خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads
موضوع بسته شده است 

امتیاز موضوع:
  • 5 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مشکل من در دوران نامزدی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 0

مشکل من در دوران نامزدی
با سلام
با توجه به راهنمایی های اعضای سایت متوجه شدم که می تونم در این قسمت از راهنمایی های یک مشاور بهره مند بشم .ممنون می شم اگه کمکم کنید.Flowerysmile
من چند ماه هست که نامزد کردم.البته هنوز عقد نکردم.
یک سری مشکلات دارم که می خوام اینجا عنوان کنم .
من از نظر اخلاقی تو این مدت متوجه شدم که با نامزدم مشکلی ندارم اما از نظر اعتقادات مذهبی- در مورد حجاب با خانوادش تفاوت دارم.و چون در خانواده خودم تعریف حجاب با اونها فرق داره-یعنی در خانواده خودم ما یک پوشش معمولی بدون سر کردن روسری حتی زندایی هام جلوی پدر من حجاب ندارند-اما در خانواده همسرم نه.چادری نیستند اما حجاب کامل دارند یعنی همیشه لباس های تونیک مانند بلند با شلوار و روسری با حجاب کامل بدون یک تار موی بیرون دارد.
من هم وقتی در مراسم اونها شرکت می کنم طبیعتا باید لباس تقربیا بلند بادامن یا شلوار و روسری بپوشم البته اگه موهام بیرون باشه کسی ایرادی نمی گیره.
اما همین تفاوت فرهنگ ها در دو خانواده منو اذیت می کنه.crying
واقعا یک شبایی از خوب می پرم و بهش فکر می کنم.
طوری که من و از بودن در جمع اونها زده کرده یعنی تمایل زیادی برای شرکت در مراسمشون ندارم.با وجود احترام زیادی که برام قائل هستند.
از طرفی همسر من تک فرزندهستش و من نمی تونم این دوری رو خیلی ادامه بدم چون اونها از تنها عروس خودشون انتظار دارند.
خانواده همسرمن ترک هستند و من ازینکه نمی توونم خیلی موقع ها که تو جمعشون ترکی حرف می زنند بفهمم چی می گن عذاب می کشم.cryingcryingcryingالبته اصلیت خود ماهم از طرف پدری ترک هست اما من اصلا بلد نیستم.
همسر من خیلی به من اهمیت می ده و همیشه می خواد که منو راضی نگه داره .اما ما در مورد حجاب با هم اختلاف نظر داریم.
یعنی اون حجاب در خانواده مارو پذیرفته اما من نتونستم خودمو وقف بدم.
یعنی اون می تونه قبول کنه که من بین خانواده خودم حتی افراد دور فامیل بدون حجاب باشم.....اما من حجاب در اون خانواده رو نپذیرفتم.
cryingcryingcryingcrying
مسئله دیگه اینه که همسر من تقریبا 1 سال و نیم از من کوچکتر هستش.
ایشون 27 سال و شش ماه و من 29 سالمه.می خواستم نظرتونو درباره اختلاف سنیمون بدونم که مسئله ساز نیست؟
مسئله دیگه اینکه از نظر ظاهری و زیبایی من از ایشون سر تر هستم و همه این موضوع و بهم میگن و یه جورایی من این موضوع و دوست ندارم...
یه مسئله دیگه نامزدم یه کم لاغره نسبت به قدش و من دوست دارم که یه کم پرتر بشه .شاید بخاطر اختلاف سنی مون هم هست که دوست دارم اون بزرگتر به نظر برسه اما اون در این زمینه هیچ همکاری نمی کنه -رفتن دکتر تغذیه یا ورزش -و می گه من همینطور خوبم.Swear
راستی نامزدم خیلی اهل کار هستش و خیلی به کارش اهمیت می ده حتی از خودش و سلامتیش بیشتر..من فک می کنم که در آینده از من هم مهمتر واسش کارش باشه.

می شه راهنماییم کنید.این موضوعا واقعا مغزم رو مشغول کردن.و دارن عذابم می دن ممکنه از نظر شما خیلی سطحی به نظر برسن.cryingcrying
۲۴-۲-۱۳۹۱, ۱۱:۴۵ عصر
یافتن
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 239

ارسال: #2
RE: مشکل من در دوران نامزدی
(۲۵-۲-۱۳۹۱ ۰۷:۵۷ صبح)shahrzad hadidi نوشته شده توسط:  من مشاور نیستم اما با اجازه ی ایشون جسارت کردم و تجربه ی شخصی ام رو خدمتتون عرض میکنم
عزیزم در مورد حجاب چون اون تو خونواده ی خودش ازت میخواد حجاب داشته باشی زیاد مشکل بزرگی نیست اما به شب عروسیت فکر کن که مثلاً خونواده ی تو و خونواده ی اونها چه طور در مورد این موضوع بحث میکنند مثلاً ما رسم داریم که آخر مراسسممون آقایان میایند تو خانمها و با نامزدها شون و عروس و داماد یه کم میرقصند خانواده ی شوهرم با این موضوع مشکل داشتند البته اونم به خاطر حرف مردم چون ما از لحاظ پوشش در وضع مناسبی بودیم
اما عزیزم اگه همسرت رو واقعاً دوست داری و فکر میکنی که بهتر از اون پیدا نمیکنی سعی کن اونو حفظ کنی اگه مردت دوست داره و بهت محبت میکنه خلاصه بگم زبون باز باشه و قربون صدقت میره چشم پاک باشه و فرد سالمی باشه این یک مرد ایده آل هست مشکلات حجاب و کار به مرور زمان و با کمی گذشت حل میشه البته بگم آسون نیست و باید تحملت رو ببری بالا
اختلاف فرهنگی اگه بین خود زن و شوهر باشه خیلی بده بخصوص اگه یه دختر حساس هم باشی که زود بهت بر میخوره و زندگی رو به کام خودت و شوهرت زهر میکنی و اینم بهت بگم مردای کمی پیدا میشن که اون طوری که تو میخوای باشن همین که بهت گفته تو خونواده ی خودت مشکلی نداری خیلی خوبه
در مورد کارش هم باهاش صحبت کن و تمام انتظاراتی که داری رو همین الان بهش بگو
اختلاف سنیتونم مشکلی نیست تازه عروس همیشه باید از داماد سر باشه گلم منظورم خوشگلی بود Consoling
[تصویر:  bye.gif]

عزیزم من یادم نمی یاد همچین اجازه ای به شما داده باشم که نوشتی

با اجازه ی ایشون.
ha
امضای عصیانگر
بالشی کنار بالشت می گذاری
حوا نیز اینگونه آدم را وسوسه کرد
غلت می زنی در بستری که - منم
حوا نیز اینگونه آدم را تسخیر کرد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶-۲-۱۳۹۱ ۱۰:۰۲ صبح، توسط عصیانگر.)
۲۶-۲-۱۳۹۱, ۱۰:۰۱ صبح
یافتن
موضوع بسته شده است 

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد