تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فلز وجود شما چيست؟
#1
Kate 
متولّدين فروردين: آهن

فلز زندگي متولّدين فروردين، آهن است که 9 برابر ديگران، به آن‌ها قدرت مي‌دهد و شانس و موفّقيّت آن‌ها را در زندگي، نُه برابر مي‌کند. انرژي و اشتياق رواني آن‌ها، مي‌تواند هم‌چون مشعل فروزاني٬ راه را براي دستيابي به آرمان‌هاي بزرگي که در سر مي‌پرورانند، روشن نمايد. آن‌ها پيشگاماني هستند که همواره ديگران را به سمت هدفي نايافتني هدايت مي‌نمايند. متولّدين فروردين، کم‌تر به دنبال اندوختن ثروت هستند. ولي اگر شروع به مال‌اندوزي کنند، با چنان سرعتي پيش مي‌روند که وقت نمي‌کنند بايستند و پول‌ها را بشمرند. در زمينه‌ي پول٬ زمان و حتّي لباس خود، بسيار دست و دلبازانه عمل مي‌کنند و هر قدر هم فقير باشند، هميشه چيزي براي بخشيدن دارند. آن‌ها اعتقاد دارند که وقتي به ديگران کمک مي‌کنند، نه فقط خرسند مي‌شوند، بلکه اين عمل آن‌ها باعث مي‌شود که ديگران هم متقابلاً کاري براي آن‌ها انجام دهند.

متولّدين ارديبهشت: مس

فلز ماه ارديبهشت، مس است که رساناي برق و گرماست و بعد از گذشت سال‌ها، هم‌چنان درخشان باقي مي‌ماند. در زندگي خانوادگي حاکم و رئيس است و هيچ‌کس جرأت ندارد آرامش او را بر هم زند. او مانند زمان، صبور است و مانند جنگل، عميق و از چنان قدرتي برخوردار است که قادر است کوه را جابه‌جا کند، ولي آدمي لجوج و يک‌دنده است. اين افراد معمولاً از چيزهاي کوچک خوششان نمي‌آيد و از همين رو، دلبستگي خاصي به عشق پايدار و ثروت دارند.

متولّدين خرداد: جيوه

فلز سرد جيوه در متولّدين خرداد، تمايلات دوگانه‌اي را به‌وجود مي‌آورد؛ مگر آن‌که خودش جلوي اين کارها را بگيرد و به نداي قلب خود گوش کند. هنگامي که عميقاً به دنبال علّت بي حوصلگي متولّد خرداد بگرديد، در مي يابيد که او هميشه در پي هدفي است؛ ولي مشکل اساسي او اين است که هدف را نمي‌شناسد. متولّد خرداد از تخيّل بسيار قدرتمندي برخوردار است و به‌همين خاطر، اهداف زيادي را در سر مي‌پروراند. ذهن متولّدين خرداد، هميشه به کاري مشغول است و به‌همين دليل، بيش از ديگران به استراحت نياز دارند. آن‌ها با آن‌که نسبت به بي‌خوابي حسّاس هستند، ولي هيچ‌گاه به اندازه‌ي کافي نمي‌خوابند.

متولّدين تير: نقره

فلز وجودي متولّدين تير٬ نقره است که علي‌رغم تشابه با ساير فلزات، از خصوصيات ويژه‌ي گران‌بهايي برخوردار است. آن‌ها قلب مهرباني دارند و نياز ديگران را به‌خوبي حس مي‌کنند و به آن اهميّت مي‌دهند و مي‌خواهند به ديگران کمک کنند٬ امّا در ابتدا منتظر مي‌شوند تا ببيند کسي ديگري پيدا مي‌شود که پيش‌قدم شود؛ چون دوست ندارند پول و وقت خود را صرف چيزي کنند که نيازي به آن نيست. امّا اگر دريابند که کس ديگري آستين خود را بالا نزده است، آن‌گاه در آخرين لحظه دست به کار مي‌شوند. آن‌ها مي‌گذارد که دو بار زير آب فرو رويد٬ ولي بار سوم شما را نجات مي‌دهند. آن‌ها خيلي رئوف هستند و نمي‌گذارند غرق شويد.

متولّدين مرداد: طلا

متولّد مرداد، در دوستي بسيار وفادار است و در موقع دشمني، آدم منصف و قدرتمندي است. او چه ساکت باشد٬ چه خودنما٬ فردي خلّاق٬ مبتکر و قدرتمند است. چون او از طلاي خالص است، بههمين دليل ما گاهي خودخواهي٬ تکبّر و تنبلي او را ناديده مي‌گيريم. متولّدين مرداد در مورد پول، هيچ‌گونه احتياطي به خرج نمي‌دهند؛ بسيار ولخرج هستند و حتّي اگر پول زيادي نداشته باشند، شيک مي‌پوشند و زندگي‌شان، لوکس است و براي تفريح و سرگرمي خود، زياد خرج مي‌کنند. اگر کسي از آن‌ها پول بخواهد، به او مي‌دهند و اگر نداشته باشند، از ديگري قرض مي‌کنند و به او مي‌دهند.

متولّدين شهريور: جيوه

اگر درجه حرارت محيط مناسب باشد٬ متولّدين شهريور علي‌رغم اين‌که ظاهراً ترکيبي از فولاد و يخ به نظر مي‌رسند٬ در اثر عواطف اطرافيان، ذوب خواهند شد. آن‌ها بدون ترديد انسان‌هايي صادق و قابل اعتمادي هستند، ولي زماني که نخواهند به جايي بروند و يا کار خاصّي را انجام دهند٬ به‌راحتي مي‌توانند خود را به مريضي بزنند. در چنين مواقعي، استعداد نمايي آن‌ها در زمينه‌ي هنرپيشگي هويدا مي‌شود. متولّدين شهريور از عکس‌هاي خود ايراد مي‌گيرند و در مورد سر و وضع خود، وسواس شديدي دارند٬ هميشه سر و وضعي مرتّب و پاکيزه دارند و در مورد لباس، بسيار سخت‌گير هستند.

متولّدين مهر: مس

متولّدين مهر، سودمندي فلز مس را که فلز هم‌ آهنگي آن‌هاست، بازتاب مي‌دهند. از هر گونه بي‌ادبي و بي‌نزاکتي تنفّر دارند، ولي با وجود اين، اگر تابلويي روي ديوار خانه‌تان کج باشد، آن‌ را صاف مي‌کنند و اگر صداي تلويزيون‌تان زياد باشد، آن را کم مي‌کنند. آن‌ها عاشق مردم هستند، ولي از اجتماعات بزرگ، بدشان مي‌آيد. مانند کبوتران صلح، دائم اين طرف و آن‌ طرف مي‌روند و به ميانجي‌گري مي‌پردازند و صلح و صفا برقرار مي‌کنند. انسان‌هايي با محبّت و دلپذير هستند، ولي گاهي اوقات بداخلاق و اخمو مي‌شوند و از دستور دادن به ديگران، خوششان مي‌آيد.

متولّدين آبان: آهن

در بين متولّدين آبان، آدم عصبي و بي‌قرار، خيلي کم ديده مي شود و اين در اثر فلز دروني شخصيّت آن‌هاست؛ با وجود اين، آن‌ها خيلي رقيق‌القلب بوده و نسبت به افراد ناتوان و درمانده، خيلي دلسوز هستند. متولّدين آبان، هرگز هديه يا محبّت کسي را فراموش نمي‌کنند و فوراً در جستجوي جبران آن برمي‌آيند. از طرف ديگر، ظلم و بي‌عدالتي را نيز فراموش نمي‌کنند و در مقابل آن، واکنش‌هاي متفاوتي را از خود بروز مي‌دهند. به خانواده و روابط خانوادگي اهميّت زيادي مي‌دهند و رفتارشان با کودکان، ملايم و عطوفت‌آميز است.

متولّدين آذر: قلع

در ميان متولّدين آذر، به ندرت مي‌توان کسي را پيدا کرد که شوخ‌طبع و بذله‌گو باشد و همين تعداد اندک نيز در گفتن لطيفه، چنان خام هستندکه هيچ‌کس به آن‌ها نمي‌خندد. اگر چه متولّدين آذر حافظه‌اي بسيار قوي دارند، ولي گاهي فراموش مي‌کنند که کت خود را کجا گذاشته‌‌اند؛ آن‌ها هرگز نمي‌توانند دروغگوي ماهري باشند، هيچ‌کس حتّي براي يک لحظه نمي‌تواند دروغ آن‌ها را باور کند. ريا کاري و دروغ‌گويي، اصلاً با مزاج آن‌ها سازگار نيست و هر وقت سعي به انجام اين کار نمايند، به‌زودي دستشان رو مي‌شود‌.

متولّدين دي: سرب

اگر چه فلز دروني متولّد دي، او را به فردي بسيار محکم تبديل ساخته است، امّا او فردي خجالتي است که روحيه‌اي لطيف و حسّاس دارد. متولّد دي همه‌ي کساني را که باعث صعود آن‌ها شده‌اند، بسيار ستايش مي‌کنند. آن‌ها خواستار پيروزي و موفّقيّت هستند و به سنّت‌ها و آداب و رسوم احترام مي‌گذارند. در شخصيّت متولّد دي، هميشه اندکي افسردگي و غم، همراه با جديّت وجود دارد. امّا هيچ‌يک از اين دو خصوصيّت، باعث نمي‌شود که او از انضباط جدّي، دست بر دارد. متولّد دي به‌حدّي لايق و کارآمد است که به‌راحتي مي‌توانيد زمام امور را به دستش بسپاريد.

متولّدين بهمن: اورانيوم

فلز دروني متولّدين بهمن، يک فلز حقيقي نيست و يک مادّه‌ي راديواکتيو است که فقط در ترکيبات يافت مي‌شود. اورانيوم مي‌تواند موجب انفجارات عظيم و زنجيره‌اي گردد؛ از همين رو، تلاش براي محدود کردن آن‌ها و مجبور ساختن‌شان به انجام کاري، مثل کوشش براي به دام انداختن طوفان زمستاني در يک بطري است! متولّدين بهمن، عقيده‌ي خود را خيلي رک و بي‌پرده به زبان مي‌آورند، ولي هرگز سعي نمي‌کنند عقيده‌اشان را به شما تحميل کنند. يک بهمن ماهي، براي احساس امنيّت، دور و اطراف خود را شلوغ مي‌کند و دوستان زيادي دارد، ولي گاهي اوقات به يک‌باره در پيله‌ي تنهايي خود فرو مي‌رود و دلش مي‌خواهد تنها باشد.متولّدين اسفند: قلع

فلز متولّد اسفند٬ آهن٬ جيوه٬ طلا و يا سرب نيست، بلکه آلياژي از فلزهاست که نشانگر غير واقعي و توهّم‌آميز بودن اين افراد است. آن‌ها قوي‌تر از آن هستند که مي‌پنداريد و عاقل‌تر از آن که مي‌شناسيد، ولي تا زماني که خودشان راز وجودشان را کشف نکنند٬ راز آن‌ها همواره پوشيده و مخفي باقي خواهد ماند. يک متولّد اسفند، تمايل چنداني به آرزوهاي دنيوي ندارد٬ هم‌چنين براي مقام٬ قدرت و يا رهبري، ارزشي قائل نيست و ثروت و مال دنيا براي او جذّابيتي ندارد. او به آينده هيچ اشتياقي ندارد و نسبت به آن بي‌خيال است. در مورد گذشته نيز دانشي شهودي دارد و در مورد امروز، شکيبا و مقاوم است.
[عکس: sunflower3.gif]
}