امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 2.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
كنكور پايان زندگي نيست!
#1
امروزه متناسب با پيشرفت همه جانبه جهان هستي، بويژه پيشرفت هاي علمي، تكنولوژي، فرهنگي و اجتماعي راه يابي به دانشگاه و آشنايي با يكي از علوم و فنون روز نيازي مبرم براي جوانان است.
جوانان ودانش آموزان ايراني به علت پيشينه علمي و فرهنگي ايران زمين كه مهد بزرگترين دانشمندان بوده است ميل زيادي براي ورود به دانشگاه دارند.
اما مشكلي كه در اين راه وجود دارد كلمه اضطراب آور كلمه و واژه آشنا به نام« كنكور» است.
به علت زياد بودن متقاضيان و ظرفيت مشخص و محدود دانشگاه ها، آزمون ورودي به نام كنكور بوجود آمده است.
با اين شرايط بسياري از دانش آموزان كنكور را، منعي بزرگ براي رسيدن به دانشگاه مي دانند كه عبور از آن كاري بس دشوار جلوه مي كند.
اما با تغيير نگرش به كنكور و جايگزين كردن علم محوري و دانش پژوهي، به جاي مدرك گرايي و تغيير نگاه برخي از خانواده ها به دانشگاه، مي توان موانع و اضطراب هاي مربوط به كنكور را كاهش داد.
بايد دانست كه عبور از سد كنكور و ورود به دانشگاه نقطه كمال و اوج سعادت نيست و از طرفي عدم پذيرش در اين آزمون، به معناي پايان زندگي و پايان آرزوهاي زيبا نيست. هر چند تحصيل در دانشگاه بسيار مفيد و سازنده است اما مي توان به دانشگاه نرفت و دانش پژوه بود، مي توان به دانشگاه نرفت و مخترع و مبتكر بودو در پايان مي توان به دانشگاه نرفت و خوشبخت بود.اما اين دليل بر نفي جايگاه مثبت و والاي دانشگاه به عنوان شريان اصلي علم مداري در كشور نيست.
ما بايد در ابتدا تمام تلاشمان را براي ورود به دانشگاه به كار بگيريم. اما در غير اين صورت نبايد برخود خرده گرفت و زانوي غم بغل گرفت.
فراموش نكنيد كه دانشمندان ايراني چون خوارزمي و ابن سينا به دانشگاه نرفتند اما ملاصدرا شدند.
دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  روش نگارش پايان نامه تپراک 2 706 ۱۶-۱۱-۱۳۹۲, ۰۷:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: واقعا