خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

مطالب عروسی

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
10
تاریخ عضویت:
بهمن ۱۳۹۵
مدال ها

اعتبار: 0


محل سکونت :
ارسال: #7
RE: مطالب عروسی
معیارهای انتخاب مزون عروس مناسب

[تصویر:  teh62.jpg]
در مزون لباس عروس به شما ژورنال هایی نشان می دهند تا از بین مدل های مختلف موجود در آنها لباسی را انتخاب کنید تا مانند آن را برایتان بدوزند ولی مجبور نیستید دقیقا یک لباس را انتخاب کنید، می توانید مدل دامن را از یک لباس و مدل بالاتنه را از لباس دیگر و حتی مدل کار و سنگ دوزی را از جای دیگری بردارید.

۱. در مزون به شما ژورنال هایی نشان می دهند تا از بین مدل های مختلف موجود در آنها لباسی را انتخاب کنید تا مانند آن را برایتان بدوزند ولی مجبور نیستید دقیقا یک لباس را انتخاب کنید، می توانید مدل دامن را از یک لباس و مدل بالاتنه را از لباس دیگر و حتی مدل کار و سنگ دوزی را از جای دیگری بردارید. اگر از مدل های ژورنال ها خوشتان نیامد، جستجو در اینترنت هم به شما کمک می کند. می توانید عکس لباس موردنظر را پرینت بگیرید و به خیاط نشان دهید تا عین همان را برایتان بدوزد.

۲. برای تهیه لباس عروس، حداقل باید یک ماه تا یک ماه و نیم قبل از تاریخ مراسم اقدام کرد تا سر فرصت لباس آماده شود و خیاط وقت کافی داشته باشد ولی خیلی از عروس خانم ها به دلیل دوندگی های نزدیک مراسم و حتی استرس طی این مدت لاغر می شوند و وقتی برای پرو می روند، اندازه هایشان تغییر کرده است ولی راه حلی برای این مشکل وجود دارد؛ خیاط های لباس عروس به جای زیپ، پشت لباس را با بند به هم وصل می کنند که به صورت ضربدری بسته می شود، این کار هم نمای زیبایی به پشت لباس می دهد و هم باعث می شود بتوان اندازه آن را به دلخواه تا حدی تغییر داد تا بالاتنه درست قالب اندام عروس باشد.

۳. خیاط برای اینکه بتواند شما را در انتخاب لباسی مناسب تر راهنمایی کند، باید در مورد اندام داماد و تفاوت قد شما با او بداند مثلا اگر با همسرتان هم قد هستید، با توجه به اینکه آرایش موها یا پاشنه کفش به هر حال کمی به قدتان اضافه می کند، به شما لباسی که خیلی کشیده نشانتان بدهد، پیشنهاد نمی دهد تا بلندتر از داماد به نظر نرسید.

۴. اگر شانه های پهنی دارید، بهتر است لباستان بندی باریک و عمودی که روی شانه یا سرشانه قرار می گیرد، داشته باشد تا خطای دید ایجاد کند و پهنی شانه ها را نشان ندهد.

۵. اگر درشت اندام یا چاق هستید یا حتی لاغرید و همسرتان هم لاغراندام است، ژفون های بزرگ زیر لباس نپوشید و از خیاط بخواهید ژفونی با اندازه متوسط یا حتی کوچک برایتان آماده کند.

۶. د ر خیلی از لباس عروس های جد ید د ر ناحیه زیر سینه تا شکم برای پوشاند ن پهلو و شکم و حتی ایجاد زیبایی د راپه هایی کار می شود . اگر کمی چاق یا د رشت باشید ، این د راپه ها باید کج و مایل باشند تا شما را چاق تر نشان ند هند و منظره زیباتری ایجاد کنند .

۷. لباس های عروس فنرکشی می شوند تا هم زیباتر روی تن قرار بگیرند و هم اگر احتمالا چاقی شکم یا پهلو وجود د ارد ، خود را نشان ندهد . در این صورت اصلا نیازی به گن پوشیدن نیست و خود لباس حکم گن را هم د ارد .

۸. اگر اندام تحتانی درشتی دارید ، هرگز لباس های عروس مد ل ماهی را که تا روی ران کاملا کیپ و جذب هستند ، انتخاب نکنید .

۹. اگر درشت یا کمی چاق هستید ، هر چه د امن لباستان ساد ه تر و بد ون چین و کار باشد ، برایتان مناسب تر است ولی اگر لاغرید د امن های مد ل د ار هم برایتان برازند ه خواهد بود .

۱۰. برای هر چه شکیل تر شدن، روی بیشتر لباس عروس ها گیپوردوزی یا سنگ کار می شود . معمولا برای کمتر شد ن هزینه لباس، خیاط ها به جای استفاد ه از پارچه گیپور از حاشیه های آن استفاد ه می کنند و پارچه را با چسب به لباس می چسبانند و حتی سنگ ها هم با چسب های حرارتی روی گیپور قرار می گیرند . اگر قرار است لباس را کرایه کنید ، می توانید مطمئن باشید د ر یک شب سنگ ها کند ه نمی شوند و اتفاقی نمی افتد ولی اگر قصد د ارید لباس را بخرید ، حتما مجبور خواهید بود بعد از مراسم آن را به اتوشویی بد هید که د ر این صورت احتمالا د ر اولین تماس با آب، بیشتر سنگ ها و حتی گیپور کند ه می شود و لباس نازیبا خواهد شد ، بنابراین از خیاط بخواهید آنها را با نخ نامرئی به لباس بد وزد ، حتی اگر مجبور باشید هزینه بیشتری بپرد ازید ، به اینکه لباستان بعد از شستشو همچنان زیبا بماند ، می ارزد . یاد تان باشد از خیاط بخواهید برای انتخاب گیپور از خود تان نظر بخواهد .

۱۱. اگر لاغر اند ام و کشید ه هستید ، هم تور بلند برایتان مناسب است و هم تورهای طبقه طبقه کوتاه که تا روی کمر می رسند ولی اگر اند ام د رشتی د ارید ، تورهای کوتاه د رشت تر نشانتان می د هد و تور بلند برایتان مناسب تر است مخصوصا تور بلند ساد ه ولی بهتر است قبل از سفارش آن حتما با آرایشگرتان مشورت کنید .

۱۲. لباس های عروس دنباله دار هر عروسی را با هر اند امی کشید ه تر نشان می دهد و د نباله جلوه زیاد ی به لباس می دهد . مخصوصا اگر روی د نباله حاشیه ای سنگ د وزی شد ه باشد ، تلالوی زیباتری خواهد د اشت.

۱۳. اگر پارچه لباستان براق نباشد و روی آنها حریر باشد ، زیباتر خواهد بود و شما را لاغرتر نشان خواهد داد .

۱۴. اگر اند ام متناسبی د ارید ، تقریبا هر مدل لباس عروسی برایتان مناسب است ولی اگر بالاتنه پری دارید یا مایل هستید لاغراندام تر و کشیده تر به نظر برسید ، لباس هایی که بالاتنه بلند ی د ارند ، اندامتان را زیباتر جلوه می د هند .

۱۵. حد اقل ۲ بار برای پرو لباس باید به مزون بروید ، عروسی شما یک شب است و حتما د لتان می خواهد د ر آن شب در تالار پذیرایی بدرخشید ، بنابراین رود ربایستی را با خیاط کنار بگذارید و اولا اجازه ندهید نظرش را برای راحت شدن کارش به شما تحمیل کند و دوما اگر عیب و ایرادی در لباس می بینید با قاطعیت بخواهید آن را اصلاح کند و تحت تاثیر رفتار و نشان د ادن د لخوری اش قرار نگیرید . حتی می توانید قبل از سفارش لباس و بستن قرارداد ، د ر این مورد با صاحب مزون صحبت کنید و بگویید اگر اشکالی در لباس دیدید ، باید اصلاح شود . کمی قاطعیت بهتر از این است که لباستان را در بهترین شب زندگی تان با آزردگی بپوشید یا هر وقت عکس هایتان را نگاه می کنید ، دلگیر باشید .

۱۶. وقتی لباس عروستان را سفارش می د هید ، به فکر شنل هم که د ر خیابان می پوشید باشید و ترجیحا آن را بلندتر انتخاب کنید تا کوتاه به نظر نرسید . یک سنگ دوزی ظریف روی لبه کلاه شنل نیز به زیبایی آن می افزاید . اگر هوا سرد است، می توانید یک کت از جنس لباس عروس هم سفارش د هید تا وقتی برای عکاسی د ر فضای بیرون حضور دارید ، سرما آزارتان ندهد .

17.لباس های عروس از قیمت های بسیار پایین تا لباس های چند میلیون تومانی قابل خرید هستند . اما علت اصلی تفاوت چیست ؟

متریال بکار رفته شامل پارچه ، تور ، تزیینات لباس

شرکت و کشور سازنده

کیفیت دوخت و تزیینات لباس

محل و کیفیت ارائه
امضای بیاتوعروسی
۱۶-۱-۱۳۹۶, ۱۰:۴۱ صبح
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
10
تاریخ عضویت:
بهمن ۱۳۹۵
مدال ها

اعتبار: 0


محل سکونت :
ارسال: #8
RE: مطالب عروسی
ورودی باغ عروسی چگونه باید باشد
[تصویر:  logo7338.jpg]
زمانی که قصد دارید تا برای برگزاری مجالس عروسی یک باغ را اجاره کنید، قبل از انتخاب بهتر است به ورودی آن توجه کنید. به طور کلی ورودی یک باغ عروسی باید از ویژگی های زیر برخوردار باشد:

ظرفیت پذیرش تعداد مهمانان
تمامی باغ ها قبل از عقد قرارداد در مورد تعداد پذیرش مهمانان یک لیست را در اختیار مشتریان قرار می دهند. اما باید توجه کنید که تعداد مهمانانی که از سوی مدیریت عروسی تعیین شده و فضای باغ با یکدیگر مناسب باشد. ممکن است برخی برای سود بیشتر، بدون توجه به ظرفیت باغ تالار، تعداد مهمانان را مشخص کرده باشند. اما شما به عنوان یک مشتری این حق را دارید که فضای باغ را بررسی کنید و سپس آن را با تعداد مهمانان خود بسنجید.
هزینه ورودی باغ
هزینه هایی که برای ورودی باغ عروسی دریافت می شود در تمامی باغ ها یکسان نیست. از سوی دیگر نمی توان یک باغ را به دلیل دریافت ورودی بیشتر به بی انصافی متهم کرد. ممکن است دلایل خود را داشته باشد. برای مثال باغ های بزرگ، با امکانات بیشتر، قرار گرفتن در یک جای دنج، مدیریت و پرسنل مسئولیت پذیر و … هزینه های بیشتری را دریافت می کند. این در حالی است که برخی دیگر از باغ ها به دلیل کیفیت نازل خدمات، ورودی کمتری را دریافت می کنند. بنابراین هزینه ها معیار مناسبی برای مقایسه باغ ها نیست و باید به سطح کیفیت خدمات توجه داشت.

امکانات باغ
باغ به دلیل داشتن فضای باز برای پذیرایی مناسب تر است. اما برخی محدودیت های باغ ممکن است خدمات عروسی را مختل کند. از جمله فضای باز باغ با شرایط آب و هوای بارانی و سرد مناسب نیست. بنابراین باغ باید از سیستم گرمایی و سرمایی برخودار باشد. همچنین داشتن سایه بان از دیگر امکانات یک باغ خوب است که قبل از بستن قرارداد باید به آن توجه باشید. با وجود سایه بان حتی با بارش باران هم جای هیچ نگرانی نیست و می توان در زیر سایبان جشن خود را برگزار کرد.
طراحی و زیبایی باغ
باغ باید از نظر ظاهری نیز زیبا باشد. این زیبایی از قسمت ورودی آغاز می شود و در تمامی باغ باید زیبایی آن چشم نواز و خیره کننده باشد. تزئین باغ سخت تر از سالن جشن عروسی است و وسایل تزئینی که برای باغ استفاده می شود با سالن و تالار عروسی متفاوت است. نحوه طراحی و فضا سازی محوطه باغ علاوه بر اینکه می تواند نوعی نظم را در باغ ایجاد کند، تاثیر زیادی نیز بر هیجان جشن دارد. نورپردازی در باغ اهمیت زیادی دارد که می توان از ترکیب رنگ ها نیز استفاده کرد.

تاریخ مراسم و ورودی باغ
برخی از باغها تنها در ایام خاصی مشتری می پذیرند. رزرو این باغ ها دشوار است اما قبل از انتخاب تاریخ جشن، بهتر است ابتدا نگاهی به روزهایی که ورودی باغ باز است، داشت و سپس تاریخ دقیق عروسی را مشخص کرد. در بیشتر مواقع باغ ها در ایام تعطیل رسمی باز هستند و متقاضیان آنها نیز بیشتر است. به همین دلیل بهتر است ماهها قبل از برگزاری جشن، باغ را انتخاب کرد.
قرار گرفتن باغ در منطقه خاص
اینکه باغ در کدام قسمت از شهر قرار دارد، اهمیت زیادی دارد. بهتر است قبل از انتخاب باغ به موقعیت جغرافیایی آن هم توجه کنید. باغ هایی که در یک منطقه دور افتاده قرار دارند و رفت و آمد مهمانان را با مشکل مواجه می کنند، گزینه های مناسبی نیستند. در صورتی که باغ در داخل شهر باشد و نزدیکی آن منازل مسکونی قرار گرفته باشد، نمی توان به راحتی شرایط مهیجی را فراهم کرد. زیرا برای همسایه ها مزاحمت ایجاد می کند.
امضای بیاتوعروسی
۶-۲-۱۳۹۶, ۰۴:۳۵ عصر
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
10
تاریخ عضویت:
بهمن ۱۳۹۵
مدال ها

اعتبار: 0


محل سکونت :
ارسال: #9
RE: مطالب عروسی
انتخاب آتلیه عروس

[تصویر:  bride-and-groom-min.jpg]

در انتخاب آتلیه عروس باید به نکات زیادی توجه کرد اغلب مردم فقط با مشاهده عکس ها و فیلم هایی که به عنوان نمونه کار به آن ها نشان می دهند اکتفا می کنند اما برای انتخاب آتلیه عروس خوب بسیار نکاتی بیشتری است که باید آن ها را مدنظر قرار دهید که برخی از آن ها را می توانید در لیست زیر مشاهده فرمایید.

کیفیت و سایز فیلم ها ( در قرارداد حتما ثبت شود )
ساخت فیلم عروسی به مشابه نمونه کارهای قبلی ( در قرارداد ثبت شود )
سواد علمی و عملی عکاس و فیلمبردار ( ببینید در چه سایت های معتبر اروپایی با آن ها مصاحبه و یا کارهایشان چاپ شده است )
داشتن مجوز رسمی
متعهد بودن و همراه بودن در کل روز مراسم عروسی
امنیت عکس ها و فیلم ها
نوع دورین های فیلمبرداری
نوع لنز های فیلمبرداری ( نام آن ها را یادداشت کنید و در گوگل سرچ کنید تا اطلاعات کافی نسبت به کیفیت آن ها بدست بیاورید )
دارا بودن کادر آقا و خانم
مشخص کردن تعداد افرادی که در روز عروسی شما حاضر خواهند شد ( یک فیلمبردار با دو دوربین فیلمبرداری فقط می تواند کار یک فیلمبردار را انجام دهد !)
امضای بیاتوعروسی
۶-۲-۱۳۹۶, ۰۴:۳۸ عصر
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
10
تاریخ عضویت:
بهمن ۱۳۹۵
مدال ها

اعتبار: 0


محل سکونت :
ارسال: #10
RE: مطالب عروسی
تشریفات مجالس یعنی چه؟


نخستین کاری که موسسات تشریفات عروسی انجام می دهند، بررسی سلایق عروس ها و داماد ها است. آنها با بررسی سلیقه و میزان بودجه ای که آن ها در نظر گرفته اند، بهترین گزینه ها را به آنها پیشنهاد خواهند داد.

انتخاب یک باغ عروسی ، تالار و یا باغ تالار نخستین گامی است که موسسات تشریفات مجالس و عروسی باید بردارند. آنها با بررسی میزان بودجه میزبان، تعداد مهمانان، سلیقه ی میزبان، نوع مراسم و نحوه ی برگزاری مراسم عروسی بهترین گزینه که درخور با اهداف برگزاری مراسم آنها باشد را پیشنهاد خواهند داد.

مدیریت، تزئین اتاق عقد ، گل آرایی جایگاه عروس و داماد و ماشین عروس از دیگر وظایفی می باشد که موسسات تشریفاتی ملزم به انجام آن هستند.لازم به ذکر است که کلیه این موارد با توجه به سلایق عروس و داماد انجام خواهد شد.

معرفی و انتخاب یک گروه موسیقی عروسی خوب و مناسب از دیگر وظایفی است که تیم تشریفات و خدمات مجالس باید به عروس و داماد معرفی نماید. این گزینه نیز همانند سایر موارد با توجه به بودجه، سلیقه, اعتقادات و … به آن ها معرفی می شود.

انتخاب یک آتلیه عروسی خوب از دیگر وظایف مرتبط با تشریفات مجالس است که برای اکثر عروس و داماد ها اهمیت زیادی دارد. در این مورد هم می توانید روی کمک موسسات تشریفات حساب نمایید! آنها با توجه به سلیقه و بودجه ی شما گزینه ای مناسب را پیشنهاد خواهند داد. انتخاب یک آتلیه عکاسی حرفه ای و لوکیشنی زیبا و معرفی آن به عروس و داماد از دیگر وظایف تیم تشریفات خوواهد بود. همچنین موسسات تشریفات فروشگاه های حرفه ای و مناسب را برای تهیه کارت های عروسی به میزبان پیشنهاد خواهند نمود.

معرفی قنادی های حرفه ای به عروس و دامادها برای تهیه ی کیک عروسی شان هم از وظایف دیگری تیم تشریفات می باشد. کترینگ عروسی از دیگر وظایفی می باشد که بر عهده ی موسسات تشریفات مجالس است و این موسسات وظیفه دارند کلیه خدماتی که مرتبط به سرو غذا، دسر، میوه ، شیرینی و… می باشد را به بهترین نحو تدارک ببینند. استفاده از ظروف شیک و متناسب، رومیزی های زیبا و… از نکاتی است که باید به آن توجه گردد.وظایف مرتبط با تشریفات مجالس

پس از انجام گرفتن کلیه امور مرتبط به شب برگزاری مراسم عروسی، نوبت امور مربوط به خدمات عروس و داماد می شود. معرفی مزون عروس های مطرح و کاربلد برای لباس عروس و داماد از دیگر کارهایی است که به دست تیم تشریفات مجالس انجام می گردد. عروس و داماد ها می توانند با بهره گیری از نظریات آن ها، موارد معرفی شده را مورد بررسی قرار دهند و بهترین آن را انتخاب نمایند. هم چنین عروس و داماد ها می توانند سالن های زیبایی مناسبی که از طرف گروه خدمات مجالس به آنها معرفی می شود را مورد بررسی قرار داده و در صورت پسندیدن، با آن ها قرار داد ببندند.
امضای بیاتوعروسی
۹-۲-۱۳۹۶, ۱۱:۰۴ صبح
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد