تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 25 رای - 2.88 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدسی
عدسی با قارچ و کرفس :

تو قابلمه یه مقدار پیاز داغ درست کردم و بعد عدس رو که قبلا خیس داده بودم ریختم توش. چند تا ساقه جوون کرفس رو تیکه کردم و بهش اضافه کردم. گذاشتم تا آروم بپزه اواخر پخت هم قارچ ها رو اضافه کردم و یه مقدار رب گوچه فرنگی زدم. ادویه هم زردچوبه پودر سیر فلفل قرمز فلفل سیاه نمک و پودر آویشن با نارنج تازه شمالی
[عکس: 20140203153049_1.jpg]

علت ویرایش:آپلود عکس پیوستی
[عکس: tNnap4.png]

خداوندا ؛
آرامشي عطا كن تا بپذيرم آنچه را كه نميتوانم تغيير دهم.
شهامتي ده كه تغيير دهم آنچه را كه ميتوانم.
و دانشي كه تفاوت اين دو را بدانم...
پاسخ }
عدسی

مواد لازم ( برای 5 یا 6 نفر ) :
عدس 2 فنجان
کره 100 گرم
پیاز متوسط 2 عدد
تخم مرغ 3 یا 4 عدد
رب گوجه فرنگی یک قاشق سوپخوری

طرز تهیه :
پیاز را خرد کرده و با کره و زردچوبه کمی سرخ کنید. عدس خیس کرده را با 3 لیوان آب داغ به پیاز اضافه کنید و با شعله ملایم بگذارید بپزد.
رب گوجه فرنگی را هم کمی در روغن تفت داده و با نمک و فلفل به عدسی اضافه کنید. تخم مرغ ها را شکسته و کم کم به عدسی اضافه کرده و کمی آن را هم بزنید .
وقتی تخم مرغ ها سفت شد، عدسی آماده سرو کردن می باشد.

نكات تغذیه ای در مورد عدس
عدس احتیاج به خیس كردن ندارد؛ همچنین موقع پخت، نمك اضافه نكنید زیرا باعث سفت شدن آن می شود.
نگهداری عدس نیز راحت است ؛ می توان در یك محل خشك و خنك برای مدت زیادی آن را نگه داشت. ولی بعد از یك مدت طولانی، رنگش به مقدار جزئی از بین می رود ولی مزه آن تغییر چندانی نمی كند.

عدس دارای مواد مغذی، فیبر، كربوهیدرات های پیچیده و اسید فولیك است. همچنین كم چربی، كم كالری، بدون كلسترول و به همان نسبت ارزان قیمت می باشد.

ما به ترتیب زیر مواد مغذی موجود درعدس را برایتان بیان می كنیم : [/
b]1- [b]اسید فولیك :
یكی از مهمترین مواد مغذی موجود درعدس است. اداره بهداشت و سلامتی آمریكا توصیه می كند تمام خانم هایی كه نزدیك به زایمانشان است، باید روزانه 400 میلی گرم اسید فولیك دریافت كنند ولی بیشتر افراد این كار را انجام نمی دهند.یك لیوان عدس پخته ، 90 درصد مقدار مورد نیاز اسید فولیك را در روز را تأمین می كند و بیشتر از هر غذای غنی نشده دیگری، اسید فولیك را برای بدن فراهم می كند.
2- آهن: منبع خوبی از آهن است. خصوصاً برای خانم ها كه نیاز آهن بدنشان بیشتر است.مصرف عدس به همراه منابع غذایی ویتامینC، باعث جذب بهتر و مؤثرتر آهن در بدن می شود. منابع ویتامینC شامل : گوجه فرنگی ، فلفل سبز، كلم بروكلی ، مركبات یا آبمیوه ها است .

3- پروتئین: از لحاظ پروتئینی غنی است ، فقط اسید آمینه متیونین درآن كم است . مصرف غلات، تخم مرغ، آجیل و دانه های خوراكی دیگر، گوشت و لبنیات به همراه آن، یك پروتئین كامل وغنی را تشكیل می دهد.
4- فیبرهای محلول: عدس دارای فیبرهای محلول است كه این فیبرها مانند یك جاروی زبر، دستگاه گوارش را تمیز می كنند. این نوع فیبر گلوكز( قند) و كلسترول سرم را كاهش می دهد. همچنین نیاز به انسولین را در افراد دیابتی كم می كند. مواد غذایی حاوی فیبر ؛ محلول شامل سبزیجات، جوی دوسر، جو و سبوس جو، میوه ها و انواع لوبیا می باشد.

[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }
اینم عدسی دستپخت من البته بدون تخم مرغ ورب گوجه فرنگیhih

[عکس: 20120410113058_001.jpg]
Yum2
[عکس: 20120410113402_004.jpg]
بچه‌دار شدن تصمیم خطیری‌ست.
با این تصمیم می‌گذارید
که قلب‌تان تا ابد جایی در بیرون و دوروبر تن‌تان به سر برد .

(الیزابت استون)
پاسخ }
اینم عدسی اینجانبYum2
عدس و بلغور رو نیم ساعت قبل پخت خیس میکنیم(2.5پیمانه عدس . 1.5 پیمانه بلغور) برای 4 نفر
میذاریم بپزه
وقتی پخت سیب زمینی مربعی کوچک/نمک/فلفل/زردچوبه/پیاز داغ/عصاره مرغ میریزیم وقتی پخت کمی میکوبیم
میتونید با گلپر یا آبلیمو سرو کنید
[عکس: 20120524110559_DSC01070.JPG]
[عکس: countdown.php?width=500&height=160&bg=59...married in]

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
این هم عدسی من که برای اولین بار درست کردمgag
من هم رب زدم و هم اینکه عدس و سیب زمینی رو کاملا له کردم، طعمش خوف بود1 (49)
[عکس: 20120611231045_91.jpg]
گفتی دوستت دارم
و من به خیابان رفتم !
فضای اتاق برای پرواز کافی نبود....

"گروس عبدالملکیان"
پاسخ }
اینم از عدسی من که با برنج لعاب دارش کردم به اضافه پیاز داغ با روغن کرمانشاهی وکمی شنبلیله توصیه میکنم یه بار درست کنید خیلی خوش مزه میشه

[عکس: 20120612062759_zzzz.jpg]
آرزویی بکن... گوشهای خدا پر از آرزوست و دستهایش پر از معجزه...

آرزویی بکن... شاید کوچکترین معجزه اش، بزرگترین آرزوی تو باشد!!!
پاسخ }
[عکس: 20130424112558_SAM_0673.JPG]
اینم عدسی خوشمزه ما پیازداغ+ رب+ ادویه و زرد چوبه +سیب زمینی و عدس بسی در خانواده همه دوست میداریم و وقتی درست میکنم همه میگن آخ جون عدسی با ابلیمو هم نوش جان بفرمایید Wavesmile
نه تو میمانی نه اندوه و نه من

و نه هیچ یک از مردم این آبادی

به حباب نگران لب یک رود قسم

و به آن لحظه شادی که گذشت

غصه هم میگذرد...
سهراب سپهری
پاسخ }
[عکس: 20130606191124_201306011329.jpg]
عشق مامان و بابا محمدسام و نیلا (1782)
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
اینم عدسی مامی من
من توش ماست میریزم میخورم
این دفعه سیب زمینی نداشت Yum2
[عکس: 20130628114201_Photo1577.jpg]
کليدهای غيب نزد اوست جز او کسی را از غيب آگاهی نيست هر چه را که در خشکی و درياست می داند هيچ برگی از درختی نمی افتد مگر آنکه از آن آگاه است و هيچ دانه ای در تاريکيهای زمين و هيچ تری و خشکی نيست جز آنکه در کتاب مبين آمده است

30
پاسخ }
اینم عدسی من
بیاز که سرخ شد عدس و سیب زمینی رو میریزم تو قابلمه رو ش اب میریزم.وقتی بخت رب و دارچین بهش اضاف میکنم
به همیه راحتی(1782)(1782) ساده و خوشمزه
[عکس: 20130820151744_2013-08-2013.28.27.jpg]
خانومای عزیز هرکی امضای منو دید برای حل مشکلم یه صلوات بفرسته.ممنون میشم
یه مشکلی سد راه زندگیم شده بدجور اعصابمونو بهم ریختهcrying
خدا کنه مشکلم حل بشه و زود برم سر خونه و زندگیم

پاسخ }