تبلیغات
Bia2Aroosi

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كتابهايي كه خوانده ايم(معرفی کتاب)
اينجا هم واسه كتابهاي خوبي كه خونديم و يا حتي كتابايي كه به نظرمون ارزش وقت گذاشتن واسه خوندن ندارن رو معرفي كنيم .
البته مي تونيم راجع به كتابا بحث كنيم و يا لينك دانلود كتاباي PDF رو اينجا بزاريم.
بر و بچ كتاب خون منتظريم :heart::heart::heart::heart:
چرخ بر هم زنم ار جز به مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
پاسخ }
ويران مي آيي
مروري بر كتاب
تهران، دهه هفتاد. زن و مرد جواني هم ديگر را بعد از دو سال و اندي گم كردن، دوباره پيدا مي كنند.

يادآوري و فهم همه ي آن چه ممكن است يكي بر سر ديگري آورده باشد، آن ها را به عقب باز مي گرداند؛ به زندان و گورستان، به دانشگاه و دانشجويان گرفتار سياست، به ترس ها و محتاط بودن هاي خانواده هاي شان از فلاكت هاي اجتماعي امروز و تجربه هاي تلخ سياسي ديروز، تجربه هايي كه هنوز بر سرشان هوار است و گريز به دور و يا به انزوار، انگار تنها راه چاره شان.

زن و مرد جوان اما مجبور شده اند از همه جا و همه چيز بگذرند تا ديگري را اگر نه در كنار، كه الاقل در خيال براي خود حفظ كنند.

فایل‌های پیوست عکس(ها)

پاسخ }
نویسنده:پائولو کوئیلو
ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد
ورونیکا، دختر جوانی‌ که‌ به‌ دنبال‌ مرگ‌ رفته، زندگی‌ را می‌یابد. او نزدیک‌ یک‌ هفته‌ بین‌ زندگی‌ و مرگ‌ سرگردان‌ است، ولی‌ آگاهی‌اش‌ از مرگ‌ باعث‌ می‌شود شدیدتر زندگی‌ کند و کارهایی‌ را انجام‌ دهد که‌ پیش‌ از آن‌ هرگز نکرده‌ بود. ورونیکا به‌ آن‌ چه‌ ندارد می‌اندیشد و زندگی‌ خود را دوباره‌ ارزیابی‌ می‌کند.:heart:

[عکس: gbJtp3.png]
پاسخ }
" نيمه غايب "
نوشته " حسين سناپور"
مروري بر كتاب
دستمايه رمان «نيمه غايب» زندگي پنج تن از نسل جوان و جواني پشت سر گذاشته امروز، در دانشگاه و ميانه كشاكش‌هاي سال‌هاي دهه شصت است.
به خاطر قرار گرفتن در اين موقعيت تاريخي است كه عشق براي آنان نه فقط مواجهه با تنگناهاي بيروني، كه رودررو شدن با درون و گذشته خود نيز هست.

آنها چه در خانواده‌اي سنتي تهراني بزرگ شده باشند يا در باغ‌‌ها و شاليزارهاي شمال، در خيابان‌هاي نيويورك غريبه‌گي را تجربه كرده باشند، يا معلق ميان دوست داشتن‌‌ها در سفر مدام بوده باشند و يا حتي اگر كودكي‌هايشان را خود مادري كرده باشند، همگي سرگشته جست‌وجوي نيمه غايب خويشند.

در فصل اول كتاب ماجراي عشقي ساده و ناكام بين دختر و پسري دانشجو از زبان پسر به شكل جريان سيال ذهن از ابتدا تا پايان گفته مي شود - ارتباط دروني ِ قوي و پرستش‌وار دختربا مادري كه در كودكي تركش گفته و به آمريكا رفته است منجربه جدايي او ازدوستش ( فرهاد ) و نهايتا رفتن دختر به آمريكا ميشود - در ادامه، در سه فصلِ بعدي از زبان دختر ، دوست و همخانه دختر ،و پدر خوانده دختر به ذكر مسايل حاشيه اي اين اتفاق و تا حدي نيز به جزييات رابطه دختر با مادرش مي پردازد ، . شايد بتوان هريك از اين4 فصل را داستاني جداگانه تصور كرد و اينكه قصد نويسنده نقل 4 داستان موازي بوده كه با هم در ارتباط هستند ، اما كمرنگ بودن خط داستاني مستقل هريك و حول يك محور بودن همگي آنها بيشتر ما را به سوي باور به روايت هاي مختلف از يك موضوع واحد مي كشاند

فایل‌های پیوست عکس(ها)

پاسخ }
روی ماه خداوند را ببوس
نوشته مصطفی مستور
این رمان هجده بار تجدید چاپ شده است و این نسخه از روی چاپ پانزدهم آن برداشته شده است.و موفق به کسب جایزه برگزیده ی جشنواره ی قلم زرین به عنوان بهترین رمان سال های 1379 و 1380 شده است.

خلاصه :
كاش يك تكه سنگ بودم. يك تكه چوب. مشتي خاك. كاش يك سپور بودم. يك نانوا. يك خياط. دستفروش. دوره گرد. پزشك. وزير. يك واكسي كنارِ خيابان. كاش كسي بودم كه تو را نمي شناخت. ....

فایل‌های پیوست عکس(ها)

پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
بلبل حلبی

محمد کشاورز

انتشارات چشمه

کتاب مجموعه 11 داستان کوتاه از آقای کشاورز هست که برنده ی هفتمین دوره ی جایزه ی منتقدان و نویسندگان مطبوعات به عنوان بهترین مجموعه داستان سال 1384 شده و همین طور جایزه ادبی اصفهان را نیز از آن خود کرده است .

فایل‌های پیوست عکس(ها)

پاسخ }
زندگی در پیش رو
رومن گاری.
کتاب به شیوه طنز نوشته شده از زبان پسر بچه ده یازده ساله ی یتیمی که درگیری های خاص خودش را دارد. اما برخلاف ظاهر داستان در عمق جملات طنز گونه اش غم و اندوهی هست که در عین خنداندن خواننده را به تفکر وادار میکند...بعضی کتاب ها را یکبار که بخوانی کافیست. بعضی کتاب ها ارزش یکبار خواندن را هم ندارند "زندگی در پیش رو" از آن کتاب هایی است که علاوه بر خواندن، داشتنش هم خوب است....
پاسخ }
زندگی در پیش رو

نویسنده: رومن گاری (Gary, Romain)
مترجم: لیلی گلستان
ناشر: نشر بازتاب‌نگار
دویست و بیست صفحه، دو هزار و دویست تومان

"زندگی در پیش رو"، از زبان یک پسربچه‌ی مسلمان روایت میشود.
پیرزنی یهودی، او و چند بچه‌ی حرامزاده‌ی دیگر را در خانه‌ای نگه میدارد و به آن‌ها رسیدگی میکند.
محمد، "هر چند با بچه‌ها حرف میزند و بازی میکند، اما با آن‌ها یکی نمیشود."
او در کتاب سعی میکند مثل آدم‌بزرگ‌ها صحبت کند، ولی بچه‌بودن او، از لای تک‌تک ِ جملات‌ش معلوم است.
"چشمان‌ش وغ زده بود و از لب و لوچه‌ی بازش، همان‌طوری که قبلا به عرض‌تان رساندم و دیگر حوصله‌ی تکرارش را ندارم ..."
"نمیفهمم چرا بعضی‌ها همه‌ی بدبختی‌ها را با هم دارند، هم زشت هستند، هم پیر هستند، هم بی‌چاره هستند. اما بعضی دیگر هیچ‌کدام از این چیزها را ندارند. این عادلانه نیست."
محمد، از سن‌ش، -که فکر میکند ۱۰ سال است، ولی بعدا ناگهان ۴ سال بزرگ میشود!- خیلی بزرگ‌تر است.
او چیزهایی را میبیند که برای سن‌ش زیادی بزرگ است، ولی با این حال، با نگاه خودش آن‌ها را میبیند، با نگاه یک بچه که از سن‌ش بزرگ‌تر است و با این حال، هنوز بچه.
اما برخلاف ظاهر داستان در عمق جملات طنز گونه اش غم و اندوهی هست که در عین خنداندن خواننده را به تفکر وادار میکند...بعضی کتاب ها را یکبار که بخوانی کافیست. بعضی کتاب ها ارزش یکبار خواندن را هم ندارند "زندگی در پیش رو" از آن کتاب هایی است که علاوه بر خواندن، داشتنش هم خوب است....

فایل‌های پیوست عکس(ها)

پاسخ }
نام کتاب: تو می‌گی من اونو کشتم؟
نویسنده: احمد غلامی
ناشر: نشر افق

«تو می‌گی من اونو کشتم؟» مجموعه‌ی سه داستان گفت‌وگو مدار است. داستان‌ها و آدم‌های این مجموعه با توصل به گفت‌وگو بی ذره‌ای توصیف شکل گرفته‌اند. آدم‌هایی که در جستجوی رستگاری نیستند، بلکه در پی رهایی‌ از موقعیت‌هایی هستند که نا‌خواسته در آن گرفتار آمده‌اند.

فایل‌های پیوست عکس(ها)

پاسخ }
مرسي مانايي!
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...