تبلیغات
تشریفات مجالس خدمات عروسی

امتیاز موضوع:
  • 6 رای - 2.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مربای كيوی
مواد لازم:
كيوي/ يك كيلوگرم
شكر/ يك و نيم كيلوگرم
جوهر ليمو یا آبلیمو/ يك قاشق سوپ‌خوري
وانيل/ نصف قاشق چاي‌خوري

طرز تهيه:
كيوي‌ها را شسته و پوست آن را به صورت نازك با چاقو بكنيد و سروته آن را نيز بزنيد. سپس هركدام را به قطر يك سانتي‌متر حلقه حلقه كنيد.
در يك قابلمه استيل يا لعابي، حدود يك استكان آب بريزيد و مقدار يك و نيم كيلوگرم شكر را اضافه كنيد و روي حرارت ملايم اجاق‌گاز قرار دهيد و مرتب هم بزنيد تا شكر در آب حل شود.پس از حل‌شدن شكر، حرارت‌دادن را ادامه دهيد تا شيره جوشيده و قوام آيد.
كيوي‌هاي حلقه‌حلقه‌شده را داخل شيره بريزيد و كمي حرارت دهيد. سپس جوهرليمو یا آبلیمو را به همراه وانيل به آن اضافه كنيد.
توجه داشته باشيد كه اين مربا نبايد زياد بجوشد زيرا بافت كيوي نرم بوده و به سرعت له مي‌شود. بنابراين با اولين جوش، زير اجاق‌گاز را خاموش كنيد و پس از سردشدن، داخل شيشه بريزيد.

نكته1: به‌دليل آنكه كيوي پس از جوشيدن، رنگ اصلي خود را از دست مي‌دهد، مي‌توانيد از رنگ سبز خوراكي مخصوص غذا استفاده كنيد. اين رنگ به صورت محلول در آب بوده يا به صورت پودري است كه مي‌توانيد مقدار خيلي كمي از آن را در يك قاشق سوپ‌خوري آب حل كرده و سپس به مربا اضافه كنيد.
نكته2: باتوجه به اينكه رنگ مخصوص غذا معمولا خيلي غليظ است، ابتدا يكي دو قطره از آن را در مربا بريزيد و هم بزنيد، اگر كافي نبود، دوباره كمي ديگر اضافه كنيد تا رنگ مربا به صورت دلخواه درآيد.
نكته3: به جاي وانيل از هل يا كمي گلاب نيز مي‌توانيد استفاده كنيد.
خدایا تو که از حال دلم با خبری

چرا گریه هام نداره اثری؟؟
پاسخ }
اینم مربای کیوی من
[عکس: 20120110170318_.JPG]
مرا کسی نساخت ، خدا ساخت . نه آنچنان که کسی می خواست ، که من کس نداشتم . کسم خدا بود ، کس بی کسان.
[عکس: 20121115213258_11.jpg]
پاسخ }
Bell 
کیوی و شکر به یک میزان از نظر وزنی - وانیل اندکی
کیوی ها را پوست کنده وبا قطر زیاد حدود1 سانت حلقه می کنیم و در ظرفی لعابی یک لایه شکر ویک لایه کیوی. همه مواد که لایه لایه چیده شد،شب تا صبح می گذاریم آب بیندازد. صبح همان ظرف را روی حرارت ملایم می گذاریم تا آرام بجوشد وانیل را هم اضافه می کنیم به مدت 20 دقیقه حرارت دادن کافیست. بعد می گذاریم سرد شود . در ظرف مخصوص مربا در یخچال نگهداری می کنیم. امیدوارم درست کنید ونوش جان کنید. خودم درست کردم عالی شد.
پاسخ }
مواد لازم :
کیوی تقریبا رسیده و سفت : سه کیلوگرم
شکر : دو کیلوگرم
آب : سه پیمانه
وانیل : ۱/۳ قاشق چایخوری
رنگ سبز مجاز خوراکی : چهار قطره
آبلیمو : به میزان لازم

طرز تهیه :
کیوی‌ ها را شسته، پوست آنها را خیلی نازک بردارید و هر یک را به قطر یک سانتی‌متر برش بزنید.
شکر و آب را در قابلمه نسبتا بزرگی بجوشانید تا شربت غلیظ شود.
کیوی‌ها را در شربت خنک شده قرار داده آن را روی حرارت ملایم گذاشته تا بجوشد و وانیل را اضافه کنید.
این مربا برای پخت به زمان زیادی نیاز ندارند و برای جوش آمدن ۲۵ دقیقه کافی است.
شربت را امتحان کرده، آبلیمو را اضافه کنید. بعد از یکی، دو جوش دیگر ظرف را از روی حرارت برداشته و بگذارید مربا خنک شود. مربا را بعد از ۲۴ ساعت داخل شیشه ریخته و در یخچال بگذارید.

نکته :
برای خوش‌ رنگ شدن این مربا، چهار قطره رنگ مجاز خوراکی به آن اضافه کنید.
میوه‌هایی که برای مربا در نظر گرفتید تازه، سالم، بدون لک بوده و زیاد رسیده نباشد.

دست من خالیست... اما دلم تا دلت بخواهد از تو پر است!!!!!!!
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
بازم با راهنمايي هاي پارانزيم جون(1782)(1782)(1782)

[عکس: 20130112163721_52.JPG]
پاسخ }
[عکس: 20130513150050_347.jpg]
مال من شکرش زیاد شد
پاسخ }
من کیوی رو رنده میکنمHangheadYum2 خودش از عکسش هم قشنگتره وخوشمزهYum2

[عکس: 20130721130453_-0002.jpg]
گاهی اشتباهمان در زندگی این است که

به برخی آدم ها جایگاهی می بخشیم که هرگز لیاقت آن را ندارند
پاسخ }
[عکس: 20140926181104_04062014257.JPG]
دانی از زندگی چه می خواهم
من تو باشم...تو...پای تا سر تو
زندگی گر هزارباره بود
بار دیگر تو... بار دیگر تو
پاسخ }
گوناگون از وب
loading...
منم مرباي كيوي رو مثل هما جون، ارسال #3 درست كردم
خيلي Yum2

[عکس: 20141201211244_Image005.jpg]

83
پاسخ }
اینم مربای خوشمزه کیوی و سیب من...تعجب نکنید...سیب و کیوی با هم معتدل هستند وطعم ترش مانند کیوی در مربا از بین میره...با کمی گلاب

[عکس: 20150409160008_7870.jpg]

اینم بدون فلش...کیوی های باقی مانده عید بود که کسی نگاه شون نمی کرد...
[عکس: 20150409160451_99880.jpg]
[عکس: 20160823172356_.jpg]
پاسخ }