خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
تور رایگان' کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

موس شکلات

خانوم گل کدبانو

وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 257

ارسال: #1
موس شکلات
موس شکلات مواد لازم:شیر 2 لیوان -تخم مرغ 2 عدد- پودر شکر 6 قاشق غذاخوری -وانیل 1/4 ق چ -شکلات تلخ 60 گرم-خامه صبحانه نصف پاکت-پودر ژلاتین4 ق م-شکلات تلخ خرد شده یا چیپس شکلات 5 ق غ-بیسکویت خرد شده نصف لیوان -پودر کاکائو 1 ق غ پر-
طرز تهیه:شکلات رو میذاریم به صورت بن ماری ذوب شه .شکر+تخم مرغ+وانیل را با همزن حسابی میزنیم حدود 10 دقیقه .پودر ژلاتین رو با 1/4 لیوان اب میذاریم به صورت بن ماری ذوب شه تخم مرغ و شکر زده شده را با شیر مخلوط میکنیم و روی حرارت کم هم میزنیم تا شیر به حد جوش گرم شود ولی قبل از جوش از حرارت برمیداریم در حین همزدن شکلات ذوب شده و پودر کاکائو رو اضافه میکنیم میذاریم کمی از داغی بیفته پودر ژلاتین ذوب شده رو اضافه میکنیم بعدش خامه رو اضافه میکنیم میذاریم کاملا" خنک شه ولی گاهی هم میزنیم تا به صورت یکنواخت غلیظ بشه بعد چیپس شکلات تلخ رو اضافه میکنیم من تو یه ظرف که گنجایش همه دسر رو داشت با شکلات سفید ذوب شده خط خطی کردم ولی این دسر تو ظرفهای یک نفره قشنگ تره .مقداری ازبیسکویت خرد شده رو ته ظرف ریختم روش موس ریختم دوباره بقیه بیسکویت و بقیه موس 2تا 3 ساعت تو یخچال میداریم تا ببنده و برای سرو اماده شه میتونید توی دسر گردو یا فندق خرد شده بریزد .من زیاد تزئین نکردم ولی میتونیم با خامه یا کرم شانتی تزئین کنیمexcited[img]

عکس [تصویر:  20120131065416_11.JPG]واینم دومی درسته که شکلش قشنگ نیست ولی مزه اش فوق العاده است excitedمخصوصا" وقتی چیپس شکلات تلخ بریزی منکه شکلات تلخ رو خرد کردم و توش ریختمhih[تصویر:  20120131065941_12.JPG]
امضای ای سوره
بعلت سایز بالا حذف شد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱-۱۱-۱۳۹۰ ۰۹:۱۲ صبح، توسط ای سوره.)
۱۱-۱۱-۱۳۹۰, ۰۹:۰۴ صبح
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از ای سوره به دلیل این ارسال سپاس کرده.
elipari, مهرنوش طلا, Atefe joon
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 118

ارسال: #2
RE: موس شکلات
سلام دوستان این هم موس شکلات من اگه دوست داشتین طرز تهیه رو براتون میذارم اینم عکسش

[تصویر:  20120223214054_DSC00584-2.jpg]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۵-۱۲-۱۳۹۰ ۱۲:۲۱ صبح، توسط sima.)
۵-۱۲-۱۳۹۰, ۱۲:۱۹ صبح
یافتن سپاس نقل قول
6 کاربر از mehraban786 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
SiSi Delbar, elipari, مهرنوش طلا, خپلک, Red Bo0l, Atefe joon
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #3
اینم یه موس دیگه که فقط قالبشو عوض کردم وروش ژله انار ریختم حالا طرز تهیه _ تخمرغ 4 عدد - شکلات تخته ای 250 گرم- ورق ژلاتین4 ورق- اب 1.2 لیوان -شکر1.2لیوان-پودر کاکائو 1ق س - خامه صبحانه یک بسته
ابتدا تخم مرغ ها رو با شکر خوب میزنیم حدودا 10 دقیقه وکمی وانیل اضافه میکنیمدرهمین بین شکلات را رنده کرده میگذاریم به صورت بن ماری اب شودو ورق ژلاتین هم با نصف لیوان اب حل میکنیم ووقتی تخم مرغ ها خوب زده شد کاکائو را اضافه میکنیم و بعد شکلات را به صورت داغ اضافه میکنیم وژلاتین هم داغ داغ اضافه شود وخوب که هم زدیم وکمی خنک شد خامه را اضافه کرده در قالب میریزیم اگه مثل من میخوایین ژله بریزین انار از همه بهتره به نظر من زله هم که کاری نداره البته من فقط با 1 لیوان اب جوش درست میکنم که خوب ببنده [تصویر:  20120225071317_IMG_7673_4.jpg]
۶-۱۲-۱۳۹۰, ۰۹:۵۵ صبح
یافتن سپاس نقل قول
6 کاربر از mehraban786 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
SiSi Delbar, negiiin khanom, elipari, مهرنوش طلا, Atefe joon, پروا*
خانوم گل کدبانو

مدال ها
مدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزیمدال برنده مسابقه آشپزی

اعتبار: 937

ارسال: #4
(۲۱-۱۲-۱۳۹۰ ۰۵:۰۴ عصر)900459017 نوشته شده توسط:  یه سوالHanghead
تخم مرغی که داخل موس شکلات ریختید مگه خام نیست ؟Dunnof خوب این طوری که موس بو می گیره؟ Swearبوی خامی تخم مرغ رو چی کار می کنید؟Hanghead

موس باید پخته بشه و وقتی که اضافه میکنید باید سریع تخم مرغ رو هم بزنید که نپزه و دون دون نشه !
امضای maryam banoo
[تصویر:  hRvvp3.png]
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳-۱-۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ عصر، توسط sima.)
۲۲-۱۲-۱۳۹۰, ۰۲:۲۶ صبح
وب سایت کاربر یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از maryam banoo به دلیل این ارسال سپاس کرده.
mitra1992, elipari, Atefe joon
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #5
سلام من وقتی موسم رو دست میکنم وهمه مواد رو طبق دستور میریزم وموادم رو رو بخار اب یعنی همون بن ماری میذارم تخم مرغ هم بپزه وبعدکه کمی خنک شد خامه رو اضافه میکنم اگه این کارم نکنی از ابتدا باید تخم مرغ خوب باید هم بزنیم تقریبا یک ربع وشکلات داغ و ژلاتین داغ باعث پختگی تخم مرغ میشه من تا سه روزم البته در زمستان نگه داشتم اصلا بوی تخم مرغ نمی دادببخشد اگه جوابم دیر بود البته مریم بانو زحمتشو کشیده بودن کامل توضیح دادن مرسی

[تصویر:  20120327203438_IMG_7783.JPG]
۲۲-۱۲-۱۳۹۰, ۰۹:۲۱ صبح
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از mehraban786 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
elipari, مهرنوش طلا, Atefe joon

تبلیغات

کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

ارسال: #6
RE: انواع موس
این هم همون موس شکلات که من بجای شکلات سیاه سفید ریختم توش هم موز واناناس ریختم
[تصویر:  20120327204222_IMG_7786.JPG]
۸-۱-۱۳۹۱, ۱۰:۱۷ عصر
یافتن سپاس نقل قول
5 کاربر از mehraban786 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
SiSi Delbar, elipari, قلب, azam1360, Atefe joon

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد