تبلیغات

نوار بهداشتی

امتیاز موضوع:
  • 27 رای - 2.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مربای زرشک تازه
سلام
این مشق هفته پیش ما بود. زرشک تازه خریدیم و کلی با سختی پاک کردیم و مربا درست کردیم.

البته من معمولا خشک می کنم برای غذا ولی خوب امسال زرشک داشتم مرباش کردم.

مواد لازم:

زرشک تازه ۴۰۰ گرم

شکر ۷۰۰ گرم

آب دو لیوان

نکته : من چون شیرین دوست دارم شیرینش کردم. اما مامانم چون ترش بیشتر دوست داره و اذیتش نمی کنه ترشتر درست کرد یعنی شکر را مساوی زرشک ریخت.

۱- روش کار ساده است شما اول آب و شکر را می گذارید می جوشد کمی جوشید و قوام آمد زرشک پاک شده و شسته شده را اضافه می کنید.

۲-کمی کف دارد که می گیرید و می گذارید چند دقیقه بجوشد ۵ دقیقه تا ۱۰ دقیقه کافیه که بجوشد مربای شما آماده است.

با این مقدار مواد یک شیشه نیم کیلویی مربا بدست آمد.

[عکس: morabazereshk.jpg]
کاش خدا نشانه ای بدهد که دیگر نا امید نشوم نشانه ای به سوی امید واری 25
پاسخ }
(۰۲-۰۸-۱۳۹۱, ۰۹:۱۹ ق.ظ)azaita نوشته:  با سلام
من این مربا رو درست کردم ولی اصلا به مربا شبیه نیست یعنی اصلا شربتش قوام نیومد. لطفا راهنمائی کنید چطوری باید شربت رو قوام بیاریم. خود مربا اینقدر شیرین شده ولی هرچقدر هم جوشوندم ولی بازم شربتش قوام نیومد.

سلام من زرشک تازه رو می شورم مثل مربای توت فرنگی لابه لای اون شکر میریزم وظرف رو تکون می دم تاکاملا دونه ها شکری بشن بعد نیم ساعت میزارم تا کمی آب بندازه البته زیاد آب نمیندازه اگر خیلی خشک بود نصف استکان آب اضافه کنید بعد روی حرارت بزاریدبه محض اینکه شکر حل شد وکف کرد خاموش کنید اینجوری مربای خوش رنگی دارید
.

یافته هایت را با باخته هایت مقایسه کن

اگر ” خدا ” را یافتی هر چه باختی مهم نیست . . .

.
پاسخ }
خیلی خوشمزه میشه من واسه روی زرشک پلو هم استفاده میکنم با زعفرون قاطی برنج میکنم چون ملسه خوشمزه میشه
خدا جونم ازت ممنونم جوجم الان 18 ماهشه ازت ممنونم
پاسخ }
فكر نميكنم ايده خوبي باشه گلم،نسبت آب به شكرت زياد بوده،اگر الان بخواهي اين كارو بكني ممكنه اصطلاحا" مربات شكرك بزنه و دونه هاي شكر هم خوب حل نشن ، ببين عزيزم همون موقع كه حل كردي بايد به دستت ميومد اگر شكرت كم نباشه همون موقع كه حل ميكني خودش يكم غليظ ميشه و رنگ شفافي هم نداره بايد همون موقع شكر اضافه ميكردي Flowerysmile
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
دوستان عزیز اصلا آب نریزید .لابلای زرشک شکر بریزید تکون بدید تا همه ی دانه ها شکری بشن بعد چند ساعت بزارید بمونه بعد روی حرارت کم بزارید تا شکر حل بشه بعد که حل شد کف می کنه بعد بزارید یکی دو جوش که زد خاموش کنیدWavesmile

[عکس: 20121025124155_2012-10-2418.01.08.jpg]
.

یافته هایت را با باخته هایت مقایسه کن

اگر ” خدا ” را یافتی هر چه باختی مهم نیست . . .

.
پاسخ }
مربای زرشک غیر تازه جاری پز که این کاسه رو به من داد خیلی خوشمزه ست1 (49) hih Yum2Yum2
[عکس: 20130802031815_2013-07-29-3034.jpg]
عشقم همسرم ....
وجودم پسرم ....
خدایا به تو میسپارم گلهایم را ء زیباترین هدیه هایت را ء پناهشان باش ء کنارشان باش ء به یادشان باش

پاسخ }
[عکس: 20140926182606_20140908353.JPG]
مال منم زرشکش تازه نیس
دانی از زندگی چه می خواهم
من تو باشم...تو...پای تا سر تو
زندگی گر هزارباره بود
بار دیگر تو... بار دیگر تو
پاسخ }
مربا و شربت زرشک:

به ازای دو لیوان زرشک شسته و دون شده 3 لیوان شکر و 1 لیوان آب نیاز داریم.

زرشک رو دون کرده تو قابلمه ترجیحا لعابی بریزین و یک سوم شکر رو پودر کرده بریزین روش و بزارین چند ساعتی بمونه.

بعد بقیه شکر رو با اب بزارین رو حرارت تا شکر حل بشه و شربت کمی قوام بیاد.

حالا زرشک رو که با پودر شکر اغشته کرده بودین بهش اضافه کنید و بزارید ده دقیقه ای بجوشه تا رنگشو پس بده و کمی پخته بشه.

کمی هم خلال پسته اضافه کنید که خوشگل تر بشه.

فقط همش نزنید که له بشه

در اخر کمی پودر هل و وانیل اضافه کنید و گاز رو خاموش کنید.

در قابلمه دم کنی بزارین و بزارید به حال خودش تا سرد بشه.
ضمنا مربای زرشک باید یکی دو روزی بمونه تو یخچال بعد نوش جان کنید

[عکس: 20141101145554_10393661_370497649780391_...4908_n.jpg]
پیج کارهای چرم دست دوز من در فیسبوک Cancan

http://facebook.com/dastaaaan
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
اینا رو مامان جون درست کرده و برام اورده.

[عکس: 20141116201516_Photo0738.jpg]
پاسخ }
راستش مريم عزيز(ارغواني)مربا زرشك درست كرد منو به هوس انداخت
طبق روش مريم جان.زرشك ها را خيسوندم.بعد يه شربت تقريبا غليظ درست كردم .زرشك ها را ريختم و در اخر پخت كمي گلاب و خلال بادام هم اضافه كردم
[عکس: 20160130232935_1.jpg]
خوشحال ميشم از فروشگاه ني ني هاي ايراني بازديد كنيد.83
لينك كانال تلگرام:
http://tlgrm.me/joinchat/Cfh5-D7SNu2WaypUh8IQbg
پاسخ }