خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
 
امتیاز موضوع:
 • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

طالع بینی کودک شما(کودک متولد هر ماه چه خصوصیتی دارد؟)

مدیریت انجمن

******
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
289
تاریخ عضویت:
دی ۱۳۸۹
مدال ها

اعتبار: 493


محل سکونت :
ارسال: #1
طالع بینی کودک شما(کودک متولد هر ماه چه خصوصیتی دارد؟)
کودک متولد فروردین


در همان حال كه پدر خانواده دارد سيگار تعارف مي كند، كودك متولد فروردين براي جلب توجه، در گهواره خود جيغ و داد به راه مي اندازد. شما به چه اجازه اي به جاي توجه به او، مشغول صحبت با پرستارش هستيد؟ اصلا معلوم است رئيس كيست؟ تا جواب اين سوال معلوم نشود نمي توانيد او را از بيمارستان بيرون ببريد. بچه مريخي از بدو تولد مي خواهد حاكم باشد. شك داريد؟ مدتي تنهايش بگذاريد تا ببينيد چگونه قاشق خود را محكم بر روي سيني مي كوبد و هر نوع ترديدي را در شما از بين مي برد. در هيكل قوي و چهارشانه اين بچه حتي يك استخوان ضعيف هم نمي بينيد. او اگر از غذايش خوشش نيايد آن را تف مي كند و بشقاب صبحانه خود را روي سر كوچك و تاس خود خالي مي كند تا به همه نشان بدهد كه غذا مورد دلخواهش نيست. دختر بچه هاي فرورديني نيز به همين اندازه – و شايد بيشتر – رك و راست هستند. اگرچه هيچ كس از دختري كوچولو و شيرين انتظار چنين رفتار خشكي را ندارد. گفتم شيرين؟ فلز ماه فروردين آهن و سنگ آن الماس است يعني سخت ترين ماده شناخته شده!

بچه متولد فروردين احتمالا زودتر از بقيه بچه ها راه مي افتد و زودتر زبان باز مي كند. كنترل اين بچه چندان ساده نيست. كافي است او را از كاري بازداريد، آن وقت انگشت چاق و كوچك خود را به علامت مخالفت با شما تكان مي دهد. تربيت او را بايد از همان سنين اوليه شروع كنيد. مراقب باشيد زمين نخورد و سر و صورتش را زخمي نكند. آمادگي صدمه خوردن را دارد بنابراين چاقوي تيز را جلوي دستش نگذاريد و مواظب باشيد خودش را نسوزاند. اگر در اطرافش جسم داغ يا خطرناكي باشد شك نداشته باشيد كه مشتش را بر روي آن مي كوبد. اما فكر مي كنيد از اين كار خود درس مي گيرد؟ ابدا. بلكه سعي مي كند ركود شكني كند. در موقع دندان در آوردن احتمالا دچار تب مي شود، اما مشكل چنداني ايجاد نمي كند. بنابراين زياد سخت نگيريد.

وقتي كه كمي بزرگتر شد چنان محكم شما را در آغوش مي گيرد كه احتمالا نفستان بند مي آيد. نوجوان مريخي احساسات و عواطف خود را راحت بروز مي دهد. اما عده ي كمي از آنها اگرچه در اوايل دوره ي نوجواني خيلي با احساس هستند ولي به زودي گرماي عواطفشان رو به سردي مي گرايد و خاموش مي شود. اينها گوسفند هاي كوچك و ساكت و غمگيني هستند ولي به هر حال شاخ هاي خطرناكي دارند.

از من به شما نصيحت، هيچ گاه از نزديكان خود نخواهيد كه از بچه ي شما مراقبت كنند - مگر اينكه از قبل هشدارهاي لازم را به آنها بدهيد. مثلا اگر عمه بيچاره او بخواهد در مدتي كه شما مسافرت هستيد از او مراقبت كند ممكن است بچه دستش را توي ظرف شكر كند و عمه هم از كوره در برود و پايش را به زمين بكوبد. اين واكنش عمه ممكن است قوچ كوچولو را متعصب و عصباني كند و او هم پاي كوچكش را به زمين بكوبد و اولين جمله اش را بگويد: (( عمه! به من چيزي نگو!)) عمه هم ممكن است تا مدتي چيزي نگويد. اين احتمال هم هست كه شما مجبور شويد از سفر خود برگرديد زيرا انگشت شست پاي فرزند دلبندتان در هنگام كوبيدن به زمين شكسته است!

اين بچه وقتي بزرگتر و قوي تر شد و دوران آبله مرغان، سرخچه، سرخك، و مخملك را پشت سر گذاشت آنگاه دوران خشم و عصبانيت او شروع مي شود. اگر بخواهيد او را از كاري كه مي خواهد انجام دهد بازداريد خشمگين مي شود اما عصبانيت او زياد طول نمي كشد. بعد از چند بار انفجار خشم، لبخند دلنشيني به نشانه ي پيروزي بر روي لبهاي او ظاهر مي گردد.

كودك فرورديني بسيار دست و دلباز است و اسباب بازيهاي خود را با همبازيها، پستچي، سگ همسايه، و حتي گربه توي خيابان شريك مي شود. البته اين كار تا وقتي ادامه مي يابد كه آنها احساسات او را جريحه دار نكنند. دختر و پسر فرورديني احتمالا از همان دوران كودكي در انجام تكاليف مدرسه كوتاهي مي كنند. اگر بچه هاي منضبط ديگر را سرمشق قرار دهيد باز هم فايده اي ندارد. من اين احتمال را مي دهم شما بيش از يك بچه ي فرورديني داشته باشيد زيرا معمولا ستارگان چنين بلايي را به سر پدر و مادر نازل نمي كنند! براي اينكه او را وادار به انجام تكاليفش كنيد به جاي خجالت زده كردن او، با او مبارزه كنيد. او شيفته جدال و مبارزه است. كافي است به او بگوييد در رديف شاگردان تنبل كلاس قرار دارد و نمره هايش به نمره هاي بچه هاي زرنگ نمي رسد ولي در هر حال او را دوست داريد. بعد مي بينيد كه با شتاب خاك هاي روي كتابش را پاك مي كند و با اراده اي محكم به شما ثابت مي كند كه سخت در اشتباهيد و كسي جرات آن را ندارد از او جلو بزند. وقتي كه اثر مثبت چنين روشي را ديديد موضوع را با معلمانش در ميان بگذاريد و آنها نيز چنانچه بيش از يك شاگرد فرورديني در كلاس داشته باشند از شما تشكر خواهند كرد!

البته همه ي پدر و مادر ها با اين روش آشنا نيستند و هميشه از خود مي پرسند چطور مي شود فرزند با استعدادشان چهار سال در يك كلاس بماند. البته نبايد زياد نگران باشيد چون موقعي كه اين بچه ها وارد جامعه مي شوند و متوجه مي گردند اشخاص زرنگتر از خودشان هم وجود دارد رمان از دست رفته را جبران مي كنند. و هنگامي كه چند دفعه جلوي بچه هاي كلاس تحقير شدند با شتاب درس مي خوانند و حتي چند كلاس يكي مي كنند تا به سطح ديگران برسند.

بچه متولد فروردين آميزه اي از آرمانگرايي و خيالپردازي و همچنين عملگرايي و لجاجت است. او همان طور كه سمج و ساده است ملايم و قوي نيز هست. اين خصوصيات متضاد در اين موجود كوچك چنان باهم تركيب شده است كه باعث شگفتي و تحير شما، دوستانتان، بعدها رئيس اداره اش، دشمنان آينده اش، و بالاخره موجودي كه احتمالا بعدها با او ازدواج خواهد كرد خواهد شد.

بچه هاي متولد فروردين هميشه در بازي با همسن و سالان خود نقش رئيس گروه را بازي مي كنند. آنها بازيهاي جديد را مطرح مي كنند و هميشه راه خود را مي روند و در برابر مسئولين و بزرگترها مي ايستند.

بنابراين از همان ابتدا قوانين و مقررات محكمي را براي او وضع كنيد. بچه فرورديني كه در كودكي و نوجواني، اطاعت از بزرگترها را ياد نگيرد مجبور خواهد شد كه در سنين بزرگتر دروس فشرده اي را بياموزد. فراموش نكنيد كه او موجودي دل نازك و حساس است و عليرغم آن ظاهر پر جرات و قوي، اگر بفهمد كه دوستش ندارند خيلي وحشت مي كند. مقاومت در برابر خواسته هاي او، يا بي اعتنايي به اشتياق و شور و شوق او، باعث مي شود گريه كنان به سمت خانه بگريزد. در اين مواقع او را در آغوش بگيريد زيرا قلبش شكسته است. او به خاطر سادگي و خوشبيني و خوش قلبي ذاتي اش، بارها و بارها ضربه مي خورد و به همين دليل بيش از آنچه تصور مي كنيد بايد مراقبش باشيد.

بچه ي فرورديني به افسانه هاي پريان و غول و عصاي جادويي اعتقاد دارد و متاسفانه همه مردم را به اين دو گروه – پري و غول – دسته بندي مي كند و راجع به آنها قضاوت مي كند. ولي وقتي كه فهميد در دنياي ما قاتلهاي غول پيكري وجود دارند كه به راحتي مي توانند طلسم عصاهاي جادويي را خنثي كنند سر عقل مي آيد.

هداياي تولد بچه قوچ را در جاي امني مخفي كنيد چون او اصلا تحمل انتظار را ندارد. اعتقادات او را به شخصيت هاي تخيلي مثل بابانوئل خيلي زود از بين نبريد. زيرا وقتي كه نخست شديدا به چيزي اعتقاد داشته باشد و بعد خودش به تدريج به اشتباه خود پي ببرد و از آن اعتقاد دست بردارد آدم قوي و با اراده اي بار مي آيد. او پول تو جيبي خود را خيلي زود خرج ميكند ولي هميشه آماده است آخرين سكه اي كه برايش باقي مانده به شما بدهد كه براي خود شير بخريد. دختر فرورديني ممكن است هفته اي پنج پنس به بچه هاي محله ي خود بدهد كه مورچه ها را لگد نكنند. اگر در كودكي با او بدرفتاري شده باشد بعدها رفتاري تهاجمي پيدا خواهد كرد. ولي اگر با ملايمت او را راهنمايي كنيد حق خود را با زورگويي كمتري مطالبه مي كند و با همسالان خود رفتار مهربانتري خواهد داشت.

اگر با مهرباني و عطوفت چيزي از او بخواهيد با خوشرويي مي پذيرد، ولي امان از موقعي كه چيزي را به او حكم كنيد! يادتان باشد كه هر گز غرور او را جريحه دار ننكنيد. همچنين اعتماد به نفسش مثل هوايي كه تنفس مي كند برايش مهم است. او خيلي زود خواهان استقلال است. او هرگز دلش نمي خواهد آدم نامهرباني باشد. بنابراين به او ياد بدهيد كه اگر به بچه هاي ديگر زور بگويد و با بچه هاي مخصوصا مظلوم قلدري كند آنوقت آنها تصور مي كنند كه موجودي نامهربان است.

كودك متولد فروردين وقتي كه در كنار افراد منفي باف و تلخ قرار مي گيرد عصبي مي شود ولي چيزي نمي تواند او را از پاي در بياورد. الماس را كه خوب ميشناسيد! او به كتاب و مطالعه علاقه زيادي دارد ولي با همه ي اينها ممكن است يكي دو سال بيشتر در مدرسه نماند او بيشتر اهل جدال و مبارزه است ولي مراقب باشيد زود تسليم او نشويد. او بايد راهي مدرسه شود زيرا نظم و انضباط آنجا هنوز به درش مي خورد و احساسات آتشين را كنترل مي كند. هرچه بيشتر از نظم و مقررات شانه خالي كند بيشتر به آن نياز دارد.

بچه متولد فروردين بايد احساس مسئوليت را ياد بگيرد و آن را مي توانيد با اتكا به منطق و احساس به او آموزش دهيد. والدين و معلم ها همواره بايد بدانند كه بچه ي متولد فروردين اگر مورد تشويق قرار گيرد همه سعي و كوشش خود را مي كند اما اگر مورد خشم قرار گيرد از كوره در مي رود و انگيزه ي خود را براي انجام كار از دست مي دهد. او را هميشه بايد سرگرم به كار كرد وگرنه دردسر درست مي كند. براي او بيكاري خيلي خطرناك است. بچه ي فرورديني احتياج به خواب زياد دارد تا بتواند انرژي زيادي كه مصرف مي كند را دوباره از نو به دست بياورد.

منبع : وینا بیبی
امضای *HELIA*
[تصویر: uGXdp3.png]

برای خوشبخت بودن ، مادر بودن کافیست !
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹-۱۲-۱۳۹۱ ۰۴:۵۰ عصر، توسط *HELIA*.)
۱۹-۱۲-۱۳۹۱, ۰۴:۴۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از *HELIA* به دلیل این ارسال سپاس کرده.
narin
مدیریت انجمن

******
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
289
تاریخ عضویت:
دی ۱۳۸۹
مدال ها

اعتبار: 493


محل سکونت :
ارسال: #2
RE: طالع بینی کودک شما(کودک متولد هر ماه چه خصوصیتی دارد؟)
کودک متولد اردیبهشت


دقيقا در همان لحظه اي كه در بيمارستان مي خواهيد لباس تن اين بچه كنيد و او را به خانه ببريد مشخص مي شود كه او متولد ارديبهشت است. با لحن مادرانه مي گوييد: ((حالا دستهاي كوچولويت را توي آستين بلوزي كه مادر بزرگ برايت بافته بكن. چرا دستهايت را مشت كرده اي؟ چرا آنها را اين قدر سفت گرفته اي؟ دستهايت را مثل يك بچه خوب شل كن. خواهش مي كنم...)) همسرتان مي گويد: ((اجازه بدم من امتحان كنم. بسيار خوب، دستهايت را توي آستين بكن. آرام... شنيدي چي گفتم؟ شل كن. دستهايت را شل كن. گفتن آنها را شل كن!))

بعد از مدتي پرستار مي آيد و مي گويد: ((اصلا خودتان را ناراحت نكنيد. لباس پوشاندن به نوزادان سخت است. به به! چه بچه خوبي! با اين كه بيدار است ولي اصلا سروصدا نمي كند.)) مادر مي گويد: ((بله، بچه ساكتي است ولي دستهايش را چنان محكم به بدنش چسبانده كه نمي شود آن ها را جدا كرد. چقدر هم زورش زياد است كه من نمي توانم دستهايش را از هم باز كنم. دلش نمي خواهد لباس تنش كنيم.)) و اين نخستين كشف مادرانه ناخوشايند است.

سرانجام پرستار موفق مي شود و لباس را تن او مي كند. اما در همين لحظه چهره اين ارديبهشتي كوچولو سرخ مي شود و چنان جيغ و دادي به راه مي اندازد كه همه پرستاران بخش را به آنجا مي كشاند. صداي جيغ و داد او شبيه صداي انفجار است. حتي يكي از مستخدمين فكر مي كند كه در طبقه پايين ديگ بخار تركيده است! بچه متولد ارديبهشت با اين داد و هوار اعلام مي كند كه دوست ندارد به زور كاري را انجام دهد. اين يك هشدار است و بعدها نيز تكرار خواهد شد. همسايگان شما هربار كه اين بچه نخواهد كاري را كه بر خلاف ميلش است انجام دهد آن را خواهند شنيد.

خودتان را آماده كنيد چون از اين به بعد با مسائلي كوچكي همچون فرو كردن غذا در دهاني كه انگار با چسب بسته شده است، فشار دادن پاي آهنين او در شورت پلاستيكي، فرو كردن بدن گوشتالوي او در وان حمام و غيره سروكار خواهيد داشت. در طي اين مدت به سرعت وزن كم مي كنيد و عضلات بدنتان محكم و سفت مي شود. مادران بچه هاي ارديبهشتي هميشه اندامي قوي و عضلاني دارند ولي آثار خستگي و نگراني در چهره آنها به خوبي قابل مشاهده است. اما عليرغم اينكه بزرگ كردن بچه ارديبهشتي سخت و دشوار است ولي لذتبخش است. بچه هاي ارديبهشتي روي هم رفته دوست داشتني و شيرين هستند. از اينكه محكم آنها را در آغوش بگيريد لذت مي برند و وقتي كه براي بوسيدن به بغل شما مي پرد نفستان بند مي آيد. اگر به دوستان شما نيز اعتماد كند با آنها نيز همين گونه رفتار خواهد كرد.

بچه هاي ارديبهشتي معمولا ورزش دوست، قوي و سالم هستند. پسرها قوي، خشن، بامزه و گهگاه شيطان هستند و دخترها به عروسك بازي مشغولند و وسايل خود را مرتب و منظم نگه مي دارند. بعضي از دخترهاي ارديبهشتي مثل پسرها از درخت بالا مي روند يا با پسرها تيله بازي مي كنند ولي ظرافت زنانه خود را حفظ مي كنند.

نوجوان ارديبهشتي از همان دوران كودكي نشان مي دهد كه بيشتر از بچه هاي ديگر شايستگي دارد. يك دليل آن شايد به خاطر اين باشد كه آنها از نظر عاطفي بسيار محكم و استوارند و به ندرت دچار افسردگي با جسارت بيش از حد مي شوند و تمايل زيادي به خودنمايي ندارند. البته گاهي يكدنده و لجوج و گاهي خجالتي مي شوند اما مشكلات دوران بلوغ كمتر در آنها ديده مي شود. آنها معمولا آرام و شاد هستند و كمتر نگران و مضطرب مي شوند. اگر كسي به آنها زور نگويد آدمهايي آرام، پرنشاط و معقول هستند. حتي ارديبهشتي هاي كم سن و سال در برابر ديگران بسيار خوش رفتار هستند ولي اگر همه به آنها توجه كنند ناگهان ساكت مي شوند و در خود فرو مي روند. آنها را در گوشه اي تنها رها كنيد تا بازي كنند آنگاه خواهيد ديد كه ترتيب خوب آنها مورد توجه قرار مي گيرد.

جوان ارديبهشتي هميشه سرش به كار خودش است و خيلي به ندرت ممكن است با پررويي يا زرنگ بازي، شما را در برابر ديگران خجالت زده كند. اگر او را اذيت كنيد، او را به مبارزه بطلبيد (چيزي كه از آن تنفر دارد)، يا با او قلدري كنيد و به زور از او بخواهيد كاري را بر خلاف ميلش انجام دهد، آن وقت به يك جنگجو تبديل مي شود. در چنين مواقعي فقط با ابراز علاقه به او مي توانيد او را از حالت جنگندگي بيرون بياوريد. هرگز چيزي را به او تحميل نكنيد اگر به بچه ارديبهشتي خود زورگويي كنيد ساكت، گستاخ و خشن مي شود. اگر به او ابراز علاقه كنيد نرم مي شوند و آرام مي گيرد. او را در آغوش بگيريد و ببوسيد و به او لبخند بزنيد تا دست از لجاجت بردارد. او اغلب به گونه اي منطقي و آرام حرف مي زند. اگر با خشونت سرش داد بكشيد و به او دستور بدهيد چشمها و گوشهايش را مي بندد. ممكن است در مقابل سخت گيري و زور تا قيامت مقاومت كند ولي در برابر ابراز احساسات و علاقه يك دقيقه هم نمي تواند تاب بياورد.

از همان ابتداي جواني در برابر عقل و منطق كوتاه مي آيد و اگر مساله اي را بپذيرد آن را به خوبي انجام مي دهد. البته از شما توضيح كافي مي خواهد. هيچ لزومي ندارد موضوع را پيچيده كنيد، كافي است حقيقت را رك و پوست كنده به او بگوييد. مطمئن باشيد قبول مي كند. چنانچه به او بگوييد: ((همين الان برو توي رختخواب، چون من مي گويم.)) آن را قبول نمي كند. اما اگر با لحني آرام بگوييد: ((الان ديگر بايد بروي توي رختخواب. چون مي خواهم همه چراغها را خاموش كنم. اگر الان نروي بخوابي آن وقت فردا خسته هستي و نمي تواني بازي كني.)) يا ((بپر توي تختخواب گرم و نرمت، لاي آن ملافه هاي تميز و قشنگ. تا من بيايم يك قصه خوب برايت بگويم.)) آنگاه به زودي براي خواب آماده مي شود. بنابراين مهم نيست او چقدر گستاخ و پررو است بلكه آنچه اهميت دارد اين است كه او در مقابل دليل و منطق و عاطفه واكنش مثبت نشان مي دهد. تحت فشار قرار دادن او فقط باعث تخريب شخصيت او مي شود.

اصوات و رنگ ها عميقا بر احساسات او تاثير مي گذارند. رنگهاي تند قرمز و نارنجي او را بي قرار و ناآرام مي سازند. رنگهاي ملايم به ويژه صورتي و آبي بر او تاثيري شگفت آور دارند. كودك ارديبهشتي در مقابل رنگها از خود واكنش نشان مي دهد. اگر اين رنگها با طبيعت او سازگار باشد منجر به آرامش او مي شود. ولي اگر ناسازگار باشد تعادل عاطفي او را بر هم مي زند. صداهاي بلند و ناهنجار نيز همين تاثير را بر او دارند. بهتر است از همان سنين كودكي به او موسيقي و آواز ياد بدهيد. اكثر ارديبهشتي ها صدايي دلنشين دارند و برخي از آنها از استعداد موسيقي برخوردارند. اين قريحه را از همان دوران كودكي بايد كشف كنيد و به ترتيب آن بپردازيد. آنها حتي اگر دلشان نخواهد موسيقي ياد بگيرند مي توانند به موسيقي گوش بدهند و لذت ببرند. آنها همچنين موسيقي كلاسيك را به موسيقي پاپ با اشعار كودكانه ترجيح مي دهند. احتمالا از نقاشي و طراحي نيز خوششان مي آيد و در اين زمينه نيز استعداد دارند. مقداري كاغذ و رنگ به او بدهيد تا استعداد خود را نشان بدهد.

معلمان معمولا از شاگردان ارديبهشتي خود راضي هستند و آنها را مايه افتخار كلاس خود مي دانند – البته اگر در وضعيت نجومي آنها تعارض و كشمكشي وجود نداشته باشد. اين بچه ها در مدرسه خيلي خوب درس مي خوانند و از قدرت تمركز خوبي برخوردارند. البته آنها مثل بچه هاي متولد فروردين و خرداد و بهمن نابغه نيستند ولي بي نظمي و شرارت هم از آنها سر نمي زند. بچه متولد ارديبهشت شاگردي حرف گوش كن و سر به راه است. اگرچه ذهن او مطالب درسي را به آرامي فرا مي گيرد ولي وقتي چيزي را فهميد ديگر هرگز فراموش نمي كند. او معمولا با آمادگي قبلي به سر امتحان مي رود و موفق مي شود. بچه متولد ارديبهشت دلبستگي خاصي به عدالت، عقل و منطق، و قضاوت صحيح دارد و از همين رو معمولا در مدرسه به عنوان مبصر برگزيده مي شود.

چون بچه متولد ارديبهشت كمي لجوج و يكدنده است ممكن است در برخورد با بزرگترها دچار كمي مشكل شود. مادري را مي شناسم كه روزي فرزند خود را به مدرسه برد، ولي آرزو مي كرد اين كار را نكرده بود. چون كودك هم با معلم خود مخالفت كرد هم با نويسنده كتاب درسي اش. روز بعد اين مادر از كودكش خواست كه از معلمش معذرت خواهي كند. اين جمله را ساعت 9 صبح به او گفت. ساعت دوازده اين جمله در دفتر مدرسه شنيده شد. در پايان روز، بعد از آنكه همه بچه ها مدرسه را ترك كردند دربان مدرسه هم اين جمله را شنيد، البته اين دفعه با صدايي لرزان و التماس گونه. روز بعد بچه دوباره پشت نيمكت خود نشسته بود ولي هرگز از معلمش عذرخواهي نكرد.

فرزند ارديبهشتي شما ممكن است انگشتانش را در خاك و گل فرو كند و همه جا را كشف كند ولي شما از بزرگ كردن او لذت خواهيد برد. او ممكن است هر آشغال و كثافتي را روي اسباب بازي هاي خود بمالد و يا موهايش بوي پرهاي پرنده ها را بدهد و هر چند دفعه هم او را حمام كنيد باز بوي آشغال بدهد. ولي وقتي كه بزرگتر شد هرگز يادش نمي رود كه در روز تولد شما برايتان هديه بخرد. همچنين ماشين پدرش را آن قدر تند نمي راند كه به باجه تلفن همگاني بخورد. ممكن است به يخچال حمله ور شود و مرغي را كه براي شام گذاشته ايد بخورد، لباس مهماني اش را كثيف كند، از درخت بالا برود، يا وسايل گران قيمتش را بشكند، ولي بعدها در آشپزي به شما كمك مي كند و وقتي صاحب خانه و خانواده شد شما را با آغوش باز مي پذيرد.

نوه هاي شما نيز بچه هاي خوب و مودبي خواهند شد. بچه ارديبهشتي خود را با محبت و عشق بزرگ كنيد. به جاي سيم خاردار نامرئي، او را با عواطف و احساسات مرئي احاطه كنيد. به او زورگويي نكنيد و اجازه دهيد كارهايش را با همان سرعتي كه مي خواهد انجام دهد. گوشهايش را با موسيقي و چشمانش را با زيبايي نوازش دهيد تا او هم روزي قلب شما را مملو از عشق و محبت كند. در آن روز حتي معلم او نيز او را خواهد بخشيد.

منبع : وینا بیبی
امضای *HELIA*
[تصویر: uGXdp3.png]

برای خوشبخت بودن ، مادر بودن کافیست !
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹-۱۲-۱۳۹۱ ۰۴:۵۷ عصر، توسط *HELIA*.)
۱۹-۱۲-۱۳۹۱, ۰۴:۴۳ عصر
یافتن سپاس نقل قول
مدیریت انجمن

******
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
289
تاریخ عضویت:
دی ۱۳۸۹
مدال ها

اعتبار: 493


محل سکونت :
ارسال: #3
RE: طالع بینی کودک شما(کودک متولد هر ماه چه خصوصیتی دارد؟)
کودک متولد خرداداز همان لحظه كه پرستار، نوزاد متولد خردادتان را به دستتان داد چرخهاي خود را روغن بزنيد و تار عنكبوتهاي مغزتان را پاك كنيد. با داشتن اين بچه از همين الان تا بيست سال آينده بايد حواستان خوب جمع باشد و بهتر است از همين حالا كه او در گهواره خوابيده است شروع كنيد. به زودي ياد مي گيرد حرف بزند و راه برود و اگر مراقب نباشيد ممكن است همچون ماهي از لاي انگشتانتان ليز بخورد. تا حالا سعي كرده ايد حبابي را در دست هاي خود نگه داريد؟

سرشماري هاي آمريكا نشان مي دهد كه تعداد دوقلو يا سه قلوهاي متولد ماه خرداد بيش از ماههاي ديگر است. پس بچه خردادي شما مي توانسته دوقلو يا چندقلو باشد. درست است. شايد تعداد انگشتان دست و پاي بچه هاي ديگر ده تا باشد ولي دليل ندارد كه اين موضوع در مورد بچه هاي خردادي نيز صدق كند. در رابطه با اين بچه، شايد مجبور شويد تصوري را كه از رياضيات داشتيد تغيير دهيد. هنگامي كه چهار دست و پا شروع به راه رفتن مي كند لحظه اي او را در آشپزخانه مي بينيد كه دستش را توي همزن برقي كرده و لحظه اي بعد او را توي ايوان مي بينيد كه دارد گلهاي اطلسي را مي جود. بعد با تعجب از خود مي پرسيد مگر امكان دارد به طور همزمان در دو جا باشد؟ به ياد داشته باشيد كه بچه متولد خرداد تحت نفوذ سياره عطارد است. و عطارد همان خداي يوناني است كه عكسش را در كتاب ها ديده ايد و يالهايي به پاهايش متصل شده و يك كلاهخود نقره اي رنگ بر سر دارد. روي سر كودك خود قابله وارونه اي بگذاريد از قوه تخيل خود بهره بگيريد و تصور كنيد بالهايي از پاهاي گوشتالود او بيرون آمده اند. اكنون بين آن خداي يوناني و بچه خود شباهتي نمي بينيد؟

من هرگز آن بند و افسارهايي كه مادرها به بچه هاي خود مي بندند تا در موقع خريد بچه به اين طرف و آن طرف ندود تاييد نكرده ام ولي به مادرهايي كه بچه متولد خرداد دارند اكيدا توصيه مي كنم يكي دو تا از اين جور بند و زنجيرها بخرند.

نخستين فكري كه احتمالا به مغزتان خطور مي كند آن است كه براي اين بچه فعال و پر جنب و جوش خود يك كالسكه بخريد. البته من اين منطق شما را قبول مي كنم و با شما همدردي مي نمايم .لي مطمئن نيستم كالسكه به درد اين بچه بخورد. اين جور بچه ها دائم در جستجو و تقلا هستند، و هر لحظه مي خواهند چيز جديدي ياد بگيرند. اگر اين بچه را به فضاي كوچكي محدود كنيد به او ظلم كرده ايد. بدتر از آن، اين است كه او را در آن جعبه پلاستيكي قرار دهيد و از ديدن دنياي هيجان انگيز اطراف محروم كنيد. فراموش نكنيد كه عنصر او باد است و باد همواره بايد در حركت باشد. چنانچه مجبور شويد او را در كالسكه نگه داريد تعداد زيادي كتاب و اسباب بازي نيز در جلويش بگذاريد. البته اگر خسته شود تارهاي صوتي خود را چنان به ارتعاش در مي آورد كه شما هاج و واج مي مانيد كه او اين صداها را چگونه از آن دهان كوچك بيرون مي دهد. آنگاه مجبور مي شويد فورا او را از كالسكه بيرون بياوريد. مگر آنكه همسايه ها گوش سنگيني داشته باشند يا خيلي ملاحظه شما را بكنند!

بچه هاي متولد خرداد معمولا آدمهاي سالخورده را با جنب و جوش پرنده وار خود عصبي مي كنند. بزرگترها بارها به كودك خردادي مي گويند آرام باشد، بي قراري نكند، و كارها را با نظم و ترتيب انجام دهد. اما انجام چند كار به طور همزمان براي اين بچه كاملا طبيعي است. چيزي كه ديگران آن را بي قراري مي دانند در مورد اين كودك عادي است. خيلي اشتباه است اگر از او بخواهيم مانند بچه هاي آرام و كم تحرك در گوشه اي بنشيند تا همه دوستش داشته باشند. به او ياد بدهيد كه كمي آرامتر باشد ولي اگر بخواهيد سرشت او را تغيير دهيد به تمايلات طبيعي او لطمه خواهيد زد. فراموش نكنيد كه چابكي و جنب و جوش بچه متولد خرداد و سكوت و كم تحركي بچه متولد دي، كه والدين آنها را نگران مي كند در واقع ناشي از طبيعت ذاتي آنهاست و همين فطرت ذاتي به اندازه كافي براي آنها مشكل ساز است و اگر بخواهيم فطرت ديگري را به آنها تحميل كنيم كار مشكل تر خواهد شد.

كودك خردادي خود را همان گونه كه هست – يعني كنجكاو، مهربان، باهوش و پيشرو – دوست بداريد. شما كه نمي توانيد سوسك را تبديل به حلزون كنيد و پلنگ هم نمي تواند خالهاي خود را پاك كند. اگر سعي كنيد خالهاي او را پاك كنيد آنگاه با يك پلنگ غمگين و عصبي مواجه خواهيد شد. البته شما بچه پلنگ بزرگ نمي كنيد بلكه بچه اي باهوش و كنجكاو را پرورش مي دهيد ولي اين قياس منطقي است. اجازه دهيد كودك خردادي تان با همان دوگانگي ذاتي خود بزرگ شود. در آينده به ساختماني كه طراحي كرده و به جايزه ادبي كه برنده شده است افتخار خواهيد كرد و هنگامي كه اين استعداد دوگانه او را مي بينيد از خود مي پرسيد كه چرا از ابتدا سعي مي كردم او را در قالب واحدي بريزم. اگر دائم به اين طرف و آن طرف مي پرد بي شك فطرت ذاتي خود را تمرين مي كند. ذهن فعال او ممكن است شما را گمراه كنيد ولي به ياد داشته باشيد كه ذهن او در حال جستجوي روياهاي خود، نظم بخشيدن به آنها، و تصميم گيري راجع به اين است كه كدام را رها كند و كدام را در سينه خود محفوظ دارد.

معلمان فورا متوجه مي شوند كه دختر يا پسر متولد خرداد در خواندن مشكل ندارد و حتي از خود لغت مي سازد. آنها در دروس حفظ كردني مهارت دارند و به راحتي از عهده تكاليف خود در اين مورد بر مي آيند. اين بچه ها از مكاتبه با ديگران لذت مي برند و دانش خود را سخاوتمندانه در اختيار ديگران قرار مي دهند. اغلب اين بچه ها قادرند با هر دو دست خود بنويسند و اگر ديديد او با دست چپش مينويسد و با دست راست خود نقاشي مي كند تعجب نكنيد. ممكن است ناخنهايش را بجود ولي انگشتانش ظريف و انعطاف پذير هستند و براي نواختن ساز يا شعبده بازي مناسب هستند. شايد هم روزي يك جراح، دندانپزشك، يا ساعت سازي ماهر شود. دست هاي او حساس، پرقدرت و ماهر هستند.

متولدين خرداد خيلي ماهرانه مي توانند اداي ديگران را دربياورند. تيزهوشي و بذله گويي آنها از همان دوران اوليه زندگيشان آشكار مي شود.

بچه متولد خرداد، در خانه يا مدرسه، در عالم خيال و واقعيت سير مي كند و همواره اين دو دنيا را در هم مي آميزد. به طوري كه اغلب اوقات واقعيت به صورت رويا ظاهر مي شود و رويا به صورت واقعيت. از همين رو اغلب تصور مي كنيد كه او دارد اغراق مي كند يا دروغ به هم مي بافد. البته وقتي ماجرايي را تعريف مي كند دچار اغراق مي شود به طوري كه حتي خودش هم باورش مي شود كه گويا ماجرا همان گونه كه مي گويد رخ داده است. در اين جور مواقع با ملايمت با او برخورد كنيد چون او در حال تمرين خيالبافي است. به جاي آن كه كاري كنيد كه از خيالبافي خود دچار شرمندگي شود از او بخواهيد كه حقيقت را بگويد و آن را بنويسد. بدين طريق او مي تواند تفاوت بين واقعيت و خيال را دريابد و از حالت پريشاني خارج شود. نوجوان متولد خرداد اگر نتواند به طور طبيعي اظهار وجود كند آنگاه به عالم خيال پناه مي برد. يك كار خوب اين است كه او را از همان دوران كودكي به فراگيري زبانهاي خارجي تشويق كنيد. زيرا او نيز مانند متولدين آذر اهل مسافرت و گردش است و داشتن زبان براي او سودمند خواهد بود.

بچه متولد خرداد وقتي به شما مي گويد كه مي تواند در حين انجام تكاليف، به راديو هم گوش بدهد حرفش را باور كنيد. اگر نمرات او در پايان سال حرف او را تاييد كند پس چرا بايد مانع او شويد؟ اين بچه ها معمولا در هر زمان نمي تواند يك كار انجام دهند. انگار دلشان مي خواهد دو بار زندگي كنند ولي فقط يك بار فرصت اين كار در اختيارشان گذاشته شده است. به همين خاطر تلاش مي كنند هر چه سريعتر همه چيز را ياد بگيرند. تنها نقطه ضعف بچه متولد خرداد اين است كه كمي عجول است و نمي تواند يك موضوع را تا به آخر ياد بگيرد. بنابراين شما نبايد اجازه دهيد كه هوش و استعداد آنها در راه تعجيل در كار تلف شود. بچه متولد خرداد چندان وقت شناس نيست و كارهاي خود را به موقع انجام نمي دهد چون معمولا در مسير خود به كشفيات جديدي مي رسد. همچنين براي او خيلي سخت است كه حرف كسي را تا آخر گوش بدهد و بعد در پي جواب برآيد. چون او حرف طرف مقابل را خيلي زود مي فهمد و ديگر نميخواهد جزئيات را بشنود. احتمالا ممكن است حرف خود را تكرار كند ولي به ديگري اجازه نمي دهد اين كار را بكند و در نتيجه ديگران از كار او عصباني مي شوند. در سر كلاس وزوز يك مگس، تكه اي كاغذ رنگي، يا دودي كه از دودكش بيرون مي آيد حواس او را پرت مي كند. به راحتي نمي توانيد توجه او را به موضوعي جلب كنيد ولي اگر موفق به اين كار شويد آنگاه كنجكاوي و علاقه شديد او را پاداش خواهيد گرفت.

پس نوجوان متولد خرداد شما معمولا پاي تلفن خواهد بود، هر هفته دوست جديدي مي گيرد، تصميم خود را در خصوص شغل آينده اش بارها عوض مي كند، و در رانندگي كمي تند مي راند. دختر نوجوان متولد خرداد نيز محبوب همه است، اشكش خيلي زود جاري مي شود، ولي بلافاصله مي تواند لبخندي به گرماي آفتاب بزند. اين نوجوانان باعث مي شوند احساس جواني كنيد. هنگامي كه فرزند خردادي شما بزرگ مي شود، دائم با اين شكايت مردم روبرو هستيد كه آن ها در هر كاري مداخله مي كنند. بعد شما تبسمي مي كنيد و آنها ناراحت مي شوند. تبسم شما به خاطر اين است كه يادتان آمده است كه او در سن هفت سالگي دستش را توي كيك، خمير ريش پدرش، ظرف ماهي، سطل آشغال، و كاسه سوپ داغ و پريز برق مي كرد و شما را شديدا عصباني مي كرد. كمي بعد در هنگام غروب، در روي چمن ها دنبال كرم شب تاب مي گشت. و شما آهي از سينه بيرون مي داديد و از خود مي پرسيديد: ((اين بچه دنبال چي مي گردد؟ چرا توي هر كاري دخالت مي كند؟ چقدر تكان مي خورد؟)) بعد او صداي شما را ميشنيد و ناراحت مي شد. و شما هيچ گاه نگاه او را از ياد نخواهيد برد هنگامي كه در جوابتان گفت: ((سخت نگير مامان... نمي دانم چرا اين كارها را مي كنم. ولي نگران نباش بالاخره علتش را پيدا مي كنم.))


منبع: وینا بیبی
امضای *HELIA*
[تصویر: uGXdp3.png]

برای خوشبخت بودن ، مادر بودن کافیست !
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹-۱۲-۱۳۹۱ ۰۴:۵۸ عصر، توسط *HELIA*.)
۱۹-۱۲-۱۳۹۱, ۰۴:۴۴ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از *HELIA* به دلیل این ارسال سپاس کرده.
z.arghavani, Linda, ماهدیس
مدیریت انجمن

******
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
289
تاریخ عضویت:
دی ۱۳۸۹
مدال ها

اعتبار: 493


محل سکونت :
ارسال: #4
RE: طالع بینی کودک شما(کودک متولد هر ماه چه خصوصیتی دارد؟)
کودک متولد تیر
اين نكته را در جايي بنويسيد تا براي هميشه در ذهنتان حك شود و هر روز متعجب نشوييد: ((خلق و خوي بچه متولد تير شما با همان سرعتي كه پوشك او را عوض مي كنيد تغيير مي كند. اين دنيا براي كودك قمري جاي جديدي است. او از همه چيزهاي خوشمزه اي كه مي خورد يا مي نوشد بسيار لذت مي برد و مجذوب تصاوير رنگارنگي مي شود كه از جلوي چشمان تيزبين او مي گذرند و اين همه را در حافظه پربار خود ثبت مي كند. او هرچه را كه تجربه كند به ياد مي سپارد. همين طور كه بزرگ مي شود هر احساس و عاطفه اي را به خاطر مي سپرد و قادر است آن را به طور دقيق به ياد بياورد.

يك زن متولد تير را مي شناسم كه در اروپا به دنيا آمده بود و هربار كه بيمار مي شد لالايي روسي را كه در كودكي شنيده بود كلمه به كلمه مي خواند، اگرچه حدود نيم قرن مي شد كه در آمريكا زندگي مي كرد. اكثر ما به سختي مي توانيم كلمات يا آهنگ لالايي زبان مادري خويش را به ياد بياوريم.

ذهن فعال كودك تير ماه، از صبح تا شب، هر چه را مي بيند و مي شنود در حافظه خود ثبت مي كند. والدين او خيلي مشكل مي توانند او را تا اوج روياهايش دنبال كنند، يا همراه با او در رودخانه تخيلات درخشان او غوطه ور شوند. احساسات او بسيار غني، فراوان و گوناگونند، ولي گاهي اوقات پيش مي آيد كه احساس تنهايي مي كنند.

بازي كردن با بچه هاي متولد تير بسيار شادي بخش و سرگرم كننده است. آنها بچه هاي شيريني هستند، قيافه هايي مضحك دارند، و با چشمهايشان انگار حرف مي زنند. وقتي گريه مي كنند چهره شان حالت عادي خود را از دست مي دهد، وقتي ادا در مي آورند صورت آنها چين مي خورد، و موقعي كه لبخند مي زنند مي شكفند. تماشاي چهره آنها سرگرم كننده است، ولي احتمالا هميشه آرزو مي كنيد كه اي كاش مي شد فهميد كه چه موقع مي خواهد بخندد، به چه چيز در دوردستها خيره شده است، و به چه موسيقي جلب كننده اي گوش مي دهد.

نيازهاي عاطفي بچه هاي متولد تير بيش از بچه هاي متولد اسفند است. قوي ترين عاملي كه بر متولدين تير تاثير مي گذارد محيط اوليه خانواده است. خرچنگها، از دوران نوزادي تا نوجواني، دقيقا همان واكنشهاي پدر و مادر و خواهر و برادرهاي خود را تقليد و تكرار مي كنند. كودك تحت تاثير ماه شما احتمالا خجالتي است و نمي تواند تمايلات دروني خود را براي شما بازگو كند ولي از صميم قلب خواهان آن است كه او را در آغوش بگيريد و دوستش داشته باشيد. اگر اين بچه متواند توجه خانواده، اقوام و دوستانش را به خود جلب كند از بين مي رود.

يك شب دير وقت در آشپزخانه يكي از دوستان نزديكم كه متولد تير است بوديم و داشتيم راجع به كودكي او صحبت مي كرديم. او گفت: ((وقتي كه دختر مدرسه اي بودم پدر و مادرم هفته اي ده پانزده سنت به من پول تو جيبي مي دادند. ولي من هيچ وقت پولم را خرج نمي كردم. بلكه آن را پس انداز مي كردم تا بتوانم آن را جايزه بدهم.)) من پرسيدم: ((براي چي؟)) جواب داد: ((خوب، من آخر هر ماه به آن دوستي كه بهترين رفتار را در طي آن ماه با من داشت پنجاه سنت جايزه مي دادم.)) تعجب كردم و خواستم به او بگويم كه با آن پول مي توانست چقدر شكلات و چيزهاي جالب ديگري بخرد ولي در چشمهايش چيزي ديدم كه نظرم عوض شد.

كودك متولد تير در دوره نوجواني ممكن است براي مدتي كوتاه، بدون هيچ دليلي، كمي ياقي گري كند، ولي در طي سالهاي حساس زندگي اش، معمولا نظم و انضباط را مي پذيرد. زدگي دروني او برايش خيلي واقعي و زنده است و از همين رو مي تواند ساعتها در تنهايي بماند و با خود بازي كند. حتي ممكن است يك همبازي خيالي به اسم بوريس يا بتي داشته باشد كه به كمك مي كنند تا گلهاي خيالي بكارد و با هم دزد بازي كنند. همبازي خيالي او هميشه با ادب و خوش رفتار است و مي گذارد كه او در بازي ها برنده شود.

گاهي اوقات اين همبازيهاي خيالي براي چند هفته اي غيبت مي كنند، ولي به محض آن كه دوستان واقعي او احساساتش را جريحه دار مي سازند و مقام رياست را از او مي گيرند آنها دوباره سر و كله شان پيدا مي شود. با وجود آن كه اغلب متولدين تير آدمهايي ساكت و سر به زير هستند ولي نشانه خورشيدي آنها دلالت بر حاكم بودن آنها مي كند. آنها عليرغم احساسات ظريف و رفتار آرام خود، به هيچ وجه مطيع و فرمانبردار كسي نخواهند شد. همچنين از نظر فكري بچه هاي مستقلي هستند.

معمولا بچه هاي جيغ جيغو بيشترين توجه را جلب مي كنند، اما بچه متولد تير از چنين روشي پيروي نمي كند، ولي اگر به او بي اعتنايي كنيد يا او را مورد بي مهري قرار دهيد گريه را سر خواهد داد. البته گريه اي كه سيل راه مي اندازد و ممكن است اتاقش را آب ببرد. انگار كه كسي شير آب را باز گذاشته باشد و آب همه جا را برداشته باشد! اگر اين اشكها نتواند آن احساس ترحم و دلسوزي را كه سخت بدان محتاج است جلب كند آنگاه اين پسر يا دختر كوچولو وقتي كه بزرگ شد همانند مردان متولد شهريور درونگرا مي شود و احساسات خود را پنهان مي كند و قادر نيست عشق بورزد و از ديگران محبت دريافت كند. آنگاه به تنهايي پناه مي برد و كمتر دوست مي گيرد و در سنين پيري آدم گوشه گيري خواهد شد.

وقتي كه سرپرست چنين خرچنگ كوچولوي حساسي مي شويد بايد با او بخنديد، گريه كنيد، و ترسهاي او را تسكين دهيد. اين بچه از خيلي چيزهاي مي ترسد، مثلا از خوابيدن در تاريكي، آتش و كبريت، ماشين هايي كه با سرعت زياد حركت مي كنند و پر سروصدا هستند. او همچنين از غريبه ها، حيوانات بزرگ، نورهاي درخشان، غذاهايي كه قبلا نخورده باشد، و رعد و برق وحشت دارد. وقتي كه باران مي بارد مثل اغلب پرنده ها غمگين مي شود. باران بهاري يا پاييزي در روح او تاثير مي گذارد و او را وادار مي كند شعري بگويد، تابلويي بكشد، يا آهنگي بسازد. گاهي اوقات هم سرش را زير پتو مي كند و از ترس مي لرزد.

بچه متولد تير هميشه به يك همدل خوب نياز دارد تا بتواند استعدادهاي هنري و خلاق خود را آشكار كند. چنانچه در سالهاي اوليه زندگي اش از صميم قلب با او همدردي و همدلي كنيد آنگاه در سن بلوغ فردي صبور، شكيبا، سخاوتمند و متكي به نفس بار مي آيد. اما اگر به او بي اعتنايي كنيد خوش قلبي او تغيير مي يابد و تبديل به ترحم به خود و سكوت مي شود. هراس و وحشت او نيز ممكن است به تعصب غير منطقي و تنفر تبديل شود، مگر آن كه در سنين كودكي اين مسئله را به نوعي حل كرده باشيد. خرچنگهاي كوچولو وقتي كه از نظر احساس و عاطفه درست رشد نكرده باشند گاهي تبديل به آدمهايي بداخلاق، شكاك و كينه توز مي شوند. در بهترين حالت، اين مردان و زنان غمگين و دمدمي مزاج، زندگي غمبار و كسالت باري خواهند داشت مگر آنكه عزم خود را جزم كرده و همه تلاش خود را براي ساختن يك امپراطوري مالي صرف كنند و يا در پي شكوفا كردن استعدادهاي نهاني خود برآيند. اين دو روش مي توان جايگزين عشق و عاطفه اي گردد كه در دوران كودكي، زماني كه بيش از هر وقت ديگر از لحاظ احساسي آسيب پذير بوده اند از آنها دريغ شده است.

در ارتباط با اين بچه ها بايد نكته مهمي را هميشه به خاطر داشته باشيد: اين كودكان راجع به بي اعتنايي ديگران و عدم پذيرش خود از طرف جمع هميشه پيش خود خيالبافي مي كنند. از همين رو دائم بايد به آنها گوشزد كنيد كه بچه هايي خوب، باهوش، دوست داشتني و زرنگ هستند. بعضي از پدر و مادرها متوجه اين نكته مي شوند و آنقدر به آنها توجه مي كنند كه لوس بار مي آيند و هنگامي كه وارد جامعه مي شوند از همه توقع دارند كه به آنها توجه كنند و چون به خواسته خود نمي رسند رنجيده خاطر و عصباني مي شوند.

عجيب نيست كه اغلب متولدين تير خاطره خوبي از مادر خود دارند و هر چقدر بزرگتر مي شوند مادر خود را بيشتر مورد ستايش و تمجيد قرار مي دهند. چون هيچ كس ديگري به اندازه مادرشان به آنها توجه نشان نمي دهد.

در مورد بچه متولد تير، پرسش مهمي كه مطرح مي شود اين است كه آيا با اين بچه قمري بايد بيش از حد سختگيري كرد و او را مقيد و محدود كرد يا بايد بيش از حد به او آسان گرفت و او را لوس كرد؟ يافتن راه ميانه چندان ساده نيست. ولي نوميد نشويد. بهترين روش آن است كه با او طبيعي رفتار كنيد. يعني به روش قديم هر موقع كه لازم بود تنبيهش كنيد و در بقيه موارد او را در آغوش بگيريد و ببوسيد و به او محبت كنيد.

معلمهاي مدرسه خيلي زود متوجه استعداد عجيب و غريب متولدين تير در درس تاريخ مي شوند. آنها خيلي خوب تاريخ ها و وقايع را به خاطر مي سپرند و به مدد حافظه پرقدرت خود مي تواند همه چيز را درباره گذشته حفظ كنند. طوري كه انگار خودشان در آنها حضور داشته اند. اگر پل ريور، توماس جفرسون، يا آبراهام لينكلن مي توانستند برگردند و داستان زندگي خود را تعريف كنند احتمالا قادر نبودند به خوبي متولدين تير راجع به گذشته خود حرف بزنند. به همين دليل به راحتي مي توان فهميد كه چرا آنها به سمت تئاتر مي روند، عكاسان خلاقي مي شوند، و در موسيقي يا هنر فعاليت مي كنند.

معلمين اين بچه ممكن است گاهي اوقات از سماجت و لجبازي يا خيالپردازي آنها شكايت كنند ولي اين نقاط ضعف آنها چندان جدي نيست. آنها گاهي اوقات در مورد همه چيز اغراق مي كنند. مثلا پسر متولد تير وقتي كه از ايوان خانه پايين مي افتد و صورتش كمي زخمي مي شود مي گويد خراشهاي روي آن بر اثر حمله خرس خطرناكي در جنگل ايجاد شده است. دختر متولد تير هم اگر يك جر و بحث عادي با پدر و مادرش داشته باشد ممكن است آن را براي ديگران اين طور تعريف بكند كه او را در اتاقش زنداني كرده اند و در را به رويش قفل كرده اند و به او غذا نداده اند. بديهي است كه متولدين تير با خواندن داستانهاي هيجان انگيز و آن تخيل قوي كه دارند مي توانند داستانهاي پرماجرايي از خود ببافند. اما وقتي كه احساساتش واقعا جريحه دار شود به جاي سر هم كردن تراژديهاي خيالي، به گوشه اي مي رود و ساكت مي شود. ضرب المثل قديمي چيني مي گويد: ((كسي كه واقعا آزرده شده است سكوت مي كند.))

كودكان متولد تير مانند كودكان متولد مهر مي توانند با پرخوري خويش هزينه مربوط به غذاي خانواده را افزايش چشمگيري بدهند. و وقتي هم كسي به آنها مي گويد ((چاقالو)) رنجيده خاطر مي شوند و شما بايد آنها را آرام كنيد. اما اگر دچار افسردگي باشند طوري ضعيف و لاغر مي شوند كه همه به آنها مي گويند ((لاغر مردني)). اما بهتر است در مورد اين بچه ها از به كار بردن هر نوع لقبي خودداري كنيد.

اكثر خرچنگاي جوان با اشتياق منتظر روزي هستند كه بتوانند كار كنند و پول دربياورند. آنها براي پيدا كردن كار در كوچه و خيابان راه مي افتند و همسايه ها را به ستوه مي آورند. بچه متولد تير شما ممكن است از همان دوران كودكي به كارهايي مثل چمن زدن، جارو كردن برگ ها، يا نگهداري بچه هاي همسايه بپردازد. بطريهاي خالي را جمع آوري مي كند و آنها را به مغازه دار مي دهد و گرويي آنها را مي گيرد. لباسهاي شسته را روي بند پهن مي كند، به رفتگر محله كمك مي كند، شربت مي فروشد و خلاصه هر كاري از دستش بر مي آيد انجام مي دهد تا چند سكه به دست بياورد و از صداي جيرينگ جيرينگ آنها لذت ببرد. البته او بخش مهمي از پولي كه به دست مي آورد پس انداز مي كند. او احتمالا زودتر از بچه هاي همسن و سال خود ياد مي گيرد كه پول تو جيبي خود را بدست بياورد و از اين بابت به خود افتخار خواهد كرد. خلاصه آنها از نظر مالي چندان مشكلي براي شما ايجاد نخواهند كرد. مثلا وقتي كه دانشجو مي شوند به كار دانشجوي مي پردازند. پسران متولد تير اصولا كنجكاوي خاصي به دنياي تجارت و كسب دارند. دخترهاي متولد تير نيز در امور مالي با لياقت و كاردان هستند و علاوه بر آن وقت زيادي را به بازي با عروسكهايشان و پخت و پز اختصاص مي دهند و براي شغل آينده خود كه كدبانويي است به تمرين كردن مي پردازند.

بچه متولد تير با شوخي و لطيفه هاي خنده دار خود باعث سرگرمي شما مي شود. او با شكلكهايي كه در مي آورد شما را به ياد ماسكهاي جشن هالوين مي اندازد. اگر برايتان امكان دارد قطعه زميني در گوشه حياط به او بدهيد تا با دست خود گياه بكارد و رشد آنها را تماشا كند. اين بچه نسبت به بيماري اقوام و بستگان خود مشكلات مالي آنها و همچنين دردسرهايي كه برايشان پيش مي آيد حساس است و به ياري آنها مي شتابد.

نوجوان متولد تير عاشق كتابهايي است كه راجع به قهرماناني است كه با شجاعت و دلاوري از پس مشكلات بر مي آيند. آنها با حيوانات رفتاري دلسوزانه و خوب دارند. اگر احساس كنند كسي به آنها زور مي گويد و با آنها بدرفتاري مي كند عقده دل خود را بر روي كوچكتر از خود خالي مي كنند. خرچنگهاي جوان گاهي اوقات دچار كج خلقي مي شوند و ترشرويي مي كنند، ولي اين رفتار چند ساعت بيشتر طول نمي كشد و دوباره همان خنده شاد و پر نشاط خود را سر مي دهند.

وقتي كه چراغ اتاق خواب را خاموش مي كنيد، احتمالا مثل همه والدين ديگر به ياد روزهايي در آينده نزديك مي افتيد كه او ديگر نيست تا سر كوچك خود را از لاي در بيرون بياورد و ((يك ليوان آب)) بخواهد. و كمي غمگين مي شويد. هنگامي كه او خانواده را ترك مي كند تا خود خانواده تشكيل دهد، ديگر صداي خنده ها و گريه هاي پرسروصداي او را نخواهيد شنيد. آيا او هرگز خانواده خود را فراموش مي كند؟ اگر در اواخر خرداد يا اوايل تير به دنيا آمده باشد هرگز اين كار را نمي كند. ممكن است براي چند سال به نقاط دوردست سفر كند ولي شما بهتر است كه آن تيله هاي كوچكي را كه بعد از يك دعوا به شما داد، يا آن عروسك پارچه اي كهنه او را دم دست نگه داريد چون فرزند متولد تير شما به زودي به خانه بر مي گردد تا خاطرات گذشته خود را از نو زنده كند. مهم نيست چقدر از شما دور است، چون او هر جا كه باشد خانواده خود را فراموش نمي كند.

منبع : وینا بیبی
امضای *HELIA*
[تصویر: uGXdp3.png]

برای خوشبخت بودن ، مادر بودن کافیست !
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹-۱۲-۱۳۹۱ ۰۴:۵۸ عصر، توسط *HELIA*.)
۱۹-۱۲-۱۳۹۱, ۰۴:۴۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از *HELIA* به دلیل این ارسال سپاس کرده.
طاطا
مدیریت انجمن

******
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
289
تاریخ عضویت:
دی ۱۳۸۹
مدال ها

اعتبار: 493


محل سکونت :
ارسال: #5
RE: طالع بینی کودک شما(کودک متولد هر ماه چه خصوصیتی دارد؟)
کودک متولد مردادآيا بچه اي را به خاطر مي آوريد كه در دوران كودكي هميشه رئيس بود؟ يادتان مي آيد كه آن كوچولو هر موقع كه نمي توانست رئيس شود چه طور اخم ميكرد؟ اين بچه كه هر موقع بي پول بوديد به شما قرض ميداد كه بستني و شكلات بخريد مطمئنا متولد مرداد بوده است.
بچه متولد مرداد هر زمان كه راه خود را پيدا ميكند خوشحال و بازيگوش و با نشاط است. ولي اگر نتواند به خواست خود برسد ناگهان عصباني مي شود و جيغ مي كشد و افسرده و ناراحت در گوشه اي كز مي كند. شير جوان را اگر هم كمي مغرور و خود نما جلوه كند نبايد دائما مورد تحقير قرار داد. سركوب كردن شور و اشتياق وي ممكن است چنان ضربه ي روحي عميقي بر او وارد كند كه سالها فراموش نكند.
شيرهاي نر و ماده كوچولو عادت دارند بر بچه هاي ديگر حكمفرمايي داشته باشند و اين موضوع اغلب باعث ناراحتي مادران بچه هاي محجوب و آرام ميشود. براي منع كردن او از اين كار نبايد جلوي هم بازيهايش او را سرزنش كنيد بلكه بهتر است با ملايمت و مهرباني به او تذكر دهيد. اگر غرور شير را به ويژه در جلوي جمع جريحه دار كنيد واكنش ناجوري از خود نشان مي دهد.

بهتر است حس رياست طلبي طبيعي را در فرزند مردادي خود تقويت كنيد ولي به او بياموزيد كه رياست بايد نوبتي باشد و به شكلي عادلانه صورت گيرد حتي اگر او احساس كند قوي تر از ديگران است. حس عدالت جويي شير معمولا باعث مي شود كه وي اين مسائل را به خوبي درك كند. او مهاجم نيست. بلكه فقط حس ميكند كه مجبور است جلوتر از ديگران باشد.

اين دختر و پسرهاي متولد مرداد علاقه ي خاصي به خود نمايي دارند و اگر اين تمايل در آنها محدود و مقيد نشود آنگاه به سختي ميتوان آنها را از اين كار بازداشت. شير نر كوچولو همان بچه اي است كه در حياط مدرسه بر روي سرش مي ايستد يا بر روي يك نرده راه ميرود و ديگران را به تشويق واميدارد. والدين عاقل اين گونه بچه ها از همان دوران كودكي به فرزندان خود ياد ميدهند كه خودنمايي كار خوبي نيست و با غرور و متانت هيچ جور در نمي آيد. اين گفته براي كودكي كه سرشار از غرور است موثر واقع شده و آن را به خوبي مي پذيرد.

حتي در كوچكترين شيرها هم به خوبي مي توان اين خصوصيت رياست طلبي و حكمفرمايي بر ديگران را مشاهده نمود. او از همان روزهاي اول در خانه بر ديگران حكومت مي كند و با اندكي تلاش، والدين اقوام را زير سلطه خود در مي آورد. شير كوچولو بر تخت سلطنت خود (همان صندلي پايه بلند خودش) مي نشيند و در حاليكه لباسش را با آب ميوه و زرده تخم مرغ كثيف كرده و پوشكش نيز بايد عوض شود وقار خود را حفظ ميكند. براي بچه متولد مرداد خيلي طبيعي است كه همانطور بنشيند و اجازه دهد پدر و مادر و دوستان او را مورد ستايش قرار دهند و به او تعظيم نمايند. او تعريف و تمجيد را خيلي خوب ميپذيرد و برايش بسيار عادي است. موقعي كه غريبه ها لوسش مي كنند و او را مورد توجه قرار مي دهند به صورت كوچولو و دلپذير و از خود راضي او نگاه كنيد.

بچه متولد مرداد بي مهاباتر از بچه هاي ديگر است و بيشتر خودش را به خطر مي اندازد و فعالتر از بقيه بچه هاست. بعد دوره هاي تنبلي او فرا ميرسد. همواره در گوشه اي دراز ميكشد و آنقدر خسته است كه نمي تواند حتي انگشت خود را بلند كند مگر در مواردي كه بخواهيد از او پذيرايي كنيد. در اين جور مواقع او را به حال خود رها كنيد تا بفهمد كه ديگران پيشخدمت او نيستند. اگر چيزي ميخواهد بهتر است منتظر بماند تا تجديد قوا پيدا كند و خودش بتواند به دنبال آن برود. در غير اين صورت ممكن است آن قدر لوس شود كه به يك ظالم كوچولو گردد. اشكالي ندارد كه گاهي برايش كتاب بياوريد و با يك ليوان شير كاكائو به دستش بدهيد، ولي در برابر هوسهاي او مقاومت كنيد – مگر اينكه واقعا بخواهيد پيشخدمت اين شاهزاده باشيد.

نوجوان شير وقتي كه ياد بگيرد به حقوق ديگران احترام بگذارد تا ديگران نيز حقوق او را رعايت كنند موجود جالبي خواهد شد. آنها به اندازه حيوانات كوچك باغ وحش بازيگوش و مهربان هستند و به همان اندازه نيز احتياج به انضباط و نظم دارند. براي اهلي كردن شير بايد بوسه هاي گرم و شلاق را در كنار هم به كار ببريد. هركدام از اين دو اگر به تنهايي به كار گرفته شود بي فايده و خطرناك است.
پسر و دخترهاي متولد مرداد دو نوع هستند. نوع اول معاشرتي، شاد، خوشرو، صميمي، سخاوتمند، البته كمي هم خودنما. نوع دوم ساكت تر و ظاهرا كمي خجالتي. خجالتي بودن اين دسته از شير ها ممكن است بدين دليل باشد كه غرور آنها از طرف والدين مستبد جريحه دار شده باشد يا به خواهر و برادر آنها بيش از حد توجه شده باشد. نتيجه اين سوء رفتار اين مي شود كه بچه شير بعدها كمبود محبت خود را با تحميل كردن چيزهاي نامناسب به اشخاص نامناسب و زمان نامناسب جبران مي كنند يا شديدا خجالتي و گوشه گير مي شوند. غرور او اگر براي مدتي طولاني و به شيوه هاي غير طبيعي سركوب شود بسيار خطرناك خواهد بود.

پسرهاي متولد مرداد در سنين پايين، دوست دارند بازيهايي انجام دهند كه در آن رقابت و خطر وجود داشته باشد و آنها بتوانند اداي سربازها را در بياورند كه به مبارزه ميپردازد. دختر كوچولوي شير نيز خانم و با اراده خواهد بود و دوست دارد لباسهاي زير بپوشد تا ديگران از قيافه او تعريف كنند و از قبول مسئوليت در كارهاي خانه لذت مي برد. بعضي از دخترهاي مردادي دقيقا مثل پسرهاي مردادي عمي مي كنند ولي سرانجام غرور و تكبر آنها غالب مي شود و از اين مرحله عبور مي كنند. از اين بچه ها توقع نداشته باشيد سطل زباله را به جلوي در بگذارند يا كف اتاقها را تميز كنند. چون آنها از انجام كارهاي سطح پايين خشمگين مي شوند. بنابراين بهتر است كارهاي مهمتر و موقرانه تري را از آنها بخواهيد تا احساس قدرت بكنند.

معلم ها مي توانند از شاگردان متولد مرداد خود بخواهند كه با ديگران كمي كار كنند. اين بچه ها خيلي دوست دارند موضوعي را براي ديگران توضيح دهند و هيچ چيز برايشان لذت بخش تر از اين نيست كه در موقع غيبت معلم نقش او را بازي كنند. اين كار باعث ميشود در مركز توجه قرار گيرند. بچه شيري كه چنين مسئوليتي را بر عهده مي گيرد به خوبي آن را انجام مي دهد. البته بعضي مواقع هوس مي كند بازيگوشي كند و وقتي كه معلم بر ميگردد ميبيند كه توي كلاس سيرك به راه انداخته است.

بچه متولد مرداد اگر به ميل خود تصميم بگيرد خيلي سريع چيز ياد ميگيرد. او بسيار باهوش است و معلمان صبور اغلب به آنها جايزه ميدهند. البته آنها در زمينه ياد گيري مطالب درسي كمي تنبل هستند و همواره سعي ميكنند با روحيه شادمان و شخصيت جذاب خود نظر معلم را به سوي خود جلب كنند. معلم ها هم معمولا گول لبخند و تملق گويي هاي آنها را مي خورند و به همين دليل چندان عجيب نيست كه بچه هاي متولد مرداد معمولا نمره هايي ميگيرند كه بيشتر از حق آنهاست. شايد مجبور شويد روشهاي صحيح مطالعه را بارها و بارها به آنها گوشزد كنيد. ولي به باد داشته باشيد كه تحميل هر چيزي به آنها چيزي جز وقت تلف كردن نيست. ساده ترين روش براي اينكه نمره هاي او را ارتقا دهيد اين است كه غرور او را تحريك كنيد و از او بخواهيد برتر از ديگران شود. موقعي كه كاردستي انجام مي دهد ضربه نوازشگرانه اي به پشت او بزنيد. البته چون ضربه هاي آرام به او اثر نمي كند بهتر است طوري بزنيد كه آن را حس كند. اصلا مهم نيست كه ديگران چقدر او را تحسين مي كنند، او هميشه تشنه ستايش و تعريف و تمجيد ديگران است.

بچه متولد مرداد احتمالا در مقايسه با ساير بچه ها به پول تو جيبي بيشتري نياز دارد. او ممكن است مقدار زيادي از پول خود را خرج كند يا به ديگران بدهد ولي هرگز نمي گذارد جيبش خالي شود. بهتر است قانوني را كه راكفر در مورد مسائل مالي به بچه ها ياد داد را به او بياموزيد: (( مقداري ببخش، مقداري خرج كن، مقداري هم پس انداز كن.)) مخصوصا اين مورد آخر را فراموش مكن.

شيرهاي نر و ماده وقتي كه بزرگتر مي شوند زودتر از ديگر بچه ها متوجه جنس مخالف مي شوند. دوران بلوغ آنها پر تلاطم خواهد بود چون از نظر احساسي دائم در تحول هستند. در مورد دوستي ها و روابط عاطفي خود به شدت دچار هيجان و كدورت و شور و غوغا مي شوند. تمام بچه هاي متولد مرداد عاشق مهماني هستند. به آنها بايد آزادي بدهيد وگرنه خودشان آن را به زور مي گيرند، دستورات خشن باعث خدشه دار شدن غرور و وقار آنها مي شود. اگر او را با شجاعت بار آوريد و غرور او را صادقانه مورد تمجيد قرار دهيد بچه اي قوي خواهد شد.

بزرگ كردن بچه متولد مرداد كار چندان ساده اي نيست. موقعي مي رسد كه تصور مي كنيد شير شما هرگز رام نخواهد شد. ولي او رام شدني است مشروط بر آن كه به خاطر بسپاريد كه او به انضباط و نظم و آرامش نياز دارد. عشق و محبت دو كليد اسرار آميزي است كه قلب طلايي او را ميگشايد.

اين شيرهاي بزرگسال غمگين و اخمو، از آن دسته شيرها نيستند كه در كودكي مورد تحسين و تشويق قرار گرفته اند، بلكه آنهايي هستند كه از نظر عاطفي محروميت كشيده اند و مورد بي مهري قرار گرفته اند. يادتان باشد كه او تظاهر ميكند كه خيلي شجاع و دلير است ولي پيش خود هميشه از اين هراس دارد كه اين طور نباشد. او را هر شب در آغوش بگيريد و از صميم قلب به او محبت كنيد.

منبع : وینا بیبی
امضای *HELIA*
[تصویر: uGXdp3.png]

برای خوشبخت بودن ، مادر بودن کافیست !
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹-۱۲-۱۳۹۱ ۰۴:۵۸ عصر، توسط *HELIA*.)
۱۹-۱۲-۱۳۹۱, ۰۴:۴۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
مدیریت انجمن

******
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
289
تاریخ عضویت:
دی ۱۳۸۹
مدال ها

اعتبار: 493


محل سکونت :
ارسال: #6
RE: طالع بینی کودک شما(کودک متولد هر ماه چه خصوصیتی دارد؟)
کودک متولد شهریور
بچه متولد شهريور وقتي كه سعي دارد صداهايي را كه در مهد كودك شنيده است تقليد كند در واقع دارد استعداد هنرپيشگي سنبله را كه كمتر كسي به آن اشاره مي كند به نمايش مي گذارد. توانايي تقليد كردن در واقع از همان سنين اوليه زندگي در وي آشكار مي شود. بچه متولد شهريور بسيار هشيار و زيرك است ولي از بچه هاي ديگر آرام تر است. اين همان تناقضي است كه شخصيت آينده او را بيان مي كند و به طور متناوب آرامش بخش و آزار دهنده خواهد بود.

وقتي اين بچه از شما هلو مي خواهد به او آب سيب ندهيد وگرنه غوغايي به پا مي كند. اگر آب سيب را دوست نداشته باشد اجازه نمي دهد حتي يك قطره از آن وارد گلويش شود و در حين كشمكش سر انجام همه ي آب سيب را روي صندلي اش مي ريزد و همه لباس خود را كثيف ميكند. البته همان طور كه سرش را به شدت به طرف ديگر مي چرخاند خنده دلپذيري تحويلتان مي دهد. گاهي اوقات اسفناج را به بستني ترجيح مي دهد و باعث حيرت شما مي شود. او از همان سنين اوليه به انتخاب دقيق غذاي خودي مي پردازد.به غير از وسواس و نحسي او در مورد غذا خوردن، بزرگ كردن چنين بچه اي تجربه خوشايندي است كه گاهي اوقات همراه با كشمكشهاي اندك و اوقات تلخي است. بچه متولد شهريور از همان كوچكي خيلي به تميزي و نظم اهميت مي دهد و هميشه اسباب بازيهايش را مرتب مي كند. در دوره ي نوجواني ممكن است كمي خجالتي و كمرو باشد و در حضور غريبه ها كمتر حرف بزند ولي در جمع دوستان و اقوام اين گونه نخواهد بود . او به احتمال زياد زود زبان باز مي كند و جز در مواقعي كه با غريبه ها روبرو مي شود خوب حرف ميزند. بچه متولد شهريور زياد شيطنت نمي كند و درد سر ساز نيست و هنگامي كه مادرش مشغول انجام كار هاي خانه است با او همراهي مي كند. حرف مادرش را گوش ميكند و كارهاي مادرش را تقليد مي كند.

بچه متولد شهريور معمولا در مدرسه مورد توجه معلم هاي خود واقع مي شوند چون خيلي خوب و راحت زير بار قوانين و مقررات مدرسه مي روند و انضباط پذير هستند و درسهاي خود را نيز خوب فرا مي گيرند. درس دادن به بچه متولد شهريور كه خيلي هشيار و آرام است لذت بخش است. البته بهتر است در عيب جويي و انتقاد از او جانب احتياط را رعايت كنيد. اگر بر اشتباهات او زياد اسرار كنيد آنگاه ممكن است به حدي ناراحت شود كه در بستر بيماري بيفتد.

انجام سخنراني براي اين بچه ها در جلوي همشاگردي هاي خود در كلاس بسيار عذاب آور است و وقتي كه اين كار را انجام مي دهند تا مدتي دلشان نمي خواهد درس بخوانند. هر موقع نوجوان متولد شهريوري دچار اشتباه مي شود سعي كنيد فقط يك بار و آن هم به آرامي به او تذكر دهيد، زيرا او خود احتمالا بيشتر از معلم خود را مورد انتقاد و سرزنش قرار مي دهد.

بچه هاي متولد شهريور معمولا كارهاي يكنواخت مدرسه را كه بقيه بچه ها از آن خوششان نمي آيد به عنوان مسئوليت مي پذيرند و انجام مي دهند. آنها شاگرداني قابل اعتماد و لايق هستند و ذاتا صميمي و دوست داشتني و جدي هستند. اگر همشاگردي هاي شيطان آنها سر به سرشان بگذارند ممكن است از كوره در رفته و بد اخلاقي كنند. بچه متولد شهريور بسيار انعطاف پذير است و به همان اندازه كه در نقاشي مهارت دارد در تنظيم و ويرايش روزنامه ديواري مدرسه نيز تبحر دارد. پيشنهاد ايفاي نقش در نمايش مدرسه به او چندان ضرري ندارد . اگر او بتواند بر وحشت از صحنه غلبه كند قابليت بسيار عجيبي در بازيگري دارد. البته ممكن است از اين كه در مركز توجه قرار مي گيرد چندان خشنود نباشد.

دقت بسيار خوب متولد شهريور، همچنين قابل اعتماد بودن او باعث مي شود معلم از او براي تصحيح ورقه هاي امتحاني بچه ها كمك بگيرد. وقتي كه مبصر كلاش مي شود هشيار و خوش اخلاق است. البته گاهي كه معلم دچار اشتباه مي شود همين متولد شهريور خجالتي و كمرو دستش را بالا مي برد و با اعتماد به نفس آن اشتباه را به او گوشزد مي كند و چهره ي معلمش سرخ مي شود. بچه هاي متولد شهريور دلشان مي خواهد پاسخ همه چرا ها را بدانند. آنها خيلي كم متصديان امور را زير سوال مي برند ولي در مورد اطلاعاتي كه در كتابها آمده است ترديد دارند. مطالب چاپي براي ذهن كنجكاو آن ها كافي نيست و اين بچه ها به اسباب بازيهاي آموزشي فراواني احتياج دارند و وقتي كه خيلي كوچك هستند بايد براي آن ها مقدار زيادي كتاب بخوانيد. آنها اگر نتوانند تحصيلات خود را كامل كنند و آن را تا مراحل عالي ادامه دهند بعدها دچار افسردگي مي شوند. اگر متولدين شهريور نسبت به ديگران معلومات كمتري داشته باشند درون گرا مي شوند و از كمبود تحصيلات خود به طرز دردناكي شرمنده مي شوند.

زماني كه نوجوان متولد شهريور نسبت به جنس مخالف خود توجه مي كند بهتر است خود را به بي اعتنايي بزنيد. چون اگر سر به سر او بگذاريد ممكن است دچار ضربه روحي و عاطفي شود و در زندگي زناشويي او در آينده تاثير بگذارد. شما بايد نياز هاي عاطفي بچه متولد شهريور را با روشهاي عملي بر طرف كنيد.

او هرگز به شما نشان نمي دهد كه چقدر به ابراز محبت و عشق احتياج دارد اما كمبود آن مي تواند در روابط آينده او تاثير عميقي بر جاي بگذارد. حتي دختران بسيار زيبا و پسران بسيار جذاب نيز بايد متقاعد شوند كه جالب و دوست داشتني هستند. زيرا آنها خيلي سخت مي توانند خود را باور كنند و رفتارهاي پرخاشگرانه و خشن دوستان خود را جذاب تر مي دانند.

غرور اين بچه را مي توان به روش غير افراطي مورد تشويق و تقويت قرار داد تا به خود اعتماد پيدا كنند. بنابراين بدون هيچ گونه هراسي آنها را در آغوش بگيريد، ببوسيد، صميمانه تحسين و ستايش كنيد و نوازش كنيد. كودك متولد شهريور شما به همان اندازه روغن ماهي، به ويتامين هاي عاطفي نياز دارد.

او عادات دقيق و وسواس گونه دارد و مثلا اگر وسايلش را جابجا كنيد آرامش او به هم مي خورد و لب به شكايت مي گشايد. او هر كاري را در زمان خاص خود انجام مي دهد و اگر اين نظم به هم بخورد عصبي ميشود. او معمولا رفتاري مودبانه دارد مگر آنكه از او بخواهيد صادقانه نظر صريح خود را بگويد. بچه متولد شهريور ممكن است هر عضو خانواده را مورد انتقاد و عيب جويي قرار دهد و اين كارش گاهي اوقات خيلي سرگرم كننده و جالب است. گاهي اوقات حتي اداي اشتباهات آنها را نيز در مي آورد. احتمالا زودتر از بقيه بچه ها تمايل به استقلال پيدا مي كند و از شما اتاقي براي خودش مي خواهد در مورد آشپزي شما نيز ممكن است وسواس به خرج بدهد.

او قبل از آنكه بچه هاي ديگر الفبا را ياد بگيرند با احساس مسئوليت آشنا ميشود و به سر درد هاي مادر و مشكلات مالي پدر همدردي نشان مي دهد. از او مي توانيد انتظار داشته باشيد كه در مدرسه نمرات خوبي بياورد، در كارهاي خانه به شما كمك كند و براي پول تو جيبي خود برنامه ريزي كند.

در هر حال او كامل و مطلق نيست و هنگامي كه از غذاي خود ايراد مي گيرد و از شما ميخواهد دانه هاي لوبيا را از غذايش بيرون بياوريد يا لج ميكند و از پوشيدن پيراهني كه كمي چروك دارد خودداري مي كند دلتان مي خواهد كتكش بزنيد. ولي با همه اينها آدم دلش مي خواهد بچه متولد شهريور هميشه توي خانه باشد و با خودش شادي و نشاط بياورد.

بچه متولد شهريور بايد يك بچه گربه يا پرنده داشته باشد تا به تدريج درس عشق و محبت را فراگيرد. برايش سگ بزرگ نخريد چون اگر نوجوان باشد با حيوانات خانگي بهتر كنار مي آيد. مورچه ها هم او را خيلي سرگرم مي كنند. تماشاي مورچه هاي كوچك كه با تقلا و كوشش به اين طرف و آن طرف مي روند ذهن كوچك عمل گرا و كنجكاو او را سخت به خود مشغول مي كند.

وقتي كه صحبت مي كند به او گوش بدهيد چون عقل او خيلي بيشتر از سنش است اگر دقيقا بفهمد كه چه توقعي از او داريد شما را خشنود خواهد كرد بنابراين نيازي نيست كه به او غرولند كنيد. فراموش نكنيد كه براي بارور كردن قوه تخيل او بايد به زمينه سازي و تقويت آن بپردازيد وگرنه به راحتي سركوب و نابود مي شود. هرگز نگران لوس بار آمدن او نباشيد و تصور نكنيد كه ممكن است دچار توهم و خيال شود. بچه متولد شهريور محكم تر از آن است كه با اين حرف ها لوس شود.

هر چقدر كه ميتوانيد روياهاي قشنگ در قلب و روح او جاي دهيد. تقويت خيال پردازي و رويا بافي باعث مي شود وقتي كه بزرگ شد به تعادل عاطفي مورد نياز خود دست يابد. اين نوع خيال پردازي هاي آرماني سبب مي شود در سالهاي آينده از تنها ماندن نجات يابد.

خطر تنها مانده در آينده او را تحديد خواهد كرد. بچه متولد شهريور بر خلاف بچه هاي ديگر علاقه چنداني به داستان هاي خيالي و افسانه اي ندارد. او به راستي يك واقع بين كوچولو است. احتمالا به همين دليل است كه بيش از ديگران نياز به واقعيت دارد.

منبع : وینا بیبی
امضای *HELIA*
[تصویر: uGXdp3.png]

برای خوشبخت بودن ، مادر بودن کافیست !
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹-۱۲-۱۳۹۱ ۰۴:۵۸ عصر، توسط *HELIA*.)
۱۹-۱۲-۱۳۹۱, ۰۴:۴۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تاول زدن پای کودک؟؟؟ daryayenaz 6 3,954 ۲۰-۹-۱۳۹۳ ۱۱:۵۴ عصر
آخرین ارسال: irsuno
  پاسخ ساده برای سؤالات جنسی کودک نرگس بانو 0 622 ۳-۵-۱۳۹۳ ۰۶:۳۴ عصر
آخرین ارسال: نرگس بانو
  نکات غیرطبیعی تکامل کودک/ بای بای نکردن، نخندیدن و جیغ کشیدن مکرر نیاز به بررسی دارد نرگس بانو 0 476 ۲-۱۱-۱۳۹۲ ۰۱:۳۹ عصر
آخرین ارسال: نرگس بانو
  آموزش عملی جلوگیری‌ از آزار جنسی کودک نرگس بانو 0 600 ۲-۱۱-۱۳۹۲ ۰۱:۳۱ عصر
آخرین ارسال: نرگس بانو
  *ویژگی های کودک باهوش را بدانیم!* *heliya joon* 0 668 ۴-۱۰-۱۳۹۱ ۰۷:۲۴ عصر
آخرین ارسال: *heliya joon*
  منوی ویژه برای مغز کودک شما marall 0 569 ۲۵-۶-۱۳۹۱ ۰۷:۰۰ عصر
آخرین ارسال: marall
  بی اشتهایی کودک 61100218426 4 1,116 ۲۴-۳-۱۳۹۱ ۰۱:۴۵ عصر
آخرین ارسال: 61100218426
  25 ويژگي خانه‌هاي دوستدار کودک رويا صادقي 0 570 ۵-۳-۱۳۹۱ ۰۶:۲۳ صبح
آخرین ارسال: رويا صادقي


ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد