خوش آمدید ورود یا ثبت نام

تبلیغات
Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
Ads Ads

close
Ads

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

میکرودرم ابریژن برای بهبود چه مشکلاتی استفاده می شود؟

کاربر خانوم گل

*
وضعیت : آفلاین
مدال ها

اعتبار: 821

ارسال: #1
میکرودرم ابریژن برای بهبود چه مشکلاتی استفاده می شود؟
در روش ميکرودرم ابريژن يا ميکرودرم ابريشن، کل پوست را در معرض تماس با يک ماده معدني بي ضرر که همان پودر اکسيد آلومينيوم مي باشد قرار مي دهند که اين پودر با داشتن کريستال هاي ريز باعث مي شود که پوست ساييده شده و بافت هاي مرده از بين رفته و ترميم پوست فعال گردد.

از بين بردن ضخامت پوست منجر به بهتر شدن تبادلات فيزيولوژي پوست و همچنين تحريک کلاژن سازي براي تقويت قوام پوست با تحريک فيبروبلاست ها و شکستن مقاومت پوستي براي همکاري با ساير درمان هاي دارويي پوستي و موثرتر شدن داروها مي شود.

پودر اکسيد آلومينيوم توسط دستگاهي جديد بر روي پوست صورت پخش شده و دوباره از روي آن مکيده مي شود. اين عمل درد و ناراحتي نداشته و عارضه خاصي ندارد، تنها ممکن است تا يک روز مختصري قرمزي روي پوست صورت ديده شود و بعد از آن رفع مي شود.

براي انجام اين روش آمادگي قبلي نياز نمي باشد و ضمن انجام، درد و ناراحتي نداشته و بعد از اتمام عمل نياز به استراحت نداشته و شخص مي تواند به محل کار خود مراجعه کند.

ميکرودرم ابريژن را مي توان علاوه بر صورت، براي اصلاح ضايعات گردن، بازوها، پشت دست ها و نيز براي کساني که پوستي تيره دارند و لايه برداري شيميايي نمي توانند انجام دهند، به کار برد

اين روش بدون درد مي باشد و نيازي به استفاده از بيهوشي يا بي‌حس کنندهاي موضعي نيست و ظرف 15 تا 30 دقيقه انجام مي شود.

مهم ترين مزيت ميکرودرم ابريژن اين است که اين روش کاملا بي عارضه است.

ميکرودرم با فواصل زماني کوتاه قابل انجام است.

در پوست هاي با رنگ مختلف و حتي بسيار تيره نيز مي توان از اين روش درماني استفاده کرد.

ميکرودرم ابريژن براي بهبود چه مشکلاتي استفاده مي شود؟

1- رفع جاي جوش: فرورفتگي هاي ناشي از جوش ها و جاي آکنه، با ميکرودرم قابل رفع است. طي جلسات لازم، پوست صاف و کشيده مي شود.

2- جوان سازي پوست: از اين روش در درمان چروک هاي سطحي و کم عمق پوست مي توان استفاده کرد. چندين جلسه درمان در اين مورد بکار مي رود. فواصل درمان را بر حسب وضعيت بيمار مي توان تغيير داد.
چروک هاي خيلي عميق با اين روش درمان نميشوند، ولي قوام کلي پوست پس از چند جلسه درمان بهتر خواهد شد و پوست شفاف تر و محکم تر مي شود.

3- لک هاي پيري يا کبدي: لک هاي پيري مربوط به نور آفتاب بوده و يا در سنين بالا در پوست هاي روشن ديده مي شوند. اين لک ها با ميکرودرم ابريشن قابل درمان مي باشند.

4- لک هاي حاملگي: مهم ترين اثر ميکرودرم ابريژن، کمرنگ يا محو کردن لک هاي حاملگي يا ملاسما است، مخصوصا اگر همزمان با آن از داروهاي لک بر (تحت نظر پزشک) استفاده شود.

5- جاي جوش (اسکار) آبله مرغان: اسکارها نبايد زياد عميق باشند و معمولا بر حسب نوع اسکار و محل و عمق آن، به چندين جلسه درمان هفتگي نياز دارد.

6- کوچک کردن منافذ پوستي: منافذ باز پوست يکي از مشکلات عمده در خانم ها مي باشد. يکي از راه هاي درمان اين مشکل استفاده از ميکرودرم ابريشن است.

بعد از چند جلسه درمان به علت بافت سازي و محکم تر شدن پوست، منافذ پوستي نيز کوچک تر مي شوند.

7- برطرف کردن تاتو يا خالکوبي: تاتو و خالکوبي هاي سطحي پوست را مي توان با اين روش درمان کرد.

8- تميز کردن پوست و از بين بردن جوش هاي سرسياه: براي از بين بردن جوش هاي سر سياه که بسيار شايع مي باشند نيز مي توان از ميکرودرم ابريژن استفاده کرد. کاهش جوش هاي سر سياه پوست به کم شدن ضايعات جوش‌هاي غرور جواني نيز کمک خواهد کرد.

9- درمان ترک هاي پوستي: در درمان ترک هاي پوستي در زمان حاملگي يا چاقي و بلوغ نيز مي توان از اين روش استفاده نمود که البته خيلي خوب به درمان پاسخ نمي دهد.

10- چروک گردن: براي درمان چروک هاي ناحيه گردن و ضايعات اين ناحيه نيز مي توان از ميکرودرم استفاده کرد.

بعد از انجام ميکرودرم ابريژن، تا حدامکان زير نور آفتاب قرار نگيريد و در صورت نياز از کرم ضدآفتاب به ميزان کافي استفاده کنيد

روش انجام ميکرودرم ابريژن:

در ابتدا پوست تميز مي شود و از آرايش و چربي کاملا پاک مي شود.

سپس به مدت لازم، بر حسب نوع پوست و ضايعه آن که توسط پزشک تعيين مي گردد، سايش در جهات مختلف و روي قسمت هاي مختلف انجام مي شود.

مدت انجام عمل ميکرودرم حدودا 15 تا 20 دقيقه مي باشد. مي توان آن را هر دو هفته يا هر هفته يا هر ماه يک بار (بسته به بيمار) انجام داد.

تعداد جلسات انجام ميکرودرم در افراد مختلف متفاوت است و مي تواند حدودا 8 تا 10 جلسه باشد.

پس از خاتمه درمان، صورت پاک و شسته مي شود. يک کرم قابض (مثل اسيد دوزنگ يا کالامين) به محل سايش ماليده مي شود.

مراقبت هاي لازم پس از ميکرودرم ابريژن

- حتي المقدور زير نور آفتاب قرار نگيريد و در صورت نياز از کرم ضدآفتاب به ميزان کافي استفاده کنيد.

- ماساژ صورت و کشيدن ليف ممنوع است.

- استفاده منظم از کرم مرطوب کننده توصيه مي شود.

83
امضای loyee_15
کليدهای غيب نزد اوست جز او کسی را از غيب آگاهی نيست هر چه را که در خشکی و درياست می داند هيچ برگی از درختی نمی افتد مگر آنکه از آن آگاه است و هيچ دانه ای در تاريکيهای زمين و هيچ تری و خشکی نيست جز آنکه در کتاب مبين آمده است

30
۴-۲-۱۳۹۴, ۱۱:۳۳ صبح
یافتن سپاس نقل قول
6 کاربر از loyee_15 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
نم نم بارون, نوید6, naz58gol63, مامان فرزانه, یکتا20, گلسان
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 0

RE: میکرودرم ابریژن برای بهبود چه مشکلاتی استفاده می شود؟
من یکبار به خاطر جای جوشهام که فرورفتگگی بود اینکاررو انجام دادم. دقیقا یکماه طول کشید تا جای میکرودرم خوب شد. اینجا اشاره شده که مقدار کمی قرمزی در حالی که روی صورت من تمام جاهایی که دستگاه گذاشته شد به اندازه سر دستگاه، زخم شد و بعد از استفاده مکرر از کرمی که برای استفاده بعد از لیزر بودش جای زخمها آروم آروم شروع به پوست اندازی کرد.
بعد از اون بود که تا یه مدتی پوست صورتم مقداری خشک شد و بعد از، از بین رفتن تمامی جای زخمها، دقیقا جاهایی که دستگاه گذاشته شده بود یه پوست شفاف و براق اومد
بعد از 8 جلسه متاسفانه نتیجه مطلوبی عایدم نشدو هیچ تغییری توی عمق فرورفتگیها ایجاد نشد
۴-۲-۱۳۹۴, ۰۹:۳۲ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از naz58gol63 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
azam1360, مامان فرزانه, loyee_15
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 31

سلام
همکارمنم انجام دادودقیقاعلایمی که نازگل جون فرمودن را داشت' هممون فکرمیکردیم دکتره ناشی بوده
دوستان دیکه اگر انجام دادن لطف کنن ازتجربیاتشون بگن تا اگاه بشیم ممنونم
امضای مامان فرزانه
خانوم گلا عاشقتونم
۵-۲-۱۳۹۴, ۰۲:۱۴ صبح
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از مامان فرزانه به دلیل این ارسال سپاس کرده.
naz58gol63
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

سلام به همه
مامان فرزانه همکارتون تغییری توی موردی که میخواست اصلاح بشه ایجاد شد یا نه؟
۵-۲-۱۳۹۴, ۰۶:۰۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
1 کاربر از naz58gol63 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
مامان فرزانه
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

اعتبار: 821

ارسال: #5
سلام بچه ها من خودم به مدت دو جلسه به فاصله یک ماه تحت نظر پزشک متخصص پوست دارم میکرودرم ابریژن انجام میدم روز اول که این کار رو انجام دادم سوزشی در حد اصلاح صورت و حتی کمتر از اون رو حس کردم و بعد از نیم ساعت این سوزش جزئی هم از بین رفت.
بعد از یک ماه باز هم به دکترم مراجعه کردم و چون پزشکم گفته بودن که صورتم باید تمیز باشه یه کم سوزشش بیشتر شد و بعد از انجام کار صورتم رو شست شو دادم و یک ضد آفتاب معمولی فاقد چربی استفاده کردم و با همسرم رفتیم بیرون کمی سوزش داشتم و بعدش یکی دو روز پوست صورتم قرمز شد مثل اینکه آفتاب سوخته باشه. ولی بعدش اثر قرمزی از بین رفت.

از اثر میکرودرم بگم که من یکی خیلی راضی ام توی طول این دو جلسه ای که انجامش دادم جای جوش هام که عمق کمی داشتن خیلی خیلی بهتر شدن و دقیقا عمل کلاژن سازی باعث رفلکس پوستم شده و جاشون داره پر میشه. اینم بگم درمان های پوستی بسیار زمان بر هستند با اینکه من خودم راضی هستم ولی دکترم میگفت باید صبر داشته باشی.

درمان پوست من با دارو و میکرودرم انجام میشه پوستمم در حال حاضر بسیار خشک و حساس شده به خاطر دارو، هفت ماه طول دوره درمانمه که الآن آخرای ماه دوم هستم.

در ضمن من از هیچ کرم آرایشی استفاده نمی کنم و فقط ضد آفتاب فاقد چربی می زنم درسته یه کم قیافه آدم جالب نمیشه ولی همش میگم بعد 7 ماه از شر جوش هام و همین طور جاشون راحت میشم50

صابون هم فقط صابون بچه خیلی دیگه ضروری باشه دستمال مرطوب و سایر صابون های ضد حساسیت یعنی تو این مدت لیف کشیدن کاملا ممنوعه. وقتی میکرودرم انجام میدین با پوستتون خیلی باید مهربون باشید. زیاد در معرض نور آفتاب نباشید و از کرم های فاقد چربی معتبر استفاده کنید. من برای شست و شو هم یا از آب خالی یا از کف صابون به صورت کاملا ملایم استفاده می کنم و اینکه برای خشک کردن صورتم یا میذارم خودش خشک شه که یه جور آبرسانی هم بشه یا حوله میذارم رو پوستم و برمیدارم. الآن خیلی خوش به حال پوستمه.

بعد از 7 ماه هم یه دوره 6 ماهه باید استراحت بدم به پوستم و لیزر درمانی رو شروع کنم. تا کاملا جای جوشها از بین بره.
در مورد قيمت جلسات ميكرودرم بايد بگم كه بسته به دكترت داره دكتر من علاوه بر حق ويزيت جلسه اي 70هزار مي گيره ولي شنيدم تو آرايشگاههاي زنونه 40تومنم هست بعضي دكتراي عمومي هم انجامش ميدن با هزينه كمتر اگر كس ديگه اي قيمت دستشه لطف كنه اينجا بگه

فقط قبل از مراجعه به پزشک حتما در مورد پزشکتون تحقیق کنید.83
امضای loyee_15
کليدهای غيب نزد اوست جز او کسی را از غيب آگاهی نيست هر چه را که در خشکی و درياست می داند هيچ برگی از درختی نمی افتد مگر آنکه از آن آگاه است و هيچ دانه ای در تاريکيهای زمين و هيچ تری و خشکی نيست جز آنکه در کتاب مبين آمده است

30
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۸-۲-۱۳۹۴ ۰۸:۱۰ صبح، توسط loyee_15.)
۷-۲-۱۳۹۴, ۰۲:۰۶ عصر
یافتن سپاس نقل قول
3 کاربر از loyee_15 به دلیل این ارسال سپاس کرده.
گلسان, naz58gol63, مامان فرزانه

تبلیغات

Bia2Aroosi
کانال خانوم گل'
کاربر خانوم گل

*
مدال ها

loyee_15 عزیز
ایشالله که همینطور هر روز به روز بهتر بشی. جای میکرودرم شما زخم نشد؟! یعنی جاش فقط در حد یه قرمزی بود؟!
۷-۲-۱۳۹۴, ۰۹:۴۰ عصر
یافتن سپاس نقل قول

ّبرگزیده مردمی ششمین جشنواره وب ایران در بخش خانواده و کودک
Top of Page
کپی برداری بدون ذکر منبع مجاز نبوده و تمامی حقوق متعلق به © انجمن خانوم گل می باشد