خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

قبل و بعد از عمل، البته عمل خونه تکونی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 49

قبل و بعد از عمل، البته عمل خونه تکونی
سلام خانوم گلا من این تاپیک رو باز کردم تا حالا که نزدیک عیده و داریم خونه تکونی می کنیم از مرتب کردن و ساماندهی خونه هامون، کمد، انباری و کلا هر جائی که تمیز می کنیم قبل و بعدش عکس بگیریم و بذاریم. تا بقیه هم با دیدن عکسامون هم ایده بگیرن و هم اینکه تشویق بشن به این کار.ممنونم از همتون.

(۷-۱۲-۱۳۹۲ ۰۱:۰۶ عصر)ویدا اراد نوشته شده توسط:  سلام خانوم گلا من این تاپیک رو باز کردم تا حالا که نزدیک عیده و داریم خونه تکونی می کنیم از مرتب کردن و ساماندهی خونه هامون، کمد، انباری و کلا هر جائی که تمیز می کنیم قبل و بعدش عکس بگیریم و بذاریم. تا بقیه هم با دیدن عکسامون هم ایده بگیرن و هم اینکه تشویق بشن به این کار.ممنونم از همتون.

خانوما مثل اینکه حسابی مشغول خونه تکونی هستید و و قت برای عکس گذاشتن ندارید. خوب منم یه پیشنهاد دیگه دارم البته اگه از نظر مدیرای محترم اشکالی نداشته باشه و تکراری نباشه. اینجا می تونیم بنویسیم که برای خونه تکونی چه کارائی کردیم و برای مرتب تر شدن فضا ها از چه راه کار هائی استفاده کردیم.
۷-۱۲-۱۳۹۲, ۰۱:۰۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
14 کاربر از ویدا اراد به دلیل این ارسال سپاس کرده.
دختر بلا, banoo51, baran74, معصومه خانومی, eli. omidi, shamim_13, خاله سیما, bai, خانم لایک, ازهار, سبوی عشق, ارامی, آیندگان, مامي اروين
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

RE: قبل و بعد از عمل، البته عمل خونه تکونی
خودم اول شروع می کنم. من برای مرتب کردن یخچالم از سبد استفاده کردم سبدای کوچک مربعی. مربا ها رو داخل یکی گذاشتم .کنسروها رو داخل یکی و همین طور چیزای دیگه رو . برای روی طبقات هم از شبکه های پلاستیکی استفاده کردم. از این عکس ایده گرفتم.
[تصویر:  20140301102709_80292069155938613738.jpg]
۱۰-۱۲-۱۳۹۲, ۱۰:۲۷ صبح
یافتن سپاس نقل قول
26 کاربر از ویدا اراد به دلیل این ارسال سپاس کرده.
minaarash, سبوی عشق, banoo51, نیوشا, azinazi, مرجان بانو, رويا صادقي, beliiii, kiana2014, مامي اروين, مریم بانو*, tala21021, nicecomet, yaldae, sara 1364, mahkaz, فروهر 1382, مامان پیمان, 2rood, mys, ماریا2, مامان هلیا, حنانه جان, mahboube goli, nafasgoli191919, کوثر خانم
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

سلام خانوما. این جا که خبری نیست یعنی هنوز خونه تکونی رو شروع نکردین. یا اینکه فقط هر چه توی کمد ها و کابینت ها بوده در آوردین تمیز کردین دوباره همون جوری گذاشتین سر جاش. آخه یه کم تنوع و نو آوری هم بد نیستا. خوب برای تنوع دادن به کمداتون می تونین از کاری که من کردم ایده بگیرین. من از جعبه های کفش و... که هم محکم بودن هم متناسب با اندازه کمدم استفاده کردم. چند متر برچسب خریدم و همه رو برچسب زدم تا همشون یک شکل بشن. بعدم برای جلوشون یه پاپیون درست کردم و چسبوندم بعدشم هر چی توی کمدام بود که جای مشخصی نداشت توی این جعبه ها جا دادم روی هر جعبه هم یه کاغذ کوچیک چسبوندم و نوشتم که داخلش چه چیزایی است. کمدم هم مرتب شده و هم خوشکل تر از قبل.
۱۰-۱۲-۱۳۹۲, ۰۳:۱۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
9 کاربر از ویدا اراد به دلیل این ارسال سپاس کرده.
kentia, نم نم بارون, banoo51, مامان کیمیا, قلب, مامي اروين, ماریا2, مامان هلیا, حنانه جان
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

برای خانه تكانی از كجا باید شروع كرد؟

یك برنامه ریزی صحیح برای خانه تكانی از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا اضطراب ناشی از انبوه كارها باعث فشار عصبی زیادی می شود كه شاید بازدارنده بوده و كار را همانند غولی عظیم جلوه گر كند.

اگر شما بدانید چه كارهایی را باید انجام دهید و بدانید ترتیب انجام آنها كدام است مطمئن باشید نیمی از كار را انجام داده اید.

حالا قلم و كاغذ به دست بگیرید و تمام كارهایی كه باید انجام شود، بنویسید. سپس روی ورقه ای دیگر كارها را به ترتیبی كه باید انجام داده شود ردیف كنید.

آشپزخانه؛ شامل نظافت كاشیها (اگر كاشیهای آشپزخانه بیش از حد چرب و كثیف بود از یك دستمال آغشته به نفت برای پاك كردن چربیها استفاده كنید. سپس با آب و پودر بشویید)، كابینتها، پنجره، شستن پرده و تمیز كردن هواكش و لامپ.

اتاق خواب؛ نظافت دیوار و سقف، پنجره. شستن پرده و ملافه ها. تمیز و مرتب كردن كمدها.

پذیرایی؛ نظافت دیوار و سقف، پنجره، شستن پرده. گردگیری كامل مبلمان و دیگر وسایل آن.

حمام و دستشویی؛ شستن كاشیها و لوازم بهداشتی

برای انجام هر قسمت كار روز خاصی را در نظر بگیرید.

دیوار و سقف
ابتدا تمام وسایل اتاق را جمع كنید تابلوها را بردارید و پنجره ها را باز كنید بعد با برس دسته بلند سقف و دیوارها را گردگیری كنید. اگر رنگ دیوارها قابل شستشو است محلول آب ولرم و صابون و مقدار كمی مایع سفید كننده را با اسفنج روی دیوار بكشید و با دستمال تمیز پاك كنید. هر بار قسمت كوچكی از دیوار را تمیز كنید (حداكثر نیم متر مربع). مرز بین دو قسمت تمیز شده را نیز هر بار تمیز كنید تا لكه به جا نماند.
تمیز كردن رادیاتور شوفاژ
برای این كار زیر و رو و اطراف رادیاتور روزنامه ی خیس قرار دهید. سپس با قسمت دمیدن هوای جاری برقی آنها را تمیز كنید و یا یك دستمال نمدار را با یك برس دسته بلند كه بین پره های رادیاتور برود پاك كنید.
پرده ها
بعد از شستن دیوارها، درها و كف منزل نوبت پرده ها می رسد. پرده های نخی در اثر تابش نور آفتاب و تأثیر آب و هوا بر آنها الیافش ضعیف می شود ولی پارچه های الیاف مصنوعی كمتر دچار چنین زیانهایی می شوند.
پرده های نخی را قبل از شستن به مدت 15-10 دقیقه در آب سرد یا ولرم خیس كنید تا گرد و غبار جمع شده بر روی آن جدا شود. پرده را به آرامی بلند كنید. آب كثیف را خالی نمایید. سپس پرده را در محلول كف صابون ولرم و غلیظ بشویید. البته با ملایمت سعی كنید كه آن را به هیچ وجه نچلانید. سه بار پرده را با آب ولرم آبكشی كنید.

اگر از ماشین لباسشویی استفاده می كنید. برای شستشوی اول دستگاه را روی درجه كم مقدماتی بشویید و شستشوی بعد را هم 2 دقیقه با درجه كم تنظیم كرده و بشویید.

پرده را قبل از اینكه كاملاً خشك شود، وقتی كمی نمدار است اتو بزنید. اتو را از پشت به موازات الیاف طولی آن بكشید.

پرده حمام
پرده ی حمام را روی سطحی صاف پهن كنید و با محلول غلیظ كف صابون و آب ولرم بشویید و به همین ترتیب بعد آبكشی كنید. سپس با پارچه ای تمیز آن خشك كنید.
در تنظیم برنامه توجه داشته باشید كه برای انجام كارهایی كه نیاز به كمك دیگران دارید. روزهای تعطیل را در نظر بگیرید و كارهایی كه دیگران باید انجام دهند به ترتیب اهمیت لیست كرده با نام هر فرد به او بدهید. به این ترتیب مطمئن باشید كه بدون فشارهای جسمی طی چند روز كارها تمام می شود. در این شماره نكاتی درباره نظافت دیوارها، رادیاتور و پرده ها داده شده است.

این اولین مرحله كار است. در مرحله ی دوم باید برنامه ی غذایی خاصی برای این چند روز پر كار داشته باشید. برنامه ای كه وقت زیادی برای آشپزی صرف نشود و در عین حال از انرژی خوبی برخوردار باشید.

منبع : زن روز
۱۱-۱۲-۱۳۹۲, ۰۳:۴۱ عصر
یافتن سپاس نقل قول
10 کاربر از ویدا اراد به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ایران دخت, f*a*t*e*m*e*h, نم نم بارون, اسما حسینی, مامي اروين, اپکس98, مامان هلیا, حنانه جان, nafasgoli191919, غزاله جون
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

(۱۱-۱۲-۱۳۹۲ ۰۴:۰۵ عصر)مطهره71 نوشته شده توسط:  آخی.الهی بمیر م.چرا کسی اینجا مطلب نمیذاره؟
خواهر جان تو میتونی.ادامه بده...Veiledsmile2Veiledsmile2Veiledsmile2FlowerysmileConsoling

عزیزم برام مهم نیست کی کسی اینجا مطلب بذاره یا نه. هدفم این بود که بتونم به بعضی از خانوم گلا که تجربشون توی خونه تکونی کمتره کمک کنم تا توی اوضاع بریز و بپاش خونه تکونی این روزا یه کم ایده بگیرن و بدونن باید چه کار کنن و از سردرگمی در بیان. همین. بازم ممنون خواهرVeiledsmile2
۱۲-۱۲-۱۳۹۲, ۰۸:۴۲ صبح
یافتن سپاس نقل قول
8 کاربر از ویدا اراد به دلیل این ارسال سپاس کرده.
زرگل مهدي, مامي اروين, mami sivan, تیرماهی, nahid.f, مریم۱۲۳۴, atefejoon, مصى

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

آشپزخانه تکانی عید
همیشه تمیزکردن آشپزخانه بیشترین وقت خانم‌ها را به خود اختصاص می‌دهد.
سروسامان دادن به کابینت‌هایی که در طول یک سال پر از وسایل و ظرف و ظروف اضافه شده‌اند و اگر خیلی خوش‌بینانه به قضیه نگاه کنیم به‌هم‌ریختگی مشکل اصلی آنهاست.
البته شاید برای خانه تکانی کمی‌ زود باشد، اما از آنجایی‌که اکثر کارها به دقیقه نود کشیده می‌شود‌، بد نیست که پیش‌پیش در مورد روش‌هایی که در وقت اضافه به دادتان می‌رسد مطالبی بخوانید‌:
▪ کابینت‌ها‌:
کابینت‌ها حداقل سالی یک بار به گردگیری و شستشو نیاز دارند و اگر نایلون‌های کف آنها را هم عوض کنید لطف بزرگی در حق خودتان کرده‌اید‌. شاید نوع نایلونی که برای کف قفسه‌ها انتخاب می‌کنید چندان برای شما اهمیت نداشته باشد، اما بهتر است از این به بعد به این موضوع توجه کنید.
کابینت‌هایی که نزدیک زمین هستند به نایلون‌های مقاوم تر و کلفت‌تری نیاز دارند، ولی می‌توانید از نوع جدیدی از نایلون‌های شیشه‌ای نیز استفاده کنید که کف کابینت‌ها می‌چسبند. پس از اینکه گرد و خاک بین شیارها و درزهای کابینت‌ها را کاملاً تمیز کردید با خیال راحت نایلون را پهن کنید و ظرف و ظروف را روی آن بچینید‌.
▪ شوهرتان را دست‌کم نگیرید
همیشه هم حضور مردها در آشپزخانه مترادف با ریخت و پاش نیست‌. از شوهرتان بخواهید بدنه کابینت‌ها را بدنه ماشین خود فرض کند و آنها را با روغن جلای مخصوص برق بیاندازد‌. با اینکار سطح کابینت‌ها و رویه میزها در برابر خراشیدگی مقاوم شده و اثر انگشت نیز به‌راحتی از روی آنها پاکمی‌ شود‌.
▪ یخچال‌:
قبل از هرچیز در محتویات یخچال خود تجدید نظر کنید‌. فکر نمی‌کنید بد نباشد اگر جعبه گز سال قبل را که تقریباً سنگ شده از یخچال بیرون کنید؟ پس از خارج کردن مواد غذایی و ظرف و ظروف بی‌مصرف نوبت به تمیز کردن کشوهای پایینی یخچال می‌رسد‌.
آنها را کاملاً بیرون آورده و زیر شیر آب بشویید و یا با یک دستمال خیس آنها را تمیز کنید‌. برای جلوگیری از کپک زدن مواد غذایی در داخل این کشوها یک تکه اسفنج کوچک داخل آنها قرار دهید تا رطوبت را به خود جذب کند‌.
پس از اینکه بدنه داخلی یخچال و سطح قفسه‌های آن را تمیز کردید‌، یخچال را از برق درآورده و آن را جلو بکشید تا از دیوار فاصله بگیرد‌. سطح پشت یخچال را از گرد و خاک تمیز کنید تا خیالتان از همه جا راحت باشد‌.
▪ گاز:
می‌دانیم که خانم‌ها به تمیزی گاز خود بسیار اهمیت می‌دهند و همیشه در حال گاز پاک کردن هستند‌، اما به هرحال این کار هم جزیی از خانه تکانی است‌.
▪ دیگر وسایل
حالا نوبت به تمیزکردن کتری‌، قهوه جوش‌، ماکروویو و‌... می‌رسد‌. کتری را پر از آب کرده و داخل آن مقداری سرکه سفید بریزید و اجازه دهید مدتی بجوشد‌. سپس آب کتری را خالی کرده و بسته به مقدار جرم دیواره آن ۴-۵ بار این کار را تکرار کنید‌. در آخر یک بار کتری را از آب پر کرده و بگذارید مدتی بجوشد تا طعم سرکه از بین برود‌. همین کار را در مورد قهوه جوش نیز می‌توانید انجام دهید‌.
برای تمیز کردن دیواره‌های داخلی ماکروویو دو فنجان آب را در ظرفی ریخته و آن را داخل ماکروویو قرار دهید‌. دستگاه را روشن کرده و اجازه دهید چند دقیقه ای آب بجوشد تا بخار کاملاً فضای داخلی ماکروویو را پر کند‌. با اینکار ذرات مواد غذایی و چربی‌هایی که به دیواره‌های آن چسبیده‌اند به‌راحتی با یک دستمال خیس پاک می‌شوند‌.
▪ فوت کوزه‌گری
هیچ‌وقت جزئیات را فراموش نکنید‌. شاید تصور شما از یک آشپرخانه ایده‌آل فقط پاکیزگی کابینت‌ها و وسایل آن باشد‌، اما مسلماً دلیل اصلی ایده‌آل شدن یک آشپزخانه چیدمان مناسب وسایل و رنگ‌بندی درست آن است‌. دکوراسیون حساب شده‌، چشم را می‌نوازد‌، ذهن را بخوبی با محیط درگیر می‌کند‌، و نهایتاً باعث می‌شود دست و دل خانم خانه خیلی راحت‌تر به سمت پخت‌وپز برود‌. پیشنهاد ما چند نکته ساده است‌:
یک سبد چوبی زیبا با چند نوع میوه مصنوعی روی میز آشپزخانه قرار دهید‌.
از یک قوری بی‌مصرف یا هر ظرف دیگری که مدتهاست بی‌استفاده مانده برای سبز کردن گندم استفاده کنید‌.
در کاسه‌های سفالی آبی‌رنگ چند عدد سیب قرمز یا چند عدد انار قرار دهید و روی پیشخوان بگذارید‌.
داخل یک پارچ سفالی آبی رنگ چند شاخه گل طبیعی بگذارید و روی پیشخوان قرار دهید‌.
منبع:همشهری آنلاین
۱۲-۱۲-۱۳۹۲, ۰۹:۱۲ صبح
یافتن سپاس نقل قول
14 کاربر از ویدا اراد به دلیل این ارسال سپاس کرده.
banoo51, مامان مهدی یار, سلماز بانو, سرونازشیراز, sima666, mehraban786, kimiya.farhid, مامي اروين, ریحانه مامان نیما, marydina, star9, ماریا2, حنانه جان, غزاله جون

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد