خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads
موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

فواید صلوات

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 30

ارسال: #1
Error فواید صلوات

فواید صلوات
فواید صلوات بقدری زیاد است که به قلم و زبان ناید هم فواید دنیوی دارد وهم فواید اخروی.
یعنی صلوات فرستنده هم در دنیا صواب می برد وحوایج دنیای او به واسطه صلوات برآورده می شود وهم در آخرت موجب خلاصی از عذاب و نجات از هول قیامت می گردد. اینک به چند نمونه از آن اشاره می نماییم:

فواید دنیوی صلوات

فایده اول : در اصول کافی است که ، رسول خدا (ص) فرمود در مقابل صد صلوات حق تعالی صد حاجت را برآورده می سازد. 1
فایده دوم : با صدای بلند صلوات فرستادن نفاق را بر طرف می سازد. 2
فایده سوم: صلوات فرستادن موجب پاکیزه شدن عمل هاست.
فایده چهارم : هر کس یک صلوات بفرستد حق تعالی در عافیت را بر روی او می گشاید.
فایده پنجم : صلوات فرستادن فقر را بر طرف می کند.
فایده ششم : هرگاه چیزی از یاد انسان برود و آدمی آنرا فراموش کند صلوات موجب می شود که به خاطر آید. 3
فایده هفتم : صلوات دشمن دیرین و همیشه در کمین انسان یعنی ابلیس لعین را ذلیل و خوار می کند.
خلاصه این صلوات آتش جهنم را خاموش می کند آری وقتی که هوی و هوس و آتش سوزان نفس سرکش به واسطه صلوات بر محمد و آل محمد خاموش شد و ظلمات نفس به نور صلوات محو و نابو گردید آن وقت است که انسان از آتش جهنم رهایی یافته وبه حریم امن الهی داخل و "" لیخرجکم من الظلمات الی النور "" را شامل می شود.

فواید اخروی صلوات
فایده اول : امام صادق (ع) می فرماید : ""هر کس ده مرتبه صلاوات بفرستد حق تعالی صد مرتبه بر او صلوات می فرستد. "" و فرموده اند: "" هر کس ده مرتبه صلوات بفرستد خدا وملائکه هزار مرتبه بر او صلوات می فرستد و هر که حق تعالی بر او هزار صلوات بفرستد هرگز او را به آتش عذاب نخواهد کرد و در مقابل هر صلوات ده حسنه به او عطا می فرمایدو هر کس ده مرتبه صلوات بفرستد حق تعالی ده صلوات بر او می فرستد وده گناه او را می آمرزد و ده درجه او را بلند می گردان و از اهل بهشت خواهد شد. "" 4
فایده دوم : سزاوار ترین و نزدیک ترین مردم در روز قیامت به رسول خدا (ص) کسی است که در دنیا بر آن حضرتبیشتر صلوات فرستاده باشد. 5
فایده سوم : رسول خدا (ص) به علی مرتضی می فرماید : "" هر کس برمن صلوات بفرستدشفاعت من بر او واجب می شود. "" 6
فایده چهارم : حضرت رضا (ع) فرموده اند: صلوات فرستادن نزد خدا برابر است با تسبیح وتهلیل وتکبیر."" 7
فایده پنجم : حضرت علی بن موسی الرضا (ع) می فرماید : " هر کس قادر بر کفاره گناهان نباشد بسیار صلوات بر محمد و ال محمد (ص) گناهان را می ریزاند . "" 8
فایده ششم : امیر المومنین علی (ع) می فرمایدند: "" صلوات فرستادن در محو گناهان شدیتر است از خاموش کردن آتش به وسیله آب . "" 9
فایده هفتم : صلوات فرستادن در روز قیامت به صورت نوری در آمده در سر ، طرف راست، طرف چپ و بالا ، وجمیع اعضا آدمی دیده می شود."" 10
فایده هشتم: هر که بگوید "" اللهم صل علی محمد وآل محمد "" خدا او را به ثواب هفتاد و دو شهید عنایت می فرماید.
فایده نهم : سنگین ترین چیز در یوم الحشر (روز قیامت) صلوات است و صلوات، قبر را نورانی ایده نهممی کند. 11
فایده دهم : فرستنده صلوات داخل آتش جهنم نمی سوزد.
: برای فرستنده صلوات تلخی مرگ و هول و عطش روز قیامت نیست.
امضای پوپک20
[تصویر:  20131130093129_images.jpg]

بهترین قسمته پاییزو زمستون
بیرون آوردن لباسای گرم و پیدا کردن پول از توی جیباشونه !
.
۲-۹-۱۳۹۲, ۰۲:۴۰ عصر
یافتن
14 کاربر از پوپک20 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
)Mitra(, niloofar00, ava77, عشق فاطمه, sarina64, zeinab 63, niyayesh*, ما مان پارسا, m23, *ماهک*, pina, دختر شیرازی, s.lovelorn, sahar5n
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 19

RE: فواید صلوات
- عالم برزخ

مداومت بر صلوات، عذاب قبر را در عالم برزخ دور می کند، ظلمت گناه را از بین می برد، عذاب را از همه اهل قبرستان دور می کند، ثواب صلوات سنگین تر از گناهان است، صلوات، فریادرس ایشان در قبر است، چهره انسان را در برزخ نورانی و جان کندن را راحت می کند.

ابوعلقه می گوید: پیامبرصلی الله علیه و آله و سلم بعد از نماز صبح رو به طرف ما کرد و فرمود: «اصحاب من! دیشب عمویم حمزه و برادرم جعفر(طیار) را در خواب دیدم به آن دو نزدیک شدم و گفتم: پدر و مادرم فدایتان، کدام عمل را برتر یافتید؟ پاسخ دادند: پدر و مادر به فدایت، ما صلوات بر تو، تشنه را سیراب کردن و محبت علی بن ابیطالب را برترین اعمال یافتیم.»

همچنین از ایشان نقل است که فرمودند: «الصلاه علی نور فی القبر» «صلوات بر من، نوری در قبر است.»

و نیز فرمود :

«هر کس بر من صلوات زیاد بفرستد از تلخی مرگ و جان کندن ایمن گردد»

پل صراط

صلوات، راهنمای انسان در هنگام عبور از پل صراط است و نوری است که راه را بر او روشن می کند، چنانکه رسول گرامی اسلامصلی الله علیه و آله و سلم می فرمایند: «اکثروا الصلاه علی فان الصلوه علی نور فی القبر و نور علی الصراط و نور فی الجنه»

«بر من بسیار درود بفرستید چرا که درود فرستادن بر من، برای صلوات فرستنده، نوری است در قبر و نوری است بالای صراط و نوری است در بهشت.»

جهنم

صلوات انسان را از گرمای جهنم مصون می دارد و مانعی است در ورود به آتش جهنم.

رسول خدصلی الله علیه و آله و سلم فرمودند: «لن یلج النار من صلی علی و من نسی الصلوه علی فقد أخطأ طریق الجنه» «آن کس که بر من درود بفرستد، داخل آتش نخواهد گردید و هر کس درود فرستادن بر من را فراموش کند، از راه بهشت به خطا خواهد رفت.»

بهشت

صلوات فرستندگان در بهشت، حورالعین نصیبشان می شود، دوست پیامبر در بهشت شده و هفتاد هزار قصر بهشتی دریافت می کنند، شراب سلسبیل می نوشند، در زمره خواص پیامبر وارد بهشت می شوند.

شخصی از پیامبر پرسید: صلوات فرستادن امت، ارسال تحفه ای است به نزد شما، آیا از جانب شما تحفه ای برای ایشان خواهد بود؟

آن حضرت فرمود:

«امروز، صلوات امت بر من، تحفه ای است از ایشان برای من، و فردا، تحفه من برای ایشان، در بهشت خواهد بود.»

زمان صلوات

بهترین زمان صلوات پنج شنبه شب تا غروب جمعه است.

از امام جعفر صادق نقل است که: «در آخر روز پنج شنبه و شب جمعه، جمعی از ملائکه، از آسمان فرود می آیند، که با ایشان، قلم ها از طلا و لوحها از نقره هست، و در آخر روز پنج شنبه و شب جمعه و روز جمعه تا وقت غروب، چیزی به جز صلوات بر پیغمبر و آل آن حضرت علیهم السلام را نمی نویسند» هر وقت که انسان یاد خداست بهتر است که صلوات فرستد، روز مبعث، هنگام شنیدن صدای اذان، ماه شعبان بعد از نماز صبح و هنگام طلب حاجت، از بهترین اوقات صلوات فرستادن است. امام صادق علیه السلام فرمودند: پس از نماز صبح، پیش از آن که حرفی بزنی صدبار بگویید: «یا رب صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرج آل محمد و اعتق رقبتی من النار»

فرستادن صلوات بين نماز ظهروعصر:

امام صادق (ع) فرمود: هركس بين نماز هاي ظهر وعصر بر پيغمبر وآلش درود فرستد ، آن درود برابر با هفتاد ركعت نماز خواهد بود.

كامل ترين ذكر:
امام رضا - عليه السلام - فرمود:
صلوات بر محمد و آل او، معادل است با ذكر سبحان الله و الحمدلله و لا اله الا الله و الله اكبر.
امضای sahar5n
کارتان را آغاز کنید، توانایی انجامش بدنبال می آید . . .
۲۶-۹-۱۳۹۲, ۱۲:۴۷ صبح
یافتن
موضوع بسته شده است 

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  طرح ختم صلوات برای ظهور اقا zano 41 3,241 ۳-۱۰-۱۳۹۴ ۱۱:۴۲ صبح
آخرین ارسال: Yeki ye Dooneh

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد