امتیاز موضوع:
  • 25 رای - 3.08 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ماساژ ژاپني
#1
ماساژ ژاپنی یا شیاتسو یكی از شیوه‌های درمانی طب شرقی است كه برای درمان بسیاری از بیماری‌های جسمی از قبیل تسكین و درمان درد مفاصل، اسپاسم‌های عصبی و سیاتیك مورد استفاده درمانگران قرار می‌گیرد. علاوه براین دراین شیوه درمانی تكنیك‌هایی وجود دارد كه با استفاده از آنها می‌توان موجب تقویت عملكرد اندام‌ها و اعضای بدن شد.
تقویت بینایی و افزایش توان و قدرت دید یكی از كاربردهای این ماساژ است كه امروزه توسط درمانگران طب مكمل به بیماران آموزش داده می‌شود. برای استفاده از این تكنیك كافی است از 3 انگشت اشاره، انگشت میانی و انگشت حلقه خود برای ماساژ عضلات بالایی چشم استفاده كنید.


برای این كار كافی است 3 انگشت ذكر شده را درست در قسمت گودی بالای چشم میان پلك بالایی و ابروها قرار دهید و خیلی آرام به ماساژ دورانی عضلات این ناحیه بپردازید.


دریافت این ماساژ 2 بار در روز و هر بار به‌مدت 3 دقیقه می‌تواند تاثیر زیادی بر تقویت عضلات چشم و افزایش توان دید داشته باشد. علاوه بر این، استمرار در انجام این ماساژ به پیشگیری از ابتلا به آب مروارید نیز كمك می‌كند.

علاوه بر این در تكنیك‌های ماساژ ژاپنی یا شیاتسو روشی وجود دارد كه به كمك آن می‌توان سرگیجه‌های ناشی از نداشتن ‌تعادل مایع حلزونی گوش را درمان كرد.
برای این منظور كافی است با كمك انگشت اشاره نقطه‌ای كه پشت لاله گوش و در قسمت گودی لاله گوش قرار دارد را به‌مدت 30 ثانیه فشار دهید و 30 ثانیه آن را رها كنید.
تكرار این ماساژ به‌مدت 3 دقیقه می‌تواند تاثیر زیادی در كاهش سرگیجه و تنظیم مایع حلزونی گوش داشته باشد. ضمن آنكه استمرار در ماساژ این نقطه از بروز سردردها و سرگیجه‌های این‌چنینی نیز پیشگیری می‌كند.
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انواع روغن ماساژ جهت آروماتراپی و ماساژ درمانی zizo 0 499 ۱۹-۰۹-۱۳۹۱, ۰۵:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: zizo