تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عیدی بردن برای عروس و داماد
Package_favorite 
سلام خانوم گل های مهربون امیدوارم حالتون خوب باشه
راستش دیدم جای این صفحه خالیه مخصوصا هم که داریم به عید نوروز نزدیک میشیم برای همین دیدم یه همچین صفحه ای هم اگه باشه خوبه
لطفا" خانوم گلای عزیزی که تجربه دارند و یا می دونند که برای عید نوروز باید چه چیزهایی برای عروس خانم هدیه ببرند و همچنین چه چیزهایی برای آقا داماد ببرند رو لطف کنین بگین و اینکه هدایا چه زمانی باید برده بشه
پیشاپیش مرسی از همکاریتون 83
پاسخ }
دوست عزیز ما تو فامیلمون رسمه اگه دختر و پسری تو ایام عید نامزد یا عقد باشن خانواده داماد برای عروس عیدی می برن83

قدیما که یه گوسفند و کله قند می بردن
الان که رسم و رسوما عوض شده تو یه مهمونی که تو خونه عروس برگزار میشه یه هفت سین تزیین شده با یک سری خرید مثل کفش و مانتو و شال و روسری و یه تکه طلا برای عروس خانوم می برن
خانواده عروس هم برای داماد یه کادو قابل توجه می خرن
5050505050505050505050
پاسخ }
طرف ما هم رسمه برای دختری که نامزده خونواده نامزدش و برای عروسی که تازه عروسی کرده خونواده خودش عیدی می برن.
تو این عیدی برون چیزایی که برده میشه عبارت است از: قدیما به قول دوستمون یه گوسفند
ولی الآن یه چیز شیرین مثل شیرینی یا شکلات یه خلعتی که بسته به وسع میتونه یه تیکه طلا باشه نون روغنی (اردک) تخم مرغ رنگ شده با پوست پیاز و ... میوه، برنج، یه قوطی روغن و بعضی ملزومات آشپزی
تو زنجان هم رسمه یه مرغ درسته خام یا پخته می برن
و خلاصه چیزای خوراکی و همین طور لباسو این جور چیزا
کليدهای غيب نزد اوست جز او کسی را از غيب آگاهی نيست هر چه را که در خشکی و درياست می داند هيچ برگی از درختی نمی افتد مگر آنکه از آن آگاه است و هيچ دانه ای در تاريکيهای زمين و هيچ تری و خشکی نيست جز آنکه در کتاب مبين آمده است

30
پاسخ }
با سلام به خانم گلی ها
طرفهای ما قبل عید برای عروس از لباس زیر تا کت زمستانی وچکمه و0000را میگیرن ویک تکه طلا وشیرینی عید واجیل و000000برای عروس میگیرن وعروس خانه هر کسی که اولین بار میره کادو میدن 83

عمر کوتاست پس زندگی باید کرد
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
بنظرم به این موارد اهمیت ندین تا اگه خدایی نکرده مث من داغ این چیزا بدلتون موند براتون حسرت نشه که هرموقع هرجا یادش بیفتین دلتون خون شه و آه بکشین..
من حسرت یه ذره احترام بدلم موند چه رسه به عید و شب چله و عیدی! وقتی برمیگردم به گذشته دلم خیلی براخودم میسوزه...
اما معمولا عیدی طلا و شیرینی یا یه تیکه لوازم خونه برا عروس میبرن و گاهی هم به اضافه کیف کفش
مادربزرگ من برا عروساش این چیزا رو برد
پاسخ }
سلام.
اول اینکه ما اینجا خیلی ها ساده ازواج میکنن و درگیر رسم و رسومات نمیشن.بجز موارد اصلی و اساسی.
برای ایام عید نوروز خب لباس برای عید و این ها هست و مثلا پارچه می برن و شیرینی و این ها و بعضی ها سفره هفت سین و یه عده هم که طلا میگیرن برای عروس.
پاسخ }