خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 2.38
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

غذای ایتالیایی

sarashpaz-sepideh

وضعیت :

ارسال: #1
غذای ایتالیایی
دیشب برام از باغمون کلی بادمجون و گوجه و ریحون و کلی سبزیجات دیگه اوردن منم که ندید بدید غذا

تصمیم گرفتم یه غذای حسابی درست کنم چندتا سایت خارجی رو سرزدم چیز به درد بخوری پیدانکردم اینه که استینا رو بالا زدم تا یه غذای من دراوردی درست کنم که مزه اش عالی بود

فقط کافیه اصول اولیه اشپزی رو بلد باشید اساس غذای ایتالیایی گوجه و ریحان و سیر و روغن زیتونشه کافیه همینو بدونید اونوقت میتونید یه غذای حسابی درست کنید
اول از همه یه سیب زمینی رو اینطوری خرد کردم و سرخش کردم و چیدم توی ظرف
[تصویر:  italian%20food%20%281%29.jpg]
بعد بادمجونام به همین ترتیب
[تصویر:  italian%20food.jpg]
پیاز رو خرد کردم مقداری هم ریحون ریز کردم و یه گوجه بزرگ رو هم رنده کردم بعلاوه یه فلفل چیلی که نمیخواد ریزش کنید اینا رو فعلا گذاشتم کنار
[تصویر:  italian%20food%20%282%29.jpg]

بادمجونامو چیدم رو سیب زمینی ها روشون هم کمی پنیر پیتزا ریختم
[تصویر:  italian%20food%20%284%29.jpg]
بعد پیاز رو کمی تفت دادم نه زیاد که سرخ بشه و نه کم که خام بمونه فقط سبکش کردم بعد گوجه رو ریختم توش برطبق قوانین فیزیکی غذا فلانبه شد یعنی چی؟یعنی همون کاری که شف ها میکنن تاوه یهو اتیش میگیره این به خاطر ابیه که توی تاوه داغ ریخته میشه یه فلانبه ای شد که نگو همسرم بیچاره فکرکرد چیزی شده گفتم نه بابا فلانبه هست

صرفا جهت اطلاع:(البته شف همیشه این کار رو با الکل انجام میده که وقتی الکل اتیش میگیره اونجوری میشه)
[تصویر:  italian%20food%20%283%29.jpg]
خلااااااااااااااااااااصه اینم که تفت دادم ریحان رو ریختم توش و منتظر شدم اب غذا کمی کشیده بشه بعد فلفلها رو هم برداشتم نمک غذارو اندازه کردم و این سس خوشمزه رو ریختم روی غذام
[تصویر:  italian%20food%20%285%29.jpg]
روش پنیر پیتزا ریختم و گذاشتم تو ماکروفر پنیرش اب شد
[تصویر:  italian%20food%20%286%29.jpg]
اینم عکس نهایی غذا که روش کمی اویشن پاشیدم و با ریحان تزئینش کردم فوق العاده خوشمزه و خوشبو بود

[تصویر:  italian%20food%20%287%29.jpg]
۱۰-۶-۱۳۹۰, ۱۰:۱۶ صبح
نقل قول
1 کاربر از sarashpaz-sepideh به دلیل این ارسال سپاس کرده.
رويام

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد