امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شش مورد از بدترین لحظه ها برای قلب(حتما بخونید)
#1
گیر کردن در ترافیک باعث افزایش فشار خون میشود و احتمال حملات قلبی را سه برابر میکند.!
به گزارش سه نسل به نقل از الف، روزها، هفتهها و فعالیتهای خاصی برای قلب شما میتواند سخت و مضر باشد. یکی از پرسشهای طنز گونه متخصصان قلب از بیماران حاضر در مطبشان به هنگام معاینه این است که ترافیک بیرون چه طور بود؟!

ولی این تنها یک سوال طنز گونه نیست باید بدانید که گیر کردن در ترافیک باعث افزایش فشار خون میشود و احتمال حملات قلبی را سه برابر میکند. یکی دیگر از شرایط جالب که میتواند احتمال حملات قلبی را زیاد کند که در ادامه توضیح میدهیم.


صبح اول وقت

احتمال حملات قلبی در ابتدای صبح، ٤٠ درصد بیشتر از زمانهای دیگر است. زیرا به محض بیدار شدن انسان از خواب بدن شروع به ترشح آدرنالین و سایر هورمونهای استرس میکند که باعث افزایش فشار خون و نیاز به اکسیژن میشود. بعلاوه خون به خاطر کاهش اکسیژن غلیظ شده و پمپاژ آن سختتر خواهد بود و تمام اینها برای قلب مضر است. برای پیشگیری از این مشکل بهتر است زمانی را برای بیدار شدن از خواب به آرامی در نظر بگیرید. اگر عادت به ورزش صبحگاهی دارید قبل از آن حتما خود را با حرکات نرمشی آماده و گرم کنید تا استرس یکباره به قلب وارد نشود. و اگر در حال مصرف داروهای رقیقکننده خون هستید مثل بتا بلوکرها قبل از رفتن به بستر آن را مصرف کنید.


صبح روز یک شنبه یا شنبه

٢٠ درصد از حملات قلبی در صبح این روز به خصوص اتفاق میافتد. البته این زمان به خصوص برای ما ایرانیان شنبه خواهد بود که بعد از استراحت و تفریح جمعه قرار است به کارهفتگی بر گردیم و همین مسئله میتواند استرس زا و شاید ناراحت کننده باشد. بهتر است در روز جمعه تماما استراحت کنید و سعی کنید شب هنگام به موقع به بستر روید به خصوص اگر قرار است صبح شنبه یا یک شنبه زود از خواب برخیزید. در غیر این صورت فشار خون بالا میرود زیرا بدن به خاطر کم خوابی خسته است و ریتم آن نابسامان میباشد. شاید بهتر است بگوییم ساعت خواب و بیداری در تمام اوقات باید برنامهریزی شده و منظم باشد.


بعد از وعده های غذایی پر چرب و سرشار از کربوهیدرات

مطالعات نشان میدهد که این نوع مواد غذایی باعث انقباض رگهای خونی میشود و احتمال لخته شدن خون را افزایش میدهد. بنابراین بهتر است در مصرف این نوع غذاها و مقدار مصرف آن دقت کنید. تا آنجا که امکان دارد غذاهای پرتئینی را جایگزین کنید. مصرف روزانه آسپرین نیز میتواند مانع از سخت شدن خون شود.


در طول حرکات شکمی

حرکات شکمی و گوارشی باعث افزایش فشار به قفسه سینه میشود و بازگشت خون به قلب را کاهش میدهد. برای پیشگیری از این وضعیت بهتر است در رژیم غذایی خود فیبر بیشتری بگنجانید، و از تقلا کردن در این وضعیت اجتناب کنید و آب کافی مصرف کنید.


در هنگام ورزشهای سخت به خصوص اگر آمادگی نداشته باشید

در چنین وضعیتهایی قلب به دلیل عدم همراهی با چنین تلاش و تقلا و افزایش هورمونهای استرس اصولا قربانی میشود. در چنین موقعیتی ضربان قلب و فشار خون بالا میرود. برای پیشگیری از این وضعیت بهتر است هر روز به طور مرتب ورزش کنید ولی بهتر است افزایش تمرینات خود را به تدریج صورت دهید.


پشت میز تریبون

قرار گرفتن در پشت میز تریبون نیز درست مثل انجام تمرینات ناهماهنگ بدنی است. فشار خون را بالا میبرد، ضربان قلب زیاد شده و سطح آدرنالین بالا میرود. کنترل اعصاب در این لحظه ها سخت به نظر میرسد ولی در هر حال باید صورت گیرد و یا قبل از سخنرانی از داروهای بتابلوکر استفاده شود.
یه وقتایی خودمو بغل میکنم و میگم غصه نخور دیوونه من که باهاتمcrying
پاسخ }