امتیاز موضوع:
  • 7 رای - 3.14 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عقده سیندرلا!!
#1
سیندرلا قصه ی دختری است که پس از مرگ مادر و ازدواج مجدد پدر، مورد بی مهری نامادری و خواهران ناتنی خود است و پس از مرگ پدر به صورت مستخدم بی جیره و مواجب، بار تمام کارهای سخت و سنگین و تمام نشدنی خانه را بر دوش ناتوان خود دارد. او پیوسته در این آرزو است که روزی مرد جوان شایسته ای از راه برسد و خواستار او شود و به درد و رنج او پایان دهد. این آرزو در شکلی فانتزی به واقعیت می پیوندد.   


عقده (سندروم) سیندرلا چیه؟ در این سندروم خانوم یا آقای دم بخت خودش رو دارای ویژه گیهای خاص مثلا زیبایی یا نبوغ و ... می دونه ولی در موقعیتی بد ! که لیاقتش خیلی بیشتر از این حرفاس لذا همسر آینده ش رو منجی و نجات بخش خودش می بینه و دائم در این انتظاره که کسی بیاد و همسرش بشه و همه مشکلات حل بشه ! مثلا خانومی دم بخت منتظره تا شوهری پیدا بشه که خیلی پولدار باشه ، قد بلند باشه ، خوش هیکل باشه ، با ادب باشه ، مهربون و عاشق خانواده ش باشه تحصیکرده باشه و... این قضیه در مورد آقایونم هم وجود داره مثلا یه آقا منتظره که زنی گیرش بیاد که خیلی زیبا باشه ، تحصیلکرده باشه ، باهوش باشه ، خیلی پولدار باشه ، خیلی خوش اخلاق باشه، خیلی عاشقم باشه خیلی عاشقش باشم و خیلی... اما موضوع اینه که همچین چیزی غیر ممکنه و ما اگر خود سیندرلا هم باشیم بازم اون شاهزادهه وجود نداره و نمیاد سراغمون ! به این انتظار سندروم سیندرلا می گن علاوه بر این :

1- ... با هم ازدواج کردن و تا آخر عمر به خوبی و خوشی زندگی کردن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2- تصور این که همه ی مشکل تا زمانیه که ازدواج صورت نگرفته و به محض ورود به زندگی مشترک همه چی تغییر صدو هشتاد درجه ای می کنه ! و دروازه های خوشبختی به روی زوجین باز میشه !

3- دخترهایی که گرفتار«عقده ی سیندرلا» هستند ، از وابستگی شدید و عدم اعتماد به نفس، ضعف برنامه ریزی اقتصادی، ابتلا به افسردگی و تمایل به اندوه زدگی ، منزوی شدن و .... رنج می برن .

4- تحمیل مخارج سنگین عروسی به عروس و داماد جهت تهیه ی جهیزیه و مراسم عروسی و خرید و ... و عدم توجه به انعکاس این تحمیل در زندگی خانواده ی دختر و پسر و خود عروس داماد !

5- نگه داشتن دخترا و پسرا در سطح پایینی از شناخت و افکار و پذیرش مسئولیت و واقعیت نگری و ...

6- دیده شده این سندرم در بعضی افراد که جدا شدن و قصد زندگی مجدد رو دارن دوباره عود کرده !
[عکس: 20140316174952_1017704_627334297340215_966572318_n.jpg]
پاسخ }