• 18 رأی - میانگین امتیازات: 3.11
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
معرفی انجمن مشاوره
(۳۰-۱۰-۱۳۹۰, ۱۱:۰۶ عصر)daryayenaz نوشته است: سلام . فکر می کنم این سوال خیلی از پدر مادرا باشه .من یه پسر 9 ساله دارم که خیلی سرکشه.به زور و اکثرا در آخرین دقایق شب تکالیفشو انجام میده.
نمی دونم باید چکار کنم .
اغلب مجبورم پابه پاش بشینم تا کاراش تموم شه. ولی دیگه خسته شدم. لطفا منو راهنمایی کنید.

سلام عزیزم
میزان سرکشی بچه ها از حرفهای والدین بستگی به دوره ی نوجوانی و کودکی و حتی نوزادی داره.ویکی از علل شایعش بکن نکن های زیاد و حتی بی جا هست . پیشنهاد میدم چند وقتی رهاش کنی و زیاد سر به سرش نزاری. ببین عزیزم شما که تا ابد همراهش نیستی که به زور وادار به انجام کارهاش بکنی. پس بهتره به این شیوه عادت نکنه که بعدها تو بزرگ سالیش هم دچار مشکل میشی. بزار چند مرتبه تکالیفش رو بدون اهرم فشار انجام بده یا اصلا انجام نده عواقبش رو هم بپذیره.

بالشی کنار بالشت می گذاری
حوا نیز اینگونه آدم را وسوسه کرد
غلت می زنی در بستری که - منم
حوا نیز اینگونه آدم را تسخیر کرد
  پاسخ

لطفا هر سئوال رو تو بخش خودش مطرح

کنید .

انجمن سه بخش داره دقت کنید. لطفا تو قسمت معرفی انجمن مشاوره

سئوال مطرح نکنید ممنون

پاسخ
(۵-۱۱-۱۳۹۰, ۰۳:۴۸ عصر)عصیانگر نوشته است:
(۳۰-۱۰-۱۳۹۰, ۱۱:۰۶ عصر)daryayenaz نوشته است: سلام . فکر می کنم این سوال خیلی از پدر مادرا باشه .من یه پسر 9 ساله دارم که خیلی سرکشه.به زور و اکثرا در آخرین دقایق شب تکالیفشو انجام میده.
نمی دونم باید چکار کنم .
اغلب مجبورم پابه پاش بشینم تا کاراش تموم شه. ولی دیگه خسته شدم. لطفا منو راهنمایی کنید.

سلام عزیزم
میزان سرکشی بچه ها از حرفهای والدین بستگی به دوره ی نوجوانی و کودکی و حتی نوزادی داره.ویکی از علل شایعش بکن نکن های زیاد و حتی بی جا هست . پیشنهاد میدم چند وقتی رهاش کنی و زیاد سر به سرش نزاری. ببین عزیزم شما که تا ابد همراهش نیستی که به زور وادار به انجام کارهاش بکنی. پس بهتره به این شیوه عادت نکنه که بعدها تو بزرگ سالیش هم دچار مشکل میشی. بزار چند مرتبه تکالیفش رو بدون اهرم فشار انجام بده یا اصلا انجام نده عواقبش رو هم بپذیره.
ممنون امتحان میکنم و نتیجشم که انشالله مثبت باشه رو بهت میگم.

پاسخ
سلام خانومی منم یه دختر7 ساله دارم بیش از حد سرکش میخوام برم بیرون تو خونه تنها میمونه بر میگردم میبینم انگار تو خونه بمب منفجرشده رو کمدارو نگا میکنه توی کمدا تو یخچالو دیوار رو مینویسه میره سرویس بهداشتی دستمال توالت رو بر میداره بهش آب میزنه بعد تو یه گوشه پنهون میکنه کیف منو نگا میکنه لباسای منو میپوشه یا هر کی اومد خونه تو کیف اونو نگا میکنه روسری طرفو سر میکنه پدرش کتاب خونه داره همه کتابارو مینویسه بیرون که میریم دیگه قابل کنترل نیست یهو میبینی که از تیر برق بالا میره Dash2 باور کن خسته شدم بعضی وقتا فکر میکنم پسره همه چیشم گم میکنه اصلا قدر وسایلشو نمیدونه غذا که کلا نمیخوره تغزیه مدرسه همون طوری دست نخورده بر میگرده خونه ولی اینم بگم تو درس باهوشه نیاز به کمک نداره میبینی چندتا درس جلو ترو میخونه ویه چی دیگه اینکه انگشت شصتشو میخوره از اول هر کاری کردم ترک نمیکنه حالا مکم کن لطفا من چیکار بکنم باهاش از اولم اینتوری بوده دیگه تو فامیل مشهورهcrying
کاش جوانی هم المثنی داشتangelic0
  پاسخ
سلام خانم عصیانگر خسته نباشی
ببخشید اگه در این قسمت سوال پرسیدم اخه نمی دونستم باید سوالمو کدوم قسمت بزارم.
من 17 سالمه و سوالی در رابطه با صحبت کردن داشتم من خیلی تند حرف می زنم البته نه همیشه بیشتر مواقعی که با مخاطبم صمیمی ترم مثل فامیل ، دوستان ...و با کسان دیگه مثل دبیر و غریبه ها خیلی قشنگ و شمرده حرف می زنم و من خیلی سعی کردم که این مشکل و حل کنم اما نمیشه! و اینکه من تو خونه یکم ،خیلی کم ها با لهجه مادری حرف می زنم و بیرون از خونه با لهجه معمولی، یعنی می تونه تاثیر گذار باشه؟ لطفا راهنماییم کنین آخه خیلی دوست دارم این مشکل حل بشه.
  پاسخ
(۲-۲-۱۳۹۱, ۰۵:۳۸ عصر)s.lovelorn نوشته است: سلام خانم عصیانگر خسته نباشی
ببخشید اگه در این قسمت سوال پرسیدم اخه نمی دونستم باید سوالمو کدوم قسمت بزارم.
من 17 سالمه و سوالی در رابطه با صحبت کردن داشتم من خیلی تند حرف می زنم البته نه همیشه بیشتر مواقعی که با مخاطبم صمیمی ترم مثل فامیل ، دوستان ...و با کسان دیگه مثل دبیر و غریبه ها خیلی قشنگ و شمرده حرف می زنم و من خیلی سعی کردم که این مشکل و حل کنم اما نمیشه! و اینکه من تو خونه یکم ،خیلی کم ها با لهجه مادری حرف می زنم و بیرون از خونه با لهجه معمولی، یعنی می تونه تاثیر گذار باشه؟ لطفا راهنماییم کنین آخه خیلی دوست دارم این مشکل حل بشه.

سلام عزیزم
نمی تونم راهنماییت کنم تو تخصص من نیست خانومی.

پاسخ
سلام ببخشید مزاحمتون شدم یه سوال داشتم اگه میشه راهنماییم کنید ممنون میشم یه پسر 6 ساله دارم که خود به خود از 3 ماه پیش میترسه قبلا جدا میخوابید حالا پیش من و باباش /خودش دستشویی میرفت حالا باید من باهاش برم و.... میشه بگید چیکار کنم
  پاسخ
عصیانگر عزیز من یه سوال در بخش کودک و نوجوان در رابطه با مشکل پسرم با مهد کودک پرسیده ام که متاسفانه شاید متوجهش نشده اید. ممکنه راهنماییم کنین؟ پیشاپیش ممنونم
  پاسخ