

عقاید نسنجیده درباره ورزش را رها کنیداغلب اوقات ما ورزش نمی کنیم زیرا خاطرات بدی از کلاس های ورزشی داریم و یا تصاویر ناخوشایندی از ورزشکاران حرفه ای در ذهنمان نقش بسته است. برای شروع ورزش این عقاید را فراموش کنید و فقط به بدن خود گوش دهید؛ بدنتان تمایل به تحرک دارد.

خود را از مقابل بنگرید برخلاف بعضی از افراد مبتدی که تصویر بدی از خود در ذهن دارند، برخی دیگر درباره سطح مهارت خوداغراق می کنند. این مبالغه پیامد ناخوشایندی دارد، هنگامی که این افراد به طور عینی حقیقت را می بینند و لمس می کنند دچار دلسردی و حتی گاهی اوقات ناراحتی های شدید می شوند. اگر مدت زیادی نیست که به ورزش می پردازید، غیرممکن است که سطح مهارتی خیلی خوبی داشته باشید. حقیقت را بپذیرید و برخلاف همۀ این مسائل از نشاطی که ورزش برایتان به ارمغان می آورد، لذت ببرید.
خدا کند آنروز که آخرین زنگ دنیا می خورد
روی تخته سیاه قیامت اسم ما را جز خوبها بنویسند
پاسخ }