امتیاز موضوع:
  • 35 رای - 3.14 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لباس مدل گره ای روی سینه
#1
Package_favorite 
سلام این عکسو توی همین سایت دیدم خوشم اومد گشتم مدل گره روی سینشو پیدا کردم بقیشم که کاری نداره

[عکس: 20120120174640_20120108141612_lebas.jpg]http://www.khanoomgol.com/uploadcenter/r...902_11.JPG


http://www.khanoomgol.com/uploadcenter/r...40_221.JPG

علت ویرایش: بزرگ بودن عکس ولی سایز کم عکس بدرد نمیخورد برای همین لینک تصویر را جاگذاری کردم
در ذهن الهی از دست دادن وجود ندارد!
پس محال است چیزی را که حق الهی من است از دست بدهم!
چون تنها یک قدرت وجود دارد وآن هم قدرت خداست.
پاسخ }
#2
خانوم گلا کسی الگوی لباس گره ایی روی کمر رو بلده؟
اگه کسی بلده لطف میکنه به زبان خیلی خیلی ساده بیان کنه البته با الگو اینکه میگم خیلی ساده برا اینه که من تو خیاطی خیلی مبتدی هستم
ممنون میشم
گریزانم از این مردم که با من به ظاهر همدم و یکرنگ هستند...

ولی در باطن از فرط حقارت به دامانم دوصد پیرایه بستند...

از این مردم که تا شعرم شنیدند به رویم چون گلی خوشبو شکفتند...

ولی آن دم که در خلوت نشستند مرا دیوانه‌ای بدنام گفتند....
پاسخ }
#3
عزیزم گره روی کمر تقریبا مثل همون گره روی سینه هست که بجای اینکه از قسمت سینه افافه بگزاری از خط کمر اضافه مگزاری سعی می کنم الگوشو برات بگزارم
پاسخ }
#4
(۲۷-۰۱-۱۳۹۱, ۰۳:۵۳ ب.ظ)محنا025 نوشته:  یعنی بین این همه خانوم گل خیاط یه نفرشون گره روی کمرو بلد نیست دیگه دارم نا امید میشمDash2crying

بلوز گره ای روی کمر :
برای برش این بلوز نیاز به ( یک قد + 10 س ) پارچه داریم و از انجایی که از پارچه ریون استفاده می کنیم پس حتما باید اندازه ای سینه (حتما) ، باسن و کمر ( را در صورتی که بخواهیم جذب قرار گیرد) را کاهش بدیم .که در این صورت هرکدام از اندازه ها را 6 ، 8 ، 10 س کم کرده ( متناسب با نوع کشش پارچه) به عنوان مثال اگر اندازه دور سینه 98 باشد منهای 8س می شود 90 حالا 1/4 اندازه 90 را حساب می کنیم و با این اندازه های کم شده الگوی بالاتنه را می کشیم .
2- پس از کشیدن الگو های بالاتنه جلو وپشت ، در الگوی جلو برای ایجاد گره خط کمر را برش می زنیم به گونه ای که تنها دریک نقطه متصل باشد.
3- الگو جلوی برش خورده را به گونه ای روی پارچه قرار می دهیم که نیمه بالایی خط کمر صاف ودر راستای پارچه و نیمه پایینی با اوزمان 20تا 25 س که در پهلو ایجاد می کنیم روی پارچه قرار بگیرد.
4- از آنجایی که می خواهیم این بلوز دارای برگردان یقه هم باشد ( چون گره روی کمر میخوره یقه زیادی باز می شه) که برای جلوگیری از باز بودن یقه جلو درست مثل یقه های سرخود به اندازه 1/2 هلال یقه پشت علامت زده و بعد پهنای یقه 10 س و برای جلوگیری از کشش یقه 1.5 س بیرون رفته و به پایین بلوز وصل میکنیم و سپس با زاپاس دوخت 1 س برش می زنیم ( حتی قسمت های اوزمان دار راهم با 1 س زاپاس برش می زنیم چون این قسمت ها دستکهای ایجاد گره می باشند)
روش دوخت :
1- ابتدا پهنای یقه را که 10 س بود را می دوزیم.
2- دور تا دور یقه را که با 1 س زاپاس برش زده بودیم ، را تو میزنیم.
3- دقیقا مثل دوخت گره روی سینه ابتدا یک طرف را تا حدود1 س مانده به انتها می دوزیم و قسمت دومخ را از اون 1 س باقی مونده رد می کنیم
4- درز پهلو ها و هلال یقه پشت و درنهایت آستین را متصل می کنیم.
امیدوارم خوب توضیح داده باشم

http://uploadcenter.khanoomgol.com/resul...21219_.jpg


علت ویرایش: بزرگ بودن عکس ولی سایز کم عکس بدرد نمیخورد برای همین لینک تصویر را جاگذاری کردم
آی آدما که نشسته بر ساحل ، شاد و خندانید یک نفر دارد می سپارد جان .....................................................................
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
تشریفات مجالس خدمات عروسی
#5
(۰۱-۰۲-۱۳۹۱, ۰۲:۳۴ ب.ظ)محنا025 نوشته:  مرسی خانمی(1782)
راستش یه الگو دارم نمیدونم همونه یا نه من تو دوخت گره اش مشکل دارم هر کاری میکنم گره اش جور در نمیادDash2

عزیزم میتونی از آموزش های خانم عمرانی استفاده کنی اگه آموزشا رو نداری می تونی از بخش فیلم سایت www. tebyan.net استفاده کنی . اونجا هم میتونی آموزشا رو دانلود کنی و هم به صورت آلاین ببینی.
آی آدما که نشسته بر ساحل ، شاد و خندانید یک نفر دارد می سپارد جان .....................................................................
پاسخ }
#6
سلام دوستان عزیز
البته همه دوستان خیاط میدونن که اکثر مدلهای گره از دو خط رفت و یک خط برگشت تشکیل میشه که برای مدل گره در کمر به همراه یقه انگلیسی به چهار خط رفت و یک خط برگشت احتیاج داریم
برای این مدل الگوی بالا تنه را رسم میکنیم الگو را استرچ کرده .به دلیل اینکه معمولا این مدل را روی پارچه های کشی میدوزیم احتیاجی به پنس سرشانه نیست.
بازی یقه را دو تا سه سانت زیر خط سینه در نظر میگیریم و یقه ی انگلیسی را رسم میکنیم .
در این یقه احساس میشود که بازی یقه زیاد است ولی بخاطر روی هم گشت گره یقه کمی جمعتر میشود.اندازه ی دال پایینی یقه از 22 سانت کمتر نشود چون یقه خپل و بد ریخت از دوخت در میاید .
پس از رسم یقه انگلیسی 2تا3 سانت زیر خط شکست یعنی انتهای یقه خطی موازی با خط سینه رسم کرده که به ان خط برگشت میگوییم .برای اینکه شعاع چینهای گره تا کارور برود از مرکز گره که سه سانت زیر خط شکست بود دو خط رفت به دو تا سه سانت بالا و پایین خط کارور رسم میکنیم. در پایین هم از مرکز گره دو خط به سه سانت زیر خط باسن کوچک و سه سانت بالای خط باسن کوچک رسم میکنیم.الگوی گره تمام میشود .
برای برش خط برگشت را از پهلو میچینیم و در مرکز گره به صفر میرسانیم. خطوط رفت را از مرکز گره چیده و در پهلو ها به صفر میرسانیم.
البته برش الگو اگر روی پارچه انجام شود کمتر سردر گم میشوید .
پس از برش الگو خط برگشت را 180 درجه باز میکنیم و بین خطوط رفت بسته به هیکل افراد و جنس پارچه از 8 تا 15 سانت اوزمان میدهیم . دو سر خطوط رفت باید رو به روی هم باشد .
اطراف الگو را برش میزنیم .حلقه استین را به دلیل کشش گره کمی توپر برش میزنیم .
بعد از برش ابتدا اسجاف یقه انگلیسی را به صورتی که اول به پارچه لایی بزنیم در میاوریم دال بالایی هم به همین صورت برش میزنیم.و اول یقه انگلیسی را میدوزیم .
سپس در یکی از طرفین الگو خط برگشت را از پهلو میدوزیم تا وسط گره .وسط گره را حدود دو سانت باز میگداریم .طرف مقابل را از قسمت سرشانه و یقه گرفته و از همان دو سانتی که ندوختیم عبور میدهیم .و خط برگشت را میدوزیم.جلو لباس را یا به صورت یک درز میدوزیم یا میتوان برای جلوی لباس ابشاری تهیه کرد .
از این الگو برای دوخت هالتری به همراه یقه انگلیسی و گره در کمر به صورت لباس مجلسی استفاده کرد
9
پاسخ }