امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فنگ شویی گل
#1
شادي در طبيعت و ذات كودكان وجود دارد و يك نياز مسلم براي آن‌هاست. در نتيجه بايد تلاش كرد تا نياز آن‌ها در محيط پيرامونشان به آساني برآورده شود. كودكان نگاهي جست‌وجوگر و كنجكاو دارند و در برابر هر آنچه كه كشف مي‌كنند واكنش مثبت و هيجان زيادي نشان مي‌دهند. راه‌هاي متفاوتي در ايجاد لحظات خوشايند براي كودكان وجود دارد؛ يكي از اين روش‌ها تهيه دسته گل است. در اين مطلب به آموزش نوعي دسته گل مي‌پردازيم كه در عين سادگي مي‌تواند بسيار براي فرزندتان خوشايند باشد.

يك دسته گل اگر طوري تهيه شده باشد كه نظر كودكان را به خود جلب كند، علاوه بر ايجاد شادي، باعث مي‌شود كودكان راحت‌تر با طبيعت رابطه برقرار كنند و زيبايي آن را بشناسند. كودكان در برابر رنگ‌هاي شاد و روشن بسيار واكنش نشان مي‌دهند به‌خصوص در برابر رنگ‌هاي زرد و قرمز پررنگ و زنده. براي ايجاد فضايي گيرا براي كودكان، از گل‌هايي با اشكال خاص و جذاب استفاده كنيد. براي فضاهاي پرفعاليت مثل اتاق بازي، از رنگ‌هاي گرم و تند مثل قرمز و نارنجي و براي فضاهايي كه نياز به آرامش دارد از رنگ‌هاي ملايم‌تر استفاده كنيد.


نشانه‌هاي انرژي

لاله‌هاي قرمز و زرد سير كه داراي گل‌برگ‌هاي دو رنگ و كنگره‌دار هستند انرژي آتش دارند و به خوبی این انرژی را در محیط پخش می‌کنند. اين انرژي فضا را گرم و صمیمی مي‌كند. از طرفی این لاله‌ها نیروی زیادی براي جلب توجه دارند و به طرز عجیبی چشم‌ها را به سمت خود می‌کشانند. به همين دليل اين نوع گل‌ها براي قسمت اصلی اتاق بسیار مناسبند.

بهتر است این لاله‌های زیبا را با برگ‌هایی به رنگ سبز تیره که مخصوص قرار گرفتن در دسته گل هستند تزئین كنيد، زیرا این برگ‌ها انرژی چوب را منتشر می‌کنند، انرژی لاله‌ها را تعديل كرده و شرایط مناسبی برای محیط به وجود می‌آورند.

پس از تهيه دسته گل، اگر خواستيد از انرژی آن برای تحرك و شادابي كودكان استفاده كنيد، بهتر است آن را در سمت چپ اتاق قرار دهید. اگر بخواهيد انرژي منتشر شده از گل‌ها به رشد و نمو فرزندتان كمك كند بهتر است دسته گل را در سمت راست اتاق قرار دهيد. قرار دادن اين دسته گل در قسمت شمال شرقي و جنوب غربي اتاق توصيه نمي‌شود.


انتخاب ظرف


براي اين دسته گل، ظرف و گلدان كريستال ساده توصيه مي‌شود. زيرا در اين صورت دستمان براي ابتكار و خلاقيت‌ها زيباي بيشتر باز است. مي‌توانيد روي ظرف دسته گل را با انواع اشياء تزئيني از قبيل روبان، سنگ‌هاي رنگي يا صدف به همراه چسب بيارائيد. براي شما يك پيشنهاد جالب و شيرين داريم كه مطمئنا بسيار مورد توجه كودكان قرار مي‌گيرد.

گل‌هاي جايگزين


در هر فصلي كه باشيد هميشه گل‌هايي كه مناسب اين دسته گل باشند در دسترس‌تان خواهد بود. فقط دقت كنيد گل‌هايي براي دسته گل انتخاب شوند كه شكل و بافت‌شان ذهن‌هاي كنجكاو را به خود جلب كند. هم‌چنين رنگ‌هاي سبز براق، زرد و قرمز براي گل‌هاي اين دسته گل بيشتر توصيه مي‌شود. گل‌هاي ظريف و مينياتوري يكي از گزينه‌هاي مناسب براي اين دسته گل‌ها هستند، زيرا اين گل‌ها به دليل كوچكي و ظرافتي كه دارند بيشتر دست‌هاي كوچك كودكان را براي نوازش به سمت خود جلب مي‌كنند.


[عکس: 20121129202843_Artificial-Flowers-for-Ho...ration.jpg]

منبع :مجله منزل
[عکس: 20131003221144_15c4c2e5-6e2b-45a6-9cba-2251ede00488.jpg]
پاسخ }