امتیاز موضوع:
  • 19 رای - 2.79 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مرد هایی که حال بدی دارند
#1
الف- مرد هایی که حال بدی دارند:

1-مردهای خودشیفته:

مردهایی هستند که قابلیت هایی دارند وبه شدت احتیاج دارند که به خاطر این قابلیت هایشان تحسین بشوند ودیده بشوند.اين در حالي است كه مردم تواضع را دوست دارند (منظور اينكه همانی باشند که هستند،نه کمتر). این مردها به دليل اين خواسته افراطي‌شان وقت ندارند و نمی گذارند دیگران را ببینند. مردخودشیفته فکرش،تجربیاتش،خانواده اش،بدنش، تحصیلاتش و نظراتش از نظر خودش یگانه هستند. البته نمي خواهيم انکار کنیم که ممکن است بعضی از آنها واقعا تک باشند ولی این نیاز زياد به تحسین باعث دلزدگی اطرافيان می شود. خودشیفته ها نیاز به عذرخواهی در اشتباهاتشان هم نمی بینند. به شدت در ترک های عاطفی مقاومت مي كنند واعتقاد دارند هر کس آنها را ترک کند ضرر کرده. به همين دليل هم هیچ وقت از اشتباهاتش درس نمی گیرد.2- مرد موفق عقده ای:

آدم هایی که خودشان را از طبقه پایین به بالا می کشند، چه در دانش، چه در فرهنگ و چه در پول، لزوما انسانهای موفق سالمی نمی شوند. اين ها ممكن است تبديل به آدم های موفق عقده ای شوند. مثلا وقتي برای بچه شان پلی‌استیشن می‌خرند، ناخواسته به این فکر می کنند که در بچگی خودشان چیزی نداشتند یا آنقدر از تلخی های زندگیشان که منجر به موفقیت شده می گویند که همسرشان احساس ترحم پیدا می کند. این مردها از سختی های زندگي‌شان عبور نکرده اند.3-محافظه کارها:

تصور می کنند در رابطه با زن باید منتظر رفتار و حرکت زن شد، منفعل هستند و می خواهند مطابق خوشایند او رفتارشان را تعریف کنند. بسیار محتاط هستند و می خواهند زن را همیشه راضی و خشنود نگه دارند.نکته:

زن از مردی خوشش می آید که گاهي کمی کله شقی هم داشته باشد. همیشه شش در چهار نباشد، گاهي البته با يك دليل منطقي موقتا به هم ريخته هم باشد. يا گاهی اوقات تند هم صحبت کند.4-مردهای معتاد به کار:

این مردها هم جزء مردهای بی حال هستند، مردهایی که دغدغه پیشرفتشان آن چنان زیاد است که خانواده و به ويژه همسرشان را آزار می دهند. تمام حرف ها ومثال ها و پیشرفت های مردهای معتاد به کار در مورد کارشان است. مساله اي كه باعث می شود که فضای گفتگوی این افراد با همسر و نامزدشان محدود شود. این افراد به اطرافیانشان احساس بی اهمیتی می دهند. بعضی از این مردها اصلا جایی برای این نمی گذارند که پیشرفت های زن هم دیده شود.ب-مرد هایی که ضدحال می زنند

1-مردهایی که خیلی در امور زنانه وارد هستند و جزئیات و ریزه کاری های خصوصی زنانه از روان شناسی زن ها گرفته تا مسائل زیبایی و آراستگی زنانه را هم می دانند، (مثال: مرد راجع به میزان اکسیدان رنگ موی زن هم اظهارنظر می کند!) برای زن ها ضدحالند. در جواب به اين سوال هم كه يك مرد چه قدر باید از زن ها اطلاعات داشته باشد؟ بايد گفت: یک مرد باید کمی اطلاعات فیزیولوژیک داشته باشد، فقط بداند تا رفتارش را درست تنظیم کند، نه اینکه در مورد اطلاعاتش با یک زن صحبت بکند.فرم درست: مثلا خوب است که مرد بداند برای تهیه قورمه سبزی به چه موادی نیاز است.فرم غلط: بد است که مرد بیاید در آشپزخانه بگوید لیموعمانی را دیر برداشتی،ترش شده. چون تصویر مرد در روان زن ایرانی این نیست.-مرد نق‌نقوی زیرآب‌زن خاله‌زنک:

مردهایی که در گذشته یک لطمه ای خورده اند و به همين دليل، دائم دنبال تایید گرفتن از همسرشان برای اثبات حقانیت‌شان نسبت به زن قبلی هستند و عملا وارد بازي خاله‌زنک‌بازی و ناله و نفرین مي شوند و دائم زیرآب زن‌های ديگر را مي زنند. نكته اينكه خاله زنک بازی به اندازه و به وقتش کارکرد روانی دارد اما برای مردها حال به هم زن است. این مردها موفقیت های دیگران را حقه بازی و شارلاتان بازی می دانند و دليل موفقیت های خودشان را صداقت و زلال بودن مي دانند.ج) مردهایی که استقلال روانی از مادرشان پیدا نکرده اند و برای راضی نگه داشتن تمام زن های زندگیشان (مادر،خاله،عمه،خواهر،نامزد) تقلای بیهوده می کنند و نمی خواهد بپذیرند که بین زنان وجود برخی اختلافات معمول است و می خواهند این نظم را به هم بزنند. یا به خاطر نداشتن این صلح همگانی همیشه خودشان را ملامت می کنند. طبيعي اين است كه بین زن ها در حد متوسط اختلاف باشد و همه با هم هماهنگ نباشند. اما اين مردها خودشان را به آب و آتش مي زنند تا همه با هم خوب باشند.مرد خشنودکن ،مردی است که زن ها و به ویژه همسرش را از خود دلزده می کند.این کار مثل این است که بخواهیم فقر را فقط با توزيع پول ریشه کن کنیم.د) مردان نقل محفل noghl:

مردی که همیشه در مجالس بار هیجانی را به دوش می کشد، زن او ممكن است ناخواسته دلگير شود. چون زن فکر می کند او دارد خودش را سبک می کند. ضمن اينكه این مرد در خانه اش این قدر باهیجان نیست و زن فکر می کند او فقط برای دیگران این طور است و با او مشكلي دارد. باید یک نسبت و تعادلی بین شوخ طبعی ما در داخل و خارج از خانه باشد. مثلا در خانه برج زهرمار و در مهمانی دوست داشتني‌ترين آدم نباشيم.ه) مردهای جون دوست:

مردهایی که نگران چین و چروک و جوش صورتشان هستند، يا روی اندامشان وسواس دارند. مثلا درسته که بدن سازی مي روند اما بیشتر وقتشان را به جای خانه و خانواده در باشگاه می گذرانند.درواقع وسواس و دقت روی مسائلی دارند که لزوما مردها نباید خیلی نگران آنها باشند. ضمن اينكه اين ورزش خوب، باعث يك غيبت بد در خانواده مي شود.مرد ضعیف:

مرد ضعیف از بحثهای خیلی شایع بین زنان است و لازم است تبیین شود که زنان از گفتن این صفت درباره مرد دقیقا چه کسی را تصویرسازی میکنند.مرد سریش ( چسب ):

دسته از مردان ضعیف کسانی هستند که با یک اخم دختر خودشان را میبازند و ضنجه موره میکنند و التماس و سریش بازی . مردهایی که هیچ محدودیتی در ابراز احساسات ندارند، مثل دستگاهي هستند كه یک دکمه روشن وخاموش داردمرد بی مسوولیت:

مردی است که در برابر شکست عاطفی فرو می ریزد و به طرفشان احساس گناه و ترحم می دهند. مثلا ادعا مي كنند كه :به خاطر تو معتاد شدممرد زیادی زرنگ:

مردی که در ابراز احساسات خودش خیلی حسابگری می کند.خیلی اصرار دارد که احساساتش را خیلی با جزئیات منتقل کند (مثال:من به خاطرفلان و فلان و فلان مسئله و چون این طوری ما با هم به این واین واین می رسیم،از شما خوشم می آید! به جای یک جمله ساده كه: من از شما خوشم می آید)مردهای زیاد حسابگر:

مردهایی که جرات ریسک کردن ندارند مثلا واسه خرج کردن خیلی دس دس میکنند. البته این با خساست فرق دارد. اینها خرج را میکنند اما جون میکنند که بهترین و عالی ترین را انجام دهند که خیلی اوقات محقق نمیشوداین مقاله را بیشتر برای مردان نوشته ایم زیرا خیلی اوقات نیتشان خوب است برای خوشبخت کردن اما عوضی میروند. خیلی از مردانی که در کلاسها و مطبها حمایتشان کرده ام نیاز دارند تا از بیراهه های رفتار عاطفی بپرهیزند. شما با ای میلهای خود میتوانید نکات بهتری را به من بیاموزید تا در اختیار خوانندگان قرار بگیردخانم س افزوده اند :مردان زیادی تیز

چشمها و حواسشان از یک دوربین لنز دار تخصصی عکاسی هم قوی تراست.

هیچ کار و حرکتی از نظرشان دور نمیماند. از لکه ی روغن ریخته شده روی کف سرامیک آشپزخانه که قبل خودت آن را می بیند و مدام برای پاک شدنش تذکر میدهد یا دخالت میکند بگیر تا مواردی که داشتی راجع به آن با دوستت تلفنی صحبت میکردی و او هم خب نه استراق سمع اما کنارت تلویزیون میدیده و شنیده. و حالا از جز به جز آنچه که کاملا شنیده سوال میپرسد. کاملا زیر نظر دریچه ی دوربینشی.شکاک و سوء ظنی نیست.

اما فکر میکند در همه چیز شریک است و اگر شریکش نکنی ناراحت میشود. هیچ حریم شخصی برایت قائل نیست. حتی اشپزخانه.
[عکس: 5mUAm8.png]
پاسخ }


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آقایون چه جور خانم هایی را دوست دارند ؟! Galaxy 0 2,195 ۲۶-۰۹-۱۳۹۰, ۱۲:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Galaxy