امتیاز موضوع:
  • 12 رای - 2.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عطر گل سرخ شفابخش ترین عطر جهان
#1


شفابخش ترین عطر جهان

در شیوه درمانی آروماتراپی درمانگران با کمک عصاره یا روغن گیاهان دارویی و مواد طبیعی به درمان بیماران می پردازند. در جهان انواع روغن یا عصاره گیاهان دارویی وجود دارد که یکی از شفابخش ترین آنها عصاره شفابخش گل سرخ است. درمانگران از رایحه و خواص درمانی این عصاره برای درمان عفونت ها، کوفتگی ها و اختلالات روحی مثل افسردگی بهره می برند.● آروماتراپی یعنی چی؟

در شیوه آروماتراپی یا عطردرمانی، درمان بیماری ها به چند روش مستقل یا دو تا سه روش کنار هم انجام می شود. در این شیوه درمان بیماری ها به واسطه بوییدن و استشمام عصاره و عطر گیاهان دارویی خاص، تبخیر عصاره برخی از گیاهان دارویی در هوا و همین طور به کمک انواع بخورها انجام می شود. گاهی درمانگر استفاده موضعی از روغن ها و عطرها را به بیمارانش توصیه می کند. به این ترتیب که بیمار با روغن گل سرخ یا روغن بابونه یا هر گیاه دارویی دیگر ماساژ دریافت می کند. به این ترتیب بیمار خواص دارویی عطر را از طریق پوست و به صورت موضعی دریافت می کند و گاهی با استشمام رایحه ای خاص که از عود متصاعد می شود، درمان می شود. شیوه درمانی آروماتراپی به عنوان یک شیوه درمانی موثرکنار انواع ماساژدرمانی ها، درمان های مکتب آیورودا و برخی از شیوه های درمانی مکتب طب سنتی چین مورد استفاده قرار می گیرد.

● روش سنتی تهیه عطر گل سرخ

امروزه تهیه اسانس گل سرخ سختی و مشقت بسیار زیادی دارد، به طوری که برای به دست آوردن یک لیتر اسانس یا روغن معطر گل سرخ باید از ۵ هزار کیلو گلبرگ گل سرخ استفاده کرد. در شیوه امروزی، محققان با استفاده از حلال های دیگری که سراغ دارند به عصاره گیری و جدا کردن اسانس گلبرگ های گل می پردازند اما در زمان های گذشته حکمای طب سنتی ایران، برای به دست آوردن عصاره یا روغن معطر گل سرخ، گلبرگ های این گل را درون روغن زیتون می ریختند و برای مدت نسبتا طولانی از آنها مراقبت می کردند تا اسانس و عصاره گلبرگ ها گرفته شود.

روغن و اسانس گل سرخ علاوه بر تنظیم قاعدگی تاثیر بسیار زیادی در درمان اختلالات ناشی از دوران بارداری دارد. علاوه براین شیوه درمانی می توان با کمک روغن گل سرخ و تجویز آن برای خانمی که تصمیم دارد مادرشود، او را به لحاظ روحی و جسمی برای بارداری آماده و مهیا کرد.

درمانگران طب سنتی برای درمان خواب آلودگی و بی حالی ناشی از تجمع بلغم در بدن نسخه ای دارند که به کمک آن می توان بلغم زائد بدن را دفع کرد و به درمان بی خوابی و حتی بوی بد دهان پرداخت .

● پیشگیری به شیوه عطردرمانی

اسانس گل سرخ در میان اسانس هایی که در عطردرمانی برای درمان بیماری های جسم و روح مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از موثرترین و ملایم ترین اسانس هاست که حتی برای گروه سنی کودک و خردسال نیز از سوی درمانگران و متخصصان عطردرمانی توصیه شده که هم در زمینه درمان و هم در زمینه پیشگیری از ابتلا به بیماری ها بسیار موثر است.

درمانگران عطردرمانی با کمک اسانس ها و عطرهای شفابخش، بسیاری از بیماری های پوست و مو، دستگاه تنفسی، دستگاه گوارش، اختلالات گردشی خون، بیماری ها و اختلالات زنان، اختلالات عصبی و روانی و دردها و بیماری های مفصلی عضلانی را تسکین، کنترل و در برخی موارد درمان می کنند. این متخصصان برای درمان بیماران شان از رایحه اسانس ها و عطرها، بخور عطرها و روغن های گیاهی، حمام کردن با آنها و همین طور با استفاده از تکنیک های ماساژ به درمان بیماری ها می پردازند و در برخی موارد می توانند به عنوان راه حلی برای پیشگیری از ابتلا به برخی بیماری ها استفاده کنند.

● برای آنها یی که می خواهند مادر شوند

روغن و اسانس گل سرخ علاوه بر تنظیم قاعدگی تاثیر بسیار زیادی در درمان اختلالات ناشی از دوران بارداری در زنان دارد. علاوه براین شیوه درمانی می توان با کمک روغن گل سرخ و تجویز آن برای خانمی که تصمیم به مادرشدن دارد، او را به لحاظ روحی و جسمی برای بارداری آماده و مهیا کرد. حکیمان و درمانگران مکاتب طب سنتی جهان، گل سرخ را یکی از گیاهان دارویی مناسب در دوران پیش از بارداری می دانند. در شیوه عطردرمانی نیز درمانگران به مادران توصیه می کنند تا پیش از باروری و پس از آن عطر یا اسانس گل سرخ را استشمام کنند، زیرا این کار موجب افزایش قدرت باروری و افزایش توان رحم و ایجاد امنیت و آرامش در مادر می شود.

● پاکسازی محیط با عصاره گل سرخ

از زمان های بسیار دور مردم برای ضد عفونی کردن هوای منزل خود از گیاهان استفاده می کردند. امروزه نیز بسیاری از مردم در سراسر جهان متناسب با اقلیم و شرایط آب وهوایی خود از انواع گیاهان شفابخش و دارویی برای پاکسازی محیط زندگی، خانه و محل کارشان استفاده می کنند. در شیوه عطردرمانی نیز درمانگران به مخاطبان خود توصیه می کنند برای ضدعفونی کردن و پاکسازی فضای منزل متناسب با اقلیم و روحیات خود از اسانس یا عطر گیاهانی چون گل سرخ، رزماری، مرزه، ترنج، اکالیپتوس، سیر و پیاز استفاده کنند. همان طور که امروزه نیز در بسیاری از خانه ها شاهد هستیم، در فصل های سرد سال از بخور برگ های اکالیپتوس یا آویشن برای پاکسازی محیط خانه استفاده می کنند.

مجله زندگی ایده آل
[عکس: 20140407164734_946090_232018066979752_66...n-Copy.jpg]
پاسخ }