تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 4 رای - 2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
طریقه چروک دایم کردن شال و پارچه هامون
Package_favorite 
سلام دوستای خوبم اگر لباس یا شالی دارید که ازش خسته شدید و میخواید مدلش رو عوض کنید راحت می تونید اونارو دقیقا مثل مدلهای چروک توی بازار در ارید.

اول باید شال یا لباس یا پارچه تونو روی قالی پهن کنید در راستااز یک سمت ان شروع می کنید به جمع کردن پارچه بین انگشتاتون تا به انتهای پارچه برسید بعد همینطوری که پارچه را محکم نگه داشتین با یه نخ اصلاح شروع میکنید دور پارچه چروک شده تاب دادن محکم ببندید این کار را تا اخر شالتون انجام بدین تا شالتون شکل یک مار باریک در بیاد که دور بدنش با نخ تابیده شده سپس این مار رو مچاله کنید دو باره به نخ محکم ببندید تا اندازه یک مشتتون بشه اونو توی یه ظرف رویی یا استیل گذاشته .زود پزتونو دو لیوان اب بریزید و طرف رو توی زود پز بزارید اما اب توی ظرف که شال توشه نره.دره زود پز رو ببندین و 30 تا 45 دقیقه روی حرارت متوسط گاز بگذارید.سپس شال رو از توی زود پز در بیارین و تا فردا تو حیاط بزارید سپس نخهای دور اون رو باز کنید می بینید شالتون چقدر زیبا چروک شده اصلا هم چروکاش با شستن باز نمی شه.انجام بدین و نتیجه شو خبر بدینو سوال داشتین من در خدمتم

پاسخ }
من با این روش بالاتنه یه لباسمو قبل برش چروک کردم خیلی خوب شده البته با اتو صاف میشه. یعد از چروک زیرش لایی حریر گذاشتم که ثابت بشه . واسه شال احتیاجی به لایی نیست چون شال چروک که اتو نمی کنیمhih
پاسخ }
منم قبلا یه پارچه رو اینجوری چروک کردم مثل لباسای بیرون شد البته با اتو باز میشه خب شالهای چروک اماده ای هم که از بیرون میخریم هم با اتو باز میشن ......ولی برای اتو کردن لباسای چروک طوری که چروکاش باز نشه باید اول حسابی شال رو پیچوند و اون موقع اتو رو گذاشت روش اینطوری چروک های باز شدش هم دوباره ایجاد میشه در ضمن من شالهای چروکم رو میتابونم و همونطوری ثابتش میکنم و میذارمش تو کمد تا چروکاشون باز نشه و ثابت بمونهFlowerysmile
:من بنده ان دمم که ساقی گوید یک جام دگر بگیر و من نتوانم
پاسخ }
سلام یه روش دیگه ام هست برای شال یا پارچه های خیلی ظریف ونازک اینکه مچالشون کنید ودور یه بطری شیشه ای بپیچیدوبعد نخ بپیچید دورش وتوی بطری رو از آب جوش پر کنید ومرتب این کار رو ادامه بدید تا پارچه وشال چروک بشه1 (49)[/size]
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
(۲۵-۱۱-۱۳۹۱, ۱۰:۱۱ ب.ظ)juddy abbut نوشته:  سلام.پارچه هاي حريرو بپيچونيد وداخل زودپز به مدت يك ساعت بپزيد چروك ميشهlaf

به نظرم نباید با آب در تماس باشه باید توی آبکش استیل بذاریم بعد بذاریم توی زود پز بپزه
پاسخ }
میشه عکس آموزشی این کار رو بذارید؟Flowerysmile
پاسخ }
منم این کارو برا پارچه ی کتانی ک میخواستم باهاش برا پسرم شلوار بدوزم کردم.فقط بعد از در اوردن از زودپز تو فریزر گذاشتم تا تثبیتش بیشتر شه.اما جنس پارچه کلفت بود باشستن باز شد.اما بعد شستسن تابوندم و بستم و گذاشتم اونطوری خشک شه1 (49)
پاسخ }
سلام دوستان منم پارچه رو چروک کردم ولی به یه روش راحت تر.اول پارچه رو به هر شکلی که دوست داری چروک بشه در میاری بعد با نخ محکم دورشو میبندی اونقدر باید با نخ ببندیش که کوچیک بشه بعد اونو تو شیشه مربا بزرگ گذاشته وسرشو میبندی و داخل زود پزو اب میریزی و شیشه رو داخل زودپز میزاری به مدت ربع ساعت .بعد از زودپز در میارین میزارین کاملا سرد بشه بعد نخ ها رو دورش باز میکنین .اینم یه روش خوب واسه چروک پارچه .امیدوارم استفاده کنین
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...