خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
تور رایگان' کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 18 رأی - میانگین امتیازات: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

كيك با روكش ژله اي و ميوه

ناظم خانوم گل

وضعیت : آفلاین
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنری

اعتبار: 5336

ارسال: #1
كيك با روكش ژله اي و ميوه
ابتدا يك بسته ژله توت فرنگي رو طبق دستور روي بسته درست ميكنيم و ميزاريم تا خنك بشه .

كرم شانتي وانيلي رو هم دوباره طبق دستور روي بسته درست ميكنيم و ميزاريم كنار.

يه تكه از كيك تخته اي رو برميداريم و فقط ديواره قالب كمربندي رو استفاده ميكنيم كيك رو توش ميزاريم با كمي شير كيك رو خيس ميكينم .

كرم شانتي رو روي كيك ميريزيم و صافش ميكنيم . توت فرنگي ها رو از وسط نصف ميكنيم و روي كرو شانتي ميچينيم.

بعد نكته مهم اين كه ژله بايد سرد باشه تا كيك خمير نشه با دقت ژله رو روي توت فرنگي كم كم با قاشق ميريزيم تا روي توت فرنگي رو كاملا بپوشونه .

يك شب ميزاريم تو يخچال بمونه بعد با دقت فالب رو درمياريم و نوش جان ميكنيم .

فایل‌(های) پیوست شده تصویر (ها)

امضای sima
پدرم دیده به سویت نگران است هنوز
غم نا دیدن تو بار گران است هنوز
آنقدر مهر و وفا بر همگان کردی تو
نام نیکت همه جا ورد زبان است هنوز
۳-۱۱-۱۳۸۹, ۱۱:۰۱ صبح
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
9 کاربر از sima به دلیل این ارسال سپاس کرده.
زهره جون, پارانزیم, *nazanin*, 162, maryam.n.g, مامان متین, mamane kiana, 1368Sheri, گلسا90
ناظم خانوم گل

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه هنری

ارسال: #2
RE: كيك با روكش ژله اي و ميوه
(۳-۱۱-۱۳۸۹ ۱۲:۰۵ عصر)Samaneh نوشته شده توسط:  عزیزم این کرم شانتی چی‌ هست؟ چه کیک جالبی‌ برای روز عشق باحال میشها. من ذوق مرگ شدم برای روز عشق میریم کنسرت خوانندهای که من عاشقشم Michael Bolton va Kenny G . البته تصمیم دارم جشنشو ۲۹ بهمن بگیرم.

بعضي از دوستان در مورد كرم شانتي پرسيدن عكساشو ميزارم
تو هر كدوم از اين پاكتها 2 بسته كرم شانتي وجود داره
روي همه اونا مثل پودينگ دستور تهيه شو نوشته و با شير سرد به همزن انقدر زده ميشه تا جاي پره هاي همزن روش بمونه .اگه كرم شانتي رو براي كيك ميخواين استفاده كنين 2بسته پودر كرم شانتي رو با 1 ليوان شير سرد 3 دقيقه با همزن ميزنيم و بعد 30 دقيقه ميزاريم تو فريزر و بعد استفاده ميكنيم .
اما اگه براي سالاد ميوه كه بعدا دستورشو ميگم ميخواين استفاده كنين 1 بسته رو با يه ليوان شير سرد ميزنيم و استفاده ميكنيم .

ميتوين از خامه فرم گرفته هم استفاده كنين . :heart:

فایل‌(های) پیوست شده تصویر (ها)

امضای sima
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۳-۱۱-۱۳۸۹ ۱۲:۳۵ عصر، توسط sima.)
۳-۱۱-۱۳۸۹, ۱۲:۲۴ عصر
6 کاربر از sima به دلیل این ارسال سپاس کرده.
زهره جون, پارانزیم, 162, maryam.n.g, mamane kiana, 00p
ناظم خانوم گل

مدال ها

ارسال: #3
(۹-۱۱-۱۳۹۱ ۰۳:۲۱ عصر)زهره جون نوشته شده توسط:  
(۹-۱۱-۱۳۹۱ ۰۳:۱۸ عصر)sima نوشته شده توسط:  
(۹-۱۱-۱۳۹۱ ۰۳:۱۲ عصر)زهره جون نوشته شده توسط:  سلام سیما جان. من عاشق این کیک شدم... مزش با کیک تخته ای خوب میشه؟
یا میتونیم با کیک های دیگه جایگزین کنیم؟ بجای شانتی یا خامه از شکلات ب شده هم میشه استفاده کرد؟
Flowerysmile

عزیزم میتونی از کیک دلخواهت هم استفاده کنی Yum2

ولی با شکلات دیگه اینجوری خوشگل نمیشه این زیبایش به خاطر سفیدی خامه و قرمز رنگ بودن ژله هست که خودش رو عالی نشون داده Dreamyeyesf

خوب اگه قالب کمربندی نباشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو همون قالب خودم ژله رو رو کیک بریزم؟
من این کیکو میخوامDash2 Dash2 لطفا راهنماییم کن درستش کنم Flowerysmile

میتونی استفاده کنی و لی خیلییییییییییییی ریسک داره موقع برگردوندنت از قالب احتمال خراب شدن کار وجود داره gaggag

قالب الویه داری ؟ از اونهم میتونی استفاده کنی . اول قشنگ کناره های ژله و کیک را با ی چاقو از قالب جدا کن بعد به ارومی قالب رو از دورش بردار.

حتی میتونی یک قالب را با سفلون بپوشونی بعد ژله رو بریزی وقتی ژله نیم بند بستش کرم شانتی یا خامه رو بریزی و بعد کیک رو بزاری روی خامه اینجوری هم خوب درمیاد ژله خراب نمیشه ولی سطحش به خاطر چروک سفلون یه ذره نا صاف میشه
امضای sima
۹-۱۱-۱۳۹۱, ۰۳:۲۹ عصر
1 کاربر از sima به دلیل این ارسال سپاس کرده.
maryam.n.g
ناظم خانوم گل

مدال ها

ارسال: #4
(۹-۱۱-۱۳۹۱ ۰۳:۳۲ عصر)زهره جون نوشته شده توسط:  ممنونم سیما جونم.Flowerysmile
شانتی قنادی ها دارن؟ ببجای شانتی از کاسترد میتونم استفاده کنم؟
بله عزیزم میتونی استفاده کنی اونم عالی میشه
شاید داشته باشن hihDunnof
امضای sima
۹-۱۱-۱۳۹۱, ۰۳:۳۴ عصر
3 کاربر از sima به دلیل این ارسال سپاس کرده.
زهره جون, Galaxy, mamane kiana
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 821

ارسال: #5
(۲۸-۳-۱۳۹۲ ۱۱:۵۰ صبح)ستاره 90 نوشته شده توسط:  میشه از کرم شانتی یا خامه استفاده نکرد وژله رو مستقیما روی کیک ریخت؟

کیک خیس و خمیر نمیشه؟

لطفا کمکم کنید

بله میشه ولی روش داره
اول کیکتون رو داخل قالب بپزید، بعد از پخت کیک رو کنار بذارید سرد بشه و بعد قالبتون رو کاملا بشورید و تمیز وخشکش کنید
حالا از پودر ژله ای که می خواید برای کار استفاده کنید به مقداری که لازم دارید طبق دستورش تهیه کنید، بذارید کاملا خنک بشه، البته خارج از یخچال، بعد اون رو داخل قالب کیکتون که حسابی چربش کردین بریزید و داخل یخچال بگذارید تا حالت نیم بند پیدا کنه.اینجوری کیکتون خیس نمیشه حالا کیکتون که کاملا خنک شده رو داخل قالبی که توش ژله نیم بند داره قرار بدید و کمی فشار بدین داخل یخچال بگذارید تا به ژله بچسبه
قبل از گذاشتن کیک روی ژله می تونید از میوه های خورد شده (غیر از انبه و کیوی و آناناس تازه که نمی ذاره ژله ببنده)داخل ژله استفاده کنید. بعد از حدود دو سه ساعت می تونید قالب رو از یخچال در بیارید و به مدت دو الی سه دقیقه داخل آب جوش قرار بدید تا ژله از قالب جدا بشه.
حالا قالب رو برگردونید و کیک با رویه ژله تون رو ازش در بیارید.قالب باید مث استوانه دیواره های صاف و مستقیم داشته باشه تو قالب گلدونی یا کاسه ای نمیشه.
اینو تو خانوم گل دیدم نمی دونم کجا بود ولی یکی از کاربرا توضیح داده بود پیدا نکردم لینک بدم خودم نوشتمFlowerysmile
امضای loyee_15
کليدهای غيب نزد اوست جز او کسی را از غيب آگاهی نيست هر چه را که در خشکی و درياست می داند هيچ برگی از درختی نمی افتد مگر آنکه از آن آگاه است و هيچ دانه ای در تاريکيهای زمين و هيچ تری و خشکی نيست جز آنکه در کتاب مبين آمده است

30
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۹-۳-۱۳۹۲ ۰۳:۲۷ عصر، توسط loyee_15.)
۲۸-۳-۱۳۹۲, ۱۲:۱۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از loyee_15 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
negin.s, مامان زینب کوچولو, azam1360

تبلیغات

کانال خانوم گل'

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد