خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
Ads

close
Ads
 
امتیاز موضوع:
 • 96 رأی - میانگین امتیازات: 3.13
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

مقالات مرتبط با تعیین جنسیت جنین قبل و بعد از بارداری

مدیریت کل

*******
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
13,378
تاریخ عضویت:
دی ۱۳۸۹
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 24005


محل سکونت : Persia
ارسال: #1
روشهای تعیین جنسیت جنین(خانگی و آزمایشگاهی)
در گذشته اغلب خانواده‌ها خواهان فرزند پسر بودند اما به مرور زمان دیگر این خواسته غیر معقول به روش‌هاي مختلف سوژه طنزپردازان شده است.
از سويي ديگر پدر و مادر‌ها هم بنا به دلایل مختلف دوست دارند فرزندشان جنسیت به خصوصی داشته باشد زیرا شرایط، اجازه نمی‌دهد خانواده‌ها تعداد فرزندان زیادی داشته باشند و اگر جنس مورد نظرشان را به دنیا نیاوردند، منتظر بچه بعدي باشند.
به همین دلیل بسياري از والدین سراغ روش‌هایی که دانشمندان پیش پای‌شان گذاشته‌اند می‌روند تا ثمره ازدواج‌شان جنسیتی داشته باشد که آنها با هم توافق کرده‌اند.روش‌های خانگی

روش شتل

اساس این روش به آمیزش در زمان به خصوصی از تخمک‌گذاری بستگی دارد. ميزان موفقیت این روش بنا به منابع مختلف ۵۰ تا ۷۵ درصد گزارش شده است.
نظریه تاييد كننده اين روش می‌گوید اسپرم‌های پسرساز سریع‌‌تر از اسپرم‌های دختر ساز حرکت می‌کنند و عمر کوتاه‌تری دارد بنابراین در زوجيني كه پسر می‌خواهند بايد آمیزش تا حد امکان نزدیک به زمان تخمک‌گذاری (آزاد شدن تخمک از تخمدان) باشد و اگر دختر بخواهند باید آمیز‌ش 2 تا 4 روز قبل از تخمک‌گذاری باشد.

مزایا:
هیچ جراحی یا دارویی در کار نیست.
اصلا نیازی به مراجعه مداوم به متخصص وجود ندارد.
هزینه‌بر نیست و بی‌خطر است.

معایب:
برای تعیین روز تخمک‌گذاری باید هر روز با دقت دمای بدن هنگام صبح قبل از خارج شدن از رختخواب اندازه گرفته شود تا نسبت به روز تخمک‌گذاری اطمينان حاصل شود.
هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.


روش ویلان
اساس این روش به آمیزش در روزهای خاصي از چرخه قاعدگی و همچنین موقعیت بیوشیمیایی بدن خانم در روزهای مختلف چرخه قاعدگی بستگی دارد.
این روش برای پسردار شدن ۶۸ درصد و برای دختر دارشدن ۵۶ درصد موثر است.
گروهی از دانشمندان هم می‌گویند توفیق روش ویلان بیش از ۵۰ درصد نیست.

توضیح روش: اگر زوجين پسر بخواهند باید 4 تا 6 روز قبل از افزایش دمای بدن هنگام صبح آمیزش انجام شود و اگر دختر بخواهند باید آمیزش 2 تا 3 روز قبل از تخمک‌گذاری انجام شود.

مزایا:
بدون نیاز به دارو و جراحی
بی‌هزینه
ایمن

معایب:
خانم مجبور است هر روز دمای بدن هنگام صبح را اندازه بگیرد .
هیچ تضمینی برای موفقیت وجود ندارد.
امضای Galaxy
[تصویر: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&a...9&ad=1]
۱۲-۶-۱۳۹۰, ۱۲:۴۵ صبح
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از Galaxy به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ladybird68, قلب, sara jon joni
مدیریت کل

*******
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
13,378
تاریخ عضویت:
دی ۱۳۸۹
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 24005


محل سکونت : Persia
ارسال: #2
RE: روشهای تعیین جنسیت(خانگی و آزمایشگاهی)
روش‌های آزمایشگاهی


الف:روش لقاح آزمایشگاهی (IVF): در این روش ابتدا به مادر داروهایی داده می‌شود که تخمدان‌ها را تحریک به آزاد سازی چند تخمک در ماه می‌کند.
اگر روش IVF را انتخاب کرده باشید باروری تخمک خارج از بدن در شرایط آزمایشگاهی رخ می‌دهد.
به این ترتیب پزشک شما را بیهوش کرده، با وسیله‌ای باریک از طریق دیواره واژن تعدادی از تخمک‌های‌تان را خارج می‌کند. این تخمک‌ها سپس در آزمایشگاه توسط اسپرم بارور می‌شوند.
2 تا 5 روز بعد، پزشک متخصص برای تخمک‌های بارور شده آزمایش تشخیص جنسیت و بررسی وضعیت سلامت انجام می‌دهد و رویان‌های سالمی که جنسیت مورد نظر شما را دارند درون رحم شما جاگذاری مي‌شوند.

ب:تلقیح درون رحمی اسپرم (IUI): در این روش پزشک با لوله کاتِتراسپرم، اسپرم‌ها را به طور مستقيم وارد رحم می‌کند.

**********************************************

روش PGD (تشخیص ژنتیک پیش از لانه گزینی):

در روش IVF سلول‌های بارور شده ابتدا باید تحت آزمون‌های ژنتیک قرار بگیرند كه یکی از این روش‌ها PGD است که حدود ۲۰ سال پیش ابداع شد و در آن زمان تنها برای فرزند زوج‌هایی که احتمال اختلالات ژنتیک در آنها وجود داشت، انجام می‌شد.
امروزه این آزمایش برای خانم‌های بالای ۳۵ سال یا خانم‌هایی که سابقه سقط داشته‌اند هم انجام می‌شود.

چند رویان در رحم جاگذاری می‌شود؟ تعداد رویان‌هایی که در این مرحله شکل می‌گیرند به عواملی مانند سن، کیفیت رویان‌ها و سابقه تولیدمثلی بستگی دارد.
به طور کلی اگر خانمی زیر ۳۵ سال داشته باشد و رویان‌ها هم وضعیت سالمی داشته باشند، بیش از دو سلول بارور شده داخل رحم گذاشته نمی‌شود، زیرا متخصصان قبل از جاگذاری رویان‌ها وضعیت سلامت آنها را بررسی کرده‌اند. اگر فرد بالای ۴۰ سال داشته باشد ممکن است پزشک 4 تا 5 رویان را در رحم جاگذاری کند.

درصد موفقیت: تقریبا صددرصد

مزایا:
اگر با این روش باردار شدید روش PGD صددرصد جنسیت مورد نظر را برای‌تان به ارمغان می‌آورد

معایب:
این روش بسیار گران است.

جراحی خارج سازی تخمک‌ها تهاجمی است و ممکن است دردناک باشد.

داروهای باروری که قبل از شروع مراحل به فرد داده مي‌شود عوارض ناخوشایندی از قبیل افزایش وزن، نفخ، تورم و تاری دید دارد.

بنا به آخرین یافته‌ها احتمال این‌که با این روش فرد دو قلو باردار شود، ۳۸ درصد است.

به طور کلی ۴۳ درصد موارد روش IVF به بارداری زنده ختم می‌شود و این آمار با افزایش سن مادر کاهش می‌یابد اما متخصصان می‌گویند با استفاده از روش PGD شانس موفقیت به مراتب بیشتر می‌شود زیرا در این روش رویان‌های معیوب وارد بدن مادر نشده‌اند.


روش Micro Sort

در این روش متخصصان با تکنیک‌های رنگ‌آمیزی، اسپرم‌های دخترساز را از اسپرم‌های پسرساز جدا می‌کنند و اسپرمی که جنسیت مورد نظر را تولید می‌کند به روش IUI داخل رحم وارد مي‌شود.

اثربخشی: این روش برای فرزند دختر ۹۰ درصد و برای فرزند پسر ۷۴ درصد موفقیت‌آمیز است.

جزئیات مراحل: اسپرم‌ها دونوعند. گروهی کروموزوم X دارند و بزرگترند و پس از ترکیب با سلول تخمک، دختر تولید می‌کنند
. در مقابل گروه دوم یک کروموزوم Y دارند و نسبت به گروه اول کوچک‌تراند و در ترکیب با سلول تخمک، سبب تولید پسر می‌شوند.
در روش میکرو سورت نمونه‌های اسپرم به آزمایشگاه منتقل شده در آنجا با رنگ‌های فلورسنت رنگ‌آمیزی شده، تحت تشعشع لیزری قرار می‌گیرند.
. کروموزوم‌های X نسبت به کروموزوم‌های Y بزرگ‌ترند و رنگ بیشتری به خود جذب می‌کنند در نتیجه تحت تشعشع لیزر روشن‌تر می‌شوند.
از اين مرحله به بعد متخصص می‌تواند اسپرم‌هایی را که جنسیت مورد نظر را تولید می‌کنند، جدا ساخته و به روش IUI به رحم منتقل کند. البته میکروسورت گاهی هم به روش IVF انجام می‌شود که گران‌تر و دردناک‌تر است اما شانس موفقیت بیشتری دارد.


مزایا:
این روش از لحاظ سلامت و بهداشت خطری ندارد و به مراتب ارزان‌تر از IVF است اما ممکن است لازم باشد داروهای باروری استفاده شود که عوارض جانبی دارند و شانس دوقلودار شدن را بالا می‌برد.

با این روش می‌توان از ابتلای نوزاد به بیماری‌های ژنتیک مثل بیماری هموفیلی یا دیستروفی عضلانی دوشن که کرومزوم X مادر حامل آنهاست، پیشگیری كرد. این روش احتمال انتقال چنین بیماری‌هایی را بسیار پایین می‌آورد اما صفر نمی‌کند.

معایب:
این روش همچنان در آزمایشگاه‌های دانشمندان مورد بررسی و تحقیق قرار دارد.

روش میکروسورت از سال ۱۹۹۵ باب شده و تقریبا جدید محسوب می‌شود و هنوز اطلاعات کافی درباره عوارض احتمالی آن در دسترس نیست.

در این روش نمی‌توان انتظار داشت حتما جنسیت مورد نظر تشکیل شود زیرا تکنیک مورد استفاده خطاهایی دارد و ممکن است اسپرم‌های تولید کننده جنس مورد نظر به درستی جدا نشوند.

موفقیت میکروسورت به روشIUI حدود ۶/۱۶ درصد و به روش IVF حدود ۴۳ درصد است.

روش اریکسون

در این روش اسپرم‌های پسر سازی که با سرعت بیشتری نسبت به اسپرم‌های دخترساز حرکت می‌کنند، از هم جدا می‌شوند و بنا به جنسیت مورد نظر والدین اسپرم‌های تولید کننده جنس مورد نظر به روش IUI وارد بدن مادر می‌شوند.

میزان موفقیت:
اگر جنسیت مورد نظر پسر باشد، حدود ۷۸-۸۵ درصد
اگر جنسیت مورد نظر دختر باشد ۷۳-۷۵ درصد

نحوه انجام:
اساس این روش که از حدود دهه ۱۹۷۰ باب شده بر این پایه است که نمونه اسپرم روی لایه‌ای از سیالی چسب مانند در لوله آزمایش ریخته می‌شود.
تمام اسپرم‌های نمونه به سمت پایین لوله شنا می‌کنند اما اسپرم‌های تولید کننده پسر با سرعت بیشتر و زمان کوتاه‌تری به انتهای لوله آزمایش می‌رسند و به این ترتیب متخصص می‌تواند اسپرم‌های مورد نظر را جدا کند.

مزایا:
نسبت به روش‌های گفته شده ارزان‌تر است.
نیازی به جراحی تهاجمی ندارد.
نسبتا ایمن و بی‌خطر است.

معایب:
هیچ تضمینی برای موفقیت آمیز بودن این روش وجود ندارد. عده‌ای از متخصصان می‌گویند احتمال موفقیت حدود ۷۵-۸۰ درصد است اما در مقابل گروهی دیگر از دانشمندان موفقیت این روش را بیشتر از ۵۰ درصد نمی‌دانند.

روش IUI به اندازه IVF موثر نیست و ممکن است تا یک بارداری موفق، چند مرحله نیاز به انجام داشته باشد.
اسپرم‌ها دونوعند. گروهی کروموزوم X دارند و بزرگترند و پس از ترکیب با سلول تخمک، دختر تولید می‌کنند. در مقابل گروه دوم یک کروموزوم Y دارند و نسبت به گروه اول کوچک‌تراند و در ترکیب با سلول تخمک، سبب تولید پسر می‌شوند.
در روش میکرو سورت نمونه‌های اسپرم به آزمایشگاه منتقل شده در آنجا با رنگ‌های فلورسنت رنگ‌آمیزی شده، تحت تشعشع لیزری قرار می‌گیرند.
کروموزوم‌های X نسبت به کروموزوم‌های Y بزرگ‌ترند و رنگ بیشتری به خود جذب می‌کنند در نتیجه تحت تشعشع لیزر روشن‌تر می‌شوند.

منبع:برترینها
امضای Galaxy
[تصویر: clocklandscape.php?img=03&bn=Gisoo&a...9&ad=1]
۱۲-۶-۱۳۹۰, ۱۲:۵۶ صبح
یافتن سپاس نقل قول
2 کاربر از Galaxy به دلیل این ارسال سپاس کرده.
ladybird68, sara jon joni
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
481
تاریخ عضویت:
دی ۱۳۸۹
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 455


محل سکونت : مازندران وطن سبز...
ارسال: #3
انتخاب جنسيت جنين - خوب يا بد ؟
روش‌های انتخاب جنسیت جنین


«دختر و پسر ندارد. مهم این است كه فرزند سالم باشد.» این جمله را بارها و بارها شنیده‌ایم. اما واقعیت آن است كه اعماق دل افراد معمولا چیز دیگری می‌گوید. در واقع انسان موجودی انتخابگر است و آرزوی دیرینه‌اش این بوده كه جنسیت فرزندش را خودش تعیین كند و به اصطلاح جنسش جور باشد.

این روزها بحث تعیین جنسیت جنین به موضوع داغی تبدیل شده كه خیلی از همسران، حتی در جوامع پیشرفته به دنبال آن هستند. اما آیا واقعا می‌توانیم جنس فرزندمان را خودمان انتخاب كنیم؟

راستی اگر انتخاب جنسیت فرزند آسان بود، چند درصد افراد دختر یا پسر بودن كودكشان را انتخاب می‌كردند؟
جنسیت جنین چگونه شكل می‌گیرد؟

سال‌هاست كه دانشمندان اعلام كرده‌اند هر یك از والدین نیمی از ساختار ژنتیكی كودكشان را تامین می‌كنند. درباره ی تعیین جنسیت نیز این مساله صادق است، به نحوی كه دو كروموزم جنسی هر فرد، یكی از پدر و یكی از مادر تامین شده است. دو نوع کروموزوم جنسی در بدن وجود دارد : کروموزوم X و کروموزوم Y.

سلول جنسی زن (تخمک) دارای فرمول XX است و به فرزندش می تواند فقط یك كروموزم X بدهد. اما سلول‌های جنسی مرد (اسپرم) دارای دو نوع كروموزم جنسی Y وX هستند. بنابراین بسته به اینكه كدام نوع اسپرم (حاویX یا ‌Y) با تخمکی كه حاوی کروموزوم X است تركیب شود، جنسیت جنین مشخص می‌شود. اگر اسپرم حاوی كروموزم Y موفق به نفوذ در تخمك شود، جنین پسر خواهد بود و اگر اسپرم حاوی X به تخمك وارد شود، جنین، دختر خواهد بود.

در واقع تمام روش‌های توصیه شده برای انتخاب جنسیت فرزند، پیش از وقوع حاملگی موثرند. حتی چند ثانیه پس از لقاح، دیگر نمی‌توان جنسیت جنین را تغییر داد، زیرا بلافاصله پس از ورود اولین اسپرم به تخمك، غشایی محكم در اطراف آن ایجاد می‌شود كه اجازه ورود اسپرم دیگری را نمی‌دهد.
اسپرم ها، ویژگی‌های متفاوت دارند

یكی از مسائل مهمی كه سبب تعیین جنسیت جنین می‌شود، ویژگی‌های متفاوت اسپرم‌هاست. به عبارت دیگر، اسپرم‌های حاوی X (مولد دختر) از نظر سرعت حركت، محیط مناسب زندگی، طول عمر و ... با اسپرم‌های حاویY (مولد پسر) متفاوت هستند. این تفاوت‌ها در كنار تفاوت‌هایی كه در غشای تخمك، شرایط محیطی رحم و بسیاری از عوامل شناخته‌شده و ناشناخته ی دیگر وجود دارد، جنسیت جنین را رقم می‌زند.

محققان دریافته‌اند اسپرم‌های حاویX ، از اسپرم‌های Y كمی بزرگ‌ترند. بنابراین اسپرم‌های X به سبب حجیم بودن، حركت كندتری دارند. اما از سویی دیگر میزان PH محیط داخلی رحم كه به طور طبیعی كمی حالت اسیدی دارد، نیز بر طول عمر اسپرم‌ها تاثیر می‌گذارد. اسپرم‌های Y در محیط رحم دوام كمتری دارند. در عوض اسپرم‌های مولد دختر در محیط اسیدی طول عمر بیشتری دارند.

اما آیا می‌توان از این ویژگی‌ها برای انتخاب جنسیت جنین بهره گرفت؟
روش‌های تجربی: بیم‌ها و امیدها

ویژگی‌های متفاوت اسپرم‌ها برای ادامه حیات سبب شده است برخی دانشمندان علوم پزشکی و فیزیولوژی با تكیه بر تجربیات علمی خود، توصیه‌هایی برای پسردار یا دختردار شدن ارائه دهند.

دكتر لاندروم شتلز، برای اولین بار با انتشار یك كتاب، روش‌های خاصی را برای انتخاب جنسیت جنین ارائه كرد و پس از آن، پزشكان زیادی از این روش‌ها برای زوج‌های علاقمند، بهره گرفتند.

به اعتقاد دكتر شتلز، زمان تخمك‌گذاری مادر و وقوع عمل لقاح، نقش مهمی را در تعیین جنسیت فرزند ایفا می‌كند. در واقع روش‌های دكتر شتلز بر پایه تخمین زمان تخمك‌گذاری مادر بنا شده است. او معتقد است اگر لقاح در فاصله كمتر از 12 ساعت از زمان تخمك‌گذاری به وقوع بپیوندد، احتمال پسردار شدن بیشتر است. اما به سبب دوام كمتر اسپرم‌های Y اگر لقاح بعد از یك روز از تخمك‌گذاری مادر صورت گیرد، احتمال دختردار شدن را بیشتر خواهد كرد. لذا آنچه اهمیت دارد، دانستن زمان تخمك‌گذاری است كه كار ساده‌ای نیست.

از نظر بیولوژی، زمان تخمك‌گذاری هر زنی به ویژگی‌های ژنتیكی و اكتسابی وی بستگی دارد و اگر چه طبق یك اصل كلی فیزیولوژیك، تخمك‌گذاری در نیمه سیكل قاعدگی (تقریبا 13 تا 15 روز پس از اولین روز قاعدگی آخر) رخ می‌دهد، اما زمان دقیق آن مشخص نیست و تنها با کنترل دقیق توسط دستگاه اولترا سوند قابل تشخیص است.

با این حال پزشكان معتقدند هنگام تخمك‌گذاری، دمای بدن زن کمی بالا می‌رود و با استفاده از این موضوع، می‌توان زمان آن را تخمین زد. برای این كار زن باید هر روز دمای بدن خود را اندازه بگیرد و آن را یادداشت كند. روزی كه دمای بدن وی، نیم تا یك درجه زیاد شود، روز تخمك‌گذاری وی خواهد بود. با این همه نمی‌توان خطاهای دید فرد و خطای ابزار سنجش دما را در این روش نادیده گرفت.
امضای joudi
[تصویر: tNnap4.png]

خداوندا ؛
آرامشي عطا كن تا بپذيرم آنچه را كه نميتوانم تغيير دهم.
شهامتي ده كه تغيير دهم آنچه را كه ميتوانم.
و دانشي كه تفاوت اين دو را بدانم...
۱۲-۷-۱۳۹۰, ۰۱:۴۹ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از joudi به دلیل این ارسال سپاس کرده.
sara jon joni
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
481
تاریخ عضویت:
دی ۱۳۸۹
مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 455


محل سکونت : مازندران وطن سبز...
ارسال: #4
RE: انتخاب جنسيت جنين - خوب يا بد ؟
رژیم‌های غذایی خاص برای انتخاب جنسیت فرزند

یكی از روش‌های پُرطرفدار كه امروزه به شكلی رایج برای انتخاب جنسیت فرزند تجویز می‌شود، رژیم‌های غذایی خاص است كه باید توسط مادر رعایت شود. رعایت رژیم‌های غذایی خاص از سوی مادر باعث تغییر میزان اسیدیته (PH) محیط داخلی رحم می‌شود و این مساله می‌تواند در بقا و فعالیت اسپرم‌هایX و Y تاثیرگذار باشد.
منابع غذایی پروتئینی

با این تفاصیل مصرف برخی غذاها كه سبب اسیدی شدن محیط داخلی رحم می‌شود، می‌تواند باعث بقا و فعالیت بیشتر اسپرم‌های حاوی X شود و احتمال دخترشدن جنین افزایش یابد. غذاهای حاوی كلسیم و منیزیم مانند شیر و سایر لبنیات، ماهی، میگو، سبزیجات تازه مثل كرفس، پیاز و اسفناج، كاكائو و غذاهای شیرین، همراه با حذف نمك از غذا می‌توانند احتمال دختر شدن جنین را زیاد كنند.

از طرفی، قلیایی شدن محیط رحم باعث دوام و فعالیت بیشتر اسپرم‌های Y و در نتیجه پسردار شدن می‌شود و شاید با مصرف غذاهایی كه حاوی میزان سدیم و پتاسیم بیشتری هستند مثل غذاهای نمكی، دانه‌های روغنی، كره و گوشت قرمز ، همراه با حذف شیر و لبنیات از رژیم غذایی، بتوان به این هدف رسید.

آنچه در این میان اهمیت دارد، آن است كه این رژیم‌ها حداقل باید 2 ماه پیش از حاملگی رعایت شوند تا اثرات مورد نظر را بر محیط داخلی رحم بگذارند.

اگر بر خلاف تمایل زوجین، حاملگی در این مدت اتفاق نیفتد، ادامه رژیم غذایی در آینده، زن را با كمبودهای تغذیه‌ای روبرو خواهد كرد؛ مثلا نخوردن شیر و لبنیات به امید پسردار شدن، مادر را در آینده با خطراتی مانند پوكی استخوان درگیر می‌كند. زیاده‌روی در مصرف غذاهای شور برای پسردار شدن، خطر ایجاد فشار خون بالا و مسمومیت حاملگی و مصرف زیاد شیرینی‌جات ، خطر بروز دیابت را به دنبال دارد. این خطرات، تهدیدكننده جان مادر و كودك هستند و نمی‌توان اهمیت آنها را نادیده گرفت.

استفاده از رژیم‌های سخت غذایی، علاوه بر ایجاد كمبود‌های تغذیه‌ای می‌تواند اثرات روانی نامطلوبی در مادر بر جای بگذارد. استرس و اضطراب خود یكی از پیامدهای سختگیری در رژیم غذایی است كه این مساله نیز در جنسیت جنین بی تاثیر نخواهد بود.
عوامل موثر دیگر

اگرچه بشر با تكیه بر دانش و تجربه توانسته است بسیاری از عواملی را كه سبب می‌شود جنین حاصل از لقاح دختر شود یا پسر، بشناسد، اما مطمئنا در این زمینه سازوكارهایی دخالت دارند كه بشر هنوز به آنها واقف نشده است. مكانیسم‌های هورمونی و نقش آنها در تعیین جنسیت جنین، امروزه مورد مطالعه دانشمندان قرار دارد.

بارهای الكتریكی خاصی كه در سطح غشای تخمك و در سر اسپرم قرار دارند، خود یكی از عوامل مهم در تعیین جنسیت جنین هستند. در واقع سطوح یونی با بار الكتریكی خاص خود در سطح تخمك و همین‌طور اسپرم می‌توانند در جذب اسپرم‌های دخترزا یا پسرزا نقش داشته باشند. جالب است بدانید این سطوح یونی در دوره‌های مختلف زمانی تغییر می‌كنند.

امروزه دانشمندان بر این باورند كه سیستم ایمنی هر فرد نیز در تعیین جنسیت كودكش دخالت دارد. شرایط اجتماعی اقتصادی زندگی، شغل و حتی شرایط اقلیمی و آب و هوایی در جنسیت فرزند دخیل هستند. این عوامل به خصوص در تعداد و كیفیت اسپرم‌ها در مردان اثرگذار خواهد بود. امروزه محققان دریافته‌اند استرس و اضطراب مادر می‌تواند به طور ناخودآگاه سبب دختر شدن جنین شود. از سویی دیگر دانشمندان سوئدی با مطالعه یافته‌های تاریخی تولد و مرگ دریافته‌اند، در زمان سختی‌ها مثل قحطی و خشكسالی تعداد دختران به دنیا آمده نسبت به زمان‌های دیگر بیشتر بوده است.
تعیین جنسیت جنین خوب است یا بد؟

پیشگیری از به دنیا آمدن نوزادان مبتلا به بیماری‌های ژنتیكی وابسته به جنس، مانند هموفیلی، یكی از مهم‌ترین اهداف انتخاب جنسیت جنین است كه البته به روشی مطمئن نیاز دارد. واقعیت آن است كه روش PGD (تعیین جنسیت پیش از لانه‌گزینی) به عنوان تكنیكی پیشرفته در دنیا، نه تنها می‌تواند امكان انتخاب جنسیت جنین را فراهم كند، بلكه می‌تواند گام بلندی به سوی تشخیص بیماری‌های ژنتیكی قبل از لانه‌گزینی جنین باشد.

گذشته از بیماری‌های ژنتیكی، انتخاب جنسیت جنین بر اساس تمایل پدر و مادر با موافقت‌ها و مخالفت‌هایی روبه‌روست. مخالفان بر این عقیده‌اند كه انتخاب بیشتر یك جنس، ممكن است باعث به هم خوردن تعادل جنسیتی در جامعه شود.

در حالی كه متخصصان معتقدند تنها روش‌های مطمئن تعیین جنسیت جنین می‌تواند شانس صددرصد برای انتخاب را به پدر و مادر‌ها بدهد و تنها تعداد معدودی از زوجین تن به این روش‌های هزینه‌بر و مشكل می‌دهند. به همین سبب با توجه به تعداد اندك آنها چنین خطری جامعه را تهدید نخواهد كرد.

موافقان انتخاب جنس جنین نیز معتقدند یكی از امكاناتی كه انتخاب جنسیت فرزند در اختیار جوامع قرار می‌دهد، تنظیم خانواده و كنترل جمعیت است. در بسیاری موارد تمایل به داشتن مثلا یك فرزند دختر در یك خانواده سبب می‌شود بارداری دوم، سوم و... به امید دختر شدن فرزند بعدی روی دهد. در حالی‌كه با انجام روش‌های مطمئن انتخاب جنسیت، شاید مشكل خانواده در بارداری اول حل شود و بارداری بعدی صورت نگیرد.
امضای joudi
[تصویر: tNnap4.png]

خداوندا ؛
آرامشي عطا كن تا بپذيرم آنچه را كه نميتوانم تغيير دهم.
شهامتي ده كه تغيير دهم آنچه را كه ميتوانم.
و دانشي كه تفاوت اين دو را بدانم...
۱۲-۷-۱۳۹۰, ۰۱:۵۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از joudi به دلیل این ارسال سپاس کرده.
sara jon joni
مدیر بازنشسته

****
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
451
تاریخ عضویت:
خرداد ۱۳۹۰
مدال ها

اعتبار: 747


محل سکونت : ahvaz
ارسال: #5
تاثیر غذاها در تعیین جنسیت جنین
[تصویر: 20120709000253_ba1122.jpg]


تاثیر غذاها در تعیین جنسیت جنین


تحقیقات انجام شده در خارج نشان داده است که تغذیه نیز تا حدودی در تعیین جنسیت نقش دارد.

به دلیل تنوع و تفاوت عادت های غذایی در کشورهای مختلف، رژیم غذایی استانداردی برای تعیین جنسیت جنین وجود ندارد. اما طبق تحقیقات می توان از تعادل یون های منیزیم، سدیم، پتاسیم و کلسیم در بدن استفاده کرد.

زمان شروع برنامه غذایی

برای شروع رژیم، حداقل دو پریود ماهانه قبل از تاریخ پیش بینی شده برای بارداری، مورد نیاز است، یعنی حداقل 2 ماه قبل از بارداری.

رژیم باید تا زمانی که بارداری با انجام تست های آزمایشگاهی دقیقاً مشخص شود، ادامه داشته باشد.

اجرای این رژیم های غذایی در چه مواردی ممنوع است؟

ابتدا باید مطمئن شوید که ممنوعیتی برای اجرای رژیم نداشته باشید.
مثلاً رعایت رژیم غذایی برای پسردار شدن در موارد: فشار خون بالا، ناراحتی های قلبی و نارسایی های کلیوی ممنوع است.
رعایت رژیم غذایی برای دختردار شدن در موارد: اختلالات عصبی، بالا بودن کلسیم خون و نارسایی های کلیوی ممنوع است.

برای پسردار شدن چه باید خورد؟

برای پسردار شدن باید از مواد غذایی حاوی سدیم و پتاسیم بالا استفاده کرد و مصرف کلسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود:

مرکبات- زردآلو- آناناس- موز- هلو- گلابی- سیب- گوجه سبز- آلو- خیار- خرما- گیلاس- تمشک- توت فرنگی- انجیر- خربزه- آب میوه و سبزی- حبوبات- کنگرفرنگی- گوجه فرنگی- پیاز- چغندر قرمز- زیتون- قارچ- کلم- ذرت- نخودسبز- سیب زمینی- سبوس- گندم- شاه بلوط- تره شاهی- کنسرو ماهی- ژامبون- کره- ماء الشعیر- کلوچه- نوشابه گازدار- نقل- قهوه- چای- مایونز.

برای دختر دار شدن چه باید خورد؟

برای دختر دار شدن باید از مواد غذایی حاوی کلسیم بالا استفاده شود و مصرف سدیم و پتاسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود :

پنیر سفید- ماست – شیر – تخم مرغ – بادام و بادام زمینی بدون نمک – گردو – لوبیا سبز – مارچوبه – کاهو سبز – ماکارونی – گوشت 100 گرم در روز – ماهی که با بخار پخته شده باشد و آبش کاملاً گرفته شده باشد.

نکاتی که باید در نظر داشت

اگر چه اصول کار ساده است، ولی روش اجرای آن آسان نیست و دقت دراجرای آن شدیدا لازم است و بایستی تحت نظر یک متخصص تغذیه یا پزشک صورت پذیرد.

هر گونه انحراف از رژیم توصیه شده، شانس موفقیت را کم می کند.

این رژیم بایستی توسط زن رعایت شود و نوع تغذیه ی مرد به طور مطلق تاثیری در مکانیسم این عمل ندارد، ولی مصرف آن توسط زوجین موجب آسانی اجرای آن می شود. در ضمن ترکیب یونی داروهایی که زن در طول مدت اجرای رژیم دریافت می کند، موثر است، به ویژه قرص هایی که به شدت غنی از سدیم هستند.

توصیه می شود مصرف تمام قرص های ضد بارداری در دوران اجرای رژیم متوقف شود. بنابراین برای پیشگیری از بارداری از سایر روش ها همراه با روش نزدیکی منقطع استفاده گردد.البته بایستی تحقیقات بیشتری در این زمینه انجام شود، چون ممکن است در مواردی پاسخ ندهد
امضای pari
[تصویر: 20130612022241_20130120225740_2012122301...2_jpg3.jpg]

به سلامتی مادر بخاطر اینکه همیشه از غمهامون شنید اما هیچوقت از غمهاش نگفت
به سلامتی لرزش دستهای پیر پدر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱-۴-۱۳۹۱ ۱۲:۴۱ صبح، توسط pari.)
۱۵-۷-۱۳۹۰, ۰۳:۰۸ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از pari به دلیل این ارسال سپاس کرده.
sara jon joni

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
ارسال‌ها:
133
تاریخ عضویت:
دی ۱۳۹۰
مدال ها

اعتبار: 157


محل سکونت : tehran
ارسال: #6
Package_favorite تاثیر غذاها در تعیین جنسیت جنین
تعیین جنسیت جنینمون

جام جم آنلاين: هميشه اولين سوالي كه اطرافيان از مادران باردار مي‌پرسند اين است كه بچه‌ات دختر است يا پسر؟ سوالي كليشه‌اي كه شايد در سال‌هاي دور، مادر تا زمان به دنيا آمدن فرزند پاسخي براي آن نداشت ولي مدت‌هاست با روي كار آمدن روش‌هاي تصوير برداري از جنين براحتي مي‌توان جنسيت جنين را تشخيص داد.

حتما شما هم مثل همه پدر و مادرهاي دنيا دوست داريد فرزندتان همان چيزي باشد كه شما دلتان مي‌خواهد و به نوعي دوست داريد جنسيتش را خودتان مشخص كنيد.

دختر و پسر، هر دو نعمت خدا هستند و هر پدر و مادري با داشتن آنها بايد شاكر باشد، ولي خدا نكند در بعضي از خانواده‌ها روي يك جنس تعصب و اصرار وجود داشته باشد كه بچه بايد حتماً پسر يا دختر باشد، آن وقت است كه تازه مشكلات آغاز شده و درگيري‌ها و تنش‌ها، زندگي را سرد مي‌كند.

از زمان‌هاي قديم معمولاً خانواده‌ها طرفدار داشتن فرزند پسر بودند و گاهي آنقدر به بچه‌دار شدن ادامه مي‌دادند تا اين كه پسري به دنيا بياورند.

دليل آن هم كشاورزي يا كارگري بودن بيشتر زندگي‌هاي قديم و احتياج به فرزند پسري بوده است كه بتواند همپاي پدر كار كرده و كمك خرج خانواده باشد.

مردان دو نوع گامت (x) و (y) توليد مي‌كنند. تفاوت اين دو گامت در كروموزوم شماره 23 آنهاست، اما زن‌ها تنها يك نوع گامت توليد مي‌كنند و آن هم فقط كروموزوم شماره 23 x است. تا اينجا به نظر مي‌رسد اين مرد است كه جنسيت جنين را مشخص مي‌كند.

اما در زندگي طبيعي اين نقش كمتر اتفاق مي‌افتد و عوامل محيطي بسياري بر شانس لقاح هريك از اسپرم‌هايX دار يا Yدار تاثير خواهند گذاشت.

عوامل محيطي همچون تغذيه مادر، ميزان سلامت روحي و رواني او، زمان مقاربت، ميزان PH بدن مادر، عوامل اجتماعي و... همه و همه مي‌توانند در پسر يا دختردارشدن زن تاثير بگذارند.

طبق مطالعه‌اي كه نتايج آن در نشريه آكادمي ملي علوم آمريكا چاپ شده است، زنان باردار در دوره‌هايي كه با اضطراب شديد مواجه هستند ممكن است به طور ناخواسته به نوعي درگير انتخاب جنس فرزند شوند.

معمولا به ازاي تولد هر يكصد دختر، حدود 104 پسر متولد مي‌شوند، اما در دوره‌هاي بحراني مانند زمان قحطي، اين نسبت كاهش پيدا مي‌كند و به نظر مي‌رسد جنس مذكر بيشتر ضرر مي‌بيند.

به گزارش بي‌بي‌سي، نظريه‌هاي علمي مي‌گويد به لحاظ تكاملي مزيت داشتن دختر اين است كه در دوران‌هاي سخت، دخترها ژن پدر و مادر را بهتر منتقل مي‌كنند.

از طرف ديگر، گفته مي‌شود بدن انسان از تغييرات فيزيولوژيكي و مزاجي بيرون بسيار تاثير مي‌گيرد و به همين دليل تولد پسران در دوره‌هاي پس از جنگ و هنگام صلح، افزايش مي‌يابد.

دانشمندان معتقدند دختران به دليل اين كه نيروي توليد مثل جامعه هستند، در مواقع بحراني تعدادشان افزايش مي‌يابد زيرا در اين مواقع ممكن است پنج دختر متولد شده پنج فرد ديگر را به دنيا بياورند و 25 فرد جديد توليد كنند، در صورتي كه شايد اگر پنج پسر جاي آنها متولد مي‌شد، امكان افزايش تعداد فرزندان در نسل‌هاي آينده بسيار پايين‌تر بود.

به طور كلي در ازاي هر 100 فرزند دختري كه متولد مي‌شود، 104 فرزند پسر چشم به اين دنيا مي‌گشايد. اما اين آمار كاملا نسبي است و در شرايط اجتماعي مختلف ممكن است اين تعادل به هم ريخته و نسبت‌هاي ديگر حكمفرما شود.

اين مساله دليل كاملاً علمي دارد و به اين دليل است كه بدن انسان تحت تأثير عوامل بيروني قرار دارد و تغييرات ايجاد شده در محيط، روي مكانيسم‌هاي بدني او تأثير مي‌گذارد.

به عنوان مثال تحقيقات اثبات كرده است كه هميشه در شرايط جنگ، قحطي و شرايط بحراني آمار متولدين دختر نسبت به پسرها بيشتر بوده است و در زمان صلح و آرامش و پس از پايان جنگ‌ها، برعكس اتفاق افتاده و شمار متولدين پسر بالاتر رفته است.

دليل آن هم مي‌تواند اين باشد كه در شرايط دشوارتر، دخترها بهتر ژن‌هاي پدر و مادر خود را انتقال داده و زاد و ولد بيشتري مي‌توانند داشته باشند.

از طرف ديگر عواملي همچون بارداري پس از 30 سالگي، زندگي در آب و هواي گرم، نژاد سياه، زياد بودن تفاوت سني بين زن و مرد، افسردگي و استرس در خانم‌ها، بالا بودن ميزان آلودگي هوا و نيز استعمال سيگار، احتمال تولد فرزند دختر را به مراتب بيشتر مي‌كند.

شايد شما هم با اين مساله روبه‌رو شده‌ايد يا حداقل شنيده‌ايد كه بخصوص در قديم زن‌ها را به خاطر دختر يا پسر به دنيا آوردن ملامت مي‌كردند و هنوز هم ممكن است اين اتفاق بيفتد، اما بايد بدانيد در انسان كسي كه مسووليت تعيين جنسيت را به عهده دارد، مرد است و علاوه بر اين، عواملي چون سلامت روحي و رواني مادر، تغذيه مادر، زمان انجام مقاربت، ميزان PH دهانه رحم در زمان مقاربت و عوامل اجتماعي در تعيين جنسيت جنين مي‌توانند مؤثر باشند.

نقش تغذيه را جدي بگيريد

به طور كلي ميزان PH يعني همان اسيدي يا قليايي بودن محيط رحم، تأثير بسزايي در پسر يا دختر شدن جنين دارد.

روش تغذيه‌اي و اهميت آن را در تعيين جنسيت جنين نمي‌توان ناديده گرفت ولي به خاطر داشته باشيد استفاده از اين راهکار فقط بايد تحت نظر پزشك اعمال شود چرا كه اين نوع رژيم‌هاي خاص بدون نظر پزشك مي‌تواند مخاطره‌آميز باشد.

در واقع تأثيري كه مواد غذايي مختلف روي ميزان PH رحم مي‌گذارند، مي‌تواند شرايط را طوري فراهم آورد كه جنين دختر يا پسر شود. تحقيقات صورت گرفته حاكي از آن است در موقعيتي كه مقدار PH داخل رحم كاهش يابد جنين پسر و هر گاه اين ميزان افزايش يابد، جنين دختر مي‌شود.

از همين رو محققان اين تأثير را در مواد غذايي و ميوه‌هاي مختلف بررسي كرده و به اين نتيجه رسيده‌اند كه مصرف ميوه‌ها و مواد غذايي كه حاوي پتاسيم، فسفر، سديم و آهن هستند و در نتيجه PH رحم را كاهش مي‌دهند مي‌تواند شانس به دنيا آمدن فرزند پسر را افزايش دهد. از طرف ديگر مصرف مواد غذايي حاوي كلسيم و منيزيم احتمال دختر شدن را در جنين بالا مي‌برد.

محققان معتقدند روش‌هاي تغذيه‌اي و رژيم‌هاي غذايي مي‌توانند 70 تا 80 درصد مؤثر واقع شوند و فرزندتان همان چيزي باشد كه خودتان مي‌خواهيد. اما تنها به شرطي كه در كنار رژيم‌هاي غذايي، از روش ديگري استفاده نشود.

اين روش بايد تنها زير نظر پزشك و حداقل دو ماه قبل از تصميم براي بارداري شروع شود. البته به دليل تغييراتي كه در طول رژيم غذايي در اين مدت اعمال مي‌شود، شما بيشتر از شش ماه مجاز به رعايت آن نيستيد، چراكه ممكن است مصرف زياد برخي از عناصر و ويتامين‌ها و از طرفي حذف برخي مواد غذايي از رژيم روزانه، بدن شما با كمبودهاي مواد غذايي مواجه شده و براي شما و فرزندتان مشكل ساز گردد.

پس حتماً بايد با نظر پزشك و به مدت خاص صورت گيرد. در واقع اين رژيم‌ها با كم و زياد كردن مقدار كلسيم، منيزيم، پتاسيم و سديم نسبت به يكديگر جنسيت فرزند شما را تعيين مي‌‌كند.

بايد به خاطر داشته باشيد كه خودسرانه اقدام به رژيم‌هاي غذايي نكنيد و هميشه قبل از تصميم‌گيري به پزشك مراجعه نماييد كه با توجه به شرايطتان، رژيم خاص شما را برايتان در نظر بگيرد.

اين مساله از اين رو حائز اهميت است كه رژيم‌هاي غذايي كه براي پسردار شدن به خانم‌ها داده مي‌شود ممكن است براي شمايي كه از ناراحتي‌هاي قلبي، نارسايي كليه و فشار خون بالا رنج مي‌بريد، مضر بوده و سلامت شما را به خطر بيندازد.

از طرف ديگر، رژيم‌هاي خاص خانم‌هايي كه فرزند دختر مي‌خواهند ممكن است براي شمايي كه نارسايي كليه، اختلالات عصبي و كلسيم بالاي خون داريد، مخاطره‌آميز شود.

لازم به ذكر است رعايت رژيم غذايي پيش از اقدام به بارداري فقط بايد از طرف خانم انجام گيرد و رعايت آن از سوي آقايان تأثيري در تعيين جنسيت نخواهد داشت.

از دو ماه قبل از بارداري رژيم غذايي را بايد آغاز كنيد و بدون نظر پزشك داروهايي را مصرف نكنيد كه وضعيت يون‌هاي داخل رحم را بر هم بزند.

دختر يا پسر؟ مساله اين است

اگر دنبال اين هستيد كه فرزندتان پسر باشد، از مواد غذايي سرشار از پتاسيم، فسفر، آهن و سديم استفاده كنيد. در اين ميان بالا بودن ميزان سديم و پتاسيم از اهميت بيشتري برخوردار است.

از اين دسته مواد غذايي مي‌توان به ماهي، سيب، پرتقال، برنج، هويج، زردآلو، پسته، خرما، تمشك، گوجه‌فرنگي، اسفناج، كاهو، انجير، گوجه‌سبز، خربزه، زيتون، پياز، موز، سيب‌زميني، گيلاس، توت‌فرنگي، غذاهاي دريايي، گوشت، شير، جگر گوساله، غذاهاي شور، جگر و كليه گوسفند، غلات و نيز انواع ميوه‌ها و سبزيجات اشاره كرد.

گفتني است مقدار مصرف روزانه سديم 5/0 گرم و در رژيم‌هاي غذايي كه براي تعيين جنسيت توسط پزشك تعيين مي‌شود اين مقدار چهار برابر مي‌شود. پتاسيم مصرفي روزانه هم يك ميلي‌گرم است كه در اين مورد خاص تا حدود 15 برابر افزايش مي‌يابد.
نقش تغذيه‌ و اهميت آن در تعيين جنسيت جنين را نمي‌توان ناديده گرفت
ولي به خاطر داشته باشيد استفاده از اين راهكار فقط بايد تحت نظر پزشك انجام شود

مادري كه تمايل دارد فرزند پسر به دنيا بياورد، بايد انواع لبنيات را از رژيم غذايي خود حذف كند و در مقابل تا مي‌تواند از انواع سبزي و ميوه در رژيم خود بهره ببرد.

علاوه بر اين، مصرف غذاهايي با قند بالا مانند عسل، كشمش، بيسكويت، هويج، آب نبات و سيب‌زميني پخته بخصوص در روزهاي تخمك‌گذاري شانس پسر شدن جنين را افزايش مي‌دهد. همچنين رژيم غذايي اين افراد بايد پركالري و پرانرژي باشد.

اما اگر دوست داريد فرزندتان دختر شود بايد رژيم غذايي سرشار از كلسيم و منيزيم داشته باشيد. از اين گروه مواد مي‌توان به انواع لبنيات مانند شير، پنير، ماست، بستني، شلغم، نخود و لوبيا سبز، بادام، گردو، قهوه، كاكائو، شكلات، سويا، چغندر، قارچ، كلم، تخم مرغ، ماكاروني، كاهو، جو، انواع گوشت قرمز مانند گوشت گاو، گوسفند و حتي گوشت سفيد، كدو، جوانه گندم و فلفل سبز اشاره كرد.

در ضمن بايد از مصرف مواد غذايي شيرين تا حد امكان خودداري كرد و غذاهاي شور را به كلي از رژيم خود حذف نماييد البته رژيم‌هاي غذايي كه داراي انرژي حداقل هستند، احتمال تولد نوزاد دختر را افزايش مي‌دهند.

اين مساله مي‌تواند توجيه اين موضوع باشد در جوامعي كه خانم‌ها براي رهايي از چاقي رژيم‌هاي كم‌كالري را در برنامه روزانه خود قرار داده‌اند، شمار تولد نوزادان دختر به نسبت پسر بسيار بيشتر است.

روش‌هاي ديگر را هم امتحان كنيد

اگر تمايلي به رعايت رژيم‌هاي تغذيه‌اي نداريد، روش‌هاي ديگري هم هست كه مي‌تواند در تعيين جنسيت جنين پيش از بارداري به شما كمك كند.

روش PH رحمي: همان طور كه گفتيم اسيدي و قليايي بودن رحم نقش مهمي در پسر يا دختر شدن جنين دارد. محيط داخل رحم در زمان‌هاي مختلف حالات متفاوتي دارد.

به گونه‌اي كه اگر يك سيكل ماهانه 28 روزه را در نظر بگيريد، رحم حدود 14 روز پس از آغاز سيكل ماهيانه كه همان روزهاي اوج تخمك‌گذاري محسوب مي‌شود، در بالاترين ميزان PH خود قرار داشته و محيطش قليايي است و از آنجا كه اسپرم در محيط قليايي ماندگاري بيشتري دارد، احتمال پسر شدن جنين بالا مي‌رود ولي در باقي روزها PH رحم پايين بوده و حالت اسيدي دارد و اسپرم‌ها به سرعت از بين رفته و امكان تركيب با تخمك را پيدا نمي‌كنند و احتمال دختر شدن جنين بيشتر خواهد بود.

در روز 14 تخمك‌گذاري تا 48 ساعت بعد از آن محيط واژن قليايي است. پس براي پسر دار شدن در اين زمان بايد اقدام كنيد ولي اگر دختر مي‌خواهيد، 48 ساعت قبل يا بعد از زمان تخمك‌گذاري مقاربت داشته باشيد.

تغيير محيط قليايي بدن: يكي از روش‌هايي كه مي‌توانيد PH رحم را تغيير داده و به نفع خواسته خود از آن استفاده كنيد، اين است كه به طور مصنوعي محيط قليايي و اسيدي رحم را تغيير دهيد.

به اين طريق كه اگر مي‌خواهيد فرزندتان پسر باشد، قبل از مراقبت از محلول جوش شيرين رقيق شده استفاده كنيد تا احتمال پسر بودن جنين شما افزايش يابد. اين روش را مي‌توانيد همزمان با رعايت روش زمان تخمك‌گذاري انجام دهيد. با اين روش احتمال پسر شدن جنين تا 80 درصد افزايش مي‌يابد.

از طرف ديگر اگر مايليد فرزند دختر داشته باشيد، قبل از زمان نزديكي، از اسيدي مانند سركه سفيد كمك بگيريد. اين روش به اسيدي‌تر شدن محيط رحم كمك كرده و احتمال دختر شدن جنين را بالا مي‌برد. اين توصيه‌هاي آموزشي را مي‌توانيد از پزشكتان دريافت كنيد.

زمان‌بندي ماهانه: در اين روش پزشك، سن مادر را با حاملگي نسبت به جدولي مورد بررسي قرار مي‌دهد و طبق آن، تعيين جنسيت تحت تأثير شرايطي چون شرايط فيزيولوژيك مادر و عوامل محيطي مثل آب و هوا قرار داشته و نسبت به سن مادر و ماه‌هاي سال ارزيابي مي‌شود.

تعيين مقدار اسپرم: اين روش بيشتر به درد زوج‌هايي مي‌خورد كه براي داشتن فرزند دختر يا پسر، بارها باردار شده‌اند و اين بار مي‌خواهند به قطعيت برسند. در اين روش پزشك ميزان اسپرم‌هاي مرد را بررسي مي‌كند.

چنانچه اين مقدار اسپرم در يك سي‌سي كمتر از 20 ميليون باشد، 80 درصد بچه پسر و اگر زير پنج ميليون باشد به طور قطع و 100 درصد بچه دختر خواهد بود. در واقع هر چه مقدار اسپرم‌هاي مرد بيشتر باشد احتمال پسر بودن و هر چه مقدار اسپرم‌ها كمتر باشد، احتمال دختر بودن جنين افزايش مي‌يابد.

روش IVF: اين روش كه به روش تشخيص جنسيت قبل از لانه‌گزيني جنين مشهور است و ازجمله مطمئن‌ترين روش‌هاي تعيين جنسيت جنين به شمار مي‌رود، روش نويني بوده و حدود 10 سال از عمرش مي‌گذرد.

اگر علاقه داريد فرزندتان همان جنسي باشد كه شما دلتان مي‌خواهد يا مايليد از لحاظ بيماري خاص ژنتيكي قابل انتقال از طريق ژنتيك مانند هموفيلي جنينتان را مورد بررسي قرار دهيد، اين بهترين روش است.

از طرفي، اين شيوه بسيار سخت و پرهزينه بوده و از عهده همه بر نمي‌آيد. همچنين به خاطر حذف نيمي از اسپرم‌ها و تخمك‌هاي توليد شده حاوي جنسيتي كه مورد خواست زوجين نيستند، احتمال باروري بخصوص در افرادي كه مشكلات ناباروري دارند كاهش مي‌يابد، بنابراين روش مناسبي براي اين قبيل افراد نيست.

با رعايت روش‌هايي كه اشاره كرديم شايد خيلي از مشكلاتي كه در برخي از خانواده‌ها بر سر جنسيت فرزند مورد علاقه‌شان وجود دارد، حل شود ولي با تمام اينها، هيچ يك از اين روش‌ها نمي‌تواند با قطعيت تمام جنسيت جنيني را به اثبات برساند و مشخص كند و همه چيز در دستان پروردگار عالم است و هر آنچه او بخواهد، رخ مي‌دهد.
امضای سراج
اعتبار آدم ها به حضورشان نیست
به دلهره ایست که در نبودشان ایجاد میکنند
[تصویر: as1cOFQ0g410000MDAzMzk4Ynw4ODUxMTRifHlvdXIgdGV4dA.gif]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱-۴-۱۳۹۱ ۱۲:۴۳ صبح، توسط pari.)
۲۹-۱۱-۱۳۹۰, ۱۱:۲۸ صبح
یافتن سپاس نقل قول
5 کاربر از سراج به دلیل این ارسال سپاس کرده.
راحيل ١١٠, sara jon joni, elensuccess, ملیحه ز, ZOHRE.COM


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  صبحانه‌ای که می‌خورید تعیین کننده جنسیت کودکتان است تپراک 0 3,641 ۱۷-۱-۱۳۹۲ ۱۲:۴۰ عصر
آخرین ارسال: تپراک


ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد