امتیاز موضوع:
  • 23 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مسواک
#1
چه زماني مسواك بزنيم بهتر است؟
خيلي‌ها عادت دارند به محض بيدار‌شدن، از رختخواب به دستشويي بروند و مسواك بزنند؛ ولي بعد از صبحانه زود لباس مي‌پوشند و سركارشان مي‌روند بدون اين‌كه مسواك بزنند! ولي به نظر شما بهتر است قبل از صبحانه مسواك زد يا بعد از آن؟ توصيه ما دندان‌پزشكان اين است كه حتما بعد از صبحانه مسواك بزنيد؛ مسواك‌زدن قبل از صبحانه به خوش‌بو شدن محيط دهان شما كمك مي‌كند؛ ولي اين مسواك زدن انتخابي است. روش درست اين است كه پس از صبحانه مسواك بزنيد چون پس از صبحانه باقي‌مانده مواد غذايي درون شيارهاي دندان‌هاي شما جمع مي‌شوند و باقي ماندن اين مواد در طول روز در آنجا، باعث پوسيدگي دندان‌هاي شما مي‌شود بنابراين اگر قرار است از بين قبل و بعد از صبحانه مسواك زدن يكي را انتخاب كنيد، بعد از صبحانه را پيشنهاد مي‌كنيم.

زمان خريد مسواك نو
هتر است هر 3 ماه يك‌بار مسواك قديمي‌تان را دور بيندازيد و يك مسواك جديد بخريد، تغيير شكل و كج و معوج شدن موهاي مسواك نشانه آن است كه بايد به فكر خريد مسواك جديدي بيفتيد البته اگر نيروي دست شما حين مسواك زدن خيلي زياد و بيش از اندازه باشد، موهاي مسواك‌تان زودتر از فرم مي‌افتند، بنابراين مسواك‌تان زودتر كهنه مي‌شود. پس از خريد مسواك نو،‌ براي جلوگيري از آسيب لثه‌ها و دندان‌هاي‌تان با نيروي كمتري، مسواك بزنيد.

اگر مسواك جواب بعضي از ايرادات دنداني من را ندهد!

زماني‌كه از مسواك استفاده كرديد ولي برخي مشكلات دندان‌هاي‌تان از بين نرفت براي افزايش زيبايي، افزايش شفافيت يا تغيير فرم دندان‌ها و به دست آوردن لبخند زيبا به يك درمان معمولي مانند سفيد كردن يا چسباندن پوشش‌هاي سراميكي لامينت نياز داريد. لامينت پوسته‌اي نازك از جنس چيني است كه سطح بيرون و لبه دندان‌ها را مي‌پوشاند و در مواردي از قبيل بلند كردن دندان‌هاي كوتاه، بستن فاصله بين دندان‌ها و... به زيباتر شدن لبخند شما كمك مي‌كند.

[color=#FF0000]از همين امشب مهرباني را شروع كنيد
[/color]

حسابي خواب‌تان مي‌آيد و آماده‌ايد در رختخواب شيرجه بزنيد ولي يك كار باقي مانده است و آن هم سر زدن به آخرين دوستي است كه در طول روز با او ملاقات مي‌كنيد؛ «مسواك عزيز» را مي‌گوييم. با بي‌حوصلگي به دستشويي مي‌رويد، خميردندان را روي مسواك مي‌گذاريد و جلوي تلويزيون برمي‌گرديد. در حالي كه غرق تماشاي آخرين صحنه‌هاي فيلم هستيد،‌ دندان‌هاي‌تان را تند تند مسواك مي‌زنيد. اين عمل حتي يك دقيقه هم نمي‌شود.
اگر از شما سوال كنند كدام قسمت از دندان‌هاي‌تان را مسواك زده‌ايد، به ياد نداريد، چون در حالي كه غرق تماشاي آخر فيلم بوديد، مثل هر شب و به صورت خودكار در كوتاه‌ترين زمان ممكن دندان‌هاي‌تان را مسواك زده‌ايد!
يك لحظه صبر كنيد. حتما قبول داريد شما همين يك دست دندان را داريد و اگر هر يك از آن‌ها را از دست بدهيد، دندان تازه‌اي به جاي آن رويش پيدا نخواهد كرد و بايد تا آخر عمر با جاي خالي آن كنار بياييد. از همين امشب با دندان‌هاي‌تان مهربان‌تر باشيد. لحظاتي را فقط به مسواك زدن اختصاص دهيد. جلوي آينه بايستيد و با اين روش جديد، دندان‌هاي‌تان را مسواك بزنيد.

هيچ مسواكي معجزه نمي‌كند: برخي كارخانجات توليدكننده مسواك مدعي هستند به دليل ايجاد تغييراتي اندك در نحوه قرار گيري، طول و سختي پرزها و مسواك،‌ محصول آن‌ها بهترين طراحي است و طرح جديد مسواك ارائه شده آن‌ها، بهترين كارايي را دارد. اگرچه ادعا مي‌شود بعضي از انواع مسواك‌هاي جديد، پلاك‌هاي ميكروبي را بهتر از اين مي‌برند، ولي در كاربرد علمي و تحقيقات، نشان داده شده هيچ يك برتري مشخصي بر ديگري ندارند و هيچ مسواكي قادر نيست همه پلاك‌ها را بردارد. به نظر دندان‌پزشكان، روش مسواك زدن صحيح مهم‌تر از نوع مسواك است.
[عکس: sunflower3.gif]
پاسخ }