امتیاز موضوع:
  • 16 رای - 2.69 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قنبری، سخنگوی فراکسیون خط امام مجلس شورای اسلامی: احمدی‌نژاد مردم را به دو دسته بیکار
#1
آفتاب: داریوش قنبری، سخنگوی فراکسیون خط امام مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور امروز خود در مجلس شورای اسلامی به انتقاد از سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی‌، سیاسی و فرهنگی دولت پرداخت و خطاب به احمدی‌نژاد گفت: مشکل اساسی دولت جنابعالی شعارگرایی و بی‌توجهی به عقلانیت و تخصص در اداره کشور است. دوستان ما در فراکسیون اقلیت مجلس هفتم و نیز در مجلس کنونی بارها این مطلب را به شما تذکر داد‌ه‌اند اما توجه نکردید. البته در ابتدای کار همکاران ما در فراکسیون اکثریت تذکرات و انتقادات ما را سیاسی و ناشی از دیدگاه‌های جناحی تلقی کردند اما اکنون خوشحالیم که بسیاری از این همکاران نیز حقانیت انتقادات ما را تایید کرده و خود نیز با این انتقادات همنوا شده‌اند.

متن کامل این اظهارات به این شرح است:

جناب آقای احمدی‌نژاد‌! پس از گذشت 6 سال از ریاست‌جمهوری جنابعالی، اکنون مردم ایران به لحاظ اقتصادی دو دسته‌اند یا بیکارند یا بدهکار. به جای آمدن پول نفت بر سر سفره‌ها احکام جلب دادگاه‌ها برای دریافت مطالبات بانک‌ها از بدهکاران به در خانه‌های مردم می‌رود و طرح هدفمند شدن یارانه‌ها نیز طوری توسط دولت جنابعالی اجرا گردید که هدف قانون‌گذار را برآورده نکرد. اجرای نادرست این طرح آنچنان گرانی ایجاد کرده که عملاً از پولی که به مردم پرداخت می‌شود چیزی برایشان باقی نمی‌ماند و حتی مجبورند از جیبشان هزینه اجرای این طرح را پرداخت کنند به لحاظ امنیتی نیز وضعیت بهتر از اوضاع اقتصادی نیست، قتل، تجاوز و جنایت در حال افزایش بوده و هر روز ابعاد جدیدی از جلوه‌های نا امنی پدیدار می‌شود.

اوضاع سیاست هم در دولت‌های نهم و دهم چندان تعریفی نداشت. آزادی‌های اساسی از قبیل آزادی بیان و مطبوعات آنقدر محدود شدند که مثال چنین محدودیتی در دولت‌های پس از انقلاب وجود نداشت. در داخل تلاش شد فضای سیاسی به فضای امنیتی تبدیل شود و در خارج نیز به دلیل برخی موضع‌گیری‌ها و ضعف دستگاه دیپلماسی رقبا و دشمنان توانستند جبهه قوی‌تری علیه ما تشکیل دهند.

به لحاظ اجتماعی نیز به دلیل بررسی سیاست‌های نادرست، کشورمان وضعیت خوبی ندارد، طوریکه در برخی از مناطق نرخ طلاق به بالای 20 درصد رسیده است و این در حالی است که همزمان با افزایش نرخ طلاق، میزان ازدواج رو به کاهش است.
با وجود این همه مشکلات به جای پرداختن به راه حل آنها شاهد خیال‌پردازی‌هایی چون ایجاد 5 / 2 میلیون شغل در سال جاری و دادن 1000 متر زمین برای احداث ویلا و باغ هستیم. اکنون سوال این است با گذشت 4 ماه از سال جاری چه تعداد از این شغل‌های وعده داده شده ایجاد شده‌اند؟ آیا می‌دانید برای اشتغال 5 / 2 میلیون نفر در کشور نرخ رشد اقتصادی باید 25 درصد باشد، در حالی که بنابر برخی آمارها این نرخ حدود یک درصد است؟

جناب آقای احمدی‌نژاد! مشکل اساسی دولت جنابعالی شعارگرایی و بی‌توجهی به عقلانیت و تخصص در اداره کشور است. دوستان ما در فراکسیون اقلیت مجلس هفتم و نیز در مجلس کنونی بارها این مطلب را به شما تذکر داده‌اند اما توجه نکردید. البته در ابتدای کار همکاران ما در فراکسیون اکثریت تذکرات و انتقادات ما را سیاسی و ناشی از دیدگاه‌های جناحی تلقی کردند اما اکنون خوشحالیم که بسیاری از این همکاران نیز حقانیت انتقادات ما را تایید کرده و خود نیز با این انتقادات همنوا شده‌اند.

به همین دلیل است که امروز می‌بینیم بر خلاف مجلس هفتم که در آن، تعدادی از اعضای فراکسیون اقلیت به دنبال طرح سوال از رئیس‌جمهور بودیم، اکنون همکاران ما در فراکسیون اکثریت نیز طراح سوال از رئیس‌جمهور شده‌اند و انتظار می‌رود که هیأت رئیسه بر اساس آئین‌نامه داخلی مجلس آن را در دستور کار قرار دهد. تأخیر هیأت‌رئیسه در رسیدگی به این سوال باعث شریک شدن مجلس در ایجاد مسائل و مشکلاتی است که در نتیجه برخی بی‌تدبیری‌ها ایجاد شده‌اند.
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Restart-1 "غول برره" کاندیدای نمایندگی مجلس می‌شود +عکس Darya 0 429 ۱۰-۰۸-۱۳۹۰, ۰۱:۵۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Darya
Xeyes انتشار فیلم رقص پیرزن رشتی در استقبال از احمدی نژاد یاسی 0 849 ۱۷-۰۶-۱۳۹۰, ۱۰:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: یاسی