امتیاز موضوع:
  • 14 رای - 2.86 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قیمت آموزش حرکات موزون(رقص) اعلام شد
#1ما که سرمان نمی شود، رویمان به دیوار، اینها را هم که می نویسیم از اینجا و آنجا شنیده ایم، ولی خبرگزاریهای رسمی می گویند آخرین قیمت آموزش حرکات موزون اعلام شده: آن هم انواع ایرانی، عربی، اسپانیولی، سالسا و چاچا و هیپ هاپ.

وابسته به سازمان ملی جوانان، آموزش رقص آن هم به سبک های مختلف در باشگاه های ورزشی (که تنها برای فعالیت های ورزشی مجوز گرفته اند) در تهران، رشد فزاینده ای یافته، به صورتی که در خیابانهای مختلف دارالحکومه، انواع حرکات موزون (و به بیانی: غنا) آموزش داده می شود. این موضوع، جدا از دستفروشانی که است که در گوشه و کنار خیابانها، جلوی مردم را می گیرند و لوحهای آموزش حرکات موزون را عرضه می کنند، آن هم به قیمت یک کپی ساده دی وی دی: هزار یا دو هزار تومان.

اکنون، برخی مجموعه های ورزشی در تهران، عالم و آشکار رقصهای مختلف را به صورت مختلط و جداگانه، آموزش می دهند. به عنوان مثال، یک مجموعه ورزشی در مرکز شهر و در خیابان فاطمی که قیمت‌های مناسبی دارد، برای ایروبیک موزون که متشکل از عربی، ایرانی، کلاسیک و hip hop است، به صورت ماهانه و هفته‌ای یک جلسه، مبلغ 30 هزار تومان را دریافت می‌کند.

ولی برخی قیمتها، به دلیل ارائه آپشنهای مختلف، از این بالاتر است. این قیمتها در برخی از باشگاه‌های ورزشی دولتی افزایش محسوسی را نشان می دهد. این باشگاه ها در تابستان برنامه‌ای ویژه برای جوان‌ها ترتیب می‌دهند. به عنوان مثال، مجموعه‌ای در خیابان کارگر، برنامه‌ای ویژه تحت عنوان پانسیون رشته‌های ورزشی حرفه‌ای و همراه با صبحانه، ناهار و لباس، ترتیب داده که برای دختران و پسران به صورت جداگانه برگزار می‌شود و هزینه‌ای بالغ بر 370 هزار تا 430 هزار تومان هزینه در بر خواهد داشت.

به عنوان مثال، در یک مجموعه ورزشی واقع در خیابان فاطمی، ایروبیک معمولی هم برای آقایان و خانم‌ها برگزار می‌شود که برای آقایان 25هزار تومان و برای خانم‌ها 30 هزار تومان هزینه خواهد داشت. یکی از باشگاه‌های ورزشی واقع در خیابان آیت‌اله کاشانی نیز کلاس‌های ایروبیک و حرکات موزون ایرانی، عربی، اسپانیایی، ترکی، تکنو، هندی، hip hop و باله برگزار می‌کند و هزینه‌ آن به صورت ماهانه و در هفته یک جلسه برگزار می‌شود و هزینه آن مبلغی حدود 25 هزار تا 40 هزار تومان است.

اینطور که پیداست باشگاه‌های ورزشی ترجیح می دهند در کنار ثبت‌نام تابستانی کلاس‌های آموزشی و تفریحی شنا و بدن‌سازی، دوره‌های آموزشی ایروبیک و حرکات موزون را برگزار ‌کنند، زیرا ایروبیک، حرکات موزون و یوگا چند سالی است که طرفداران خاصی پیدا کرده و جمعیت عمده‌ای از طرفداران این ورزش‌ها را جوانان و زنان تشکیل می‌دهند.

مربیان خصوصی حرکات موزون

در دارالحکومه طهران نیز، مربیان خصوصی حرکات موزون، مانند هر صنف و کار و کسب دیگری، فعالیت حرفه ای خود را دنبال می کنند. البته در میان مربیان و آموزش‌دهندگان ورزش‌ ایروبیک، مربیانی هستندکه رقص و حرکات موزون را بخشی از ورزش ایروبیک می‌دانند و آن را به صورت خصوصی و در منزل خود و یا منزل آموزش گیرنده، آموزش می‌دهند. یکی از آن‌ها که "آرزو" نام دارد، حرکات موزون یا ایروبیک موزون (رقص) مختلف را بدون محدودیت تعداد افراد در کلاسش، آموزش می‌دهد و برای دوره کامل هر کدام از رقص های عربی ، ایرانی، تانگو ،سالسا و هیپ هاپ چیزی حدود 150 تا 300 هزار تومان هزینه دریافت می‌کند.

ما که ندیده ایم، ولی اینطور که شنیده هایمان می گوید کار و کسب این مربیان هم سکه است و امکان دارد چندی دیگر، اتحادیه و صنف و سندیکا برای خود تشکیل بدهند، آن روز، حتما، نظارت بر قیمت گذاری خدمات آموزشی رقص و ایروبیک موزون، آنقدر جدی خواهد شد که ارقام از 25 هزار تومان تا 300 هزار تومان در نوسان نباشد.

منبع: خبرگزاری برنا
[عکس: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&gn=Ad...&d=19&ad=1]
پاسخ }