خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

شيريني مغربي

خانوم گل کدبانو

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 1092

ارسال: #1
شيريني مغربي
[تصویر:  20131106235034_20130830681.JPG]

چند وقته قراره دستور اين شيريني خوشكل بزارم ولي فرصت نشده تا امشب
خوب اين شيريني از 3 قسمت شروع شده خمير و مواد مياني و شربت كه من يكي يكي توضيح ميدم

مواد لازم براي خمير:
ارد 250 گرم
وانيل 1/8 قاشق چاي خوري
روغن قنادي يا كره 100 گرم
90 تا 130 گرم اب و گلاب مخلوط (گلاب زياد نريزيد)
نمك يك ويشگون

مواد لازم براي مواد مياني:
200 گرم مغز پسته چرخ شده با چرخ گوشت(اگه پستتون مغزش خيلي سبز بود كه هيچ اگه نه چند قطره رنگ سبز اضافه كنيد تا خوشرنگ شود)
100 گرم پودر شكر
1/4قاشق چاي خوري هل
سفيده تخم مرغ 1 عدد

مواد لازم براي شربت:
1 ليوان شكر
نصف ليوان اب
1 قاشق غذاخوري عسل
2 قطره اب ليمو

طرز تهيه خمير:
ابتدا روغن قنادي روي حرارت باز شود (روغن قنادي از كره بهتره تا ميتونيد از روغن قنادي استفاده كنيد) بعد بگذاريد خوب خنك شود ولي دوباره نبندد
ارد و نمك و وانيل الك شود و به روغن اضافه كنيدو خوب مخلوط ميكنيم و ورز ميدهيم و بعد اب ولرم نسبتا گرم و گلاب را كم كم اضافه ميكنيم و ورز ميدهيم تا كاملا باهم مخلوط شوند و خمير به دست ايد توجه كنيد كه خمير مقداري ابكي است و به دست ميچسبد پس نبايد اب كم بريزيد و اگر ديدي خمير سفت است اب بيشتري اضافه كنيد به قول ما خمير بايد شلكي باشه بعد يك پارچه تميز و مرطوب روي ظرف خمير مي اندازيم و ميگذاريم خمير يك ساعت استراحت كند بعد يك ساعت اگر ديدي خيلي سفت شده دوباره كمي اب به ان اضافه كنيد و ورز دهيد تا خمير دلخواه به دست ايد و بشه اونو خوب پهن كرد و قالب زد و اينم دقت كنيد كه خمير بعد يك ساعت استراحت ديگه به دست نميچسبه
و اين نكته هم خوب دقت كنيد كه اگر درخمير به جاي روغن قنادي از كره استفاده كرديد خمير را نبايد زيادي ورز دهيد.
ببخشيد كه من از مراحل خمير درست كردن عكس ندارم

طرز تهيه مواد مياني:
وقتي كه خمير درست كرديد و گذاشتيد كه استراحت كنه مواد مياني رو درست كنيد
مغز چرخ شده رابا شكر و هل مخلوط كنيد و سفيده كه از قبل كمي زده شده را به انها كم كم اضافه كنيد تا كاملا خمير شوند دقت كنيد سفيده زياد نريزيد چون وقني شيريني توي فر بره مغزش ميتركه فقط در حدي كه مغزها خمير شوند.
خوب ديگه بقيش هنر دست شمارا ميطلبد
من 2 مدل از اين شيريني يادتون ميدم شماهم اگه مدلهاي ديگشو خواستيد يه جست و جو توي قسمت عكس گوگل بكنيد مدلهاي زيادي براتون مياره
خوب اول مواد مغزيمونو با وردنه پهن ميكنيم و قالب ميزنيم تقريبا كمي كلفت باشه
بعد با چاقو از وسط نصفشون ميكنيم كه شبيه نيم داره بشه
[تصویر:  20131106232931_20130830649.JPG]
بعد خميرمون هم پهن ميكنيم و قالب ميزنيم بايد كمي نازك باشه تا شيريني ظريف بشه
[تصویر:  20131106233144_20130830648.JPG]
دوستان دقت كنيد من فقط از يك مدل قالب استفاده كردم
اينم ميزان كلفتي و نازكي خمير و مواد از بغل كه بفهميد چه اندازه باشن
[تصویر:  20131106233308_20130830674.JPG]
خوب حالا يه خمير برداريد و يه مغز روي ان بگذاريد مثل عكس زير
[تصویر:  20131106233418_20130830653.JPG]
بعد هم اون يكي طرف خمير هم برگردونيد روي مغز
[تصویر:  20131106233639_20130830654.JPG]
و داخل سيني فر بزاريد و براي تزئين روي ان مقداري از خمير رابا رنگ خوراكي رنگي كردم و با قالب كوچك گل مينا قالب زدم و ويك طرف انرا توي سفيده تخم مرغ زدم براي اينكه روي شيريني بچسبد و روي شيريني زدم.
[تصویر:  20131106233830_20130830647.JPG]

خوب حالا مدل ديگه هم اينه كه خميرو همونجور قالب ميزنيم و مغز هم قالب ميزنيم ولي اينبار ديگه نصفش نميكنيم و مغز ميگذاريم روي خمير و باقالب هم يكي درميان با خمير رنگي وساده روي ان گل ميزينم از بزرگ تا كوچيك و فقط دقت كنيد كه هر گل قبل از اينكه روي قبلي بزنيد به ان كمي سفيده تخم مرغ بزنيد
[تصویر:  20131106234342_20130830676.JPG]
[تصویر:  20131106234234_20130830669.JPG]
[تصویر:  20131106234457_20130830677.JPG]
خوب بعد هم شيريني هارو در فر كه از قبل گرم شده به مدت تقريبا 20 دقيقه قرار ميدهيم تا بپزد توجه كنيد كه شيريني نبايد تغير رنگ دهد وقتي هم كه از فر خارج كرديم كمي ميگذاريم خنك شود و بعد در شربت مي انداريم و بر ميداريم و در سبدي ميگذاريم تا شيره اضافي ان خارج شود

راستي براي شربت هم همه ي مواد با هم مخلوط ميكنيم و روي گاز ميگذاريم وقتي جوش امد حرارت را كم ميكنيم و ميگذاريم تا 5 دقيقه بجوشد و بعد بر ميداريم وقتي كمي خنك شد شيريني در ان مي اندازيم تقريبا شربت بايد گرم باشدولي نه زياد
[تصویر:  20131106234608_20130830693.JPG]

[تصویر:  20131106235034_20130830681.JPG]
امضای yzfatemeh

ادرس اینستگرام من هم YZFATEMEH هست خوشحال میشم به صفحه من سر بزنید
83:
۱۵-۸-۱۳۹۲, ۱۱:۵۱ عصر
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
39 کاربر از yzfatemeh به دلیل این ارسال سپاس کرده.
loyee_15, ایران دخت, kapsul, مهرناز مامانی, 162, نازیلا62, negin.s, Galaxy, Atefe joon, ladybird68, ما مان پارسا, 1368Sheri, McQueen, maryam1352, raha24, niloofar00, azinaz, VAJI, yaldae, خرسند, m.bahare, parisa.sfz, بی هنر, N-M, spssanb, monir jun, معصومه سخنوری, mozhgan68com, @مامان غزل@, مهتاب دختر, Arezoo255, mozhgan57, آروشان, luna, shamim_13, دهچال, ZOHRE.COM, jamileh-k, kimiya.kd
خانوم گل کدبانو

مدال ها

ارسال: #2
RE: شيريني مغربي
خانم خانما نااميدم كردين يعني هيچ كس اين شيريني خوشكلو خوشمزه رو امتحان نكرده؟
اينم دوباره پختم سفارش مشتري ببخشيد كيفيت عكس پايينه
اين يه مدل كوچولو مچولوش هست
[تصویر:  20140226222959_DSC_0094.jpg]
امضای yzfatemeh

83:
۷-۱۲-۱۳۹۲, ۱۰:۳۲ عصر
18 کاربر از yzfatemeh به دلیل این ارسال سپاس کرده.
بی هنر, خانوم گل 67, 1368Sheri, مدیون مهرت, یلدا2, N-M, Galaxy, spssanb, گل نیلوفر 66, دیانادخترمن, firo0ze, niloofar00, @مامان غزل@, Atefe joon, azam1360, ساینا70, luna, ایران دخت
خانوم گل کدبانو

مدال ها

ارسال: #3
(۱۶-۱۱-۱۳۹۳ ۰۲:۱۲ عصر)pichakk نوشته شده توسط:  سلام
من این شیرینی رو درست کردم البته توی مغز هاش دارچین هم اضافه کردم راستی بجای پسته از گردو استفاده کردم مزه خوبی داشت میشه بگین چرا روی استفاده از روغن قنادی تاکید داشتین؟
ممنون از آموزش خوشگل و خوشمزه تون

خانومی معمولا توی دستور هر شیرینی هر موادی که نوشته شده باید از همان مواد استفاده کرد اگه چیز دیگه ای جانشین بشه شیرینی مطلوبی درست نمیشه اگه از روغن مایع استفاده کنید خمیر خیلی نرم میشه و در فر روغن میاندازد و شکل شیرینی زشت میشه
خانوما که در حال پختن شیرینی عید هستید این یه شیرینی خیلی مناسب و خوشکل میشه امتحان کنید ضرر نمیکنید

(۲-۱۲-۱۳۹۳ ۱۲:۴۶ عصر)mohsen9011 نوشته شده توسط:  سلام
مندارم سعی میکنم درست کنم
مواد میانی بسیار چسبناک شده قابلیت قالب زدن و پهن کردن نداره
چرا این جوری شد؟

خانومی حتما زیادی سفیده ریختی توی مغزها
ما به اندزه ای میریزیم که مغزها فقط همدیگرو بگیرن نباید سفیده زیاد بریزی حالا یکم مغز و شکر دوباره بهش اضافه کن بعدشم زیر و روی مغز پلاستیک بزار راحت تر میشه کارت
امضای yzfatemeh

83:
۱۸-۱۲-۱۳۹۳, ۱۱:۱۲ صبح
2 کاربر از yzfatemeh به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Galaxy, 1368Sheri
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

(۱۹-۱۲-۱۳۹۳ ۰۷:۳۱ صبح)pichakk نوشته شده توسط:  سلام
من یه سوال دیگه داشتم برای رنگی کردن خمیر ها باید از چه رنگی استفاده کرد تا حالا از رنگ های خوراکی استفاده نکردم؟
ممنون

رنگ خوراکی ژله ای.مارک ویلتون بهتره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰-۱۲-۱۳۹۳ ۰۱:۳۴ عصر، توسط 1368Sheri.)
۱۹-۱۲-۱۳۹۳, ۱۰:۰۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از toshian به دلیل این ارسال سپاس کرده.
saeb
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

سلام
من یکبار دیگه این شیرینی رو درست کردم ولی مواد میانیش باز هم مثل مال شما نشد که بشه مثل خمیر باز کرد البته کم کم تخم مرغ اضافه کردم
۸-۲-۱۳۹۴, ۰۱:۰۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد