امتیاز موضوع:
  • 15 رای - 2.73 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عوامل اصلي ايجاد باكتري در منازل
#1


1- اسكاچ، اسفنج، و پارچه هاي آشپزخانه

مشكل: اگر ذرات باقيمانده از شام مانده شب قبل به اسفنج، اسكاچ، سيم ظرفشويي، و پارچه ها بچسبند تبديل به منبع مناسبي براي رشد و تكثير باكتري هاي مضر مي شوند. البته مشكل از رطوبت موجود نشئت مي گيرد و آنرا تبديل به زمين بازي باكتري ها مي كند.

راه حل: اسكاچ و سيم هاي ظرفشويي را به طور مرتب تعويض كنيد. چند وقت يكبار؟ به ظاهر آنها نگاهي بيندازيد و خودتان متوجه مي شويد كه چه زماني بايد اين كار را انجام دهيد. اما به طور كلي اگر اسكاچ و اسفنج شروع به تحليل رفتن كند، باريك شود، روي آنها پارگي ايجاد شود، و رنگشان به خاكستري شدن گرايش پيدا كند به منزله هشداري است كه به شما مي گويد وقت آن رسيده كه آنها را دور بيندازيد و انواع جديدي خريداري كنيد. همچنين بهتر است دو اسكاچ در اختيار داشته باشيد. يكي براي شستشوي ظروف و ديگري براي شستشوي ساير سطوح. براي كشتن كليه جرم ها و باكتري ها مي توانيد اسكاچ را داخل مايكروويو قرار داده و براي 30 ثانيه به آن حرارت دهيد.

2- تخته هاي آشپزخانه

مشكل: روي تخته هاي آشپزخانه مواد مختلفي گذاشته و خرد مي شوند كه از جمله آن مي توان به گوشت و مرغ خام اشاره كرد. گوشت خام به تنهايي شامل باكتري هاي بسيار زياد و خطرناكي نظير سالمونلا است. از سوي ديگر سبزي جات و صيفي جات نشسته نيز داراي آلودگي هاي بسيار زيادي هستند. باكتري هايي كه مثلاً به بروكلي و توت فرنگي جسبيده اند با كوچكترين تماسي به راحتي به تخته انتقال پيدا مي كنند.

راه حل: دو تخته جداگانه تهيه كنيد و هر يك را براي مصرف مخصوص به خود نگه داريد-يكي براي فرآورده هاي گوشتي و ديگري براي ميوه ها و سبزيجات- تا آلودگي ها از يك ماده به ماده ديگر انتقال پيدا نكند. تخته اي كه روي آن گوشت خرد ميكنيد بايد حتماً به دقت تميز شود، بنابراين ابتدا آنرا در سينك ظرفشويي به خوبي تميز كنيد و سپس داخل ماشين ظرفشويي قرار دهيد تا يكبار ديگر آلودگي هاي آن زدوده شوند. اگر هم امكان استفاده از ماشين ظرفشويي را نداريد با مواد شوينده درون سينك آنرا بشوييد و سپس سينك را با اسكاچ و مايع ظرفشويي تميز كنيد تا آلودگي هاي موجود در تخته در داخل سينك باقي نمانند. در اين زمان تخته را به طور كامل خشك كنيد، چراكه جاهاي نمدار بهترين محيط براي رشد باكتري ها هستند. مادامي كه شما موارد بهداشتي را رعايت كنيد، جنس چوبي يا پلاستيكي تخته ها چندان فرقي با يكديگر نمي كند و با اين روش سلامت عمومي تمام اعضاي خانواده تامين مي گردد.

3- مسواك

مشكل: دهان انسان پر از باكتري است كه پس از مسواك زدن به راحتي به مسواك انتقال داده مي شود. از سوي ديگر از آنجايي كه مسواك ها را داخل جا مسواكي و در نزديكي سينك دستشويي قرار مي دهيم، اين امكان وجود دارد كه در حين شسستشوي دست ها ذرات آبي كه آلودگي هاي دست را در بر دارد روي آن پاشيده شود.

راه حل: محل نگهداري مسواك را تغيير دهيد و آنها را در جايي قرار دهيد كه بلافاصله خشك شوند. همچنين پس از اينكه مسواك زدنتان تمام شد، مسواك خود را براي چند لحظه زير آب گرم نگه داريد تا به خوبي تميز شود. همچنين هر چند وقت يكبار مسواك خود را عوض كنيد، به ويژه زمانيكه يكي از افراد خانواده مبتلا به يكي از انواع بيماري هاي معده اي - روده اي شده باشد.

4- رايانه و تلفن همراه

مشكل: باكتري هاي موجود در هوا كه به واسطه سرفه يا عطسه ايجاد مي شوند، به راحتي مي توانند روي وسايل خانگي بنشينند. از آنجايي كه تماس دست با تلفن همراه، رايانه، و همچنين ريموت كنترل تلويزيون زياد است و مي توانند به عنوان منابع ايجاد انتقال باكتري به شمار روند.

راه حل: شستشوي مرتب دست ها اولين راهكار است. پس مرتباً اين كار را با استفاده از صابون و آب گرم انجام دهيد و سعي كنيد مدت زمان آن براي بيش از 20 ثانيه به طول انجامد. همچنين به طور مرتب تلفن، صفحه كليد كامپيوتر، و ساير وسايل مشابه را با استفاده از پاك كننده هايي كه داراي زمينه اصلي الكلي هستند پاك كنيد. از مصرف مكرر پاك كننده هاي آنتي باكتريال خودداري نماييد چراكه مصرف مكرر آنها سبب مقاوم شدن برخي از انواع باكتري ها مي شود.

5- حيوانات خانگي

مشكل: حيوانات خانگي در هنگام راه رفتن و بازي كردن در فضاي خارج از خانه ميكروب و باكتري هاي زيادي را به خود جذب مي كنند. اگر براي گربه ملوس خود محل استراحتي در حياط درست كرده ايد و يا اگر سگ پشمالوي شما لاشه حيوان مرده اي را جستجو كرده باشد، هر نوع باكتري كه فكرش را بكنيد به مو و پنجه هاي آن جسبيده و با ورود آنها به داخل خانه همه جا آلوده مي شود.

راه حل: موهاي حيوانات را مرتباً با ماهوت پاك كن تميز كنيد تا موهاي مرده از بدن آنها جدا شود. زمانيكه حيوان در خارج از خانه بوده و مي خواهد به داخل خانه وارد شود پنجه هايش را پاك كنيد. همچنين موارد بهداشت شخصي را نيز فراموش نكنيد و با حيوان خانگي خود بيش از اندازه احساس صميمت نكرده و صورت او و به ويژه لب هايش را نبوسيد. حيوانات هر چيزي كه روي زمين باشد را ليس مي زنند. بنابراين از انجام اين كار جداً خودداري كنيد و پس از دست زدن به حيوان دست هايتان را حتماً بشوييد.


برگرفته از اینجا!
پاسخ }
#2
یک مورد خیلی مهم دیگه هم برای ایجاد باکتری بالشت هایی هست که شب ها سرتون رو می گذارید و خواب های ناز می بینید
یکی دو سال پیش تو یکی از برنامه های اپرا وینفری آزمایش کرد و دید بالشت هایی که مدت های مدید مورد استفاده قرار می گیرن و عوضشون نمی کنیم جای فوق العاده ای برای حضور باکتری ها هستن.

بهتره بالشت ها رو هم سالی یه بار عوض کنیم .
و روبالشتی ها رو با فواصل زمانی کوتاه بشوریم .

پاسخ }
#3
یک پیشنهاد:
هفته ای یک بار سطح کابینت های آشپزخونه رو الکلی کنید.

خیلی وقتا حواسمون نیست و کیسه خرید یا سوئیچ ماشین یا لپ تاپ و... روی کابینت قرار میدیم . اینها خودش باعث ایجاد آلودگی میشه
بهتره به جز نظافت روزانه هفته ای یک بار هم سطح کابینت ها الکلی بشه .
پاسخ }
#4
*********************************

بدترین محل برای قرار دادن مسواک


بدترین محل برای قرار دادن مسواک سینک جلو دست‌شویی است. البته خود سینک مشکلی ندارد و همه مشکل به نزدیکی آن به توالت مربوط است. به گفته محققان و میکروب‏شناسان دانشگاه آریزونا، به طور متوسط در یک کاسه توالت حدود 3 میلیون میکروب وجود دارد. این میکروب‏ها می‏توانند تا 2 متر جابه‌جا شوند و روی زمین، دیوارها و روی مسواک قرار بگیرند. بهتر است مسواک را بیرون توالت در کابینت دارو یا یکی از کابینت‏های آشپزخانه نگهداری کنید.

***************************

بدترین جا برای گذاشتن کفش و دمپایی


بدترین محل برای گذاشتن کفش و دمپایی داخل کمد اتاق خواب است. راه رفتن در خانه با کفشی که با آن بیرون خانه راه رفته‏اید، مهم‏ترین راه انتقال میکروب‏ها، مواد آلرژن و آلاینده‎ها به داخل خانه است. بهتر است کفش‏ها را در قفسه یا کمد کوچکی در نزدیک‏ترین نقطه به در ورودی آپارتمان قرار دهید و با این کار از ورود آلودگی به خانه پیشگیری کنید.


****************************

بدترین جای خواب


بدترین محل برای خوابیدن زیر پتو است. موقع خواب به طور کامل زیر پتو نروید و پتو را روی سرتان نکشید. گرم شدن زیاد موجب می‏شود نتوانید خواب راحتی داشته باشید. هلن برگز، متخصص چرخه بیولوژیک از دانشگاه راش شیکاگو در این باره می‏گوید: "هنگام خواب به طور طبیعی دمای بدن کاهش پیدا می‏کند و این موضوع موجب می‏شود افراد خواب راحتی داشته باشند. در واقع بدن برای داشتن خواب راحت دما را از طریق دست‏ها و پاها از دست می‏دهد." توصیه می‏شود هنگام خواب ابتدا برای اتساع رگ‏ها جوراب بپوشید بعد جوراب را درآورید و اجازه دهید پاهایتان از پتو بیرون باشد.


***************************

بدترین جا برای نگهداری باقی‌مانده غذا


بدترین محل برای گذاشتن باقیمانده غذا یخچال است. قرار دادن یک ظرف بزرگ غذای داغ به‌طور مستقیم در یخچال روش مناسبی برای سرد کردن غذا و پیشگیری از مسمومیت غذایی نیست. دکتر پیتر سیندر، محقق و استاد مدیریت و تکنولوژی در این باره می‏گوید: "در این صورت ممکن است برای کاهش دمای قسمت میانی غذا زمان زیادی لازم باشد و این محل به مکان مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری‏ها تبدیل شود." شما می‏توانید غذا را تا یک ساعت پس از پخت برای خنک شدن بیرون نگهدارید و سپس در یخچال قرار دهید. یا غذا را در ظروف کوچک‏تر بریزید و در یخچال قرار دهید. در این صورت غذا زودتر سرد می‏شود.


****************************

بدترین جا برای نصب برگه‌یادآوری


بدترین محل برای چسباندن برگه یادآوری کارها، در یخچال است. چون شما وقتی می‏خواهید چیزی از یخچال بردارید سراغ آن می‏روید و ممکن است اصلا به برگه‏ای که روی یخچال نصب کرده‏اید توجه نکنید. به عقیده روان‌شناسان، دیدن کمک‏کننده است اما به شرطی که به آن توجه شود. در یک بررسی مشخص شد نصب تابلویی که افراد را تشویق می‏کند به جای استفاده از آسانسور، از پله استفاده کنند، موجب می‏شود افراد تا 200 درصد بیشتر از پله استفاده کنند. بهتر است برگه یادآوری کارها را در محلی که به آن توجه می‏کنید مثلا کنار تلویزیون قرار دهید. نکته دیگر آنکه ذهن خیلی سریع به این محل عادت می‏کند و توصیه می‏شود هر چند وقت یک بار محل برگه‌های یادآوری را تغییر دهید.


****************************

بدترین جای هواپیما


بدترین جای نشستن در هواپیما انتهای سالن است. اگر در پروازهای هوایی حال‌تان بد می‏شود، انتهای سالن ننشینید. انتهای هواپیما از قسمت جلویی بلندتر است و هر چه از مرکز دورتر شوید حرکات بالا و پایین شدن را بیشتر احساس خواهید کرد. بهترین محل برای نشستن در هواپیما نزدیک‏ترین محل به بال‏هاست.


**********************************

بدترین جا برای گذاشتن کیف دستی


بدترین محل برای گذاشتن کیف دستی میز آشپزخانه است. کیف دستی شما وسیله حمل‌ونقل میکروب‏هاست. محققان در بررسی‏های خود در هر سانتی‏متر مربع از سطح کیف دستی و کیسه‏های خرید 65 هزار باکتری مشاهده کرده‏اند. شاید باور نکنید اما یک سوم کیف دستی‏ها و کیسه‏های خرید حاوی باکتری‏های مدفوعی بوده‏اند. خانم‏ها کیف‌شان را همه جا همراه خودشان می‏برند. با قرار دادن کیف روی میز رستوران، کف اتوبوس و ایستگاه مترو آلودگی‏ها روی آن قرار می‏گیرند. بهتر است کیف‌تان را در کشو یا روی صندلی و خلاصه هرجایی به جز جایی که غذا تهیه یا خورده می‏شود قرار دهید.


*****************************


بدترین جای کلاس بدنسازی


بدترین محل برای ایستادن در کلاس‌های بدنسازی و ورزش، ردیف جلو و روبه‌روی آینه است. شاید به دلیل اینکه خودتان را در آینه ببینید، جایتان را تغییر دهید اما نتایج یک بررسی که در سال 2003 انجام شده است، نشان داده است اگر خودتان را هنگام انجام تمرینات ورزشی نبینید، بهتر است. در این تحقیق بررسی 58 زن که شدت و نوع ورزش یکسانی داشتند، نشان داد آنهایی که هنگام انجام تمرین‏های ورزشی خودشان را در آینه می‏دیدند در مقایسه با افرادی که در اتاقی بدون آینه ورزش می‏کردند احساس بدتری نسبت به بدنشان داشتند. بهتر است جایی از کلاس که روبه‌روی آینه نباشد و در ضمن بتوانید تمرینات را به خوبی ببینید و تمرکز داشته باشید انتخاب کنید.


**************************

بدترین جای چراغ مطالعه


برخی افراد عادت دارند قبل از خواب مطالعه کنند و کتاب داستان بخوانند. بدترین محل تابیدن نور مطالعه شبانه بالای سر است. نتایج مطالعات نشان داده است نور مستقیم در بالای سر موجب تاخیر در ترشح ملاتونین و اخلال در خواب شبانه می‏شود. بهتر است یک نور موضعی ملایم را روی کتاب بتابانید. در این صورت شما می‏توانید کتاب بخوانید در حالی‌که اتاق تاریک است و بدن‌تان می‏تواند برای خواب آماده شود.


******************************

بدترین جا برای گذاشتن داروها


بدترین محل برای نگهداری داروها قفسه دارو در حمام است. دمای یک حمام حاوی بخار به راحتی به 37 درجه سانتی‏گراد می‏رسد که از دمای پیشنهادی برای نگهداری بیشتر داروها بالاتر است. بهترین محل برای نگهداری داورها جایی سرد و خشک مانند یخچال است.


*********************************

بدترین جا برای گذاشتن میوه‏ها تا قبل از شستن آنها


بدترین جا برای گذاشتن میوه‏ها قبل از شستن سینک آشپزخانه است. به گفته دکتر کلی رینولد استاد میکروب‏شناسی دانشگاه آریزونا سینک آشپزخانه بیشترین میزان میکروب را دارد و میزان آلودگی آن حتی از توالت بیشتر است. توصیه می‏شود میوه‏ها را در سبدی بگذارید و بدون اینکه با سینک تماس داشته باشند آنها را بشویید. اگر میوه‏هایی مانند توت فرنگی و شاتوت که بدون پوست کندن خورده می‏شوند، هنگام شستن در سینک افتاد آن را دور بیندازید و از خوردن‌اش صرف‌نظر کنید.


*********************************

بدترین جا برای استفاده از هدفون


بدترین محل‏ها برای استفاده از هدفون هواپیما، قطار یا ایستگاه مترو است. هرچند شاید در ظاهر گوش دادن به موسیقی دلخواه از شنیدن سر و صدای موجود در این محل‏ها بهتر باشد اما بررسی‏ها نشان داده است استفاده از هدفون در محیط‏های پر سر و صدا احتمال بلندتر کردن صدا را بیشتر می‏کند. محققان دانشگاه هاروارد دریافته‏اند افراد در محیط‏های آرام صدا را در سطح ایمن‏تری تنظیم می‏کنند، اما وقتی صدای زمینه‏ای مانند سر وصدای سالن هواپیما به محیط اضافه می‏شود تا 80 درصد و تا 89 دسی بل صدا را بالا می‏برند. این میزان بلندی صدا در طولانی مدت می‏تواند در افراد آسیب شنوایی ایجاد کند. بهتر است در محل‏های پر سر و صدا از هدفون استفاده نکنید، هرچند در بررسی محققان دانشگاه هاروارد مشخص شد تنها 20 درصد افراد مورد مطالعه با بالا رفتن سر و صدای محیط استفاده از هدفون را کنار گذاشتند.


*********************************

بدترین جا برای نگهداری از قهوه


بدترین محل برای نگهداری دانه یا پودر قهوه یخچال یا فریزر است. جان مک گرگور، متخصص صنایع غذایی و استاد دانشگاه کلمسون در این باره می‏گوید: "هر بار که آن را از یخچال یا فریزر بیرون می‏آورید دمای آن تغییر می‏کند و این موضوع روی طعم قهوه تاثیر می‏گذارد. درست مثل اینکه یک فنجان قهوه را بارها و بارها بجوشانید." دانه‏ها یا پودر قهوه را در قوطی‏های شیشه‏ای نیمه شفاف دردار ریخته و در کابینت آشپزخانه نگهداری کنید.


*********************************

بدترین جا برای تماشای تلویزیون


بدترین محل تماشای تلویزیون جایی است که غذا می‏خورید. بررسی‏ها نشان داده است تماشای تلویزیون هنگام غذا خوردن موجب می‏شود نتوانید به مقدار غذایی که می‏خورید توجه کنید. نتایج مطالعه‏ای که در سال 2006 روی گروهی داوطلب انجام شد نشان داد افراد هنگام تماشای تلویزیون تندتر غذا می‏خورند. همچنین هنگام تماشای برنامه‏های تفریحی مصرف ماکارونی و پنیر تا 71 درصد بیشتر می‏شود. توصیه می‏شود تلویزیون را در نزدیکی میز غذا خوری قرار ندهید و هنگام غذا خوردن تلویزیون را خاموش کنید. بهترین محل تماشای تلویزیون جایی دور از آشپزخانه است که حتی اگر هوس خوردن چیزی به سرتان زد مجبور شوید چند قدمی تا آشپزخانه راه بروید.
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5

خیلی از ما علاقه داریم که حمام و دست‌شویی پاک و تمیز و البته مرتبی داشته باشیم، اما آیا روش صحیح تمیز کردن وسایلی که در حمام قرار می‌دهیم مانند لیف، حوله، تیغ و صابون و جایگاه مناسب قرار دادن هر یک از آنها را می‌دانیم؟حوله


در صورتی که در حمام رخت آویز دارید، بهتر است پس از هر بار استفاده، حوله‌تان را در فضای بیرون، جایی که جریان هوا وجود دارد و نور خورشید می تابد، پهن کنید تا کاملا خشک شود. سپس آن را روی رخت آویز حمام قرار دهید.

در ضمن هر فرد از خانواده باید یک حوله‌ی مخصوص به خود، با رنگ معین داشته باشد.

در صورتی که از لباس‌های حوله‌ای استفاده می‌کنید، حتما پس از خشک کردن خود، آن را در مقابل نور آفتاب پهن کنید و هرگز آن را در داخل سبد لباس‌های چرک نیندازید.

لازم است بدانید حوله مرطوب می‌تواند مناسب‌ترین مکان برای رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها باشد و سبب بروز اگزما و آلرژی‌های پوستی شود.صابون


برخی کارشناسان بهداشت توصیه می‌کنند در حمام به جای صابون از شامپوهای بدن استفاده کنید و در توالت نیز به جای صابون جامد، صابون مایع را انتخاب کنید، چون میزان آلودگی این صابون‌ها کمتر است.

در صورتی که تمایل دارید حتما از صابون‌های جامد استفاده کنید پیشنهاد می‌کنیم زیر صابون یک تکه اسفنج قرار دهید تا سطح زیر صابون خشک باشد و پس از هر بار استفاده نیز صابون را آب بکشید، چون میکروب‌ها به راحتی به صابون منتقل می‌شوند و در سطح آن باقی می‌مانند.تیغ


در صورتی که شما عادت دارید از تیغ‌های یک بار مصرف، چند بار استفاده کنید لازم است بدانید که این کار کاملا غیر بهداشتی است و میکروب‌ها به راحتی در میان لایه‌های نازک تیغ پنهان می‌شوند.
کارشناسان توصیه می‌کنند پس از هر بار مصرف، حتما تیغ را دور بیندازید. اما اگر از تیغ‌های معمولی استفاده می‌کنید پس از هر بار اصلاح، تیغ را در یک کاسه که در آن محلول آمونیاک و آب ریخته‌اید قرار دهید. سپس در یک ظرف آب و صابون و سپس در آب تمیز قرار دهید.
پس از شستشو آن را در فضای بیرون قرار دهید تا خشک شود و زنگ نزند.

این نکته را نیز فراموش نکنید که تیغ وسیله‌ای شخصی است و هرگز نباید از تیغ فرد دیگری استفاده کنید.

لیف را پس از استفاده حتما با آب و صابون کاملا بشویید و تنها به آب کشیدن آن اکتفا نکنید. سپس آن را در زیر نور آفتاب پهن کنید.لیف


لیف و کیسه به طور معمول در تمامی حمام‌ها وجود دارند. در درجه اول باید تاکید کنیم که لیف وسیله‌ای کاملا شخصی است و آلوده بودن آن می‌تواند سبب بروز ناراحتی‌های پوستی شود.

لیف های مورد استفاده در حمام، از وسایلی هستند که معمولا به دلیل تاریک و مرطوب بودن محیط حمام، مستعد رشد میکروب ها هستند.
بر همین اساس لازم است لیف را پس از استفاده حتما با آب و صابون کاملا بشویید و تنها به آب کشیدن آن اکتفا نکنید.
سپس آن را در زیر نور آفتاب پهن کنید تا تمامی میکروب‌های روی آن از بین بروند. پس از خشک شدن نیز آن را در کمد خودتان قرار دهید تا در مجاورت لیف دیگران و در فضای مرطوب حمام نباشد.مسواک

حتما شما هم مشاهده کرده‌اید که برخی افراد مسواک‌های خود را درون لیوانی در حمام یا دست‌شویی قرار می‌دهند. این کار فوق‌العاده غیربهداشتی است و می‌تواند موجب انتقال میکروب‌ها از سطوح اطراف یا سایر مسواک‌ها و در نهایت زمینه‌ساز بروز عفونت‌های دهان و دندان و آفت‌های ناحیه دهانی شود.

کارشناسان بهداشت توصیه می‌کنند هر فرد از مسواک جداگانه استفاده کند و پس از هر بار استفاده، مسواک را شسته و آن را در یک درپوش بسته نگهداری کند.

گذاشتن مسواک در فضای مرطوب نیز صحیح نیست و بهتر است مسواک را در جایی خشک و خنک برای مثال در آشپزخانه نگهداری کنید.تمیز نگه داشتن خود حمام نیز مهم استحمام یکی از مرطوب ترین نقاط خانه است و وجود رطوبت، شرایط را برای رشد میکروب ها و قارچ ها و کپک ها فراهم می کند. بر اساس نتایج بررسی محققان بهداشت، چاه و وان و دوش حمام همگی محل تجمع باکتری هستند و می توانند باعث ایجاد بیماری های عفونی و اسهال در ساکنان خانه شوند به علاوه، طبق یافته های محققان، حتی ویروس سرماخوردگی هم در این مناطق دیده شده است.خلاصه این که لازم است حمام به طور مرتب شسته و ضد عفونی شود. برای این کار باید :

1- هفته ای یک بار تمامی سطوح حمام، شیرهای آب و دستگیره ها و هر دو هفته یک بار، کابینت ها، قفسه ها و دست شویی داخل حمام را با مواد ضد عفونی کننده و آب گرم بشویید.

2- برای خارج شدن رطوبت، حمام باید سیستم تهویه مناسب داشته باشد. پس از استحمام، پنجره و در حمام را باز بگذارید و سیستم تهویه را روشن کنید تا حمام خشک شود. از بستن در حمام بعد از اتمام استحمام خودداری کنید.
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }