خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشکل دندانی/دهانی من چیست و چگونه می توانم آن را حل کنم؟

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 119

مشکل دندانی/دهانی من چیست و چگونه می توانم آن را حل کنم؟
خیلی از ماها از درد/حساسیت دندان رنج می بریم، لثه هایمان خونریزی می کند، دهانمان بوی بدی می دهد، به نظر میاید که دندان عقل تازه روییده موجب کج شدن دندانهای دیگر شده و کلی مشکلات دیگر. اما متأسفانه همیشه آخرین چیزی که برایش زمان و هزینه صرف می شود همین دهان و دندان ماست. شاید هم دندانپزشکان حوصله پاسخ گویی و گوش دادن به مشکلات ما را ندارند.
دوست دارم مشکلات خود را اینجا مطرح کنید تا بتوانیم در مورد علل آنها و درمان هایی که می توان برای آن انجام داد بحث کنیم.
فراموش نکنید که دهان و دندان ما یکی از مهمترین قسمت های بدن ماست و نباید نادیده گرفته شود.
[تصویر:  20131229141838_yellow_toothless_grin_smi...35_400.jpg]
دوستان عزیز می توانید مشکلات خود را به صورت خصوصی با من در میان بگذارید و من بدون ذکر نام به صورت پاسخ در اینجا مطرح می کنم تا همه از آن استفاده کنند.
امضای ghazool
[تصویر:  20131228202112_securedownload.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۱۰-۱۳۹۲ ۰۲:۳۶ عصر، توسط ghazool.)
۸-۱۰-۱۳۹۲, ۰۲:۱۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
11 کاربر از ghazool به دلیل این ارسال سپاس کرده.
Galaxy, arezou, .Maryam Goli, نیلوفر خدابنده, bahar2312, رويا صادقي, elipari, reyhane banoo, بی هنر, negin.s, مه طلا
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

RE: مشکل دندانی/دهانی من چیست و چگونه می توانم آن را حل کنم؟
(۸-۱۰-۱۳۹۲ ۰۳:۱۱ عصر)مامان مهدی نوشته شده توسط:  ببخشید نمیدنم جای سوالم اینجا هست یا نه اگه اشتباه لطفا درستش کنید
دندانهی شیری بچه من از همان اوایل که رشد کر مثل گچ خورد و سیاه شدند که با مراجعه به چند داندانپزشک مشخص نشد چرا اینجوریه و با روکش و پر کردن هم جواب نگرفتیم از زیزش خالی میشد و می افتاد حالا که نه سالش شده و دندان های دائمی اش در اومده هم داره می پوسه لطفا اگه راهی داره بگیید بچه ام از بس دندون درد کشیده خسته شده (1782)
باتشکر فراون
یه سوال دیگه خودم هم همیشه از آخر دهانم بوی بد میاد با قرقره آب نمک و مسواک و:cغیره هم بهبودنداشت crying crying

سلام مامان مهدی عزیز. راستش این چیزی که برای من توصیف کردین شبیه یک مشکل دندانی ژنتیکیه (آملوژنزیز ایمپرفکتا) که تو اون دندونا کلسیم کافی ندارن و به همین علت زودتر از دندونای عادی تحت تأثیر پوسیدگی و سایش قرار می گیرند. البته اگر بتونید یک عکس از دندونای شیریش یا دائمی هاش که میگید پوسیده هست به من نشون بدین باز می تونم با اطمینان بیشتری نظر بدم. البته این به شرطی هست که پسرتون مسواک میزنه و شبا قبل از خواب خوراکی نمیخوره.
به هر حال من پیشنهاد می کنم هرچه سریعتر به یک متخصص دندانپزشکی اطفال مراجعه کنید. اونا با زدن مواد فلوراید دار کم کم ساختار دندان رو محکم می کنن تا جلوی پیشرفت این وضعیت گرفته بشه. هرچه زودتر اینکارو بکنید به نفع پسرتون هست چون اگه تو این سن خدایی نکرده دندوناشو از دست بده واقعا جایگزین کردن اونها خیلی دشوار میشه و این مستقیما روی غذا خوردن و رشدش هم تأثیر میذاره. البته نمیخوام نگرانتون کنم چون حتما قابل درمان و پیشگیری هست. پیشنهاد میکنم اگر در جایی زندگی میکنید که دانشگاهش دانشکده دندانپزشکی داره به اونجا مراجعه کنید چون چند تا استاد هستن و میتونن با مشورت با هم به نتیجه بهتری برسن. تازه هزینش هم کمتر خواهد شد.Flowerysmile

در مورد بوی دهان خودتون اگر فکر میکنید که از یک نقطه خاص این بو میاد حتما در اون ناحیه یا لثه تون عفونت داره و یا دندانی دارین که پوسیدست. میتونید به همسرتون یا هرکی که باهاش راحتین بگین یه نگاهی بکنه یا خودتون تو آینه نگاه کنید و هرچیزی که غیر عادیه ببینید. مثلا رنگ دندونتون یا لثتون با بقیه جاهای دهان فرق داره. اگر چیزی ندیدید با یه نخ دندون آروم بین دندونتون رد کنین و دو سه بار بالا پایین بکشید، اگه جایی گیر میکنه یعنی بین دندونتون پوسیدگی هست که باید ترمیم شه، اگر از لثتون خون میاد هم یعنی مشکل لثه دارین و نیاز به جرم گیری و درمان لثه دارین. پیشنهاد می کنم سریعتر دنبال اصلاح مشکلتون باشید چون هرکدوم از موارد بالا باشه اگر بهش توجه نشه نهایتا دندونتون رو از دست میدید. البته این مسأله هم هست که ممکنه بوی بد از زبان شما باشه، برای اینکه بفهمید پشت دست خودتون رو لیس بزنید و یکم بعد بوش کنید (البته دستتون نباید بوی صابون یا کرم بده) این مشکل هم با تمیز کردن مداوم زبان بهبود پیدا میکنه. به این صورت که هرشب که مسواک میزنید با همون مسواک روی زبونتون رو هم تمیز کنید.
اگر باز سؤالی داشتید من در خدمتم. امیدوارم توضیحاتم کمک کننده بوده باشه.(1782)
امضای ghazool
۸-۱۰-۱۳۹۲, ۰۶:۳۵ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از ghazool به دلیل این ارسال سپاس کرده.
مامان مهدی, رويا صادقي, elipari
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

خوب یکی از دوستان به من گفتن که دندوناشون خیلی زرده و با مسواک زدن اصلا خوب نمیشه، ایشون خواستن در مورد پوشش تاج دندان برای ظاهری بهتر بدونن.
اولا اینکه قبلا هم گفتم که زردی دندان دلایل مختلف داره، اگر به صورت ارثی و از بچگی به همین رنگ بوده، دندونا به راحتی و بدون نیاز به پوشش تاج با همین روش سفید کردن دندان که در تاپیک دیگه مطرح شد بهبود پیدا می کنه. شاید دندونا دارای ترمیم های قدیمی هستند که تغییر رنگ دادن یا موجب تغییر رنگ دندان شدند که اونوقت باید ترمیم هارو تعویض کرد. همچنین دندانهایی که قبلا درمان ریشه شده اند (به طور عامیانه ولی غلط عصب کشی) ممکنه رنگ تیره و بد رنگی داشته باشند که اونا هم با یک روش خاص سفید کردن برطرف میشه و باز نیازی به پوشش تاج نیست.
ولی گاهی تغییر رنگ چنان شدید است یا همراه با به هم ریختگی دندونهاست یا هم که پوسیدگی های بین دندانها وجود داره که در این صورت به فرد پیشنهاد پوشش تاج دندانها داده میشه.
حالا پوشش تاج دندان دو فرم داره. یکی روکش کردن دندانه که یک کلاه بر روی کل تاج دندان قرار داده میشه. حالت دوم لمینیت (laminate) نام داره و قرار دادن یک لایه چینی یا ماده سفید نازک روی دندان های قدامی فک بالا و پایین هست، یعنی 12 تا دندان جلوی بالا و پایین. مثل اینکه روی دندان لاک قرار داده بشه!hih
دوستان توجه داشته باشید که تا جایی که می تونید روش های ساده تر که ضرر کمتری براتون داره انتخاب کنید. چون هرگونه تراش دندان یا دستکاری دندان غیر قابل برگشته و باید از عواقب اون حتما آگاه باشید.
با این حال من پیشنهادم به این دوستمون اینه که قبل ازینکه پیش دندونپزشکش برای پوشش تاج دندوناش بره حتما از تمام راه هایی که میشه باهاش دندونارو سفیدتر کرد اطلاع پیدا کنه و همون درمانی رو که میخواد از دکترش درخواست کنه.
هزینه لمینیت کردن یا پوشش دندونا بسته به تعداد دندان، ماده مورد مصرف، هزینه لابراتوار، وسعت کار، محل سکونت شما و اینکه دکترتون عمومی هستن یا متخصص میتونه متفاوت باشه. مثلا به ازای هر دندون از 50 هزار تومان تا 400 هزار تومان! باز تأکید میکنم قبل از هر کاری حتما درموردش جستجو کنید و دکتری رو انتخاب کنید که بهش اعتماد دارید و فک میکنید که بهترین راه رو بهتوم پیشنهاد خواهد داد.hShakeha
امضای ghazool
۸-۱۰-۱۳۹۲, ۰۹:۲۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از ghazool به دلیل این ارسال سپاس کرده.
lady20, رويا صادقي
کاربر خانوم گل

*
مدال ها
مدال برنده مسابقه عکاسی

اعتبار: 376

ارسال: #4
سلام خسته نباشین !
چه خوب که همچین تاپیکی ایجاد شد با تشکر ازمدیران .
دختر من 3/5 سالشه دندوناش بخاطر مصرف اهن سیاه شدن البته بعدش با آب میشستم ولی گویا فایده نداشته حالا اون سیاهیا خالی شدن و وقتی یه چیز چسبنده مثل بیسکویت یا پفک میخوره میگه دندونم درد میکنه به دندونپزشک هم نشون دادم گفته چیزی نیست مسواک هم مرتب میزنیم میترسم بیشتر بشه چیکار باید بکنم ؟چه خمیر دندونی خوبه؟من فقط براش شبا مسواک میزنم (تنبلی)حتما سه نوبت لارمه؟ممنون میشم راهنماییم کنید.
امضای الیسا جون

تا اطلاع ثانوی امضا ندارم
۸-۱۰-۱۳۹۲, ۰۹:۳۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 2

ارسال: #5
سلام
خیلی ممنون بابت ایجاد این تاپیکFlowerysmile
من خیلی وقته برای جرم گیری میخوام برم واز خیلیا پرس و جو کردم که میگن خوب نیست یا میگن جرم گیری خیلی سخته منم میترسم که برم کلا از بچگی ذهنیتم نسبت به جرم گیری خوب نبوده ...crying
خدارو شکر من دندونام ایرادی نداره فقط همین که دو سه تاش جرم داره اعصابم رو به هم ریخته واقعاDash2
میخواستم بدونم جرم گیری آسیبی به دندونام نمیرسونه و خوبه که برم یانه؟یامیشه جرم دندون رو طور دیگه ای از بین برد؟
واینکه چه خمیردندونی برای دندون خوبه؟
ممنون
امضای .Maryam Goli
من به دستای خـــدا خیره شدم معجزه کرد

معنی معجزه شو زود به قلبم برگرد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۱۰-۱۳۹۲ ۱۰:۲۰ عصر، توسط .Maryam Goli.)
۸-۱۰-۱۳۹۲, ۱۰:۱۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

در جواب الیسا جان باید بگم که توصیف شما دو تا سؤال برای من ایجاد کرد. اول اینکه این حفره هایی که ایجاد شدن پوسیدگی هستن یا نه؟! و اینکه فقط دندونای قدامی دچار شدن یا همه ی دندونا؟ که البته اینارو فقط می شه با معاینه نزدیک فهمید و شاید جوابی که بهتوم بدم درست یا کامل نباشه. ولی چیزی که می تونم بگم اینه که نگران نباش عزیزم در سن 6-7 سالگی این دندونا شروع به جایگزین شدن با دندونای دائمی میشن.
برخی دکترا معتقدند ازونجا که دندونای قدامی به زودی میفتن پس نیازی هم به ترمیم ندارند. ولی اگر بچتون داره اذیت میشه حتما پیش یک متخصص دندانپزشکی اطفال ببریدش تا براش فلوراید تراپی یا ترمیم انجام بده. چون تغذیه بچه خیلی مهمه و نباید این مشکل جلوی غذا خوردنش رو بگیره. خمیر دندانها هم خیلی تفاوتی با هم ندارند.
حتما سه نوبت مسواک لازم نیست و همین که هر شب مطمئن بشین کل سطوح دندوناش تمیز شدن کافیه (یعنی حداقل یک دقیقه طول بکشه). ولی در مورد مسواک زدن درست هم در یک تاپیک جدید توضیح خواهم داد حتماً مطالعه کنید تا جوابتون رو بگیرید.hih
امضای ghazool
۹-۱۰-۱۳۹۲, ۱۲:۰۸ صبح
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از ghazool به دلیل این ارسال سپاس کرده.
الیسا جون, رويا صادقي, النا

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ایمپلنت دندانی ghazool 13 1,222 ۲۳-۷-۱۳۹۳ ۰۶:۱۷ عصر
آخرین ارسال: 11_delaram

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد