خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 11 رأی - میانگین امتیازات: 3.27
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

قدرت زن

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 58

ارسال: #1
قدرت زن
سلام خانوم گلای عزیز......
دیروز با عشقم نمایشگاه کتاب بودم....کتابی برام خرید به اسم قدرت زن .کتاب مفیدیه برای ما خانوما منم گفتم این جا بنویسم تا شما هم استفاده کنید و حتی وقتی کتاب تموم شد راجع به یک زن و قدرت و راه کارهای بالا بردن عزت نفس زنان و حق و حقوقشون و........بحث کنیم و مطلب بذاریم.فقط من نمی دونم قبل باز کردن یک تاپیک باید هماهنگ کنم با کسی یا نهDunnof اگه ممکنه راهنماییم کنید ممنون(1782)

قدرت یک زن......
خودتان را دوست بدارید و به زندگی تان عشق بورزید....در درون شما زنی هوشمند.پر توان.پویا.مستعد.امیدوار.سرزنده.بیدار و شگفت انگیز نهفته است.بگذارید به تجلی و نمایش در اید.....
دنیا چشم براه شماست.....
مقدمه:
پدید اوردن هر چیز تازه و نو زمانی ممکن خواهد بود که انسان هم زمان با اشتیاق به چیز تازه دست یافته های کنونی را با مراقبت تکمیل کرده و یرو سامان بخشد.....
پیش از هرچیز همواره این نکته را مد نظر داشته باشید که همه ی مربیان تنها تخته ی شیرجه ای بر سر راه توسعه ی شخصیت شما هستند.همه ی زنان از جمله من و شما احساس گناه را بر دوش کشیده ایم. ما از سوی خانواده و جامعهبرای گونه ای خاص از عقاید و رفتار ها برنامه ریزی شده ایم برای زن بودن با تمام قواعد و توقعات و ناتوانی هایی که در پی دارد.برخی از ما این نقش را با خرسندی بسیار پذیرفته ایم اما برخی دیگر نه.
زندگی در میان موج حوادث و ماجراهای عبرت انگیز تحول میابد.ما در حال حاضر در مرحله ای شگفت از تحول به سر می بریم.در این میان زمانی طولانی زنان خلق و خو و اعتقادات مردان را می پذیرفتند.به ما گفته می شد چه کارهایی را چه موقع و چگونه می توانیم یا باید انجام دهیم. هنوز به یاد دارم در کودکی به من اموخته بودند باید 2 قدم عقب تر از مرد راه بروی.به بالا نگاه کنی و از مردت بپرسی به چه چیز فکر کنم یا باید چه کاری انجام دهم......
البته این ها کلمه به کلمه به ما گفته نشده بود.اما من به مادرم نگاه می کردم و از انجا که او این گونه رفتار می کرد من نیز این رفتار ها را از او اموخته بودم. او به گونه ای تربیت شده بود که بی چون و جرا از مردان اطاعت کند.از انجا که او زور گویی را امر طبیعی می دانست من نیز همین کار را می کردم. ما شیوه های رفتاری و الگو های فکری والدین خود را می پذیریم و ادامه می دهیم.
زمان زیادی طول کشید تا بفهمم این نوع رفتار به هیچ وجه طبیعی نیست. و من به عنوان یک زن هرگز شایسته ی چنین رفتاری نبوده ام در حالی که به تدریج سیستم اعتقاد درونی یعنی اگاهی ام را تغییر می دادم عزت و اعتماد به نفسم را پرورش می دادم.درست در همین زمان محیط اطرافم تغییر کرد و دیگر در زندگی ام جایی برای مردان مستبد و زور گو نبود.
احساس ارزشمندی و عزت نفس مهم ترین سرمایه های یک زن به شمار می رود اگر ما این دو ویژگی را در اختیار ندارین باید انها را حتما کسب کنیم.اگر از عزت نفسی سرشار برخوردار باشیم هرگز موقیعت هایی را که در ان قربانی می شویم و یا مورد سواستفاده قرار می گیریم نخواهیم پذیرفت. ما تنها زمانی به دیگران اجازه می دهیم بر ما حکومت کنند و قیم ما باشند که از نظر درونی بپذیریم و باور کنیم: به قدر کافی خوب نیستیم و یا ارزشی نداریم....
امروز من وپیفه ی خود می دانم به زنان کمک کنم تا هر ان طور که می خواهند و می توانند باشند و در دنیای امروز واقعا به برابری حقوق دست یابند. و نیز می خواهم همه ی انها را یاری دهم که خویشتن دوستی و احساس ارزشمندی را شدیدا در خود توسعه دهند و موضعی قدرتمند در این اجتماع بدست اوردند.
هدف ما تحقیر و بی ارزش کردن مردان نیست بلکه دست یابی به حقوق برابر میان جنس است که هردو از ان سود خواهند برد.در حال خواند ایم مطالب باید این نکته را مد نظر داشته باشید که تغییر در رفتار و افکار نیازمند گذشت زمان است.کاش به جای انکه از مدت گذشت تغییرات سوال کنید بپرسید با چه سرعتی می توانیم عقاید و افکار تازه را بپذیریم...این امر در افراد مختلف متفاوت است.با تعیین زمان محدود مانع پیشرفت خود نشوید.شما کار خود را به بهترین نحو انجام دهید هستی با دانش بی پایان خود شما را در جهت درست هدایت خواهد کرد................................
ادامه دارد.....
امضای غزال70
خدایا خودت این عشقو بی هوا تو دلم کاشتی ...تا اینجای کار پا به پام اومدی ازینجا به بعدشم دستمو رها نکن زندگی قشنگمو به تو می سپرمangelic0

هرانچه بود....هرانچه هست::
http://www.ghazal70gh.blogfa.com
۱۹-۲-۱۳۹۱, ۰۱:۴۸ عصر
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از غزال70 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
maman kame
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #2
RE: قدرت زن
گام نخست :
می خواهم با یک مثال عینی به شما بیاموزم که در گذشته زنان چگونه برنامه ریزی شده اند.به همین علت قسمتی از یک کتاب اموزش خانه داری متعلق به دهه ی 50 را نقل می کنم:
1-شام را به موقع حاضر کنید.سر وقت برای پختن غذا اقدام کنید تا بتوانید شام مناسب برای او تدارک ببینید.
2-خودتان را برای او اماده کنید .15 دقیقه قبل از امدن او استراحت کنید تا زمانی که او می اید اماده باشید.
3-او تمام روز را با مشغله ی کاری سپری کرده است پس تمام خود را وقف او کنید.
4-ارامش او را تامین کنید.هنگامی که او به خانه باز می گردد نباید صدای هیچ گونه وسیله ای در خانه باشد.
5- سکوت کنید و به حرف های او گوش دهید. بگذارید از مشکلاتش با شما صحبت کند وقت برای حرف زدن شما بسار است......
و.....و.....و....
می بینید تقریبا تمام زنان ان دوره طوری برنامه ریزی شدند که از تمام خواسته ها و نیاز های خود بگذرند تا همسرانی راضی داشته باشند.....
واقعا از یک زن خوب چنین انتظار میرود؟
این اوضاع کاملا بر وفق مردان بود اما کمترین سودی برا زنان نداشت.امروزه وظیفه ی ما زنان این است که سمت و سویی تازه به زندگی خود بخشییم. ما می توانیم با ارایه ی سوال درباره ی همه چیز حتی چیز هایی که بخشی از زندگی روزمره شده تعریفی تازه از خود ارایه دهیم.
ایجاد اعتماد به نفس در زنان به معنای تحقیر مردان نیست.سرکوب مردان نیز به اندازه ی رفتار ان دسته از مردانی که زنان را تحت شکنجه و تحقیر قرار می دهند ناشایست است.
من معتقدم ما به اندازه ی کافی سر این مسله معطل مانده ایم که تقصیر از چه کسیست.اگر گناه را بر سر مردان و جامعه بیاندازیم فقط ناتوانی خود را اثبات کرده ایم.بهترین کار این است که از ایفای نقش قربانی دست برداریم و عنان زندگی مان را در دست خود قرار دهیم.انسانی که عزت نفس داشته باشد تحسین دیگران را برمی انگیزد...............
من با مردان به خاطر مشکلاتی که روبه روی انان است احساس همدردی می کنم.انان هم در زندگی باید نقش فریب خورده ها را بازی کنند.از کودکی به مردان یاد می دهند که نباید گریه کنند و احساس به خرج دهند.انان به گونه ای تربیت شده اند که باید احساسشان را مخفی کنند و این نوعی سواستفاده و شکنجه ی یک کودک است.
جای تعجب نیست که بعد ها در قالب یک مرد بالغ این همه خشونت به خرج دهند.
علاوه بر این بسیاری از مردان به خاطر نداشتن یک رابطه ی خوب با پدرانشان شاکی اند.اگر می خواهید گریه ی یک مرد را ببنید باید در جایی که احساس امنیت کند از او بخواهید درباره ی پدرش حرف بزند.
پس به دنبال مقصر نگردید و از امروز شروع به بازیابی خود کنید....
ما زنان باید ایم موضوع را باور کنیم که ابدا یک شهروند درجه دوم نیستیم.این خرافه که از سمتی از جامعه به ما تلقین می شود یک یاوه گویی بیش نیست.
روح اصلا احساس حقارت نمی شناسد و تفاوت جنسی را درک نمی کند. ما باید بیاموزیم که زندگی شخصی و استعدادهایمان را قدر بدانیم.همان طور که اموخته ایم ارزش خواسته های مردان را قدر بدانیم.

اینک وقت ان رسیده که ماخشم و شانه خالی کردن از تقصیرات و بازی کردن نقش قربانی را کنار بگذارییم.امروز نوبت ان است که ما زنان قدرت فردی خود را بشناسیم.ما باید اندیشیدن را اغاز کنیم و دنیای برابری که از ان دم می زنیم را خود اغاز کنید...........اگر مازنان امور را در دست بگیریم می توانیم کوه ها را جابه جا کنیم و بدین طریق به جایگاهی ارزشمند تر برای زندگی تبدیل خواهد شد....
در گذشته مرد حاکم مطلق خانه بود و هرگونه سرپیچی از سوی زن و فرزند به خصوص دختران شلاق پاسخ می گرفت و هیچ گونه زن ابرومندی حق تفریح نداشت...........
اما امروز دیگر چنین نیست اری ما موانع زیادی را از میان برداشتیم اما هنوز در مرحله ی تازه ای از اغاز تحولات هستیم کار های زیادی است که باید انجام دهیم وچیزهایی که باید بیاموزیم......................Wavesmile
ادامه دارد.............
امضای غزال70
خدایا خودت این عشقو بی هوا تو دلم کاشتی ...تا اینجای کار پا به پام اومدی ازینجا به بعدشم دستمو رها نکن زندگی قشنگمو به تو می سپرمangelic0

۵-۳-۱۳۹۱, ۰۷:۲۵ عصر
maman kame
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #3
تبلیغات چگونه عزت نفس زنان را پایمال می کنند......
در عرصه ی تبلیغات این دنیا بی شرمانه از فقدان احساس ارزشمندی ما سواستفاده می شود تا مارا وادار به خرید محصولات خاص کنند. پام نهفته ی این تبلیغات و اگهی ها این استه که:
تو به قدر کافی خوب نیستی...دیگران تنها تو را در صورتی دوست خواهند داشت که فراورده های ما را بخری.تو در صورتی مورد احترام دیگران قرار می گیری که زیباتر شوی .و..........
ما تنها به این دلیل به این نوع تبلیغات اجازه می دهیم که این گونه با ما برخورد کنند که خودمان باور کرده ایم چیزی کم و کسر داریم که باید از بیرون از وجود خود کمک بگیریم تا زیبا تر بهتر خواستنی تر و مورد احترام تر شویم.....
جسم ما هدف بسیار دلخواه مورد تهاجم تبلیغات است.جای تعجب نیست که بسیاری از ما بخاطر عقاید منفی نسبت به جسم خود که از سوی جامعه یا جرقه های بی وقفه ی تبلیغات مداوم مبنی بر این که به اندازه ی کافی خوب نیستم به ما تلقین می شود جسم خود را دوست نداشته باشم.....
چند نفر از ما واقعا ادعا می کنیم که از سایز بدن خود راض هستیم؟
اری به این ترتیب بدن ما همواره مشکلاتی را برایمان ایجاد می کند.برای من سوال است که ما در چه سنی یاد می گیریم که میزان ارزشمندی خود را با ظاهر بدنمان تخمین بزنیم.کودکان هرگز احساس نمی کنند که بخاطر اندازه ی بدن خود به حد مطلوب زیبا نیستند.
ما در سنین نوجوانی زیر بمباران تبلیغات قرار می گیرم که می کوشند عزت نفس مارا پایمال کرده و به ما بقبولانند که برای جذابیت و برخورداری از احترام
دیگران بایداین یا ان محصول را خریداری کنیم....
از این رو است که در هر قشری از جامعه ی ما درختران نوجوانی یافت می شوند که از عزت نفس اندکی برخوردارند.در بسیاری از موارد این فقدان عزت نفس در بزرگسالی هم دست از سر ما برنمی دارد...
دیروز شنیدم که دختر بچه ای سه ساله می گفت من این لباس را نمی پوشم مرا چاق می کند.دختران ده ساله رژیم می گیرند.تعداد علاقه مندان به رژیم های چاقی و لاغری روز به روز افزایش پیدا می کند....ما برای فرزندان خود چه تدبیری اندیشیده ایم؟ اگر صاحب فرزند هستید باید به او بفهمانید که تبلیغات چگونه در پی استثمار او هستند.
ایا توجه کرده اید که غالبا در هر شماره از مجله ی زنان رژیم های تازه و دسر های چاق کننده ی جدید معرفی می شود؟این اگهی ها می خواهند چه چیز را به ما القا کنند؟چاق شو....لاغر شو...چاق شو.لاغر شو.
هیچ یک از ما قادر به انجام همه ی انچه تبلیغات و اگهی ها می خواهند نیستیم پس جای تعجب نیست که زنان زیادی از اثرات سو رژیم های متناوب رنج می برند.
بنابراین از این پس هر گاه که یک اگهی را در مجله یا تلویزیون دیدیم منتقدانه به ان نگاه کنیم....پیام حقیقی این تبلیغاتی که به شما عرضه می شود چیست؟ایا در پی ان است که احساس حقارت را به شما تلقین کند؟ایا شما را به سوی یک رویای دست نیافتنی فرا می خواند؟
اگر به روی هر نوع تبلیغی لبخند بزنید دیگر نیرویی برهی مقابله با ان نخواهید داشت....
تبلیغات دست سازی شده ابزاری برای کنترل کردن و تحت فشار قرار دادن زنان است.بنابر این باید همه ی توان خود را به کار بگیرم تا نیروی فردی خود را دوباره احیا کنیم....
از این پس هر بار که در مجله یا تلویزیون تبلیغی را مشاهده کردید که در ان اشکارا به عزت نفس یه زن توهین شده به جای ایستادن در مقابل اینه و گفتن:ای کاش سایز من هم اینگونه بود می توانید پیامک یا نامه یا کارت پستالی با این متن برای شرکت صاحب اگهی ارسال کنید:
شرم اور است که شما به دنبال استشمار و دست سازی من هستید .من همین گونه بهترینم و دیگر محصولات شما را خریداری نخواهم کرد.
ما بسیاری از اجناس را با این فکر می خریم که : اگر من صاحب این محصول باشم بهترین خواهم شد اما فکر ما به سرعت معطوف همان عقیده ی قدیمی می شود که : به اندازه ی کافی خوب نیستم.
ولی باید درک کنیم که مازنان به قدر کافی خوب هستیم............
ادامه دارد....
امضای غزال70

۷-۵-۱۳۹۱, ۰۴:۰۶ عصر
maman kame
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #4
انتخاب عقاید و افکار مثبت....
من می خواهم بدانم چه تعدادی از شما واقعا از قدرت شگفت انگیز افکاری که به ان می اندیشید و حرف هایی که می زنید و اعتقادات قلبی که انها را محترم می شماریدبا خبر هستید؟ این ها رویدادهای زندگی مارا تشکیل می دهند....
گویا هر بار که اندیشه ای را در سر می پرورانیم یا حرفی را به زبان می اوریم همه ی گیتی ان را می شنود و در برابر ان واکنش نشان می دهد...هر گاه که در زندگیمان چیزی ناخوشایند روی می دهدقدرت ان را داریم که موجب تغییر ان شویم.ما حاکم بر افکار و سخنان خود هستیم.اگر ما افکار و سخنان خود را تغییر دهیم زندگی ما نیز تغییر خواهد کرد.به این ترتیب اهل هر کجا که باشیم و کودکیمان هرکجا سپری شده باشد اینجا و اینک می توانیم به بهبود اوضاع کمک کنیم......این یک تصور قدرتمند و رهایی بخش است......اگر ان را باور کنیم به حقیقت خواهد پیوست........
ما همواره طبق گذشته ی خود زندگی می کنیم .شرایط زندگی امروز ما را افکاری تعیین می کنند که در گذشته به انها انیدشیده و معتقد بوده ایم.هنگامی که در زندگی ما اتفاقات نا خوشایندی رخ می دهد با خود ماست که با افکارمان رویدادهای بهتری را برای اینده رقم بزنیم.اگر شروع به تغییر دادن افکار خود کنم ممکن است در ابتدا به نتایج مثبت اندکی دست یابیم.اما چنانچه مصرانه بر روی الگوهای جدید فکری خود پافشاری کنیم اینده ای بهتر و متفاوت تر در پیش رو خواهیم داشت......اگر خواهان اینده ای مثبت هستیم باید فکرمان را تغییر دهیم.فکری که امروز در سر می پرورانیم تعیین کننده ی رویداد های اتی زندگی ماست.......
وقتی من در میان افرادی با افکار منفی به سر می برم با خود می گویم:این امر شاید در مورد شما صدق می کند اما من این گونه نیستم...
من حتی گاهی این افکار رابا صدای بلند فریاد می زنم این دیدگاه به دیگران اجازه می دهد که هرچه می خواهند منفی بافی کنند در حالی که من بر افکار مثبت خود تاکید می کنم........
چرا همیشه افراد منفی گرا مارا محاصره می کنند؟
این نکته را مد نظر داشته باشید که ما نم خواهیم دیران را تغییر دهیم و فقط قادر به تغییر دادن خود هستیم.اگر ما تحول درونی در خود ایجاد کنیم دیگران در برابر این تغییر واکنش نشان می دهند.......
امضای غزال70

۸-۵-۱۳۹۱, ۰۹:۱۸ صبح
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #5
ادامه....

مهم ترین کاری که می توانیم در زندگی انجام دهیم تغییر الگوهای فکریست. ما بی وقفه و سرسختانه در فکر گرفتاری ها و مشغله های خود هستیم و همه ی این افکار عواقبش پای خود ماست.
همه ی ما باید واژه ی نوروپپتید را در قاموس خود جای دهیم.این کلمه اشاره به ناقلان شیمیایی دارد که هنگام فکر کردن یا حرف زدن در بدن ما تشکیل می شود.وقتی که افکار خشمگینانه یا منتقدانه در سر می پرورانیم این افکار موجب تضعیف مواد شیمیایی ترشح شده از دستگاه ایمنی بدن می شوند.حال اگر افکار ما دوستانه دلگرم کننده و مثبت باشند موجب انتشار دسته ای از مواد شیمیایی در بدن می شوند که سیستم ایمنی را تقویت می کنند.علم چیزی را ثابت کرده که بسیاری از ما سال هاست از ان خبرداریم.و ان وجود نوعی ارتباط بین جسم و روح است.این ارتباط میان جسم و روح هرگز قطع نمی شود.روح شما بی وقفه افکارتان را میان سلول های بدنتان پراکنده می کند.

بنابراین ما لحظه به لحظه اگاهانه یا نا اگاهانه افکاری سالم یا ناسالم را برمی گزینیم.این افکار بر جسم ما تاثیر می گذارند.یک فکر به تنهایی تاثیر چندان بزرگی ندارد.البته همه ی ما در روز بیش از 60000 فکر در سر می پرورانیم.و تاثیر این افکار به صورت توده ایست.افکار مسموم جسم ما را مسموم می سازند.دانش امروز این مدعا را ثابت می کند که ما نمی توانیم تسلیم افکار منفی شویم.چرا که این افکار ما را بیمار می کنند و حتی می توانند کشنده باشند.
مدت ها بود که من معنی این سخن را نمی فهمیدم:
همه ی ما یکی هستیم و یکسان خلق شده ام.این حرف کاملا برایم نامفهوم بود و می دیدم که انسان های فقیر و غنی و زشت و زیبا و باهوش و خرفت با تنوع خاصی وجود دارند.چنین تفاوت فاحشی میان انسان ها وجود دارد.پس چگونه می توان گفت که همه ی ما یکسان خلق شده ایم؟
البته به تدریج فهم من بیشتر شد و مفهوم این گفته را دریافتم.مفهوم ان چنین است:
افکاری که در سر می پرورانیم و حرف هایی که می زنیم بر همه ی ما تاثیر جسمی یکسان دارد.نورو پپتید ها یا ناقلان شیمیایی که در سراسر بدن ما جریان دارند به هنگام فکر کردن و حرف زدن بر همه ی ما یکسان تاثیر دارند.

عشق ورزی و بخشش برای همه ی ما شفابخش است.فرقی نمی کند که اهل کجا باشم.ما به دنیا می اییم تا خویشتن دوستی و بخشش بیاموزیم.هیچ کس در هیچ کجای دنیا نمی تواند خود را از این اموزش محروم سازد.
ایا به جنگ اموختنی هایی می روید که زندگی برایتان ترتیب داده؟
ایا اصرار دارید نسبت به خود منصف و سخت گیر باشید؟
ایا اماده هستید بخشش نسبت به خود و دیگران را یاد بگیرید؟
این ها درس های زندگی هستند و بر همه ی ما به یک شیوه نازل می شوند.
همه ی ما یکی هستیم.همه ی ما یکسان خلق شده ایم.
عشق شفا بخش همه ی ماست.
ادامه دارد....
تقدیم به همه ی خانوم گل های عزیز(1782)(1782)(1782)
امضای غزال70

۲۹-۵-۱۳۹۱, ۱۱:۲۲ عصر
maman kame

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد